Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (645. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 643644645646647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ilk mesajı yazdıktan sonra tekrar şofbeni kullandım. bu sefer de E2 (ateşleme söndü) arızası verdi. anladığım kadarıyla sürekli bir arıza veriyor. su kaçırma sorununu daha yaşamadık çok şükür.
    sizce ne yapmalı, nasıl bir yol izlenmeli?
  • trhnglr T kullanıcısına yanıt
    cihazın kronik sorunu çözüm manometre ile min max ayar çekilmesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

cihazın kronik sorunu çözüm manometre ile min max ayar çekilmesi
    hocam bu işlem bana kaça patlar? yaptırmaya değermi? yeni kombi alsam daha mı mantıklı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 58 mustafa

Hocam kart da olabilir fakat üç yollu motor ve iç takım üzerinde bakmak lazım biraz role arızası ada benziyor. Sizin söylediklerinize ek birsey söyleyecek söz yak zaten
    buraya anakartın resmini koyuyorum arkadaslar.hangi parçaları değiştireyim malumati olan vardir belki .iki kişinin 5-10 liralik parçalari degistirip bu f04 hatasindan kurtuldugunu gordum

diyelim arizali parça role olsun.siyah olan parçamı hocam değişecek olan omron yazıyor üzerinde.bu hususta malumatiniz varmidir (arıza f04 iyonizasyon hatası)

aslında onun üzerinde sonradan yapıştırılmış bir etiket vardı 10 senelik kombi olduğu için zamanla kağit kavrulmuş ve kalkmıştı

neva kartlarda iki renkte PCB var.biri tamamen yeşil lcd butonları koyu gri siyah diyelim yani bendeki.

diğeri ise lcd nin olduğu taraf yeşil iç taraf ise yani diot ve kondansetörlerin olduğu taraf soluk sarı gibi. lcd butonları kırmızı

hamdolsun elimden gelir böyle şeyler.havyam lehim telim pasta pompa herşey var.bi-iznillah yaparım

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

burdaki konularıda inceledim

https://www.youtube.com/watch?v=IqN9RP3RGYU

https://www.youtube.com/watch?v=bkRK60Q1DTc

hocam bu arada kombinin siyah suyu acikken 3 yollu motoru cikartim. icindeki mil ileri geri yapiyormu diye.gayet iyi calisiyor.tabi 10-15 saniye icinde hemen elektrigi kestim.
    yinede 3 yollu motor arizali olabilirmi.iç takimi yeni degistirdim. hatta yedek te var.denedim. 3 yollu takimdan degil sanirim peteklere su kacirmasi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• trhnglr T kullanıcısına yanıt
    Ntc degiştir. İlk olarak ikinci olarak potansiyel arızası üzerinde düşün 3. Olarak gaz valfi alevi kısıyormu onutskip et aslında tüm paraları tek tek degiş ve en son kartı tsmıre gönder. Gaz valfı işin içine girince ben dokunma diyorum

• arnold_ kullanıcısına yanıt
    izleyeceğin yolu sen bilirdin. E2 kronik kart arızası. Gaz valfi çok akım çektiği için besleme yetersiz kalıyor gaz valfini açamıyor.

• 58 mustafa 5 kullanıcısına yanıt
    işin ilginç yanı ntc almak için gittim parça satan arkadaşa. ntc normal değerde ölçüm yapıyor. değiştirmek gerekmez dedi arkadaş. az önce taktım bütün sensörleri. durum yine aynı , artık yarın bi servis çağıracam :(
  • kombiustası kullanıcısına yanıt
    maks 100 yaptır kullan
  • ebu abdillah E kullanıcısına yanıt
    Usta gaz valfını kart bir role ile acıyor rolede zamanla yanma olabılır akımı saglıklı iletemeyebilir. Arkadası elektronıkten anlıyor

• Bosch marka her metin kombi var. Musluktan sıcak şu az geliyor, sıcak suyu açınca kombi devreye girip bir kaç dakika çalıştıktan sonra duruyor ve tabiki akan şu soğuyor.
    Kombiyi söktüm eşanjör den şu geçişi çok zayıftı kireç çözücü ile bir miktar temizledim, eskiye nazaran şu geçişi arttı ancak yine de musluktan tatmin edici bir su gelmiyor, akış türübünü nü de söküp içindeki pervanenin hareketini kısıtlayan bir şey var mi diye turu bunun içine üfürerek kontrol ettim hava geçişi esnasında fırıldak gibi dönüyordu herşeyi topladım yerli yerince ancak yine de musluktan az su geliyor ve bir kaç dakika içinde kombi çalışmayı durduruyor.
    Konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim. Selamlar.

• endülüs_faruki kullanıcısına yanıt
    İlk olarak iyonizasyondan hatası alev olusuyormu alev olustuktan sonra oluyorsa iyonizasyonu degiş olmadı kart arızası. 2. Si sıcak su peteklere kacıyor sa 3 yollu vanada n Baska bir yol yok. Buda ya. İç takım bozuk ya motor yada kart arızası.. Sen motor çalışıyor diyorsun bu durumda iç takım suyu kacırıyor. Baska birsey söz konusu olamaz. İstersen birde tersini dene sıcak suyu kapat petek konumunu ac pilska esanjoru nu bak ısınıyormu

• Sungurbey4571 S kullanıcısına yanıt
    Turbin ve kombi girişi arasında 3cm kadar bi parça var, içinde filitre ve debi sınırlayıcı var onu sök sorunun kaynağını görürsün

• 58 mustafa 5 kullanıcısına yanıt
    Gaz valfini röle kontrol etmiyor, besleme voltajı yetersiz kalıyor. Dükkanıma yakın yerde toki olduğu için sürekli karşılaştığım arıza.

• endülüs_faruki kullanıcısına yanıt
    Senin kombide 3 yollu motor ileri gittiğinde musluk konumundadır. Motor çok güçlü olduğu için ve iç takım bu şekilde arızalanması zor ihtimal olduğu için motor dedim. Yaz konumuna aldığında veya musluğu açtığında 3 motor pimi dışarı çıkıyorsa(plastikle yüzeyüz) motor sağlam iç takım bozuktur.
    Karta gelince videoyu dene

• Selamlar, kirada oturduğum evde Ferroli F24 yoğuşmasız kombi mevcut. Mutfaktaki sıcak su az akıyor, dolayısıyla kombi devreye girmiyor. Banyoda Elektrikli şofben kullanıyorum. Dün akşam şofben bozuldu ve kombi sıcak suyunu açtım fakat su az akıyordu. Sıcaktan sudan soğuk suya geçtim bu sefer soğuk su da az akmaya başladı. Yaklaşık bir Dk. sonra banyodaki musluktan hem sıcak hemde soğuk su akmamaya başladı. Banyoda başka bir musluk daha var o muslukta hem sıcak su hem soğuk su akıyor yani sorun yok. Bu musluktan sıcak su akarken kombiye baktım sıcak su 40 dereceye ayarlı olmasına rağmen 75 derecelere kadar çıkıyor göstergede. Sıkıntı ne olabilir acaba.

Özet:Mutfaktaki musluktan sıcak su akmıyor kombi devreye girmiyor, Banyodaki musluktan hem soğuk hem sıcak su hiç akmıyor. Banyodaki diğer musluktan hem sıcak hem soğuk su akıyor, sıcak su akarken kombi ekranındaki su ısısı 40 derece ayarlı olmasına rağmen 75 derecelere kadar çıkıyor. Saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fcetintas -- 19 Haziran 2019; 9:55:30 >

• fcetintas F kullanıcısına yanıt
    Musluklardan bazılarında su akmıyorsa ilk bakılacak aramuslukların koruma filitreleridir. Banyo duş bataryalarında filitre olmaz bazen filitreli conta kullanırlar ama yinede kolay tıkanmaz ama diğer bataryaların altında bağlanan aramusluklarda filitrelerinde veya aramusluk hortumlarında eriyip hortum kendini tıkıyor. Bazen musluklarda değilde batarya uçlarındaki filitre tıkanabiliyor. Su az aktığı için kombinin minumum yanmada dahi gaz fazla gelip ısıyı yükseltiyor. Kombiye gaz ayarıda yapılması gerekebilir ama su çok akarsa idare eder.

Hocam cevabınız için teşekkür ederim. O zaman ben kombi servisi yerine su tesisatçısını mı çağırsam acaba
  • fcetintas F kullanıcısına yanıt
    Evet tesisatçı lazım. Eğer muslukların akışında sorun varsa, kombi girişindede kombinin akış turbinine ait filitre vardır(sağdan ikinci borunun kombiye girdiği noktada) onada bakılsın. Oradada bi miktar pislik olabilir.

Hocam cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Tesisatçı geldi banyo bataryası tıkanmış değiştirince sorun çözüldü. Sıcak suyu açtık denedik ve kireç geliyordu küçük küçük musluktan. Mutfak musluğu da tıkanmış. Bahsettiğiniz filtreden yokmuş tesisatta, öyle dedi usta. İki tane de o filtreden taktı. Banyo ve musluk bataryası 230 TL, 40 da ben alayım 270 lira dedi. 250 TL’ye hallettik.

• Geri dönüşünüz teşekkür etmeniz çok güzel oldu formda bazan goruyor um ni bitirenden daha heber alınamıyor. Sizin gibi arkadaslarda yardım etmekte güzel

• 
Sayfa: önceki 643644645646647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.