Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ketoral Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 11 Misafir Kullanıcı, 12 Masaüstü Kullanıcı
13.414
Cevap
272
Favori
1.150.354
Tıklama
Giriş
    811 Mesaj

sürekli arıza yapmayan arızalarda ilk yapılacak fanın temizlenmesi. fan kirli ise ve temizlenince sorun geçebilir(fanın ağırlaşmasından kaynaklı ise). fan temizlendiği halde sorun devam ederse kart arızası.(fan kirli çıkmadı ise kart yada prosestat)
    |
    |
    Averell Dalton kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

pardon kart arızası olamaz (karttan olursa sürekli yapar)
    |
    |
    ebu abdillah kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkür ederim arkadaşlar ama biz sökmeyi beceremedik bugün servisten gelmişler conta değişmiş sanırım öyle dedi evdekiler kombinin içindeki borunun contası değişmiş birde yıllık bakım yapıp gitmişler 129 tl bakım ücreti @ebu abdillah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Averell Dalton -- 25 Mart 2019; 12:47:25 >
    |
    |
    Bahsedilenler: kombiustası kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör ebu abdillah

Muhtemelen fan içindeki ventüri değişmiş fiyat çok yüksek değil.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Averell Dalton kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    195 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ebu abdillah

elektrik kesintisiyle doğrudan alakası yok ama senin o meşhur revizyonlu tankın havası bitikse kombi çalışırken 1,5 olan su basıncının kombi hiç çalışmayınca 0,5 bar falan düşmesi normal. ama eski kaçakta yeniden peydah olması elektrik kaçağına denkgelmiş de olabilir. takipte kal. kombi çalışınca basınç yükseliyor kapatınca düşüyorsa tank, ama sürekli düşmeye devam ediyorsa kaçak olabilir.
    İş garip bir hal aldı. Servis çağırdım. Kombinin suyunu boşaltıp, tanka hava bastılar. Tankın havasını ölçemediler hava basmadan önce çünkü kombinin arkasında ve zor bir yerdeydi. Pompayı bağlayana kadar içerisindeki havada çıktı o sırada. Dolayısı ile havası bitikmiydi anlayamadık. Suyu 1,5 bara getirip gittiler.
    Aynı gün petekler açık olduğu halde 7-8 saat içerisinde 0.8'lere düştü basınç. Daha önce sadece petekleri kapattığımda düşme yapıyordu.
    Tesisat kaçağından mı şüphelenmeliyim artık?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KyLeGs -- 26 Mart 2019; 23:42:21 >

• Yüzbaşı
    811 Mesaj

tesisattaki suyu boşaltıp tekrar doldurunca bazen tesisatta bazen hava kalıyor, hava çıktıkça aynı gün içerisinde bazen basınç bi miktar düşebiliyor, ama tekrar 1,5 yaptıktan sonra yine düşmeye devam ediyorsa biyerlerde kaçak var gibi.
    |
    |
    KyLeGs kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Günaydın arkadaşlar, baymak 240fi kombim üç yollu vanadan su damlatıyor. Diyaframın olduğu yuvarlak ön parçayı komple söktüm diyafram geçen sene değişmişti zaten orda problem gözükmüyor ve ordan geriye gitmedim. Servisle telefonda görüştüm 3 yollu vanayı alıp revize edilmiş takıcaz dedi 220 tl gibi bir fiyat çıkardı. Daha önce sökmedim diğer kısmı revize dedikleri tahminim içindeki contalar kaçırıyordur onlar değişecek. Malzemeleri temin edip söküp ben revize edeyim mi fikir ve tecrübelerinizi iletir misiniz, 2 günde 1 litrelik kap doluyor damlayan sudan

• Çavuş
    82 Mesaj
    Tam işaretlediğim yerden kaçırıyor su ve oraya kadar söktüm

|
    |
  • Yüzbaşı
    501 Mesaj
    Selamlar "demirdöküm hk323fe" kombimiz var arada bir durup durup yanıyordu, yani arızaya geçiyordu sanırım, servis çağırdık beyni değişecek dedi 750 tl. istedi sizce bu fiyat normal midir?

Hayır dikkatli olun tutar çok yüksek ve size fiyatı veren kişi yetkili servis mi?

|
    |
    cozali kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    811 Mesaj

basınç düşmesinden bahsetmediğine göre basınç düşmüyor, yani su kaçıran kısım ön kafanın arka oringi. diyafram değişiminde onunda değişmesi gerekirdi.
    |
    |
    Caneroz1907 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

fiyat normal çünkü fiyatı koyan yetkili servis, o kombi için o masraf değermi size kalmış. sorun kart ise tamir edilebilir
    |
    |
    cozali kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Selamlar, basınç hiç düşmüyor. Diyafram ben daha önce sıcak su problemi vardı o zaman delinmişti sadece diyafram değiştirmiştim kendim. Şuan ki su kaçırma arızasında tekrar göz atmak için açtım ama diyafram sağlamdı tekrar topladım. Arka oringi dediğin kısım neresi o ön kafayı ben komple aldım bide arkada vida vardı o gevşek olabilir mi die sıktım orda mı acaba

|
    |
  • Çavuş
    82 Mesaj

Resimlerden baktımda yuvarlak conta mı bu diyaframın olduğu ön kafanın içinde mi hocam. Alayım karşıdan değiştireyim öyleyse halledebilceğim birşey.

|
    |
  • Yüzbaşı
    811 Mesaj

Evet arkadaki sıktığın vidanın altında. Arkaya uzanan milin sızdırmazlığını sağlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Caneroz1907 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Arkadaşlar merhaba.beko bk20 kombimde Sabah kalktığımda sıcak su alamayınca kombiye bakayım dedim. Bütün ışıklar yanıyordu. Reset tuşuna bastım ama hiç bir değişiklik yok gibi. Sıcak su tuşunu off yapinca ışıklar sönüyor ama açınca yine tüm ışıklar yanıyor. Peteklerde çalışmıyor. Şalteri aç kapa yaptım sorun devam ediyor. Kombiden çalışma sesi geliyor ama sıcak suda petekte çalışmıyor.
    Lütfen yardım ederseniz sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Temin edip deneyeceğim, haber vericem

|
    |
  • Yüzbaşı
    501 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ecaservisi

Hayır dikkatli olun tutar çok yüksek ve size fiyatı veren kişi yetkili servis mi?
    Bana da yüksek geldi onun için Ankara da herhangi bir demirdöküm yetkili servisini arayıp sordum işçilik dahil 550-600 tl. dediler. Bize gelen de demirdöküm nevşehir yetkili servisi yani korsan değil büyük ihtimalle ama fiyatı çok söyledi bakalım belki biraz indirmeye çalışırız.
    |
    |
    Arçelik marka kombim ateşleme için tüm aşamaları yapıyor ayrıca ateşliyorda ancak ateşledikten ve alevi gördükten hemen sonra tekrar sönüyor ve tüm fan sesleri hiç kesilmeden kombi tekrar ateşelemeye çalışıyor ve tekrar ateşliyor ancak tekrar sönüyor ve yine fan hiç durmadan tekrar ateşliyor ve tekrar sönüyor.
    Bu döngü bu şekilde devam ediyor.
    Acaba alevi algılayan iyonizasyon elektrodumu arızalandı? Ne yapabilirim?
    Teşekkürler.

Orijinalden alıntı: ebu abdillah

fiyat normal çünkü fiyatı koyan yetkili servis, o kombi için o masraf değermi size kalmış. sorun kart ise tamir edilebilir
    fiyatı biraz abartmış galiba 150-200 tl. kadar ama neyse, sorun olarak da beyni arızalı değişecek dedi tabi biz de anlamayız tamir edilir mi edilmez mi kabul ettik. yenisini alalım diyorduk ama 5.000 tl civarı diyor bir de burası yazlık ev kombiyi toplamda 1 ay kadar kullanıyoruz yeni almaya değer mi dedik.
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,953
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.