Şimdi Ara

Kollu Kıyma Makinesi Motor Şeçimi için Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
6.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

12 lik kollu kıyma makinesi aldım. Bunu kendi imkanlarımla elektirikli yapmak istiyorum. Mekanik olarak sıkıntı yok yalnız hafif DC motorla yapmak istiyorum.Elimde bir tane resimde gördüğünüz 24 volt motor var bu motorla makine çalışır mı hesaplamasını yapamadım Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyoruKollu Kıyma Makinesi Motor Şeçimi için Yardımm. Teşekürler

• Elle çevirirken maksimum ne kadar kuvvet gerektiğini tespit edin. Makine en zorlandığı esnada bir terazi/ağırlık ölçer ile çekebilirsiniz kolu. Ve kaç devirde döndürmek istediğinizi söyleyin.

Alternatif olarak hazır bir kıyma makinesinin tüm sistemini taklit edebilirsiniz.
  • karafetva K kullanıcısına yanıt
    Resimdeki motor hakkında bilginiz varmı acaba ucuna bir tığ bağladığımda duvarda delik açabiliyor onun için makinede zorlanmaz diye düşünüyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • güç (Watt) devir(rpm) bilgileri yazmamış. Ama size dc değil direk fişle çalışan bişey lazım. Ya eşdeğer bi makineyi kopyalayın ya da hesap edelim.
  • 12 kilo eti buldukta bir de kıyma makinası kaldı , ben bir kilo yicek et bulsam ziyan olmasın diye jiletle doğrar kıyma yaparım. Kasap kıyma çekereken 50 gıramı makinanın içinde kalıyor.

Neyse konumuza dönelim motor ilk kalkış anında zorlanır. Kalkış zorlugu göz önünde bulundurarak motor seçmeklede maliyeti yüksek olur motor.önce boşta.çalışıp.mil.gücü et cekme makinasıma verilmeli arada merkez kaç ile birbirine geçen mekanızma gerekir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 12 kilo eti buldukta bir de kıyma makinası kaldı , ben bir kilo yicek et bulsam ziyan olmasın diye jiletle doğrar kıyma yaparım. Kasap kıyma çekereken 50 gıramı makinanın içinde kalıyor.

Neyse konumuza dönelim motor ilk kalkış anında zorlanır. Kalkış zorlugu göz önünde bulundurarak motor seçmeklede maliyeti yüksek olur motor.önce boşta.çalışıp.mil.gücü et cekme makinasıma verilmeli arada merkez kaç ile birbirine geçen mekanızma gerekir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.