Şimdi Ara

= KODI KURULUM VE AYARLARI [ANA KONU] = (84. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.952
Cevap
270
Favori
386.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Google veya sitesinden indir tamam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar, yabancı diziler için kullandığınız güncel add-on lar neler ? Turkvod vip üyelik mi ne birşey istiyor, anlamadım, ordan artık izleyemiyorum... Seyirtürkte yabancı yok sanırım, dizimia stabil değil....

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kobarsterm kullanıcısına yanıt

seyirturkte yabancıdizi yok mu :) ben paso oradan izliyorum. kullandığınız programları biraz kurcalayın bence.

"Toplam Film Sayısı: 41.756

Toplam Altyazılı Film Sayısı: 33.754

Toplam Türkçe Dublaj Film Sayısı: 16.988

Toplam Almanca Dublaj Film Sayısı: 6.095

Toplam Film Link Sayısı: 133.782

Toplam Altyazılı Film Link Sayısı: 75.277

Toplam Türkçe Dublaj Film Link Sayısı: 52.345

Toplam Almanca Dublaj Film Link Sayısı: 6.160

Toplam Dizi Sayısı: 4.717

Toplam Altyazılı Dizi Sayısı: 4.182

Toplam Türkçe Dublaj Dizi Sayısı: 1.511

Toplam Dizi Bölüm Sayısı: 130.915

Toplam Dizi Link Sayısı: 465.255

Toplam Altyazılı Dizi Link Sayısı: 362.137

Toplam Türkçe Dublaj Dizi Link Sayısı: 103.118"

diyorlar forumlarındada linki:

https://seyirturk.tk/forum/viewtopic.php?f=14&t=120

• bahoiz kullanıcısına yanıt
    Hatırladığım kadarıyla aradığım diziler yoktu, tekrardan kontrol ederim.... Lakin alternatif sordum, "bunlar hariç"

Stremio

Seyirtürk'te neredeyse bütün yabancı diziler var, eğer vip üye değilsen aramaya izin vermediğinden aradığın diziyi bulması zor sadece.

• quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

Seyirtürk'te neredeyse bütün yabancı diziler var, eğer vip üye değilsen aramaya izin vermediğinden aradığın diziyi bulması zor sadece.

Heh işte, ben de öyle birşey hatırlıyorum, aramaya izin vermiyordu, listeden de harf sırası değil, random şekilde dizi aramak zordu, gündemdekiler de benim işime yaramayan dizilerdi falan vs. Çok yaşayın... :)

Stremio ya bakacağım, teşekkürler....

Ben şöyle bir şey yapıyorum. Google dan dizinin gösterime girdiği yılı tespit edip yıla göre sınıflama bölümünden çok kolay bir şekilde bulabiliyorum.

• SeyirTürk kodi 'ye kurun. İzleyeceğiniz dizileri, filmleri sık kullanılanlara ekleyin.
    İstediğiniz videolarıda yıla göre arayın hemen bulunuyor.

• Kodi yi bilgisayarımıza kurduk.

Kodi yi açtığımızda izleyeceğimiz filmi istediğimiz bir player ile (Media Player Classic (MPC)) açabilmemizin yolu nedir?

• Kodi 19 da covenant ve exadus eklentileri hala çalışmıyormu?Bu versiyonda film ve yabancı diziler için çalışan tavsiye edeceğiniz seyirtürk türkvod harici eklentiler nelerdir.

• KODI'yi Android Box'a kuranlar, Keymap Editor eklentisini de mutlaka kursun. Bu eklenti ile, normalde klavye tuşlarıyla yapılan görevleri Android Box kumandasına atanır. Eklentinin kullanımı çok basit.

Örnek verecek olursam;

- Klavyeden "O" harfi tuşuyla açılan "Player Process Info" özelliğinin, kumandanın Kırmızı tuşuna,

- Klavyeden "ctrl + shift + O" ile açılan "Player Debug" özelliğinin, kumandanın Sarı tuşuna,

- Klavyeden Z tuşuyla açılan "Display Info (Change Aspect Ratio)" özelliğinin kumandanın Yeşil tuşuna atanması için;

Eklentiler > Program Eklentileri > Keymap Editor > Edit > Fullscreen video > Other kısmından "Player Process Info" ve "Player Debug" için,  Eklentiler > Program Eklentileri > Keymap Editor > Edit > Fullscreen video > Playback kısmından da "Change Aspect Ratio" için ilgili tuş atamaları yapılır.

Bu 3 görev, video oynatımı hakkında ekrana detaylı bilgiler verir.

---------------------------------------------------------------------

Bilgisayarda kullanım için yorumlarsam,

KODI 19'la gelen AV1 desteği iyi olmamış. 4K AV1 video donmalı oynuyor (daha doğrusu oynamıyor). Aynı video PotPlayer'da %65 CPU yüküyle de olsa sorunsuz oynuyor.

KODI 19'la gelen HDR desteği ise çok iyi olmuş. PotPlayer+MadVR kombinine kıyasla çok daha düşük işlemci yükü ve ekstra ayarlarla uğraşmama lüksü var.

--------------------------------------------------------------------

Türkvod, Seyirtürk gibi VOD eklentileri umrumdışı. Bunlar korsan VOD'çular.

• MarcosDH M kullanıcısına yanıt

Yararlı bilgi için teşekkürler. Kumandayla kontrol edenler için işine çok yarayacak eklenti.

• Keymap Editor'de gördüğüm tek kötü yan, kumandanın Subtitle ve Audio tuşlarına görev atayamamak oldu. Mecburen, altyazı seçimini 0-sıfır tuşuna, ses seçimini 8 tuşuna atadım.

Kumandayla KODI menüsünde dolaşmaktansa, bu şekilde tek tuşla çok pratik. Herkes kendi keyfine göre atayabilir.

Xplore gibi bir program kullanarak, cihazdaki Root engelini kaldırıp, bilgisayardaki Keymaps klasörüne erişerek de yapılabiliyor ("Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/userdata/keymaps"). Bu daha zor yöntem gibi gözükür, ama tuşların karşılıklarını öğrendikten sonra, o klasördeki "ngen.xml" dosyasına tek seferde ilgili ayarları yazıp, kısa sürede halledilebilir.

Mesela üstteki 3 tuş için şunlar yazılıp kaydediliyor Ngen'e:

<keymap>

<fullscreenvideo>

<keyboard>

<key id="61667">playerprocessinfo</key>

<key id="61668">aspectratio</key>

<key id="61669">playerdebug</key>

</keyboard>

</fullscreenvideo>

</keymap>

Kumandadaki bazı tuşların karşılıkları: 61666 - Info, 61667 - Kırmızı, 61668 - Yeşil, 61669 - Sarı, 61670 - Mavi, 61488 - Sıfır, 61489 - Bir... Bunlar Keymap Editor menüsünden öğrenilebiliyor.

Meraklısına.

• Arkadaşlar merhaba Kodiyi yeni kurdum Google Chromecast ile açıyorum laptopum da aynı ağ üzerinde laptopdaki yüksek boyutlu filmleri Kodide nasıl oynayabilirim teşekkürler

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Kodi'yi Android TV Box'a kurdum. PC'deki videoları, TV Box'tan Kodi'yi kullanarak izlemek istiyorum. Tam olarak ne yapmam lazım? Plex programını denedim ama altyazılarda sıkıntı çıkarıyor.

• subzer042 S kullanıcısına yanıt
    pc den ister klasörleri, ister komple diski paylaşıma açın. kodi den kaynak ekle deyip adım adım ilerleyin. youtube videoları, google aramaları ile iyice öğrenebilirsiniz işlemleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1234Rambo -- 10 Temmuz 2021; 13:24:13 >
  • Pcdekı fılmlerı ağdan kodıden oynatıyorum fakat bır türlü altyazıyı göstermiyor nedenı ne olabılır acaba ?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darknorrec

matrix güncellemesinden sonra ağdaki pc dosyalarına giremiyorum, yeni ağ yolu oluşturmaya çalıştım beceremedim, var mı nasıl yapabileceğimi bilen ?

Sizinkine çözüm olur mu bilmem, ama denemenizde fayda var;

Filmleri depoladığınız dosya sunucusunun ağ üzerinde ki tanımını ad olarak değil, sabit ip adresi olarak verin.

Bunun için modeminizin veya router' ınızın ayarlarında ki DHCP ayarlarından, filmlerin depolandığı cihazı (bilgisayar, ağ depolama aygıtı, vb.) ağ üzerinde tanımlamak için kullanılmayan bir ip adresini sabit (statik) ip olarak tanımlayın, örnek: 192.168.0.100 gibi.

Bu ip adresini Kodi>videolar>dosyalar>video ekle den filmlerin depolandığı adres olarak verin.

DHCP ayarını yapmazsanız, sunucu bilgisayarı her kapatıp açtığınızda ip adresi değişir, bunun olmaması lazım.

Ben şu sorunu yaşadım:

Ben, ev ağım üzerinde ki router üzerinden wdmycloud ağ dosya sunucusundan tv box-kodi ile film oynatıyorum.

Önceden Kodi ye ağ yolu olarak ip adresi değil, "wdmycloud \ paylaşım adı" şeklinde isim olarak vermiştim.

Aslında Kodi ye ağ yolunu ister sunucu adı isterse de sunucu ip adresi olarak verin her 2 türlüde ağı görüyor.

Fakat;

ne zaman internet kesintisi olsa Kodi yerel ağ üzerinden film oynatamıyordu, bilindiği gibi internet kesintisi olsa bile yerel ağ her zaman çalışır, ama ne hikmetse kodi ağ yolunu göremiyordu.

Bunun üzerine kodi ye ağ yolunu sunucu ismi olarak değil, mycloud' un sabit ip adresini verdim ve sorun düzeldi. örnek: 192.168.0.100 \ paylaşım adı

Artık internet kesilse de yerel ağ üzerinden film oynatabiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 13 Temmuz 2021; 15:38:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BsalihBjk

Pcdekı fılmlerı ağdan kodıden oynatıyorum fakat bır türlü altyazıyı göstermiyor nedenı ne olabılır acaba ?

Film dosyası adı ile alt yazı dosyası adı aynı olmalıdır, bunu kontrol ettiniz mi ?

• 
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.