Şimdi Ara

= KODI KURULUM VE AYARLARI [ANA KONU] = (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.952
Cevap
270
Favori
386.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • RPi3 üzerinde yüklü openelec işletim sistemini kullanıyorum kodi 15.2 isengard sürümünde gözüküyor 17 sürüm çıkmak üzere otomatik güncelleme açık olmasına rağmen hala güncellemedi kendim nasıl yükseltebilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tv box almaya niyetliyim deneme amaçlı pc ye kodi kurdum. Seyirturk yükledim. Kanallarda stream film izlerken takılma yapıyor. Net hızından değil çünkü browser de takılma yok. Araştırdım Cash buffer ayarını 20 yaptım easy advantan. Gibi bir add on ile. Ama gene takılıyor. Birde bellek dolu gibi bir uyarı veriyor.
    Saçma değilmi bu ne anlamı kaldı o zaman.

• Merhaba, eski bir notebook var. Sony. Bu laptop multimedya özelliklerine sahip. Büyük ekran, ses ünitesi, tv kartı, kumanda vs.

Babam yazlıkta film izlesin diye buna kodi kurmak istiyorum. Yaşlı biri olduğu için windows işin içinde hiç olmadan kodinin açılmasını sağlayabilirmiyim?

Yani kodi kullanımı kolay gibş ordan film izleyebilir
    Teşşekkürler.

• Rhodium kullanıcısına yanıt
    kodi tabanlı işletim sistemi var openelec isminde. eski laptoplara falan kuran çok olmuş yurtdışında. bir araştırın isterseniz. ama detaylara vakıf değilim şimdilik. sürücü problemi falan çıkar mı, gibisinden. sorumluluk sizde yani.
    ilgilenirseniz;
    http://www.instructables.com/id/Convert-an-old-laptop-into-a-Media-Center/step5/install-Openelec/

http://wiki.openelec.tv/index.php/Installation

• Tşkler zaten xp ye kuramadım. Deneyeceğim.

• Arkadaşlar son zamanlarda dizi izlerken ses kısıklığı yaşayan var mı acaba? Ben de çok bariz şekillde ses az geliyor da.
  • Bende de aynı sorun var.

• Sorunumu çözdüm hocam, videoyu izlerken ses simgesine tıklayın, volume ün altındaki seçeneği 15 db civarı yapın tamamdır

• Merhaba Arkadaşlar ;

Bir süre önce Kodi yi bilgisayarıma kurup gerekli bütün ayarlamaları yaptıktan sonra Video Dosyalar kısmından Mkv film arşivimin olduğu
    hard diskleri tanıttım ( toplam 6 disk )

Hard diskleri tanıtmadan önce filmlerin tamamının klasör, film ve altyazılarını IMDB ile uyumlu hale getirip düzenledim.

Bütün bunlardan sonra maalesef bazı filmleri göstermiyor. Mesela Alien serisini hiç almamış vs.

Akşam evden örnek resimlerde koyacağım konuya ancak bu konuda merakımı yenemeyip sormak istedim.

Böyle sorunlarla karşılaşan var mı ve çözümü nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fanatikforumcu

Merhaba Arkadaşlar ;

Bir süre önce Kodi yi bilgisayarıma kurup gerekli bütün ayarlamaları yaptıktan sonra Video Dosyalar kısmından Mkv film arşivimin olduğu
    hard diskleri tanıttım ( toplam 6 disk )

Hard diskleri tanıtmadan önce filmlerin tamamının klasör, film ve altyazılarını IMDB ile uyumlu hale getirip düzenledim.

Bütün bunlardan sonra maalesef bazı filmleri göstermiyor. Mesela Alien serisini hiç almamış vs.

Akşam evden örnek resimlerde koyacağım konuya ancak bu konuda merakımı yenemeyip sormak istedim.

Böyle sorunlarla karşılaşan var mı ve çözümü nedir ?

kitapligi guncellemede bir problem gorunuyor oncelikle kodiden kitapligi gunceleyin ve flimler kismina kac adet flim atmis hardiskle karsilastirin ama muhtemel kitaplik guncelenmesi gerekiyor...

• Maalesef defalarca yapmış olmama rağmen düzelmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fanatikforumcu

Maalesef defalarca yapmış olmama rağmen düzelmiyor.

şöyle yapalım o zaman
    Kitaplığı kaldıralım yeniden yolu tanıtalım , ve flim bilgilerini alacağı siteyi değiştirelim ornek Imbd değilde The Movie Database (TMDb) yapalım bakalım sonuç ne olacak ...
  • plexus p2p sorununu cozen varmi? torrentnnot invaled diyor. calismiyor.

• Arkadaşlar android telefonlarda ok çok rahat kuruluyor da iOS lar da jailbreaksiz kurabilen var mı kodi 'yi mümkünmü bu ?

• Merhaba Arkadaşlar ;

Bir türlü çözemediğim bir sorunum var ve size danışmak istiyorum ( bu sorunla ilgili bir kaç gün öncede soru sormuştum ancak çözüme ulaşamadım)
    Elimde ki hard disklerde ki bütün filmleri (mkv) klasör film ve altyazılarını imdb.com sitesiyle aynı yaptım ve sonra da kodi deki
    Videolar Dosyalar altına ekledim. Ayarları internette anlatıldığı şekilde yaptım.

Sorun şu ki maalesef bazı filmleri kodide gösteremiyorum.

Aşağıda ki örneğe bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız.

The Expendables serisi aynı hard disk içinde ve yukarıda yazdığım gibi klasör film ve altyazılar imdb - themoviedb siteleriyle uyumlu

ancak birinci filmi göstermiyor.

Bu şekilde başka filmlerde var. Alien serisi gibi

= KODI KURULUM VE AYARLARI  [ANA KONU] =

= KODI KURULUM VE AYARLARI  [ANA KONU] =

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fanatikforumcu -- 9 Ekim 2016; 21:21:11 >

• Arkadaşlar dün x96 marka tvbox aldım yüklü gelen kodi çalışıyordu ancak bugün sesi çıkmıyor ekranın sağ üst köşesinde kırmızı renkli üstü çizilmiş bir hoparlör resmi var.Ayarlardan bir türlü halledemedim.Böyle sorunla karşılaşan var mı?Ne yapmalıyım? Silip tekrar mı yüklesem ya da daha basit çözümü bilen var mı?

• fanatikforumcu F kullanıcısına yanıt
    Klasör isimlendirmelerin (muhtemelen klasörlerin içindeki film isimlendiermelerin de) yanlış. bu yüzden kodi hangi film olduğunu bulanmıyor.

The Expendables üzerinden gidersek, klasörlerin ve filmlerin isimlendirmelerini aşağıdaki gibi (tüm film arşivini de) değiştirmen gerekiyor.

Movies
    The Expendables (2010)
    The Expendables 2 (2012)
    The Expendables 3 (2014)

Aynı şekilde dizileride düzenlemen lazım.

aşağıda kodi nin wiki sayfasına bir gözat

http://kodi.wiki/view/Naming_video_files/Movies
  • temesa kullanıcısına yanıt
    kumanda dan sesi aç düzelir.
    yada bişe izlerken, dinlerken ses ile ilgili simgeye tıkla açılan pencereden ayarla..
  • Söylediklerinizi yaptım simge hiç gitmiyor ses de düzelmiyor sanırım silip tekrar kuracağım

• temesa kullanıcısına yanıt
    eğer başka programları kullandığınızda da ses gelmiyorsa sorun cihazdadır. kumanda dan mute tuşuna basın. düzelmiyorusa sorun kodi de değil.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.