Şimdi Ara

= KODI KURULUM VE AYARLARI [ANA KONU] = (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
1.953
Cevap
270
Favori
386.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cihazdan ses geliyor internet üzerinden TV izliyorum ses geliyor.Ses sadece kodide yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dirgen

Klasör isimlendirmelerin (muhtemelen klasörlerin içindeki film isimlendiermelerin de) yanlış. bu yüzden kodi hangi film olduğunu bulanmıyor.

The Expendables üzerinden gidersek, klasörlerin ve filmlerin isimlendirmelerini aşağıdaki gibi (tüm film arşivini de) değiştirmen gerekiyor.

Movies
    The Expendables (2010)
    The Expendables 2 (2012)
    The Expendables 3 (2014)

Aynı şekilde dizileride düzenlemen lazım.

aşağıda kodi nin wiki sayfasına bir gözat

http://kodi.wiki/view/Naming_video_files/Movies

Selam,

Şunu anlıyorum yazdıklarından ; seri filmlerde mutlaka senin örneklediğin gibi filmin tarihini de eklemem lazım klasöre ( film ve altyazı dosyasına )

Doğru anlamış mıyım ?

• fanatikforumcu F kullanıcısına yanıt
    Evet, sadece serilere deği, tüm filmlere tarihi eklemen gerek. önceki mesajım da olduğu gibi

orn
    filmadı (tarih).mkv
    filmadı (tarih).srt
  • Kodiye nastaki (Qnap-431) filmleri nasıl gösterebilirim?
  • sasuta kullanıcısına yanıt
  • dirgen kullanıcısına yanıt
    Günaydın ;

En kısa zamanda tek tek elden geçirip yapacağız bunu demek ki.

Önce Alien serisine bi deneme yapayım olursa hepsine yaparım.
  • fanatikforumcu F kullanıcısına yanıt
    bu şekilde film adlandırılması aslında kodiye ait değil. IMDb gibi sitelerde filmler böyle arşivleniyor. kodi gibi programlarda film bilgilerini bu sitelerden alıyor.

google da bir fimi aratırsan çıkan imdb linklerinde fimadı (tarih) şeklinde listelendiğini göreceksin zaten. yani doğru arşivleme böyle yapılması lazım.

önce klasörün adını sonrada içindeki film ve altyazı dosyalarını aynı şekilde düzenlersen filmlerin kodi de düzgün görünür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dirgen

bu şekilde film adlandırılması aslında kodiye ait değil. IMDb gibi sitelerde filmler böyle arşivleniyor. kodi gibi programlarda film bilgilerini bu sitelerden alıyor.

google da bir fimi aratırsan çıkan imdb linklerinde fimadı (tarih) şeklinde listelendiğini göreceksin zaten. yani doğru arşivleme böyle yapılması lazım.

önce klasörün adını sonrada içindeki film ve altyazı dosyalarını aynı şekilde düzenlersen filmlerin kodi de düzgün görünür.

İşin garip tarafı, bu sorunu yani kodinin filmi görmeme sorunu sadece seri filmlerin bazılarında ortaya çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fanatikforumcu -- 24 Ekim 2016; 15:53:18 >
  • Bir soruda benden gelsin...

Özellikle tavsiye ettiğiniz bir skin öneriniz var mı ?
  • Papirus P kullanıcısına yanıt
    Ben standart skin (confluence) kullanıyorum.
    Aeon Nox özelleştirilebilir olduğundan çok tercih ediliyor.
  • Aeon nox bende tercih ediyorum ama confluence skin e göre biraz ağır gibi sayfa geçişlerinde falan birde arkaplan değiştiremiyoruz galiba?

• Merhaba, LG Smart tvye kodi kurma imkanı varmı? Eğer yoksa siz ne tavsiye edersiniz? WD media playerım bozuldu, böyle tv'nin playerından çıplak film izlemek hiç güzel olmuyor...
  • Merhabalar,

Benim arşivim bdmv ve iso'lardan oluşuyor. Bdmv altında birden fazla dosya ve klasör olduğu için taramadan sonra saçma sapan filmlerle eşleştiriyor bu dosyaları. Muhtemelen bir ayarı yanlış yapıyorum alt klasörlere inmemesi için bir şey yapmam gerek ama ne olduğunu bilmiyorum. Başınıza böyle bir şey geldi mi yada sorunun ne olduğunu biliyor musunuz?

Bir de bdmv klasörleri için altyazı nasıl görecek? Himedia kullanıyorum normalde ve klasörün adını -xxxxx (2016)- altyazıya verdiğiniz zaman problem olmadan görüyor ancak kodide o şekilde olmuyor sanırım.
  • Selam beyler, Şöyle bi sorun yaşıyorum.

Win7 asus laptopta kodi jarvis sürümü yüklü kullanmaktayım kodi'yi her açışımda "kodi yanıt vermiyor" diye uyarı penceresi geliyor kapatmamı yada yanıt vermesini bekle seçeneklerini sunuyor ardından o uyarı pencereresi kaybolup simsiyah ekran gelip öyle kalıyor sebebi nedir?

Her defasında oluyor nette bu konuyla alakalı hiçbirşey yok sadece benim başıma mı geliyor nedir anlamadım gitti

• Arkadaşlar selam,

55x9005C sony android tv'me kodi'yi kurdum kuzenimle birkaç yükleme yaptık. Neyse ben biraz araştırma yaparak skin ve kanal yüklemelerini yaptım.

Ama şöyle bir sorunum var dün yabancı dizileri izlerken alt yazıları hem yerli hem de yabancı kaynaklardan indirmeme karşın türkçe karakterlerde (ç,ş,ı,ğ,ö gibi) sorun yaşıyorum acaip acaip semboller çıkıyor. Bu sorunun nasıl giderebilirim.

bir de yerli kanalları en iyi nasıl izlerim özellikle spor kanallarını rahat ve düzgün izleyeceğim source'lar veya ne yapmam gerektiği hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.
  • Sistem-video-altyazi seceneklerinie geldikten sonra altyazi karekter secimini turkce(windows) olarak ayarlatiniz sorun cikmayacaktir.

• Elimde guncel iptv listesi var .kodi dahil hirçok pro denedim buna pc dahil.. listemde yaklaşık 1700 kanal var bunların çoğu aktif kanallar .
    Sorunum açılan kanalları en fazla 15 .20 saniye izleye biliyorum sonrasında görüntü kapanıyor.bunu bir çok programda denedim sonuç aynı.
    Genelde sonu ts ile biten linklerde bu sorunu yaşıyorum.bunun çözümü varmıdır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: modakaya

Elimde guncel iptv listesi var .kodi dahil hirçok pro denedim buna pc dahil.. listemde yaklaşık 1700 kanal var bunların çoğu aktif kanallar .
    Sorunum açılan kanalları en fazla 15 .20 saniye izleye biliyorum sonrasında görüntü kapanıyor.bunu bir çok programda denedim sonuç aynı.
    Genelde sonu ts ile biten linklerde bu sorunu yaşıyorum.bunun çözümü varmıdır.

o kanallar paralı iptvlerden (ç)alıntı.
    genelde o linklerin sonu /ahmet/gurbuz/1.ts gibidir.
    ahmet gurbuz isimli kişinin hesabı ele geçirilmiştir.
  • kodi programını bende sony android tvmde iptv izlemek için kullanmak istiyorum. ancak konunun başında sadece bilgisayarda mevcut videoların nasıl izlenebileceği bilgisi paylaşılmış. iptv için ne yapmam gerektiğini bir türlü bulamadım. paralı abonelik veya diğer türlü nasıl izleyebileceğimi anlatan bir rehber var mı? iptv satan sitelere baktım hepside sony android desteğimiz yok cevabını verdi. Yardımcı olursanız sevinirim.
  • Televizyonunuza iptv çalıştırabileceğiniz bir uygulama kurmanız gerekmektedir. Market uygulama indirebiliyor musunuz?
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.