Şimdi Ara

= KODI KURULUM VE AYARLARI [ANA KONU] = (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.952
Cevap
270
Favori
386.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar şöyle bir cihaz alacağım aliexpressten Kodi var cihazda,fakat şöyle birşey var,Kodi de
    kanal düzenleme kanalı favori ye alma var mı bu çok önemli,sonra favorilerde dolaşmak güzel olur.
    araştırdım bununla ilgili birşey göremedim.

http://www.aliexpress.com/item/Original-MXQ-PRO-Amlogic-S905-64bits-Android-TV-Box-Quad-Core-2K-4K-HDMI-2-0/32612571486.html?spm=2114.30010208.3.64.ypPee8&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_3_10037_9982_10033_507_10032_10020_10017_10021_10022_10009_10008_10018_10019_101,searchweb201603_1&btsid=80189e49-c83e-4408-9a4e-54aadbc9879b

• Amd kartlarla hdmi ile ses iletiminde sorun yaşayanlar şu adımları uygulayın ben çok uğraştım siz uğraşmayın.

1- Ses aygıtınızın sürücüsünü program ekle kaldırdan kaldırın.
    2- Ekran kartınızın sürücüsünü de aynı şekilde kaldırın.
    3- Bilgisayarı yeniden başlatın.
    4- Sadece ekran kartı sürücünüzü kurun. Catalyst'i değil en son çıkan crimson sürücüsünü kurun.
    5- Ses yürütme aygıtlarından AMD HDMI olanı varsayılan yapın.

İşlem bu kadar. Bunları yaptığınız halde sorun devam ediyorsa f8 tuşuna basarak mute açıksa mute özelliğini devre dışı bırakın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, himedia q10 pro cihazımda kodiye eklediğim filmler cihaz açılıp kapanınca yolu bulamadığından açılmıyor. Playera 3 tane harici disk bağlı, kodi her defasında farklı isimlendirme yapıyor disklere bunu nasıl önlerim... :(
  • Himedia Q3 te bazen banada oluyor. Disklerin hepsi kodi de afişleme yaptığın portlara takılı olması lazım. Bende cihazı kapatıp açtığım zaman duzeliyor.

• bitsede gitsek mi B kullanıcısına yanıt
    Port değişikliği yapmıyorum hiç çıkarmadan diskleri aç kapa yapınca disk isimleri değişiyor böyle olunca da yolu bulamıyor ...
  • arkadaşlar sevdiğimiz bir dizinin kısa yolunu nasıl ana ekrana ekliyoruz. veya kaldırıyoruz?
  • rfve kullanıcısına yanıt
    Dostum konu sahibi olarak bir soru sormak istiyorum Siz bilgili birine benziyorsunuz

Bu zıkkım kodi'de ses çıkışını sabitlemek gibi bir seçenek yok mu?

Önceden Asus ses kartı yokken ati hdmi çıkış sabit kalıyordu. Şimdi ise sürekli asus'a dönüyor. Geçen gün eşim ben yokken film seyretmek istemiş ama bir türlü ses alamamış.

Halbuki mpc yada bs playerda ses çıkışı olarak hdmi ayarladım, ben değiştirmedikçe değişmiyorlar. Advanced menüde heryere baktım ama böyle bir seçim bulamadım. Bu konuda bir malümatınız var mıdır?

• turuncu55 kullanıcısına yanıt
    maalesef dostum. hiç başıma gelmedi. bilgim yok.
    ancak bende bir araştırayım. bişeyler bulursam buraya yazarım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin için en makul çözüm multiboot ile openelec kurmak böylece hem cihazınızdan maximum performans alırsınız hemde ses ekran gibi seçenekleri sabitleme sanşınız olur.
  • Divxplanet add-ons'unda benden başka sıkıntı yaşayan var mı acaba?

• ATLANTA 4K da
    Kodi 17 alpha ve nightly ler güzel çalışıyor. Kodi çok değişmiş.

Filmlerin bilgilerini otomatik alıyor.

http://mirrors.kodi.tv/snapshots/android/arm/kodi-17.0-Krypton_alpha2-armeabi-v7a.apk

ben nightly tercih ediyorum.
    http://mirrors.kodi.tv/nightlies/android/arm/

= KODI KURULUM VE AYARLARI  [ANA KONU] =

• arkadaşlar adult eklentilerin hiç biri açılmıyor.log dosyası hatası veriyor.youtubeda log uploader ile yapılan işlem var ama o da hata veriyor.çözümü nedir yardımcı olabilir misiniz?

• Merhabalar

Kodinin kurulumunu yaptim. Fakat bir kac sorum olacak. Divxplanet eklentisinden ozellikle yeni altyazilari bulamiyor. Altyaziyi manuel olarak ekleyebiliyor muyuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: yondaime

Merhabalar

Kodinin kurulumunu yaptim. Fakat bir kac sorum olacak. Divxplanet eklentisinden ozellikle yeni altyazilari bulamiyor. Altyaziyi manuel olarak ekleyebiliyor muyuz?

Open subtitile la indir

• quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

Dostum konu sahibi olarak bir soru sormak istiyorum Siz bilgili birine benziyorsunuz

Bu zıkkım kodi'de ses çıkışını sabitlemek gibi bir seçenek yok mu?

Önceden Asus ses kartı yokken ati hdmi çıkış sabit kalıyordu. Şimdi ise sürekli asus'a dönüyor. Geçen gün eşim ben yokken film seyretmek istemiş ama bir türlü ses alamamış.

Halbuki mpc yada bs playerda ses çıkışı olarak hdmi ayarladım, ben değiştirmedikçe değişmiyorlar. Advanced menüde heryere baktım ama böyle bir seçim bulamadım. Bu konuda bir malümatınız var mıdır?

Menülerin birinde sistem ses çıkışı daima açık tut gibi birşey olması lazım, denedin mi onu?

• iphone yükledim kodiyi. Ama kaynak ekleyemiyorum 😡

• Arkadaşlar, kodi oynatıcı ile ilgili garip bir sorunum var. Şöyle ki; ekrandaki görüntünün en alt kısmında yaklaşık 1 cm'lik bir bandı, garip bir şekilde bozuk gösteriyor. Kayma gibi birşey ama kaymadan da bozuk bir görüntü. İzlerken ara sıra karşı karşıya kalıyoruz ve sıkıntı oluyor. Özellikle alt yazılı film izlerken bütün izleme keyfini kaçırıyor.

TV, android TV, Philips 55pus9109. Kodi de haliyle TV'ye kurulu. 16.1 jarvis versiyonu. Zaten daha üst versiyon yok TV'ye uyumlu olan.

Filmlerde bir bozukluk yok. PC'de gayet güzel oynuyor. TV'nin kendi oynatıcısı ile oynatınca da sorun yok. Sadece Kodi'nin oynatıcısında bu durum ortaya çıkıyor. Kodi neredeyse tamamıyla modüler bir yazılım ve kullanmaktan büyük keyif alıyorum. Dolayısıyla bu sıkıntıyı çözmem gerekiyor.

Söz konusu problem daha önce başkasının başına geldi mi, geldiyse nasıl çözdü? Eğer bu yolla çözüm bulunamıyorsa, kodi tarafından kullanılmakta olan "medya oynatıcısını" değiştirme şansım olabiliyor mu? Yani kodi tamam, ama sadece medyayı oynattığı parçayı değiştireceğim. Ama bunu nasıl yapacağım da önemli zira yazılım TV'ye kurulu ve öyle sağını solunu kurcalayıp, registry türü editlemeler yapma şansı da kısıtlı.

Ne yapabilirim/yapmalıyım ?

Selamlar...

• ray2 R kullanıcısına yanıt
    bir öneri olarak spmc indirip kurar mısınız? kodi dursun öyle. onunla bir ilgisi olmadan spmc kurup deneyebilirsiniz.

http://spmc.semperpax.com/
  • SPMC kurdum. Zaten eski versiyon çıkıyordu google play'de (2014 yılından, kodinin kendisi ise 2016 nisan güncellenmiş en son play store'da).

Fakat soruna bir çözüm getirmedi. Oynatıcı ile ilgili sorunum var benim. Kodi'nin (ya da SPMC'nin) default oynatıcısını değiştirmeden de çözüleceğini sanmıyorum.

Sorun şu ki, onları nasıl değiştireceğimi bilmiyorum. Değişebildiğini ve harici oynatıcı kullanılabileceğini tahmin ediyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum :(

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.