Şimdi Ara

Kocaeli/Gölcük ve Çevresi PoyrazWifi Kullananlar? (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
325
Cevap
9
Favori
58.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önce attığım mesajı düzeltmek adına tekrar yazmak istedim. Arıza ile ilgili arayıp bilgi verdikten sonra benimle gerektiği şşekild ilgilendiler ve internet hızımı taahhüt edilen hıza yükselttiler. Yiğidi öldür hakkını yeme.
     Kocaeli/Gölcük ve Çevresi PoyrazWifi Kullananlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRaMPeT -- 28 Aralık 2015; 23:05:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iceman_54 kullanıcısına yanıt
    24 Ghz free lisans idi ama artık 5 G lisansı olarak Milli spektruml yönetimi tarafından 5g ye tahsis edildi. Yani o cihazları çok geçmeden sökmek zorunda kalacaksınız.
  • Arkadaşlar merhaba,

Konuyla ilgili Bişey danışmak istiyorum.
    Bende poyraz kullaniyorum, yaklaşık bir hafta önce ps3 den internete bağlanamaz oldum. Müşteri hiz.lerini aradım bana çeşitli güncellemelerden dolayi modemden cihaza internetin kesik kesik geldigini söylediler. bana iki adet port numarası verdiler modem sağlayıcımın (poyraz wifi) bu portları girmesi halinde sorunun çözüleceğini söylediler. Bu sabah modemle poyraz wifi'ye gittim, ordaki arkadaş da sorunun sabit IP ye gecirilerek çözülebileceğini fakat sabit IP nin de bana her ay ekstra 15 tl'ye malolacağını söylüyor.
    Konuyla ilgili bilginiz var mıdır? Ne yapmam gerek Tavsiyeniz ne olur?

• quote:

Orijinalden alıntı: savas376

Bende ilk bagladigimda çok iyidi simdi ise bazen nete bile giremiyorum video zaten nerderse izleyemiyorum. Firmayi Her aradigimda güncelleme yapıyoruz diyorlar ama değişen birşey yok alt yapıyı geliştirmek lazım.

Savaş bey' kesinlikle katılıyorum özellikle akşam 19:00-22:30 saatleri arası google sayfasını açmakta bile zorlanıyor. İlk başlarda gayet düzgün veri akışı sağlanıyordu. Teknik desteği arağımda kayıt açıldı inceleniyor diyorlar. Daha sonra hiç bir şey yapılmayınca, sorun çözüldüğünde aranmamı talep ettim tamam diyorlar dönen yok. Böyle giderse kapattıracağım. resimlerin ilkinde hızı 4Mbs idi ikincide 6mbs idi ölçümler tam bir rezalet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi j4ck4l11 -- 18 Ocak 2016; 21:04:35 >

• kablosuz teknolojiler hiç bir zaman kablo kadar sorunsuz değil. en iyi sistemleride kullansalar sorun çıkmaması imkansız. bu işin çözümü artık her yere fiberi yaymak olmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: j4ck4l11

quote:

Orijinalden alıntı: savas376

Bende ilk bagladigimda çok iyidi simdi ise bazen nete bile giremiyorum video zaten nerderse izleyemiyorum. Firmayi Her aradigimda güncelleme yapıyoruz diyorlar ama değişen birşey yok alt yapıyı geliştirmek lazım.

Savaş bey' kesinlikle katılıyorum özellikle akşam 19:00-22:30 saatleri arası google sayfasını açmakta bile zorlanıyor. İlk başlarda gayet düzgün veri akışı sağlanıyordu. Teknik desteği arağımda kayıt açıldı inceleniyor diyorlar. Daha sonra hiç bir şey yapılmayınca, sorun çözüldüğünde aranmamı talep ettim tamam diyorlar dönen yok. Böyle giderse kapattıracağım. resimlerin ilkinde hızı 4Mbs idi ikincide 6mbs idi ölçümler tam bir rezalet.

Bugün teknik servisten geldiler. Anten yönünü değiştirip ayar yaptılar sorun çözüldü nihayet.

• msty19 M kullanıcısına yanıt
    5G’ye tahsis edilmek üzere çalışma yapılacak frekans band aralıkları 24.25-27.5 GHz, 31.8-33.4 GHz, 37-40.5 GHz, 40.5-42.5 GHz, 42.5-43.5 GHz, 45.5-47 GHz, 47-47.2 GHz, 47.2-50.2 GHz, 50.4-52.6 GHz, 66-76 GHz ve 81-86 GHz.

Yukarıda da görüleceği gibi 5g ile 5 ghz frekanslarının çakıştığı nokta sadece 50.4-52.6 arasında küçük bir bölüm.
    5G gelene kadar zaten 802.11 AH gelecek 900mhz'den. Belki o zaman çatıya vss cihaz takmaya gerek kalmayacak. Tabi sağlık açısından bakarsan GSM den farkı kalmayacak.

İkincisi 2.4 ve 5 ghz bandlarının uluslararası olarak tanımlanmış kısımları var ve free lisans, bu değişmez 24 ghz airfiberler dışında kimse cihaz falan sökmez.

Kablosuz bağlantı kalitesi ile ilgili şu bilgiyi de vereyim, Merkez router ile 4 km uzaklıktaki çitf atlamalı client arasındaki ping 2-5ms arasında. Routerdan çıktıktan sonra ise 195.175.39.39 a gidene kadar 40ms yi buluyor. Kablosuz kalitesiz ise bu sonuç karşısında kablolu daha da kalitesiz.

• söz konusu frekans durumunun ben de zaten 24 ghz olanından bahsettim.

ikinci olarak bahsettiğiniz kablolu kablosuz kıyaslamasını ya da kablosuz testlerinizi 5 ghz frekans kirliliği bol olan bir noktada deneyin bakalım o pingler nereye çıkacak?
  • Merhabalar,

Bende yaklaşık 6 aydır poyraz wifi kullanıyorum. 6 mbit standart tarife ile idare ediyorum. İnternetim başlarda çok iyiydi. son 1 aydır kopmaların sayısı arttı. 4 mbit'ten yukarıya çıkmıyor çoğu zaman. ilk aldığım zamanlarda saatte 1 kere kopuyordu bu da olmaması lazım ama şikayetim yoktu şimdi 10-15dk da bir 15 sn gibi kopmalar oluyor. Canlı yayın takibi yaptığım ya da izlediğim zamanlar bu sorun olabiliyor. Bu durumu teknik birime ilettim fakat şu ana kadar bir iyileşme ve geri dönüş alamadım. Yine de poyraz wifi ttnet kullanmaktan beni kurtardı. Bir sorum daha olacak fiber bağlantının şu an sağlanan internetten ne farkı var? ne gibi ihtiyaçları mevcut(yeni alıcı..? vs.) fiyatlandırması nasıl?
  • İnternete giremiyorum bu gün. Herkeste aynı problem var mı yoksa bana özel mi?

• Arkadaslar herkese selamlar. Su an itibari ile TTNET fiber kullanicisiyim ama tasinacagim ve ve yeni evimde malesef telekomun sebekesi yik yani tek secenegim poyraz wifi.

Yorumlardan bir kismini okudum ve gordugum kadari ile memnun olan var olmayanlar var. Merak ettigim konu su: vericiye mesafeniz me kadar? Ogrendigim kadar ile yeni evimin vericiye mesafesi 500-600 metre kadar ve arada yuksek bina vs fiziksel bir engel yok. İyi bir baglanti olacagini dusunuyorum ama zaman gosterecek. Baglanti yaptirdiktan sonra speedtest eklerim.

• Arkadaşlar bende ttnetten cok çektim.12,06,2016 tarihinde eve gelen hat koptu.bugün 08,08,2016 itibari ile bütün uğruşlurıma rağmen yaptıramadım.04.08.2016 tarihinde poyrazwifi şirketine başvuru yaptım.İzmit Sanayi mahallesinde ikamet ediyorum.4 mbps paket aldım.Online oyunda ve uploadda sorun yaşamam inşlh.
  • İzmit Kozluk mahallesinde oturuyorum. Binam yeni, o yüzden türktelekom altyapım yok.

PoyrazWifi'ye geçmeyi düşünüyorum.
    Kullananlar memnun mu? Yorum alabilir miyim?
  • GoldenParsTR kullanıcısına yanıt
    Hocam benim de çekincelerim var ama şöyle düşünün..

1) Kablolu internette (yalın, sabit hatlı adsl) santral'den ne kadar uzaklaşırsanız internet hızınız o kadar düşer.
    2) Bu kablosuz dediğiniz hat senin benim dandik TPLINK, ASUS modem kablosuz hattı değil... Kocaman çanaklardan bahsediyoruz :) Bugün dükkan sahibiyle görüştüm. Bana kullandıkları aparatları gösterdi. Sadece eve internet gelmesi için takılan aletin değeri 150tl. Basit bir alıcı ama pahalı meret..

3-4 gün sonra ben de bağlatcam. Taahüt olmadığı için çıkarım eğer bir sakatlık görürsem.
  • bende kartepe deyim wifitürk almayı düşünüyorum kullanan arkadaşlar varsa yorum yapabilirmi altarnatif varmı bu bölgede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenerli34 -- 25 Ekim 2016; 22:41:01 >
  • LGatakan kullanıcısına yanıt
    ubnt cihazlarıdır evet kalitelidir 5 ghz sonucta yenı teklonoji ve etrafta kirlilik pek yok. deneyin şansınızı.
  • Merhaba arkadaslar, ben de yeni tasindim. basiskele yuvacikta internet alabilecwgimiz sirketler arasinda en cok memnun kaldığınız sirket hangisi acaba? konuyu sadece bir sirket hakkinda konuşarak degil ttnet altyapisi olmadığı yerde alternatifleri konussak daha faydalı olur bence. Deneyimlerinizi bizimle paylasirsaniz cok seviniriz.

• Özellikle youtub da video izlerken veya indirme yaparken kesinlikle kesiliyor..Kaç defa bu konu ile ilgili görüştüm.Hatta dovnload yapmaya başlayınca özel otm kesici sistem mi kullanıyorsunuz diye sitemde bulundum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaman256 -- 6 Kasım 2016; 10:41:43 >
  • Arkadaşlar İzmit-Yeşilova'da ikamet etmekteyim. Bu bölgeler için tavsiye ettiğiniz wifi dağıtıcısı var mıdır ? Birkaç araştırma yaptım TbtNet ve Wifi Türkü buldum. Bunları tavsiye eder misiniz yoksa başka tavsiye ettiğiniz dağıtıcı var mıdır ?

TbtNet :
    4 MBit - 100 GB AKN - 30 TL

WifiTürk:
    4 Mbit - 150 GB AKN - 25 TL
  • Gesnet kullanıyorum.Oyunlarda pingim 60-85 arası makul düzeyde.Ama dakikada bir veya 2 kere spike lag denılen anlık donmalar yasıyorum.Benden baska bu sorunla karsılasan var mı?

Bu arada başka bir evde farklı bir internette bu sorun olmuyor yani bilgisayarımdan kaynaklı bir sorun değil.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.