Şimdi Ara

KLİMASI EN İYİ SOĞUTAN BİNEK ARAÇ HANGİSİ? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
215
Cevap
2
Favori
26.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • En kotusunum fiat oldugunu biliyorum da gerisini bilmem dacia iyi ama klmasi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Corolla muthis digerlerini bilmem

• Klima gazını 4 yılda bir kontrol ettirirsen son 5 yıl içinde çıkan araçların hepsinin kliması iyidir.

• Hangisi iyi bilmiyorum ama 2012 caddy comfortline var kliması iyi soğutmuyor

• opel meriva: çok iyi soğutuyor ve ısıtıyor

307 CC: normal derece de soğutması

megane 2: ben hayatımda bu kadar kötü klima görmedim klima demeye şahit ister

bravo: normal derecelerde

c180: ortalama bir klima
  • Megane 2 kadar zayıf kliması olan araç görmedim. En kuvvetli olanı ise vecra b idi. Sıfır 97 modeli o yıllarda neredeyse buz atacak kadar kuvvetli idi

• Benimde merak ettiğim bir konu. 2005 getzimin kliması anlık soğutma yapamıyordu. 1.3 motor zaten klimayı açınca ölüp bitiyordu. uzun yolda yüksek devirde(araç bağırırken) idare edecek kadar soğutuyordu işte.

Sonraki aldığım clio4 0.9 da da memnun kalmadım. Ama bu araç ne şehir içinde nede şehirler arası yolda ne yaparsam yapayım istediğim gibi klima performansı veremedi bana. Uzun yolda klima son kademede açıkken terlediğim çok oldu. Hatta eğer güneşli zamanlarda klimayı kapatıp camı çok açmışlığım var.

Son zamanlarda geçici olarak kullandığım 2006 model 1.5 dci kangoo da klima şaşırtıcı derecede iyi çıktı. Şehir içi yada şehir dışı fark etmiyor istediğim serinliği sağlayabiliyor ve işin güzel yanı motorda öyle ahım şahım performans kaybıda olmuyor.
  • Türkiye' de 1993-94 yılında kullanımı ozon tabakasına zararlı olduğu için yasaklanan, G12 soğutma gazına sahip 1980 li yılların sonlarında üretilen üst sınıf araçlar, en etkili soğutan klimalara sahip araçlardır.

• Almancılar damlamış

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vw passat b8

• Auris kesinlikle

• Insan vucudu icin NŞA denilen seye ihtiyac vardir. Fazlasi zarar. 20dereceyi duzgun ufleyebilen klima iyi klimadir. Napicaksiniz buzdolabi niyetinemi kullanacaksiniz ? Bu ne sacma soru, bu ne sacma konu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim bu konudan çıkardığım ; Renault klimaları berbat.
  • japon araçlarının klimaları her zaman çok öndedir afrika asyada tutulmalarının bir nedenide budur.
    3.fiat aracım gerçekten zaYıf soğutması var , 2008 focusumda gaz hiç değişmemesine rağmen buz gibi yapıyordu

• H kasa 1.3 CDTI Astra değil. Klimayı açsan araba gitmiyor, araba gitse klima işe yaramıyor. Bir garip araba.
  • Astra 1.6cdti sport otomatik klima: tecrube ettigim en saglam sogutanlardan birisi. yanlis hatirlamiyorsam fanı 8 kademeli, sesi rahatsiz etmeden yeterli debide ufluyor kumanda birimi en altta olsa da konsolun egimli yapisindan dolayi elinizin altinda kaliyor, gözü yoldan cok da ayirmadan ayar yapilabiliyor, yine de tuş kalabalığı alisana kadar sıkıntı..

Symbol 1.5dci90 manuel klima: gideceginiz yere ulasinca sogutmaya baslamis oluyor sehiricinde.. fani 4 kademeli, ilk 2si osuruk, son 2si sanayi tezgahi derecesinde sesli pek iş yapmadigi icin motorun performansindan cok calmiyor..kumanda birimi en altta ve ileride olmasi kotu.. sirf olsun diye yapılmış..

Cordoba 1.4tdi otomatik klima: sogutma hızı ve derecesi basarili. Fan 7 kademe , istenilen kademeye alip kafa utulemeden serinleyebiliyorsunuz ama anlik tepki vermiyor, tusu cevirdikten 1 saniye sonra komutu aliyor.. kumanda birimi en altta ve gozu yoldan ayirma süresi sorun.. motorun performansini ozellikle kalkislarda cok etkiliyor, klima açıkken, duman atmadan kalktigini hatırlamam sicak havada, alt devirleri telef ediyor..

Kangoo 1.5dci90 otomatik klima: sogutmasi kabin genisligine göre bekledigimden iyi cikti; cocuk da olunca en sogukta açamıyorum(15 ila 27 derece arasi secim yaptiriyor, ben genelde 19da kullaniyorum yazin).. Fani 8 kademeli ve kumanda birimi yukarida olduğu icin seyir esnasinda yoldan gozu cok ayirmak gerekmiyor.. performansa cok elzem bir etkisi olmuyor..dipnot: polen filtresi degisimi icin vites konsolu sökülüyor

Civic vtec2 otomatik klima: sogutma seviyesi yukaridaki 1.6cdti astradan iyi degil.. yanlis hatirlamiyorsam 5 veya 7 kademesi var, kafa utulemeden istenilen fan hizi seçilebiliyor.. kumanda birimi surucu tarafinda, radyonun solunda, dik olarak yerlestirilmis, sürüş sirasinda mudahale kolay..ayrica polen filtresi en kolay degisenlerden; torpidonun kulaklarini cikararak, arkasina erisip değiştiriliyor..

Megane3 dci110 otomatik klima; megane2 ye nispet olsun diye yapilmis, onun tam zitti olarak basarili..8 kademeli fan ayarı var ve kafa utulemiyor.. kumanda birimi en ustte ama tuslar cok kucuk, dip dibe olunca yine de gozu yoldan ayirma suresi uzuyor.ekrani daha kisa yapip tuslari buyutseler sorun kalmazdi.. ne yazik ki performansi ozellikle alt devirlerde etkiliyor, turbo boşluğuna boşluk ekliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rallier_61 -- 17 Temmuz 2015; 10:41:56 >

• Diğerlerini bilmiyorumda 2012 Logan Mcv'nin kliması bildiğiniz buz atıyor 4.kademede 3 Dk'dan sonra üşüyoruz.
  • mitsubishi carisma..
  • quote:

Orijinalden alıntı: entelim

H kasa 1.3 CDTI Astra değil. Klimayı açsan araba gitmiyor, araba gitse klima işe yaramıyor. Bir garip araba.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • klima dediğin soğutmaya yarar
    ya gazı yoksa ne işe yarar?

bayram bayram velahavleee...
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.