Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
42.575
Cevap
362
Favori
3.414.363
Tıklama
Giriş
    917 Mesaj
    merhabalar arkadaşlar. yazın 18000 btu gree klima taktırmıştım fakat montaj prize arada ek bir sigorta olmadan yapıldı.kışın klimayı hiç kullanmayacağım halde stand by modunda tutuyorum çünkü o prize ait sigorta tv'ye de enerji veriyor. merak ettiğim stand by modunda çok elektrik tüketir mi, örneğin aylık ne kadar?
    quote:

Orijinalden alıntı: outofnick

merhabalar arkadaşlar. yazın 18000 btu gree klima taktırmıştım fakat montaj prize arada ek bir sigorta olmadan yapıldı.kışın klimayı hiç kullanmayacağım halde stand by modunda tutuyorum çünkü o prize ait sigorta tv'ye de enerji veriyor. merak ettiğim stand by modunda çok elektrik tüketir mi, örneğin aylık ne kadar?

Tükettiği miktar önemsizdir ama siz gene de ayrıca bir sigorta/şalter takın.
    Sanırım 2-3 watt gibi bir tüketimi vardı.
    |
    |
    KARDEŞİM MSJ LARIN VE YARDIMIN İÇİ TŞKLR. AARADIĞIM VE GÖRÜŞTÜĞÜM KİŞİLER ANKARA VE İST BUL ALARKO ANA BAYİLERİ İDİ.
    FORUMDA TÜM ARKADAŞLAR GEREKLİ DİYOR AMA BAYİ VE SERVİSLER GEREK YOK İLK KURULUMDA DİYOR
    |
    |

• Breaking Bad • A Series of Unfortunate Events • Mindhunter • The OA • %3 • La Casa De Papel • Dark • Zoo • The Returned • The Night Of • Stranger Things • Preacher • Narcos •
    • Mr. Robot • The 100 • Blacklist • Salem • True Detective • Bates Motel • Grimm • Limitless •• Revolution • Intelligence • Lost • Prison Break • Flash Forward •
    • Person of Interest • The Flash • Hannibal • Alcatraz • Alphas • Lost Room • 11.22.63 • Haven • Under the Dome •
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    16 Not
    quote:

quote:

bu durumu çok önceleri yazmıştım ama sayfalar sürekli yenilenince bulmak imkansızlaşıyor

klimaya ayrı bir bağlantı ve sigorta şart

neden derseniz uzun süre evden ayrılma veya kullamama ihtimali olabilir , ayrıca klima da bir sorun oluştuğunda sadece klima sigortası kapatılır böylece tüm ev elektriksiz kalmaz demiştim

sonra mecbur kalmadıkça pirizden klimaya bağlantı pek doğru değil ,mümkünse buattan alınmalı

sarfiyata gelince küçük bir watt harcaması olur 2 ila 7 watt civarı ,

çok küçük görünse de (örneğin 7 watt) 24 saatte =168 watt eder ,30 günde 5 kw. eder ki çok az diyemeyiz ,

bir tasarruflu ampul 20 watt harcıyorsa 24 saatte = 480 watt , 30 günde 14 kw harcıyacak demektir

bu hesaplara göre siz 10 gün sürekli tasarruflu lambayı boşuna açık bırakmışsınız gibi bir durum çıkıyor

ya bu kadar hesaba ne gerek var sonuçta az bir sarfiyat diyenler buna ,tv.,zil trafosu,müzik seti,uydu alıcısı,bilgisayar monitörü vs. de ekleyip bir hesap yapın bakalım ortaya ne çıkıyor

bu arada gecenin bu vaktinde hesaplarda bir yanlış yapmamışımdır inşallah
    |
    |

16 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: azaxacavab

KARDEŞİM MSJ LARIN VE YARDIMIN İÇİ TŞKLR. AARADIĞIM VE GÖRÜŞTÜĞÜM KİŞİLER ANKARA VE İST BUL ALARKO ANA BAYİLERİ İDİ.
    FORUMDA TÜM ARKADAŞLAR GEREKLİ DİYOR AMA BAYİ VE SERVİSLER GEREK YOK İLK KURULUMDA DİYOR

bayii ile değil direk Alarko firmasıyla iletişime geçeceksiniz

korkma arkandayız

tel ve mailleri bu sayfada var

http://www.alarko-carrier.com.tr/AC_icerik.asp?ID=AC53

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal1414 -- 7 Ekim 2011; 2:34:29 >
    |
    |

• Çavuş
    94 Mesaj
    MÜŞTERİ DANIŞMA HATTI
    Adres : Alarko Carrier PK 172 İstanbul
    Tel : 444 0 128
    Faks : 0212 212 84 40
    e-mail : [email protected]

İSTANBUL BÜROSU
    Adres : GOSB - Gebze Organize Sanayi Bölgesi, Şahabettin Bilgisu Cad. 41480 Gebze - KOCAELİ
    Tel : 0262 - 648 60 00
    Faks : 0262 648 61 01

ADANA BÜROSU
    Adres : Ziyapaşa Bulvari Çelik Ap. No : 25/5-6, 01130 - ADANA
    Tel : 0322 - 457 62 23
    Faks : 0322 - 453 05 84

EN BAŞATAN OLMAK ÜZRE HEPSİNİ ARADIM HEPSİ AYNI ŞEYİ SÖYLÜYOR
    |
    |

MÜŞTERİ DANIŞMA HATTI
    Adres : Alarko Carrier PK 172 İstanbul
    Tel : 444 0 128
    Faks : 0212 212 84 40

İSTANBUL BÜROSU
    Adres : GOSB - Gebze Organize Sanayi Bölgesi, Şahabettin Bilgisu Cad. 41480 Gebze - KOCAELİ
    Tel : 0262 - 648 60 00
    Faks : 0262 648 61 01

ADANA BÜROSU
    Adres : Ziyapaşa Bulvari Çelik Ap. No : 25/5-6, 01130 - ADANA
    Tel : 0322 - 457 62 23
    Faks : 0322 - 453 05 84

EN BAŞATAN OLMAK ÜZRE HEPSİNİ ARADIM HEPSİ AYNI ŞEYİ SÖYLÜYOR

Birader sen ne diyorsun, yani Alarko merkezi aradın ve onlar "vakuma gerek yok" mu diyor???
    Sen fake misin nesin, git işine yahu.
    |
    |

• Yarbay
    3699 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sawyer53

Arkadaşalr bende arçelikten 12.00 BTU'luk bir klima aldım ama vakumlama falam olmadı alalı 2 ay olacak servisi arayp vakumlama yaptırtayım mı

Geçmiş olsun

Arçelik merkeze bildirip onların kanalıyla başka bir servisini isteyip gazı tamamen boşalttırın, vakum yaptırın, yeniden tam ölçüsünde gaz bastırın.
    |
    |
    inanmıyorsan ara sor cvp al. yazarkende adam gibi yaz ortaya bir soru sordum yardım edeceksen et etmiyorsanda sus otur. ayıp yaptığın
    |
    |

gerçi sizin bildirdiğiniz yerlerden böyle cevap verilmesi aklın alacağı bir durum değil ama bakalım işin içinden ne çıkacak ve bu arada cevap gelirse bilgilerinizi isteyeceğim

eğer bana da size söylediklerini söylerlerse bir daha buradan alarko veya toshiba yazanı sizden önce ben yakarım
    |
    |

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Arkadaşalr bende arçelikten 12.00 BTU'luk bir klima aldım ama vakumlama falam olmadı alalı 2 ay olacak servisi arayp vakumlama yaptırtayım mı

Geçmiş olsun

Arçelik merkeze bildirip onların kanalıyla başka bir servisini isteyip gazı tamamen boşalttırın, vakum yaptırın, yeniden tam ölçüsünde gaz bastırın.

Hocam neden geçmiş olsun dedin acaba ne gibi dezavantajı var şuan kullandığım klimanın.

Servisten gaz değişimi isteyip vakumlatsam her hangi bir ücret ödemek zorunda kalırmıyım.

Yardımın için sağol.
    |
    |

• Breaking Bad • A Series of Unfortunate Events • Mindhunter • The OA • %3 • La Casa De Papel • Dark • Zoo • The Returned • The Night Of • Stranger Things • Preacher • Narcos •
    • Mr. Robot • The 100 • Blacklist • Salem • True Detective • Bates Motel • Grimm • Limitless •• Revolution • Intelligence • Lost • Prison Break • Flash Forward •
    • Person of Interest • The Flash • Hannibal • Alcatraz • Alphas • Lost Room • 11.22.63 • Haven • Under the Dome •

• Çavuş
    94 Mesaj
    ben hepsini tlf aradım adamları göndermedim ben kabul etmiyorum bu kurulumu dedim beklettim. aradım orayı ardım burayı aradım cvp aynı eğer size farklı cvp verirlerse görüşme yaptığınız kişiyi söylerseniz sevinirim şu ana bulamayacağım ama görüştüğüm kişilerin bilgileri var en kısa zamanda yazarım
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Geçmiş olsun

Hocam neden geçmiş olsun dedin acaba ne gibi dezavantajı var şuan kullandığım klimanın.

Servisten gaz değişimi isteyip vakumlatsam her hangi bir ücret ödemek zorunda kalırmıyım.

Yardımın için sağol.

demezler , diyemezler

ama adamlarla konuşurken tavizsiz konuşun ,kem küm ederseniz her şeyi söylerler , baktınız gerekmez gibi söze devam ediyorlar o halde alın klimayı gibi veya ana merkezlerinize şikayet edeceğim gibi sözler söylerseniz işin ciddiyetini anlarlar

zaten verdikleri cevap örnek olacaktır ve bu firmaların ciddiyeti ortaya çıkacaktır , en kötü ihtimalle olumsuz cevap verirler sonuçta kaybedecek ne varki
    |
    |

16 Not
    quote:

ben hepsini tlf aradım adamları göndermedim ben kabul etmiyorum bu kurulumu dedim beklettim. aradım orayı ardım burayı aradım cvp aynı eğer size farklı cvp verirlerse görüşme yaptığınız kişiyi söylerseniz sevinirim şu ana bulamayacağım ama görüştüğüm kişilerin bilgileri var en kısa zamanda yazarım

işte en büyük hatayı başta yapmışsınız

ne diye bekletiyorsunuz adamları ,direk defolun o zaman demeniz lazımdı akabinde cihazı aldığınız yeri arayıp durumu anlatıp alın cihazınızı kendiniz kullanın istemiyorum diyecektiniz bakalım o zaman ne diyeceklerdi ,bu cihazı silah zoruyla monte edemeyeceklerine göre ya seve seve alacaklar yada bu kadar zorlarına giden 15-20 dk.larını alacak vakumlama işini seve seve yapacaklardı ,neyse artık olan olmuş ve kendimizi bu kadar üzecek bir durum değil ,ama pes etmeden sonuna kadar gideceğiz hatta gittik gibi
    |
    |

• Yüzbaşı
    473 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Fatihata

Çok özür dileyerek araya giriyorum...!!!

Numan ben olsam MITSUBISHI alırdım...!!!
    quote:

Sen buralarda ne örüyon..
    arkadaşlar öncelikle hepinize hayırlı cumalar,ısıtma konumunda dış üniteden su akması normalmidir?
    Az önce bende Çanakkalenin/ Çan ilçesindeki Alarko servisini aradım, vakum konusunda aynı şeyi söylüyorlar yeni cihazda vakum yapılmaz diyor eğer bakım zamanı gelmişse veya sökülüp başka bir yere takılıyorsa yapılır dedi.

Çanakkalenin/ Merkezdeki servisini aradım ordaki usta da mutlaka yapılması gerekiyor dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nujman -- 7 Ekim 2011; 10:20:13 >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: nujman

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alıntı: nujman

quote:

Bir ara buradaki konudan bayaa bir yardım almıştım klima konusunda sağ olsunlar çok yardımcı olmuşlardı... Yine ara ara okurum...
    |
    |

• Yarbay
    3699 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: palet41

arkadaşlar öncelikle hepinize hayırlı cumalar,ısıtma konumunda dış üniteden su akması normalmidir?
    quote:

Orijinalden alıntı: palet41

Dışarda aşırı rutubetli bir hava varsa normaldir, ama öyle bir durum yoksa gaz eksikliği/kaçağı sözkonusudur.
    |
    |
üniversite
Canlı Tv izle
kolayoto.com
Orjinal Laptop Yedek Parça
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,563
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.