Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (596. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
57.074
Cevap
697
Favori
4.415.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
49. Sırada  bugün en iyi #21
Sayfa: önceki 594595596597598
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugun almayıp sizlere danışmamın sebebi de bu zaten. Kağıt üzerinde doğru karar gibi duruyor ama görüldüğü üzere yanlış olmuş.
    General görünce General electric sandım, gerekli duzeltmeleri yaptım.
    Sizce tercihi nasıl yapmalı peki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cocazola

Bugun almayıp sizlere danışmamın sebebi de bu zaten. Kağıt üzerinde doğru karar gibi duruyor ama görüldüğü üzere yanlış olmuş.
    General görünce General electric sandım, gerekli duzeltmeleri yaptım.
    Sizce tercihi nasıl yapmalı peki?

güzel araştırmalar yapmışsınız ama inanın bu şekilde hemen başarmanız zor ,bir sürü firma ve bu firmalara ait başka başka modeller dolu ve işin kötüsü tamamı en iyi bizimki diyor

9000 btu cihazları incelediğinize göre bence sizin kullandığınız cihaz çok güzel ama başta da söylediğim gibi fiyatı yüksek

f/p isterseniz şu sıralar alarko var ve alıcıları memnun

mits.haevy popiler,standart,dizayn serisinden bütçenize uygun olanı

olabilir , bunların dışında düşündüğünüz olursa tek tek kıyaslamamızda fayda var

kolay gelsin
  • Teşekkurler.
    Gerçekten problemi net bir şekilde teşhis ettiniz.

Bugun elimde Mitsubishi Airfelden JZP populer inverter ve Mitsubishi Electric HC25VA katalogları oldugu halde 2şer farklı yetkili satıcısıyla görüştüm.
    Hepsi de birbirinin malını kötüleyip, en iyi benimki diyordu.

Mitsubishi Electric satış temsilcisinin anlattığı kadarıyla HC25VA için EER 3.25-COP 3.20 euro standartına göreymiş; Aslında diger firmalar gibi Turk standartlarında yazılsaymış bu degerler EER 3.73 COP 3.68 olmalıymış. Böyle birşey duymuş muydunuz?
  • quote:

Teşekkurler.

Bugun elimde Mitsubishi Airfelden JZP populer inverter ve Mitsubishi Electric HC25VA katalogları oldugu halde 2şer farklı yetkili satıcısıyla görüştüm.

Mitsubishi Electric satış temsilcisinin anlattığı kadarıyla HC25VA için EER 3.25-COP 3.20 euro standartına göreymiş; Aslında diger firmalar gibi Turk standartlarında yazılsaymış bu degerler EER 3.73 COP 3.68 olmalıymış. Böyle birşey duymuş muydunuz?

TSE ve Eurovent ölçümleri arasında fark olduğu doğru, ama fark sadece %5-10 civarı olur.
    Bize arattırmasın da versin sayfasını görelim
    Eğer zamanınız varsa biraz daha inceleyin-araştırın.
    Özellikle bu forumda bazı markalar hakkında oldukça fazla kullanıcı tecrübesi-yorumu-övgüsü-yergisi bulacaksınız.

Genellikle Japon mallarının Eurovent'te de kayıtları vardır.
    Ama orada kaydı olmayanlar da dandik demek değil tabii.

Benim fikrimi sorarsanız size yazdığım ilk cevabım geçerlidir.

Ayrıca, alacağınız aletin arkasındaki firmayı-servisi de değerlendirin; çünkü 10-15 yıl kullanılacak bir cihaz alacaksınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 6 Ekim 2011; 23:41:09 >
  • toshiba klımamın kurulumu yapıldı vakumlama yapın dedim yok Bu makinalarda vakumlamaya gerek yok dediler inanmadım ankarayı sonra ist aradım oradada çıkan servis yetkilileri aynı şeyi söyledi bir bilen yardım ederse sevinirim. klimamın tam verimli çalıştığını nasıl anlayabilirim. tşklr.

TOSHİBA RAS 18 SKVR-E 20.000 BTU
  • quote:

Orijinalden alıntı: azaxacavab

toshiba klımamın kurulumu yapıldı vakumlama yapın dedim yok Bu makinalarda vakumlamaya gerek yok dediler inanmadım ankarayı sonra ist aradım oradada çıkan servis yetkilileri aynı şeyi söyledi bir bilen yardım ederse sevinirim. klimamın tam verimli çalıştığını nasıl anlayabilirim. tşklr.

kesinlikle inanmayın

bu arada bu vesile ile bir itirafta bulunayım

benim klima konusunda hiç tanıdığım yok diyordum ama varmış

hemde Alarko da bayağı yetkili bir mühendis ( servis genel sorumlusumu ? müdürümü hatırlamıyorum)

bu şahıs benim amcamın damadı oluyor kendileri ve bu mesajı okursa ne der bilmem gari )

neden yok diyordum çünkü çok uzun süredir görüşmüyorduk ve ben aslında onun ısıtma yani sadece kombi bölümünde olduğunu zannediyordum

uzun lafın kısası bu sene köyde görüştüğümüz de anlattı ve tabi benim ilk sorduğum soru vakum olayı oldu ,hemen gülmeye başladı zannetmeyin ki onların haberi yok,çok şikayet geliyor biz hemen o servisi uyarıyoruz ama her şikayet edilen servisi fesih etsek elde servis kalmaz diyor ve bence haklı

şimdi sizin sorunuza gelirsek Ankara da bunu size kim söyledi (inşallah bizim damat değildir )

benim bir hayat görüşüm vardır , haksız olan kişi babam bile olsa asla onun yanında olmam ,valla işin gerçeği bu durumdan dolayı çok küsenim oldu ama inanın umurumda değil ,vebal almaktansa akrabama küserim daha iyi

bence Ankara yı tekrar arayın yalan söylediklerini ve bunu neden yaptıklarını hiç korkmadan sorun ,cihazı iade etmek istediğinizi söyleyin , vakumu kesinlikle yaptırın yapmayız derlerse klimayı iade edin ,kimse babasının hayrına iş yapmıyor ,bu işi ya adam gibi yapacaklar yada bu işi bırakacaklar

bu arada bundan sonra ben alarko tavsiye ettikçe eeee nede olsa akrabası var diyecekler ama umurumda değil , bu gün göklere çıkarır yarın belli olmaz
  • quote:

toshiba klımamın kurulumu yapıldı vakumlama yapın dedim yok Bu makinalarda vakumlamaya gerek yok dediler inanmadım ankarayı sonra ist aradım oradada çıkan servis yetkilileri aynı şeyi söyledi bir bilen yardım ederse sevinirim. klimamın tam verimli çalıştığını nasıl anlayabilirim. tşklr.

nasıl bu makinalarda vakumlamaya gerek yok.klimanın yanında verilen bi tane kullanım klavuzu bir tane de kurulum klavuzu var orada yazıyor.ayrıca forumda millet bağıra bağıra mutlaka vakum yaptırın diye defalarca yazdı.gerçi bende senin gibi ilk klimam olan demirdökümü montaj yaptırırken vakumunn ne olduğunu bile bilmiyordum ikinci toshıba ras 18 skv yi ise 2 sene sonra aldım ama hemen hemen bir çok şeyi öğrendim montajdan önce.ve gelen servis de iyi çıktı.ben alarkodan müşteri hizmetleri ile görüşmüştüm montajdan önce vakumlama kesinlikle yapılıyor açılan deliklerde servislerimiz tarafından kapatılıyor denildi ve aynen yapıldı dedikleri.sizin servis elemanlarında bir sorun varmış..

bizm arkadaşlara da farkılı iki markadan gelen servis abi bunlar fabrikada vakumlanıp geliyo,sıfır klimada vakuma gerek yok demiş.bak sana klimanın yanında verilen klima kurulum dosyasında yazan vakumlamanın önemini ve nasıl yapılması gerektiğini anlatan fotoğrafları ekliyorum sen de bak kendi klimanın yanında verilen kurulum kitapçığından yeni klima alacak arkadaşlarda baksınlar fotoğraftan vakumlamanın mutlaka ve neden gerekli olduğuna..

• TŞKLR. BENDE BUNU SÖYLEDİM KİTAPÇIKTA DAHİ VAR FALAN ADAMLAR BUNU İKİNCİ KURULUMDA VEYA GAZ DEĞİŞİMİ FALAN OLDUĞUNDA YAPILACAĞINI SÖYLEDİLER BİLEMİYORUM YA KAFAM ÇOK KARIŞTI ALDIĞIMA PİŞMAN OLDUM 2500 TL PAARA VERDİM KALİTELİ OLSUN DİYE.
    ŞİMDİLİK ISITMA VEYA SOĞUTMADA BİR SORUN YOK AMA
  • quote:

TŞKLR. BENDE BUNU SÖYLEDİM KİTAPÇIKTA DAHİ VAR FALAN ADAMLAR BUNU İKİNCİ KURULUMDA VEYA GAZ DEĞİŞİMİ FALAN OLDUĞUNDA YAPILACAĞINI SÖYLEDİLER BİLEMİYORUM YA KAFAM ÇOK KARIŞTI ALDIĞIMA PİŞMAN OLDUM 2500 TL PAARA VERDİM KALİTELİ OLSUN DİYE.
    ŞİMDİLİK ISITMA VEYA SOĞUTMADA BİR SORUN YOK AMA

kafa karışacak bir şey yok 2500 tl vermişsin hakkını ara

yukarıda zaten en ince ayrıntısına kadar ne yapmanız gerektiğini yazdık,bakın ilerde sorun yaşarsanız ne olacak ,yada tam randıman alamazsanız ne olacak ,hayret bir şey ,üşenmeden bir sürü mesaj yazıyoruz siz kafam karıştı diyorsunuz ,yani bize inanmıyormusunuz
  • quote:

Hemen Alarko merkezi arayıp bildirin, klimayı da söktürüp iade edin.
  • quote:

Teşekkurler.

ilginç ben popüler inverter kullanıyorum ve airfel de ne yazıyorsa eurovent sitesinde test edilmiş aynı değerler onaylanmış hatta benim klima değerlerimi bulamamıştım da sağolsun sayın kocausta bulup göstermişti

eğer bu işe merak sardınızsa o zaman eurovent sitesine girin oradaki değerlerle kıyaslayın tabi biraz ingilizce gerekiyor

yalnız benim bildiğim ister electric olsun ister heavy eurovent değerleri doğru ve bizdeki bazı çakmalar gibi sallama değerler değildi ,

ha birde bunu bilerek yapan sözde tse ye uyarlayan firmalarda yanılmıyorsam var

not :uyarı üzerine "popiler" yazımı , "popüler" olarak düzeltiyorum , kim mi uyardı ? o kendini biliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal1414 -- 7 Ekim 2011; 2:19:51 >
  • merhabalar arkadaşlar. yazın 18000 btu gree klima taktırmıştım fakat montaj prize arada ek bir sigorta olmadan yapıldı.kışın klimayı hiç kullanmayacağım halde stand by modunda tutuyorum çünkü o prize ait sigorta tv'ye de enerji veriyor. merak ettiğim stand by modunda çok elektrik tüketir mi, örneğin aylık ne kadar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: outofnick

merhabalar arkadaşlar. yazın 18000 btu gree klima taktırmıştım fakat montaj prize arada ek bir sigorta olmadan yapıldı.kışın klimayı hiç kullanmayacağım halde stand by modunda tutuyorum çünkü o prize ait sigorta tv'ye de enerji veriyor. merak ettiğim stand by modunda çok elektrik tüketir mi, örneğin aylık ne kadar?

Tükettiği miktar önemsizdir ama siz gene de ayrıca bir sigorta/şalter takın.
    Sanırım 2-3 watt gibi bir tüketimi vardı.
  • KARDEŞİM MSJ LARIN VE YARDIMIN İÇİ TŞKLR. AARADIĞIM VE GÖRÜŞTÜĞÜM KİŞİLER ANKARA VE İST BUL ALARKO ANA BAYİLERİ İDİ.
    FORUMDA TÜM ARKADAŞLAR GEREKLİ DİYOR AMA BAYİ VE SERVİSLER GEREK YOK İLK KURULUMDA DİYOR
  • Arkadaşalr bende arçelikten 12.00 BTU'luk bir klima aldım ama vakumlama falam olmadı alalı 2 ay olacak servisi arayp vakumlama yaptırtayım mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: outofnick

merhabalar arkadaşlar. yazın 18000 btu gree klima taktırmıştım fakat montaj prize arada ek bir sigorta olmadan yapıldı.kışın klimayı hiç kullanmayacağım halde stand by modunda tutuyorum çünkü o prize ait sigorta tv'ye de enerji veriyor. merak ettiğim stand by modunda çok elektrik tüketir mi, örneğin aylık ne kadar?

bu durumu çok önceleri yazmıştım ama sayfalar sürekli yenilenince bulmak imkansızlaşıyor

klimaya ayrı bir bağlantı ve sigorta şart

neden derseniz uzun süre evden ayrılma veya kullamama ihtimali olabilir , ayrıca klima da bir sorun oluştuğunda sadece klima sigortası kapatılır böylece tüm ev elektriksiz kalmaz demiştim

sonra mecbur kalmadıkça pirizden klimaya bağlantı pek doğru değil ,mümkünse buattan alınmalı

sarfiyata gelince küçük bir watt harcaması olur 2 ila 7 watt civarı ,

çok küçük görünse de (örneğin 7 watt) 24 saatte =168 watt eder ,30 günde 5 kw. eder ki çok az diyemeyiz ,

bir tasarruflu ampul 20 watt harcıyorsa 24 saatte = 480 watt , 30 günde 14 kw harcıyacak demektir

bu hesaplara göre siz 10 gün sürekli tasarruflu lambayı boşuna açık bırakmışsınız gibi bir durum çıkıyor

ya bu kadar hesaba ne gerek var sonuçta az bir sarfiyat diyenler buna ,tv.,zil trafosu,müzik seti,uydu alıcısı,bilgisayar monitörü vs. de ekleyip bir hesap yapın bakalım ortaya ne çıkıyor

bu arada gecenin bu vaktinde hesaplarda bir yanlış yapmamışımdır inşallah
  • quote:

KARDEŞİM MSJ LARIN VE YARDIMIN İÇİ TŞKLR. AARADIĞIM VE GÖRÜŞTÜĞÜM KİŞİLER ANKARA VE İST BUL ALARKO ANA BAYİLERİ İDİ.
    FORUMDA TÜM ARKADAŞLAR GEREKLİ DİYOR AMA BAYİ VE SERVİSLER GEREK YOK İLK KURULUMDA DİYOR

bayii ile değil direk Alarko firmasıyla iletişime geçeceksiniz

korkma arkandayız

tel ve mailleri bu sayfada var

http://www.alarko-carrier.com.tr/AC_icerik.asp?ID=AC53

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal1414 -- 7 Ekim 2011; 2:34:29 >
  • MÜŞTERİ DANIŞMA HATTI
    Adres : Alarko Carrier PK 172 İstanbul
    Tel : 444 0 128
    Faks : 0212 212 84 40
    e-mail : info@alarko-carrier.com.tr

İSTANBUL BÜROSU
    Adres : GOSB - Gebze Organize Sanayi Bölgesi, Şahabettin Bilgisu Cad. 41480 Gebze - KOCAELİ
    Tel : 0262 - 648 60 00
    Faks : 0262 648 61 01

ADANA BÜROSU
    Adres : Ziyapaşa Bulvari Çelik Ap. No : 25/5-6, 01130 - ADANA
    Tel : 0322 - 457 62 23
    Faks : 0322 - 453 05 84

EN BAŞATAN OLMAK ÜZRE HEPSİNİ ARADIM HEPSİ AYNI ŞEYİ SÖYLÜYOR
  • quote:

MÜŞTERİ DANIŞMA HATTI
    Adres : Alarko Carrier PK 172 İstanbul
    Tel : 444 0 128
    Faks : 0212 212 84 40

İSTANBUL BÜROSU
    Adres : GOSB - Gebze Organize Sanayi Bölgesi, Şahabettin Bilgisu Cad. 41480 Gebze - KOCAELİ
    Tel : 0262 - 648 60 00
    Faks : 0262 648 61 01

ADANA BÜROSU
    Adres : Ziyapaşa Bulvari Çelik Ap. No : 25/5-6, 01130 - ADANA
    Tel : 0322 - 457 62 23
    Faks : 0322 - 453 05 84

EN BAŞATAN OLMAK ÜZRE HEPSİNİ ARADIM HEPSİ AYNI ŞEYİ SÖYLÜYOR

Birader sen ne diyorsun, yani Alarko merkezi aradın ve onlar "vakuma gerek yok" mu diyor???
    Sen fake misin nesin, git işine yahu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sawyer53

Arkadaşalr bende arçelikten 12.00 BTU'luk bir klima aldım ama vakumlama falam olmadı alalı 2 ay olacak servisi arayp vakumlama yaptırtayım mı

Geçmiş olsun

Arçelik merkeze bildirip onların kanalıyla başka bir servisini isteyip gazı tamamen boşalttırın, vakum yaptırın, yeniden tam ölçüsünde gaz bastırın.
  • 
Sayfa: önceki 594595596597598
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.