Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1542. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
18 Misafir - 18 Masaüstü
5 sn
57.242
Cevap
703
Favori
4.431.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
76. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 15401541154215431544
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Klimanın takılacağı duvarın hemen arkasındaki dış tarafına da motoru takılacak...

Klima ve motoru arasında mesafe 1,5-2 metre olur mu?Ayrıca bakır boru uzun geldiğinde fazla kısım yuvarlanıp motor arkasına mı gizlenir yoksa fazlalık kesilir mi?
  • Tarih Bilinci kullanıcısına yanıt
    mesafe sende 1,5-2m demişsiniz benim sadece duvar vardı en fazla 25-30cm idi takanlar bunu böyle taksak fırın gibi ısıtır ama soğutma yapmaz diyerek (bende soğutma amaçlı almıştım )iki tur dolamışlardı boruyu bu dediğim 97-98 yıllarında toshiba da oldu bu güne kadarda tık demeden çalıştı evi satıncada almadım eskidi diye ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tarih Bilinci

Klimanın takılacağı duvarın hemen arkasındaki dış tarafına da motoru takılacak...

Klima ve motoru arasında mesafe 1,5-2 metre olur mu?Ayrıca bakır boru uzun geldiğinde fazla kısım yuvarlanıp motor arkasına mı gizlenir yoksa fazlalık kesilir mi?

sen kestirme yuvarla temiz olsun
  • 24binlik bi klima alacagim. Ne tavsiye edersiniz ve nerden en uyguna bulabilirim? Isinmak icin kullanacagim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Garden State

quote:

Orijinalden alıntı: nemesis

24binlik bi klima alacagim. Ne tavsiye edersiniz ve nerden en uyguna bulabilirim? Isinmak icin kullanacagim

Arkadaşım bilgiler vermeniz lazım.

Kaç metre kare alan.
    Kaçıncı kat.
    Yalıtım nasıl.
    Pencereler tekmi çiftmi.
    Ara katmı, üst katmı eğer üst ise çatı varmı.
    Bütçe ne kadar.
    Odada kaç kişi bulunacak gibi bilgileri verin.

50-60m2 camlar cift ama yalitimi iyi degil. Mustekil ev. Suan 12binlik var ama pek bir ise yaramiyor. Bi kac saat calisirsa anca soyle biraz sogugu kiriyor. Dublex ev. Alt kat icin istiyorum. Merdivende kapi yok oylede bir sorun var. ust katada kacicak hava. Iki uc kisi olacak. Fiyat sorun degil yeterki iyi bisey olsun. Ucuz mal istemiyorum. Bir kere aliyim. Zaten iyi bisey icin kafadan 3500tl civarinda bir para vermemiz gerekiyor anladigim kadariyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nemesis -- 2 Ocak 2016; 0:38:41 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba arkadaşlar, ofisimiz için bir inverter klima istiyoruz ama yerimiz salon tipi almaya müsait değil. Şantiye içi prefabrik ve yaklaşık 45-50m2 bir yer ve 3 cephe komple cam ve çok iyi bir yalıtıma sahip değil. Klimacımız bize ME Comfort inverter serisi MSZ-HJ60va ya da MSZ-HJ71VA almamızı tavsiye etti. Elektrik bazlı ısınma ve soğutma yaptığımız için ve şantiye elektriği olduğu için oldukça yüklü bir elektrik faturası ödemek durumunda kalıyoruz tavsiyelerinizi rica ediyoruz.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

24binlik bi klima alacagim. Ne tavsiye edersiniz ve nerden en uyguna bulabilirim? Isinmak icin kullanacagim

Arkadaşım bilgiler vermeniz lazım.

Kaç metre kare alan.
    Kaçıncı kat.
    Yalıtım nasıl.
    Pencereler tekmi çiftmi.
    Ara katmı, üst katmı eğer üst ise çatı varmı.
    Bütçe ne kadar.
    Odada kaç kişi bulunacak gibi bilgileri verin.

50-60m2 camlar cift ama yalitimi iyi degil. Mustekil ev. Suan 12binlik var ama pek bir ise yaramiyor. Bi kac saat calisirsa anca soyle biraz sogugu kiriyor. Dublex ev. Alt kat icin istiyorum. Merdivende kapi yok oylede bir sorun var. ust katada kacicak hava. Iki uc kisi olacak. Fiyat sorun degil yeterki iyi bisey olsun. Ucuz mal istemiyorum. Bir kere aliyim. Zaten iyi bisey icin kafadan 3500tl civarinda bir para vermemiz gerekiyor anladigim kadariyla.

Klima takılacak yer kaç metre kare onu anlamadım.
    60 metre kare diyorsunuz sonrada alt kata takılacak diyorsunuz.
    Evmi 60 metre kare yoksa klimanın takılacağı yermi bunu çözemedim.

60 metre kare ise oraya salon tipi daha iyi olur veya 30.000 btu kaliteli bir klima ama o fiyata asla olmaz.

12.000 btu ılıtıyor diyorsunuz 60 metre kareyi nasıl ılıtır çözemedim.

Klima bir odaya takılır bir çok alana pek faydası olmaz.

Alt kata takilacak. Sadece alt kat yani klimanin takilacagi alan 50-60 m2 civari. Ust kat haric. Salonu isitacak yani. Salon tipinide dusundum ama yer kaplayacak ve guzel durmayacak diye dusunuyorum. 12 btu ise yaramiyor sadece biraz sogugu kiriyo demistim. Duvara monte olanlar en fazla kac btu olabiliyor? Birde bunlari gunde 8 saat falan calistirsak ne kadar fatura gelir acaba? Tesekkurler

• selam arkadaşlar,bende ras18 inverter toshiba klima var 4 senedir sorunsuz kullanıyorum,fakat bu günlerde sorunum klima defrosta girmiyor,geçen gün dış üniteyi dinledim defrosta giriş sesi geliyor ve hemen gene hızlı çalıma yapıyor bu olayı dakika geçmeden peşpeşe yapıyor,dışarıya çıkıp dış ünitedeki buzlanmayı sıcak su dökerek erittim,fakat klima hala ılk üflüyor,sorunumla ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler
  • Samsung klimalar nasildir? Mesela su iyi duruyor:

http://www.hepsiburada.com/samsung-ar7000-ar24hssdcwknsk-a-24000-btu-h-inverter-klima-p-EVSAMAR7000AR24

• Merhaba arkadaşlar

Benim de klima tavsiyenize ihtiyacım var

30-35m2 salon
    Çift cam ama yalıtım vasat
    Ara kat (2.kat-4 katlı binada)
    Odada 3 kişi bulunacak ortalama
    Bütçem 3000try civarı
    Bir de yerli olaun istemiyorum

Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vestel kullanmaktayım hiç memnun değilim alacak arkadaşlar varsa araştırıp öyle alsınlar.
  • nemesis kullanıcısına yanıt
    Dubleks bir evde ara kapı mevcut değilse ısıtma konusunda ciddi sıkıntılar yaşanabilir. Biliyorsunuz ısınan hava yükseliyor. Eğer ara kapınız yoksa klimanın ısıtacağı hava bir şekilde üst kata doğru kaçacak. Bu da size elektrik maliyeti olarak dönecek. Bence klima almadan evvel araya bir kapı yapılabiliyor mu onu araştırın derim. Duvar tipi split klimalar 24000 btu/h'a kadar çıkarlar. Isıtmada bu değerler biraz daha yüksektir. 27.000 btu/h'ı bulur. Günde 8 saat full kapasite bir cihaz alacaksanız inverter almayın derim. Inverter kompresörlerin elektrik tasarrufları klima ortamı istenen sıcaklığa çıkardığı zaman ortaya çıkar. İşinize karışmak gibi olmasın ama benim dubleks bir evim olsa klimayla ısıtmayı tercih etmezdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: extraordinaryman45

Dubleks bir evde ara kapı mevcut değilse ısıtma konusunda ciddi sıkıntılar yaşanabilir. Biliyorsunuz ısınan hava yükseliyor. Eğer ara kapınız yoksa klimanın ısıtacağı hava bir şekilde üst kata doğru kaçacak. Bu da size elektrik maliyeti olarak dönecek. Bence klima almadan evvel araya bir kapı yapılabiliyor mu onu araştırın derim. Duvar tipi split klimalar 24000 btu/h'a kadar çıkarlar. Isıtmada bu değerler biraz daha yüksektir. 27.000 btu/h'ı bulur. Günde 8 saat full kapasite bir cihaz alacaksanız inverter almayın derim. Inverter kompresörlerin elektrik tasarrufları klima ortamı istenen sıcaklığa çıkardığı zaman ortaya çıkar. İşinize karışmak gibi olmasın ama benim dubleks bir evim olsa klimayla ısıtmayı tercih etmezdim.

Ev izmir alacatida. Yani orda dogalgaz fln yok. Mazotlu kalorifer var. hicbir ise yaramiyor ve korkunc makiyetli. Ayrica cok gurultulu calisiyor. Ev yazlik aslinda. Ama ben kisinda kalmak istiyorum. Araya kapi koyma sansimiz yok. Yukariyada hava kacsa cok sorun degil. Yukarininda sogugu biraz kirilmis olur. Yani aslinda klima olmasada olur. Tavsiyelere acigim. Ama her cesit elektrikli isiticiyi denedim. Yeterli olmuyor.

• (alarko carrier 53 nqv 060h) nihayet uzun ugraslar sonucu cihazı aldım. nasipse 2_3 güne kadar takılacak. 3.820 tl. Yarı pesin yarı taksit.Kış performansı hakkında bilgi yazarım. Yaza Allah kerim.

• İlk önce kullanacagız alan kaç metre karedir klima alırken o cok önemli siemens bio kilima almanızı tavsiye ederim bu sene 3 müşterimize satış gercekleştirdik enerji tüketimi olsun ısıtma yönünden olsun başarılı bence

• nemesis kullanıcısına yanıt
    Otomatik yüklemeli katı yakıtlı kazanları deneyebilirsiniz kalorifer tesisatınız varsa. Isınma açısından en iyi verimi katı yakıttan elde ediyorsunuz. Termodinamik'in çeşitli modelleri mevcut. Tesisatınız plastik mi demir mi?

• Garden State G kullanıcısına yanıt
    Merhabalar cebavınız için teşekkürler

Kaç btu olmalı ortalama?
    Bir de ME SF nedir tam olarak?

Çok teşekkürler!

• quote:

Orijinalden alıntı: extraordinaryman45

Otomatik yüklemeli katı yakıtlı kazanları deneyebilirsiniz kalorifer tesisatınız varsa. Isınma açısından en iyi verimi katı yakıttan elde ediyorsunuz. Termodinamik'in çeşitli modelleri mevcut. Tesisatınız plastik mi demir mi?

Bilmiyorum. Onu nasil anlariz? Birde Kati yakit dediginiz nedir? Komur gibimi

• demirdokum A2 24 lük klima ısıtma için nasıl bir ürün. 30 m2 bir alanda ısıtma ve soğutma için. cop degeri 3.8 fer ise 3.4 diye geçiyor. sanırım inverter degil. sadcece A sınıfı. Elektrik çok yakar mi. Akdeniz iklimi bir yerde tavsiye edilir mi

• ya bütçe sınırlı. 2000 i çok gecemem. 24 lük klima başka hangi marka daha iyi olur ki

• 
Sayfa: önceki 15401541154215431544
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.