Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
47.180
Cevap
430
Favori
3.615.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 6671
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 4549
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 49 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 398349
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 6671
  • Favoriye Eklediklerim 483
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • klima5505 (4549 mesaj) kocausta* (3114 mesaj) 9köy (1956 mesaj) mbirol (1392 mesaj) kemal1414 (1249 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (17823 mesaj) Mobil (6054 mesaj) Tablet (1017 mesaj) Mini (453 mesaj) Uygulama (1270 mesaj)
  • @
Giriş
    864 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ozturk65

3 Hafta evvel Airfel 18000 BTU Sezonal İnverter Klima aldım. 2750 TL para ödedim. Klimayı çalıştırdığım ilk günün ertesinde 3 ayrı komşum şikayette bulundu. Aşırı gürültülü çalışan cihazda bir sorun olduğunu düşünerek servisi aradım. DAIKIN yetkili servisinden gelen arkadaşlar, Klimanın sesinin normal olduğunu söylediler. Daikin marka ürünlerde böyle bir ses olmadığını fakat bu AIRFEL marka klimalarda bu sesin normal olduğunu söylediler. Ben bu gürültüyle bu cihazı kullanamayacağımı ve apartman yönetiminin bu klimayı kullanmama izin vermeyeceğini firma yetkililerine ilettim. İade alamayacaklarını söylediler. İade alıp yerine DAIKIN marka cihaz getirin ve aradaki farkı vereyim dedim. İade almalarının mümkün olmadığını söylediler. Bana iade alamayacağını söyleyen yetkililer neden beni bu cihazı alırken gürültülü çalıştığıyla ilgili uyarmadılar. Tüketici hakem heyeti ile görüştüm fakat cihazın ayıbı olmadan iade hakkımın bulunmadığını söylediler. Cihazın ayıplı olduğunu ıspat etmem için TSE ile görüşmem, ölçüm yaptırmam vs. gerekiyormuş.
    Durumu DAIKIN bölge müdürü Emre İREN in mail adresinden yazarak kendisiyle paylaştım. Emre bey sağolsun, umruna koyup mesajıma cevap yazma tenezzülünde dahi bulunmadı. Bu adam DAIKIN Ege Bölge Müdürüymüş.
    Şimdi çalıştırdığımda jenaratör gibi dışarıda gürültü çıkaran bir klimam var. Ben bu klimayı aldığım için 2750 TL kazıklandım. 2751 TL olmaz bu rakam ama SİZ SİZ OLUN BENİM GİBİ AKILSIZLIK EDİP DE UCUZ ET (AİRFEL) ALMAYIN...!!!

Bu ses durumunu bende çok arastirmistim komşular rahatsız olur mu diye daikin tegora da fakat sıkıntı yok nezaman komşular im rahatsız olur bende bu makinayı çıkartırım klimayi takanlara çok sıkı tembih etmiştim şayet sıkıntı çıkarırsa hemen iade ederim diye onlarda tamam dediler ürünlerinin arkasında olduklarını belirtmişlerdi
    Airfel ci arkadaşlar çok büyük yanlış yapıyorlar makinalarının arkasında dursunlar ve çözüm uretmeliler satım bitti diye bir şey yok karşılaştığınız bütün sıkıntıları yazin okuyalım takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Binbaşı
    1457 Mesaj
    1400 civarı 15000 2. El buldum ama guvenemedim
    |
    |
    arkadaşlar
    Samsung AQV12KBANSTK Jungfrau 12000 BTU Inverter Klima

modeli AR56000 ve AR7000 den iyimi?
    2250 tl civarında buldum ben uygunmu fiyat
    bu klima nasıl sizce elektirik tüketimi çok çok iyi baktığım kadarı ile
    http://www.samsung.com/tr/consumer/home-appliances/air-conditioners/wall-mount/AQV12KBANSTK

Enerji Verimliliği
    Güç Tüketimi (Soğutma)

780 W
    Güç Tüketimi (Isıtma)

890 W
    |
    |

15 m2 Mutfak için 9000 BTU klima almayı düşünüyorum...Sadece yazın sogutma amacıyla kullanılacaktır...

Aklımdan geçen ürünler aşağıdaki gibidir...Bu ürünlerde yıl sonu olduğundan ciddi indirimler ve isimleri güven verdiği için düşünüyorum

1-FUJİTSU ASYG 09-LLT Fiyatı 2758 TL den 1777 TL ye düşmüş

2-DAIKIN KAIRA FTXN25M9 Fiyatı 2795 TL den 1799 TL ye düşmüş

3-MITSUBISHI ELEKTRIK MSZ-HJ25VA Fiyatı 1789 TL

Daha ekonomik ve güven verici klima alabilir miyim bilemiyorum....Demirdöküm A4 mesela hemen hemen yukarıdaki ürünlerle aynı fiyat 9000 invertör modeli

İşin ustası arkadaşlardan düşüncelerini almak isterim....Özellikle elektrik tüketimi -sessizlik ve servis özelinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tarih Bilinci -- 16 Aralık 2015; 11:57:59 >

Orijinalden alıntı: Tarih Bilinci

Merhaba

15 m2 Mutfak için 9000 BTU klima almayı düşünüyorum...Sadece yazın sogutma amacıyla kullanılacaktır...

Aklımdan geçen ürünler aşağıdaki gibidir...Bu ürünlerde yıl sonu olduğundan ciddi indirimler ve isimleri güven verdiği için düşünüyorum

1-FUJİTSU ASYG 09-LLT Fiyatı 2758 TL den 1777 TL ye düşmüş

2-DAIKIN KAIRA FTXN25M9 Fiyatı 2795 TL den 1799 TL ye düşmüş

3-MITSUBISHI ELEKTRIK MSZ-HJ25VA Fiyatı 1789 TL

Daha ekonomik ve güven verici klima alabilir miyim bilemiyorum....Demirdöküm A4 mesela hemen hemen yukarıdaki ürünlerle aynı fiyat 9000 invertör modeli

İşin ustası arkadaşlardan düşüncelerini almak isterim....Özellikle elektrik tüketimi -sessizlik ve servis özelinde

Soğutma amaçlı ise seer A++ olanlara bak ısıtma içinse sSCOP A++ olanlara bak Uc markada kaliteli ucude alınır ben aynı durumda kalsam önce kullanıcı yorumlarını okurdum sonra özelliklerine bakardım özellik açısından sanki Fujitsu önde gibi araştırmanıni iyi yap kkararı kendin ver

|
    |

• Binbaşı
    1387 Mesaj
    merhaba arkadaşlar İzmir'de yaşıyorum soğutma ve özellikle ısıtması iyi olan 2200 tl ye kadar 9000 veya 12000 BTU inverter klima tavsiye eder misiniz?
    |
    |
    30 metrekare salon için klima arıyorum. Şuan 10 senelik Arçelik 4620AY 15.000 Btu klima var. Performansı fena değil ama artık eskimeye başladı. 18.000 Btu klima almak istiyorum. Ayrıca sessiz çalışması çok önemli.

Daikin - FTXN50MB9
    3.199 TL

Carrier - Xpower 53QHF22DST
    4.500 TL

Mitsubishi Electric - MSZ-SF50VE
    5.050 TL

Siz bunlardan hangisini önerirsiniz? Başka önereceğiniz klima var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ferrari -- 18 Aralık 2015; 14:17:46 >

Kimi Räikkönen ''The Ice Man''
    2007 Formula One World Drivers' Champion

• Yüzbaşı
    864 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ferrari

30 metrekare salon için klima arıyorum. Şuan 10 senelik Arçelik 4620AY 15.000 Btu klima var. Performansı fena değil ama artık eskimeye başladı. 18.000 Btu klima almak istiyorum. Ayrıca sessiz çalışması çok önemli.

Daikin - FTXN50MB9
    3.199 TL

Carrier - Xpower 53QHF22DST
    4.500 TL

Mitsubishi Electric - MSZ-SF50VE
    5.050 TL

Siz bunlardan hangisini önerirsiniz? Başka önereceğiniz klima var mı?

Daikin in enjoy serisi herhaldr bence onu daikin tegora ile değiştirin fiyatı biraz daha pahalı ama isininizi fazlasıyla gorur

|
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    3 Not

mutfak için ve sadece soğutma için kullanacaksan çok büyük paralar vermeye gerek yok
    airfel yada alarko inverter modelleri işinizi görür diye tahmin ediyorum
    ısıtma da olacak demiş olsaydınız o zaman iş biraz değişebilirdi (gerçi 15 m2 alanı çoğu klima ısıtır ,bulunduğunuz yerde sıcaklık -5 derecelerin altına düşmüyorsa)
    ayrıca bu büyüklükteki klimalar arasında çok fazla elektrik tüketim farkı olmaz
    yalnız demirdöküm-vestel-arçelik-baymak gibi klimaları tavsiye etmem ,ha benim için çok sesli olması+çok arıza yapması+kötü servisi olması önemli değil derseniz ona karışmam
    |
    |
    Tarih Bilinci kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    arkadaşlar internetten samsung klima aldım sürat kargo az önce getirdi koca klimayı tek bir kişi 2 seferde 2 . kata asansor ile taşımı. motoru sürükleyerek getirmiş. spliti sanırım tan taşımışlar köpükte çatlama vardı adam sürekli böyle çatlak oluyor taşımadan dolayı sorun olmaz dedi teslim aldım ama sonradan acaba almasamıydım zarar görmüşmüdür diye kuşku düştü içime. koli üzerinde dikey yada yan taşınmaması gerekiyor diye uyarılar var ama hiç önemsememişler. bir zarar görmüş olabilirmi cihaz

• Binbaşı
    1387 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: TurkeyStar

arkadaşlar internetten samsung klima aldım sürat kargo az önce getirdi koca klimayı tek bir kişi 2 seferde 2 . kata asansor ile taşımı. motoru sürükleyerek getirmiş. spliti sanırım tan taşımışlar köpükte çatlama vardı adam sürekli böyle çatlak oluyor taşımadan dolayı sorun olmaz dedi teslim aldım ama sonradan acaba almasamıydım zarar görmüşmüdür diye kuşku düştü içime. koli üzerinde dikey yada yan taşınmaması gerekiyor diye uyarılar var ama hiç önemsememişler. bir zarar görmüş olabilirmi cihaz

bı sey olmamıstır ınsallah ama samsung almasaydın keske klıması ıyı degıl dıyorlar
    |
    |

• Yüzbaşı
    460 Mesaj
    quote:

hayırlı olsun normal koruyucudur o köpükler en iyi klimayı aldın cidden daıkın mıs marka ya para verilmez sen servis durumuna dikkat et servisler cok berbat bunu atlattınmı keyfine bak gerisi almayanlar düşünsün :)
    |
    |

• Yüzbaşı
    460 Mesaj
    montaj yapıldımı bugün yapıldıysa karizmanın resimlerini çek iç ve dış üniteyi kasası bir numara kalite içide sogutmasında ısıtmasıda millet klima görsün :) kullanmayan anlamaz :)

Orijinalden alıntı: harbibirii

montaj yapıldımı bugün yapıldıysa karizmanın resimlerini çek iç ve dış üniteyi kasası bir numara kalite içide sogutmasında ısıtmasıda millet klima görsün :) kullanmayan anlamaz :)

Mrb montajı salı günü yaptırıcam altına mobilyacı kardeşime mdf kestiricem çünkü tam kolona denk geliyor yarısı kolon ustu yarısıda diğer tarafa kaycağı için alta mdf iyi olur olçulerini buldum netten bu klima tam siyah iç unitesi sanırım siyah renk mdf lestiririm.

|
    |
    http://forum.donanimhaber.com/m_94804436/f_//tm.htm#94804436 burda paylaş belirsiz klimalar cok bu model benim açtıyım yerde paylaş karışmasın yani
    |
    |

Ne kadara nerden aldın acaba

• Yüzbaşı
    460 Mesaj
    benim klimadan almayın bea kıskanmaya başladım haaa :)

|
    |

|
    |

Orijinalden alıntı: harbibirii

benim klimadan almayın bea kıskanmaya başladım haaa :)

Bu yıl hiç yorumlarınızı görmedik bekliyoruz

|
    |
Cancer Clinical Trials
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.