Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
47.180
Cevap
430
Favori
3.615.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 6671
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 4549
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 49 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 398349
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 6671
  • Favoriye Eklediklerim 483
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • klima5505 (4549 mesaj) kocausta* (3114 mesaj) 9köy (1956 mesaj) mbirol (1392 mesaj) kemal1414 (1249 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (17823 mesaj) Mobil (6054 mesaj) Tablet (1017 mesaj) Mini (453 mesaj) Uygulama (1270 mesaj)
  • @
Giriş
    4166 Mesaj
    Samsung klimalar nasildir? Mesela su iyi duruyor:

http://www.hepsiburada.com/samsung-ar7000-ar24hssdcwknsk-a-24000-btu-h-inverter-klima-p-EVSAMAR7000AR24

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Merhaba arkadaşlar

Benim de klima tavsiyenize ihtiyacım var

30-35m2 salon
    Çift cam ama yalıtım vasat
    Ara kat (2.kat-4 katlı binada)
    Odada 3 kişi bulunacak ortalama
    Bütçem 3000try civarı
    Bir de yerli olaun istemiyorum

Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |

Dubleks bir evde ara kapı mevcut değilse ısıtma konusunda ciddi sıkıntılar yaşanabilir. Biliyorsunuz ısınan hava yükseliyor. Eğer ara kapınız yoksa klimanın ısıtacağı hava bir şekilde üst kata doğru kaçacak. Bu da size elektrik maliyeti olarak dönecek. Bence klima almadan evvel araya bir kapı yapılabiliyor mu onu araştırın derim. Duvar tipi split klimalar 24000 btu/h'a kadar çıkarlar. Isıtmada bu değerler biraz daha yüksektir. 27.000 btu/h'ı bulur. Günde 8 saat full kapasite bir cihaz alacaksanız inverter almayın derim. Inverter kompresörlerin elektrik tasarrufları klima ortamı istenen sıcaklığa çıkardığı zaman ortaya çıkar. İşinize karışmak gibi olmasın ama benim dubleks bir evim olsa klimayla ısıtmayı tercih etmezdim.
    |
    |
    nemesis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: extraordinaryman45

Dubleks bir evde ara kapı mevcut değilse ısıtma konusunda ciddi sıkıntılar yaşanabilir. Biliyorsunuz ısınan hava yükseliyor. Eğer ara kapınız yoksa klimanın ısıtacağı hava bir şekilde üst kata doğru kaçacak. Bu da size elektrik maliyeti olarak dönecek. Bence klima almadan evvel araya bir kapı yapılabiliyor mu onu araştırın derim. Duvar tipi split klimalar 24000 btu/h'a kadar çıkarlar. Isıtmada bu değerler biraz daha yüksektir. 27.000 btu/h'ı bulur. Günde 8 saat full kapasite bir cihaz alacaksanız inverter almayın derim. Inverter kompresörlerin elektrik tasarrufları klima ortamı istenen sıcaklığa çıkardığı zaman ortaya çıkar. İşinize karışmak gibi olmasın ama benim dubleks bir evim olsa klimayla ısıtmayı tercih etmezdim.

Ev izmir alacatida. Yani orda dogalgaz fln yok. Mazotlu kalorifer var. hicbir ise yaramiyor ve korkunc makiyetli. Ayrica cok gurultulu calisiyor. Ev yazlik aslinda. Ama ben kisinda kalmak istiyorum. Araya kapi koyma sansimiz yok. Yukariyada hava kacsa cok sorun degil. Yukarininda sogugu biraz kirilmis olur. Yani aslinda klima olmasada olur. Tavsiyelere acigim. Ama her cesit elektrikli isiticiyi denedim. Yeterli olmuyor.

• Er
    3 Mesaj
    (alarko carrier 53 nqv 060h) nihayet uzun ugraslar sonucu cihazı aldım. nasipse 2_3 güne kadar takılacak. 3.820 tl. Yarı pesin yarı taksit.Kış performansı hakkında bilgi yazarım. Yaza Allah kerim.

|
    |
    İlk önce kullanacagız alan kaç metre karedir klima alırken o cok önemli siemens bio kilima almanızı tavsiye ederim bu sene 3 müşterimize satış gercekleştirdik enerji tüketimi olsun ısıtma yönünden olsun başarılı bence

|
    |

Otomatik yüklemeli katı yakıtlı kazanları deneyebilirsiniz kalorifer tesisatınız varsa. Isınma açısından en iyi verimi katı yakıttan elde ediyorsunuz. Termodinamik'in çeşitli modelleri mevcut. Tesisatınız plastik mi demir mi?

|
    |

Merhabalar cebavınız için teşekkürler

Kaç btu olmalı ortalama?
    Bir de ME SF nedir tam olarak?

Çok teşekkürler!

|
    |
    Garden State kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: extraordinaryman45

Otomatik yüklemeli katı yakıtlı kazanları deneyebilirsiniz kalorifer tesisatınız varsa. Isınma açısından en iyi verimi katı yakıttan elde ediyorsunuz. Termodinamik'in çeşitli modelleri mevcut. Tesisatınız plastik mi demir mi?

Bilmiyorum. Onu nasil anlariz? Birde Kati yakit dediginiz nedir? Komur gibimi

demirdokum A2 24 lük klima ısıtma için nasıl bir ürün. 30 m2 bir alanda ısıtma ve soğutma için. cop degeri 3.8 fer ise 3.4 diye geçiyor. sanırım inverter degil. sadcece A sınıfı. Elektrik çok yakar mi. Akdeniz iklimi bir yerde tavsiye edilir mi

|
    |

Şöyle yapabilirsiniz. Mazotlu kazanınızın boru bağlantılarının fotoğraflarını paylaşırsanız anlaşılır. Katı yakıt olarak sıkıştırılmış kömür tozu kullanılıyor genellikle. Bir torba kömürü haznesine yüklüyorsunuz o otomatik olarak yakıyor. Yazlık bölgelerde tahminen 1 torba kömür 2 gün gider. 2 günde bir on dakikanızı ayırıp güzelce ısınabilirsiniz.
    |
    |

*Adana da yaşıyoruz. Kışlar çok soğuk olmasada evi yeni yaptırdık ısınmıyor 3 kat straforlu tuğla ile yalıtım sağlanıyor. 2. Kat en üst kattayız müstakil ev altıda boş, dükkan yaptırcagımız için oradanda soğuk alıyor sadece kolonlar var Yazın adana sıcagıda insanı bunaltıyor buna göre tavsiye lazım
    *16 metrekare oda 3 kişi yasıyor.
    *Pencereler çift camlı ve sürgülü odada iki pencere var.
    *Bütçe 2000-3000 arası 3000 de gecebilir.

Mutsubishi-daikin- fuji gibi markalar düşünüyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mazenidd -- 5 Ocak 2016; 12:53:40 >

AİRFEL
    YADA
    GİZERLERDE
    GREE ÜRETİMİ YORK MARKA İNVERTER KLİMALARA BAKABİLİRSİNİZ
    EN AZ 12000 BTU LUK İNVERTER KLİ,MA ALINOZ LÜTFEN
    YUKARIDA YAZDIĞINIZ MARKALARDA GÜZEL AMA BU MARKALARIN KENDİ İÇLERİNDEDE KALİTE KALİTE SINIF SNIF AYRILIYOR
    İSMİ MERCEDES OLABİLİR AMA A SERİSİ B SERİSİ DE MERCEDES S-500 DE MERCEDES AMA ALAKASI YOK S500 VEYA 600SEL YADA MAYBACH
    KIYASLANAMAZ DİKKAT ETMEK LAZIM

5442375778

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahçup -- 5 Ocak 2016; 14:19:24 >
    |
    |
    Mazenidd kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Fujitsunun ve General markalarının LM ve LU modellerini uygun bulursanız değerlendirin derim arkadaşlar.KAliteli mal kullanıcısını üzmez. Bende LM modelini 3 aydan fazladır kullanıyorum. Elektrik tüketimi ve ısıtma konusunda başarılı buluyorum. Tabi benim çok fazla klima tecrübem yok ilk sahip olduğum klima bu.

Genelde japon menşeili klima markalarının ürünleri iyi oluyor. Fason klimalardan uzak durun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92A2F8722 -- 5 Ocak 2016; 23:20:35 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: Mazenidd

Arkadaşlar merhaba bizimkiler klima almaya karar vermişler ancak benim bu konuda pek bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim.

*Adana da yaşıyoruz. Kışlar çok soğuk olmasada evi yeni yaptırdık ısınmıyor 3 kat straforlu tuğla ile yalıtım sağlanıyor. 2. Kat en üst kattayız müstakil ev altıda boş, dükkan yaptırcagımız için oradanda soğuk alıyor sadece kolonlar var Yazın adana sıcagıda insanı bunaltıyor buna göre tavsiye lazım
    *16 metrekare oda 3 kişi yasıyor.
    *Pencereler çift camlı ve sürgülü odada iki pencere var.
    *Bütçe 2000-3000 arası 3000 de gecebilir.

Mutsubishi-daikin- fuji gibi markalar düşünüyoruz.

arkadaşım me sf serisi alabilirseniz sizin işinizi çok rahat 9000 btu su görür.ama sizin bütçenizde zor biraz.genede araştırmanızı öneririm.airfel york gibi klimalardan uzak durun.en son ihtimal olarak düşünün.olduki başka iyi klima alamadınız bütçeniz yetmiyor ozaman alınabilir.aksi takdirde önermiyorum şahsımca.fakat sizin bütçenize uyan ve sizin işinizi görecek olan midea klimalarda var.bu bütçeyle çok rahat alırsınız.araştırmanızı öneriyorum.güzel ve sağlam cihazlardır.
    |
    |

• Yüzbaşı
    480 Mesaj
    Arkadaşlar oturma odamda (güney cephe) Midea Vertu Inverter klima var 12.000 btu. Isıtmasından çok memnun değilim, az hava üflüyor gibi. Adana şartlarında şu mevsimde (akşamları hava 6-8-10 derece gibi), 30 dereceye getiriyorum (en yüksek), içeri 27 derece oldu en fazla, ve belli bir süre sonra mesela 1 saat sonra termostat yapıyor. Sıkıntı ne olabilir? Bu arada, aşağı yukarı hep böyleydi, hiç deli gibi ısıttığını görmedim.

Kayınvalime de Midea 12.000 btu inverter almıştık (vertu olan değil de düz modeli), onunki deli gibi hava üflüyor ama içerisi yine 30 dereceleri bulmuyor.

Yatak odamda eski Demirdöküm coolline klimam var 12.000 btu, 8 yıllık. Onun verdiği hava miktarı ve sıcaklığı çok daha fazla. Bu konuda bana yardımcı olur musunuz? Bu inverter modeller böyle midir, bunun bir çaresi var mı?

Çocuk odasına da 9.000 btu Samsung aldık Inverter, o da süper ısıtmıyor. Ama aynı klimanın 12.000btu olanını baldızlara aldık, kocaman salonu delirtiyor, sauna gibi oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d_darko -- 7 Ocak 2016; 12:50:47 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    460 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: evehel

demirdokum A2 24 lük klima ısıtma için nasıl bir ürün. 30 m2 bir alanda ısıtma ve soğutma için. cop degeri 3.8 fer ise 3.4 diye geçiyor. sanırım inverter degil. sadcece A sınıfı. Elektrik çok yakar mi. Akdeniz iklimi bir yerde tavsiye edilir mi

saatte 2,5 kw yakar haberin olsun
    |
    |

Orijinalden alıntı: Garden State

quote:

Orijinalden alıntı: d_darko

Arkadaşlar oturma odamda (güney cephe) Midea Vertu Inverter klima var 12.000 btu. Isıtmasından çok memnun değilim, az hava üflüyor gibi. Adana şartlarında şu mevsimde (akşamları hava 6-8-10 derece gibi), 30 dereceye getiriyorum (en yüksek), içeri 27 derece oldu en fazla, ve belli bir süre sonra mesela 1 saat sonra termostat yapıyor. Sıkıntı ne olabilir? Bu arada, aşağı yukarı hep böyleydi, hiç deli gibi ısıttığını görmedim.

Kayınvalime de Midea 12.000 btu inverter almıştık (vertu olan değil de düz modeli), onunki deli gibi hava üflüyor ama içerisi yine 30 dereceleri bulmuyor.

Yatak odamda eski Demirdöküm coolline klimam var 12.000 btu, 8 yıllık. Onun verdiği hava miktarı ve sıcaklığı çok daha fazla. Bu konuda bana yardımcı olur musunuz? Bu inverter modeller böyle midir, bunun bir çaresi var mı?

Çocuk odasına da 9.000 btu Samsung aldık Inverter, o da süper ısıtmıyor. Ama aynı klimanın 12.000btu olanını baldızlara aldık, kocaman salonu delirtiyor, sauna gibi oluyor.

İçerisi 27 olmuş işte harika.
    Isınan hava yukarı çıkar aşağısı 27 yukarısı 28.5 29 civarıdır.
    Duruncada klima 30 görmüştür.
    Klasik klima sabit sıcaklık üfler Inverter 30 derece ile 55 derece arası yani ılık üflemesi normal.

Klimayı her sene mutlaka servise temizletin.

Midea aamsungdan çok üstün cihazdır.

abi sen kafayı yedinmi 27 olmuş daha ne istiyorusn cogu markalı dünya markası bile 25 dereceyi geciremiyor hadi en fazla dediğin gibi olur sende alemsin cok cok normal bu durum hadi 27 derece olmasa 20 derece olsa gazı bitik kapasitesi bu kadar derdik o yüzden kurcalama bence klimayı iyi ısınmalar

Reklamlar
Bitcoin
SEO
Cancer Clinical Trials
bankalar.org
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,410
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.