Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2518. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
17 Misafir (2 Mobil) - 15 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.242
Cevap
703
Favori
4.431.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
82. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 25162517251825192520
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • yimust kullanıcısına yanıt
    Teke tek kurma örneğini 12+12 olarak mı hesaplıyorsunuz ? Yoksa 9+9 btu mu ? Çünkü verdiğiniz multi örneğinde dış ünite 18btu yani 2 tane 12 btu iç ünite olması ikisinide tam güçte çalıştırabileceği anlamına gelmiyor. Ayrıca vermiş olduğunuz örnekte montaj ve borulama ücreti dahil değil. Teke teklerde aldığınız marka ve modele göre 20 metreye kadar bakır boru ve montaj ücretsizdir.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Mekatroniks kullanıcısına yanıt

evet dış ünite kapasite 18.000 lik ama bunun bünyesinde 2 tane 12.000 btu kullanmış, demekki çalışmasında sıkıntı yok, dediğiniz gibi olsa bu ürün öyle dizayn edilmezdi.

:) biraz eski konuları okursanız benim söylediğim gibi olduğunu anlarsınız :) hatta uğraşmayın eski konuları okumakla, markanın iletişim numarasını arayıp sorun dediğim gibi olduğunu öğrenin . Burada yanlış bilgi vermiş olmayın.

• markayı aramama gerek yok, marka bu ürünleri piyasaya sürüyorsa demekki sıkıntı yok, yoksa nasıl satacak bu ürünleri, bu ürünleri dizayn edenler bilmiyor konunun mühendisleri bize eleştiri düşebilmesi için mühendislerinden fazla konuya hakim olmamız lazım...vesselem, tartırşmaya gerek yok...siz haklısınız.... 

hocam bu rakamları verince evdeki 5mt şerit metreyi alıp ölçtüm...
    kullandığım ocak tüplü bulaşık mak üstlü ocak dört gözlü...
    metriyi ocağın yanan yerinden aspiratörün delikli hava geçişin olduğu yere kadar ölçtüm 65 cm çıktı hadi dedim aspiratörü çektiğimiz sürgünün altına göre hesapladığımda 62 cm ...
    yani hocam senin verdiği rakamın üstünde ve servis olmaz demişti biz takamakıyız siz taktırırsınız demişti eskisi öylece kaldı ..
    demek mobilyacı ben standarta göre yaptım demişti usta doğru söylemiş...
    not: 45cm yazmışım aklımda 45 kalmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efem-35 -- 5 Eylül 2021; 22:2:39 >
    hocam konuyu araştırdıkça birşeyler çıkıyor, servis ya sorumluluk almıyor ya para derdinde yada birşeyler derdinde...
    bu örnek yazıda servis kurmuyor ama garanti dışı 50tl kuruyor aynı servis...

• efem-35 kullanıcısına yanıt

amca gillerinde aynı sorunu vardı, onlara tezgaha gömülen ocaklardan aldık, servis geldi ölçtü, ölçü tutunca montajı yaptılar ve garantiyi öyle başlatmışlardı, akabindede davlumbazı bir kağıt asıp bu kağıda ölçüyü yazıp fotoğrafını çekmişlerdi.Dediğim Bosch servisi...

vatandaşın birinin evinde aspiratörün tutuşması sonucu yangın çıkmış, boscha fatura kesilmiş falan filan...servis görevlisi beyan etmiş, bunun üzerine bağlantılara standart getirmişlermiş...

hocam sen üç tane klima taktırdın peki duvarlar delik deşik olmuştur ya dış duvar modelerde ayaklar standart mı yoksa her gelen usta dış duvarı da deliyor mu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efem-35 -- 5 Eylül 2021; 23:57:12 >
    Aspiratörün kullanım klavuzunu açıp okuyun, orda yazar gerekli mesafe. Sizinki o mesafeyi sağlıyorsa tekrar çağırıp taktırıp garantisini başlatın.

Ben bir mühendisim :) size gerçekleri söylüyorum. Dış ünite gücü 18 btu,iç üniteler 12+12 btu yani toplamda 24 btu . Sizce 18 lik dış ünite 24 lik iç üniteleri tam kapasite çalıştırabilir mi ? Mantıken bakınca zaten hayır cevabı çıkıyor ortaya. Multi sistem klimalarda %150 oranı diye birşey vardır çoğunda aşağı yukarı böyledir. Örneğin 6 tane iç 1 tane dış üniteniz var, 6 tane iç ünite toplamı 150btu ise, dış ünite 100 btu takılabilir. Buda demek oluyorki iç ünitelerin hepsini aynı anda çalıştırdığınızda tam kapasite verim asla alamazsınız. Lütfen biraz araştırın ondan sonra yazın. Klimalarda sıkıntı var demedim, siz bana fiyat üzerinden karşılaştırma yaptınız bende yaptığınız karşılaştırmanın yanlış olduğunu açıklamaya çalıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mekatroniks -- 6 Eylül 2021; 0:14:50 >
    tamamdır hocam...

• Arkadaşlar
    Samsung AR12TXCABWK/SK Wind-Free Premium Plus A++ 12000 BTU Duvar Tipi Split Klima hakkında görüşleriniz nedir ayrıca iç ve dış ünite klima evaporatöru bakirmi bu modelde teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

sıkıntı yok, dış ünite bacaya takıldığı için pek fazla delik olmadı, bir tarafın ayağı deliklere uyuyor, diğer tarafta bir kaç delik oldu,

iç üniteye gelince iç ünitenin takılacağı yere yani duvara 2 adet ahşap 5x60 cm tahta montaj yaptım, gelen üniteler bu ahşapa montaj olduğu için burada da sıkıntı yok, sanki başıma geleceği bilmiş gibi ahşap montaj ettim duvara onun için sıkıntı olmadı....

• TurkeyStar kullanıcısına yanıt

bu cihaz üzerinde bende bayağı durdum ama servisine güvenemedim, yeni bir teknoloji kullanıyor, bayağı özellikleri güzel özellikle WindFree olayı,akıllı göz olayı ... evaporatörü bu özellikli cihazda bakır olması gerekir, alüminyum olan cihaz varmı, hiç duymadım....

• Merhaba @klima5505 Hocam ve forum sakinleri

Evimde eski model bir Vestel klima var. Bu yaz elektrik tüketimi ile artık beni değiştir demeye başladı. Yeni nesil klimalara göre çok fazla elektrik tüketimi var.

Aşağıdaki modeller arasında yada bu seviyelerde önerebileceğiniz klima modeli nedir acaba ?

1) LG Dual Plus Serisi 12K Btu Split Klima DUAL Inverter Kompresör

2) Midea Prime Duvar Tipi 12 BTU Split Klima

3) Arçelik 12325

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• fabio07 F kullanıcısına yanıt

1,5 aydır klimalarla boğuşan birisi olarak ben cevap vereyim, bu seçtiğiniz ürünler galiba bütçenize göre seçtiniz.

içlerinde en tutarlısı enerji verimliliği yönünde arçelik.

Aynı paralara bunlardan bir tık önde olanki ben sipariş verdim, yarın teslim edilecek ve Hepsi burada peşin fiyatına 9 ay taksit yapılan

Sony climata 3000i 12.000 btu luk cihaz.

Önceki mesajımda bu cihazın teknik bilgilerini verdim, teknik özelliklerine bakarsan ısıtma ve soğutma yönünden senin örnek verdiğin cihazlardan çok üstün ve parasıda kampanya kapsamında hesaplı, bu cihazları Bosch tehrmoteknik getirdi, satışı şimdilik internet üzerinde bir iki firma tarafından yapılıyor, bayilere ise hafta sonu dağıtımı yapılacak.

İlk edapta avrupada kullanılmaya başlanıldı, şık bir cihaz....Bosch Climate 3000i, 5000i, 8000i şeklindeler, 5.049 tl 3000i modeli, 5000i modeli ise 6-7.000 tl civarı gidiyor ama 3000i modeli hem cinslerine göre daha mantıklı...

Seçtiğin cihazlara göre önerdim, şayet bütçen birazdaha yukarıda ise o zaman daha farklı arayışa girebilirsiniz.link aşağıda;

https://www.hepsiburada.com/bosch-climate-3000i-a-12000-btu-duvar-tipi-inverter-split-klima-pm-HBC000009GMXL?gclsrc=aw.ds&&wt_gl=cpc.6814.dsa.elk.mda-hero&isFashion=true&gclid=EAIaIQobChMIsLOY-vDq8gIV-Z1LBR0MiAJWEAAYAiAAEgIYrvD_BwE

• Değerli dostlar,

yazında geçtiğine göre soğutma amacıyla ekonomik olarak kampanyalar indirimler ne zaman olur, daiken veya mitshubi almak istiyorum

• eco1 E kullanıcısına yanıt

valla şu sıralar pantemi nedeniyle Türkiyeye klima girmedi, eldeki stoklarda azaldığı için aksine bindirimler geldi...

Ancak, Mart,Nisan aylarında Yeni ürünler gelirse vede elde kalan ürün varsa, belki bu eldeki ürünlerde kampanya olur, Burası Türkiye....

• 
Sayfa: önceki 25162517251825192520
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.