Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2438. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
57.276
Cevap
705
Favori
4.436.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24362437243824392440
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Teşekkür ederim hocam. Mistsubishi keşif yaptı, yalıtım olmadığı için 50 kodlu ürünü önerdiler. Yarın bayi ile tekrar konuşup sonuçlandıracağım

• quote:

Orijinalden alıntı: sedat07_1905

Teşekkür ederim hocam. Mistsubishi keşif yaptı, yalıtım olmadığı için 50 kodlu ürünü önerdiler. Yarın bayi ile tekrar konuşup sonuçlandıracağım

Rica ederim hocam. Evet,yalıtım olmaması 18000 Btu kapasiteyi gerekli kılacaktır. Gelişmeleri bildirirseniz memnun olurum.

Saygılarımla...

• klima5505 kullanıcısına yanıt

Değerli görüşleriniz için teşekkür ederim...Panasonic modeli giriş seviyesinde olduğu için kafamda soru işareti bırakıyor ama yorumunuz az çok içimi rahatlattı,M.Diamond zaten kendini kanıtlamış,önemli olan seçimlerim de inşallah pişman olmamak...Tekrar yardımlarınız için teşekkür ederim.

Merhabalar üstad.

Viesmann alamadık burda servisi sorunlu o nedenle Airfel alıp taktırdım. Daikin servisi geldi özenle eski klimayı söküp yenisini monte etti. Vakumlama işlemi de yapıldı. Şuanda acayip memnun kaldık. Isıtması mükemmel. Ve aşırı sessiz eskisine göre. Önceki klima 24000btu Arçelik ti belki 20 sene olmuştur alınalı.

Burda denedikten sonra eve de almak istedik ama hala Daikin sensira aklımızda 12000 lik şuanda 5999₺ Hepsiburada da.

2500₺ fark vermeye değer mi yoksa alıp geçmek mi mantıklı? Evde kullanicak oturma odasında ama yazları tüm odalara serinlik için de açıyoruz tüm gece. Eski klimamiz Samsung boracay 12000 di memnunduk ama sürekli arıza vermeye başladı o da 11 sene olacak alalı.

Allah razı olsun teknik olarak güvenimiz tam size. Amme hizmeti yapıyorsunuz burada.

Saygılarımla.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • zeynel350 Z kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Panasonic konusunda içiniz rahat olsun. Giriş modelinden üst modeline kaliteden çok kısmayan bir markadır. Diğer japonlar bu konuda kalite farkını daha belirgin tutuyor.

Gelişmeleri bildirirseniz memnun olurum.

Saygılarımla...

• Hocam merhaba, 24m2 salonuma soğutma amaçlı klima bakıyorum.
    Forumda okuduğum ve sizinde tavsiye ettiğiniz suan fiyati uygun olan Airfel 12btu LTXN35UB ve wiesmann dynamic 3500 3700 aralığında buldum.
    Airfel i birde bayiye sormaya gittiğimde daikin sensira ftxf35c tavsiye ettiler 5000 tl fiyat verdiler ve 6 yilda garantisi olmasi kafami karistirdi. Sizce bu fiyatlara cikmama değer bir klimamidir daikin. Sizin öneriniz nedir emeğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bahadir_bado kullanıcısına yanıt
    Merhabalar hocam.

Öncelikle memnun kalmanıza çok sevindim.

Güle güle,arıza yüzü görmeden kullanmanızı temenni ediyorum.

Vakum işleminin atlanmadan yapılması da çok iyi olmuş.

Sensira'nın verim açısından Airfel'e üstünlüğü yok denecek kadar az. Soğutma için Airfel 6,10 SEER değerine sahip iken bu değer Sensira'da 6,21'dir. Çok çok ufak bir fark. Pratikte fark edilmeyecek kadar ufak.

Ne değişir derseniz bir miktar kalite farkı vardır. Onun dışında R32 gaz oluşu bir avantajdır. Ama 2500TL fark bütçenizi aşıyorsa,Airfel'den de memnun iken ben hiç zorlamayın derim.

Ama nasılsa servisi aynı. Airfel'i tecrübe ettim,diğeri de farklı olsun derseniz tercih edilebilir.

Özetlemem gerekirse verim acısından pek bir kazancınız olmaz. Marka ve soğutucu akışkan yönüyle avantajınız olur. Bütçenizi bu fiyat farkı zorlamıyorsa Sensira'yı düşünün derim. Aksi halde inanın zorlamaya gerek yoktur.

İlginiz ve güveniniz için teşekkür ederim.

Allah sizlerden de razı olsun. Faydalı olabiliyorsam ne mutlu bana...

Saygılarımla...

• Merhaba,

Ev için siz Daikin Shira Eco 18000 önerilerinizde vardı. 18000 Shira Plus aldım.

Şimdi işyeri için 48000 lik inverter verimi en yüksek fiyatı en düşük F/P ürüne ihtiyacım var Salon tipi düşünüyorum ama diğer önerileride değerlendireceğim.

Modeller arasında tüketim konusunda ciddi farklar varmıdır benim gözüme çarpan linkteki model ustam @klima5505 siz ne dersiniz.

https://gree.com.tr/gree-klima-sistemleri-duvar-multi-ticari-inverter-on-off-klima-modelleri/ticari-klimalar/salon-tipi/salon-tipi-inverter-klima-r32-48000-btu-h//

• Merhaba hocam.

Eğer bütçenizi aşmıyorsa Sensira'yı tavsiye edebilirim. Verim açısından Airfel ve Viessmann ile arasında 0,10'luk ufak bir fark var. Bu nedenle verim konusunda üstünlüğü yok desek yeridir. Ancak garantinin uzunluğu vb. avantajlar söz konusu. Bütçenizi aşmıyor ise Sensira'ya ağırlık verin derim. Aksi takdirde hiç bütçenizi zorlamadan Airfel LTXN UB veya Viessmann Dynamic serilerine yönelin derim.

Ilginiz ve güveniniz için ben teşekkür ederim.

@bahadir_bado hocam siz HB üzerinden 6000TL fiyat almıştınız. @Mcanckr forumdaşımız bayi üzerinden 5000TL fiyat almışsınız. İsterseniz siz de yakınınızdaki bayiden fiyat alın derim.

Saygılarımla...

• genesa G kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam.

Bu tarz cihazlar "ticari tip" olarak adlandırılıyor. Ticarî tip cihazlarda verim olarak çok fark bulunmuyor. Yüksek verimli cihazlar yine Japon markalarda mevcut ancak fiyatı da ona göre yüksek. Örneğin Daikin Alpha serisi gibi.

6,12 SEER - 3,94 SCOP değerine sahip.

Söz konusu Gree ise 5,60 SEER - 3,70 SCOP değerine sahiptir.

Arada fiyata oranla çok büyük bir fark yok. Tabi arada sadece verim farkı yok ancak kalite vb. farklar olsa da aradaki fiyat farkı az değil.

Bu bağlamda linkteki cihazı tavsiye edebilirim. Tüketim bakımından benzer sınıfta olan cihazlarda çok bir fark olmayacaktır.

Saygılarımla...

• Merhaba klima tavsiyesi alabilir miyim ? suan Şanlıurfa da yaşıyorum Salon 27 m2 kiracıyim daha sonra tayin durumuyla il degistirecegim sorun çıkarmayacak uzun ömürlü bir ürün istiyorum şimdiden teşekkür ederim.

24 saat açık bir işletmede evden daha çok daha yoğun kullanılacak Gree bu konuda skorun çıkarabilir mi ? Açıkçası yüksek fiyatlara çıkmadan bu tarzlarda F/P ürünü arıyorum yoksa tercihim Japon olurdu ama fiyat farkı açılıyor. Saygılar

• Merhabalar, bende klima arayışına girdim. Az önce 3500 e trendyoldan ltxn35ub kodlu airfel klima siparişi geçtim, ne olur ne olmaz diye satıcıya mesaj attım r32 gazlı olduğunu teyit etmek için ama, 420 imiş. Bende iptal ettim siparişi. Satıcıyla mesajlaşmam şu şekilde.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Satıcının demesine göre, r32 gazlı airfel yokmuş trde doğru mudur?
    @klima5505 hocanın mesajında gördüm sanırım bu ürün kodu sonundaki u ve ub ile biten ayrımını, ben mi yanılıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Üstadım zaman ayırıp ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. Büyük ihtimalle lg dual plus alacağım. Tabi bu süreçte viessmann dynamic uyguna gelirse durumlar değişir. Bakalım aldığımda kullanıp yorumlayacağım. Tekrardan çok teşekkürler.

Saygılarımla...

• koray_220 K kullanıcısına yanıt
    Merhabalar.

Max. bütçeniz nedir acaba?

27m² alanınız için 18000 Btu bir cihaz yeterli olacaktır.

Saygılarımla...

• genesa G kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Japon cihaz örneğini aradaki verim farkı adına örnek göstermek istedim. Yani ticari sınıfta aslında arada çok çok bir fark yok.

Gree'nin bu tarz yoğun kullanımlarda sorun yaşatmadan çalışabileceğini söyleyebilirim.

f/p oranını koruyacak şekilde alternatif olarak Haier AP48DS1ERA(S) cihazı da değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Saygılarımla...

• flypow3r kullanıcısına yanıt
    Merhaba.

Sonu UB ile biten seriler R32 gazlı olarak gelecek. Sonu U ile biten serinin devamı niteliğindedir. Dış ünite bir miktar daha kompakt hale getirilip soğutucu akışkanı değiştirilmiş haldedir. Mayıs ayı itibariyle dağıtımına başlandı ve kademe kademe her bayide bulunabilir olacaktır ancak,fiyat bakımından da fark ister istemez meydana gelecektir. Ekran görüntüsünü paylaştığınız satıcı için demiyorum,genel konusuyorum ; nasılsa eski serinin devamı,görünür olmayan farklar var diyerek U kodlu cihazı UB diye satabilirler. Buna karşı tedbirli olmanızı tavsiye ederim.

Alternatif olarak cihaz tavsiye etmem gerekirse Samsung AR35 veya AR5000H serilerini tavsiye edebilirim. Airfel'i beklemeyeyim derseniz yine Midea üretimi olup R32 gazlı olarak bu alternatifleri sunabilirim.

Saygılarımla...

• Tek Han kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam. Faydalı olabilmek dileklerimle.

Gelişmeleri merakla bekliyor olacağım. Her şey gönlünüzce olsun. Şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Saygılarımla...

Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için bahsettiğiniz model sanırım on/off bilgilerinde öyle görüyorum, yanılıyor olabilirim ticari tiplerde inverter in bir önemi olmaz mı. Saygılar

Bütçe maksimum 9-10 bin.https://www.youtube.com/watch?v=FRjkJxVuisg&feature=youtu.be bu videodaki arkadaşı izledim buna dayanarak şu iki model arasında kaldım
    SRK35ZS-W
    SRK35ZSX-W
    18 binlik değilde bu Modeller beni kurtarır mı peki tek odayı soğutsa yetecek benim için. Kiracı olduğum için büyük bir cihaz istemiyorum aslında

• 
Sayfa: önceki 24362437243824392440
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.