Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2403. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
16 Misafir (1 Mobil) - 15 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24012402240324042405
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Vakum konusunu tekrar okuyacağım hocam teşekkürler

daha maaliletli olması sebebiyle multiden vazgeçtim.. yer sorunum yok zaten dış üniteler damda olacağı için

fakat son olarak bir sorum daha olacak :)

daylux ve fujiplus kyotoiçin ne dersiniz?

airfeli sormak için daikin mağazasına gittiğimde dayluxu tavsiye ettiler fujiplus ise mediamarkt da

• 9.000 lik klima alacagim ve sadece isitmak icin kullanacagim.
    Samsung AR35 silver ile Demidokum A5 arasinda kaldim.
    Tavsiyeniz hangisi olurdu, tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rams51

İyi günler klima almayı düşğnüyorum şu an araştırma aşamasındayım iki klima arasında araştırdım birş arçelik ekolojik 12325 olabilir yada 09325 diğer klşma da mitsubishi heavy srk35zsp-w(s) 12000 lik klima izmirde yaşıyorum 2+1 ev slon mutfak beraber salonda kapı yok oda 23 metrekare ev doğalgazlı yazın soğutma için kullanacağım bide vakumlamayı soracağım vakumlama her klimada oluyormu mesela arçelik aldım deyim onların gazı r32 gazı olanlara da vakum gerekir mi kurulurken yarın arçelik keşif gelecek biraz araştırıp alacağım diğer sorum şu mitsibushi klima kullanıyorr bir yakınım çok memnum enviro serisi ben mitsibushi klima aratıyorum heavy geliyor hep iklimsa olsun teknosa olsun ama enviro mitsibushi elektric klima diye araştırınca buluyorum bu klşmayı tek kendi sitesinde internette satışı yok bana biri bu mitsubishi heavy modeli ve mitsubishi elektrik arasındaki ne açıklarmı bütçe belki zorlarsam 5000 falan

Merhaba.

ZSP serisine yüksek fiyat vermeniz yerine Arçelik'i tavsiye ederim. Mitsubishi Heavy için asgari tercihinizin ZS-W olmasını tavsiye ederim. ZSP serisinin verim değerleri ve materyal kalitesi iyi değil.

Mitsubishi Heavy'in güncel versiyonları için https://www.form-mhiklima.com/tr-tr bu firmaya bakmanızı tavsiye ederim. Form Group'un ithal ettiği cihazlar R32 gazlı ve daha güncel.

23 m^2 için 12000 Btu tercih ediniz,9000 yetersiz kalacaktır.

Vakum için https://forum.donanimhaber.com/klima-montaji-esnasinda-vakum-ve-vakumun-onemi-2021-klima-satin-alanlar-mutlaka-okuyunuz--148046723#148046765 bu konumuzu okumanızı tavsiye ederim. R32 gazlı da olsa vakum şarttır.

Mitsubishi Electric ile Mitsubishi Heavy Industries birbirinden farklı markalardır. Aynı çatı altında var olup,birbirinden ayrılan markalardır ve bu nedenle ürün,servis vb. açılardan birbirinden bağımsız durumdadırlar.

Mitsubishi Electric Enviro serisi için ancak Mitsubishi Electric bayilerinden fiyat alabilirsiniz. Mitsubishi Electric internet üzerinden maalesef fiyat bilgisi paylaşmamaktadır ve bayilerinden satış hizmeti vermektedir.

İkisi de kendi çapında modeline göre kalitelidir.

Enviro serisinin seviyesinde Heavy için Premium serisini (ZS-W kodlu seri) tavsiye ederim. Ancak maalesef iki modelin de fiyatları daha yüksek seviyelerde bulunuyor. 7500TL civarında fiyatlara sahipler.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: SSerhat58

Vakum konusunu tekrar okuyacağım hocam teşekkürler

daha maaliletli olması sebebiyle multiden vazgeçtim.. yer sorunum yok zaten dış üniteler damda olacağı için

fakat son olarak bir sorum daha olacak :)

daylux ve fujiplus kyotoiçin ne dersiniz?

airfeli sormak için daikin mağazasına gittiğimde dayluxu tavsiye ettiler fujiplus ise mediamarkt da

Rica ederim hocam. :)

Fujiplus'un Kyoto serisi ve Daylux DTXN "Midea" üretimidir.

Cihaz açısından bu nedenle aralarında birbirlerine karşı üstünlükleri yoktur,eşdeğerdir.

Ancak Daikin'in servis ağı daha köklü ve yaygındır. Bu nedenle Daylux'u tavsiye ederim. Fujiplus, Kurluk Mühendislik'in oluşturduğu bir marka ve servis ağı tam olarak yayılmış durumda değil. Bu nedenle ikinci seçenek olmasını tavsiye ederim.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: emesef

9.000 lik klima alacagim ve sadece isitmak icin kullanacagim.
    Samsung AR35 silver ile Demidokum A5 arasinda kaldim.
    Tavsiyeniz hangisi olurdu, tesekkurler

Merhaba.

İkisi arasında verim vb. açıdan eşdeğer olsalar da Samsung AR35'i tavsiye ederim. Çünkü daha güncel bir cihazdır. Bu yönden avantajı mevcuttur. Verim açısından aynı seviyede bulunmaktadırlar.

Saygılarımla...

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler Ar35 siparisi verdim.
  • emesef E kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Hayırlı olsun. Vakti gelince izlenimlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Montaj aşamasında lazım olacak "vakum" konusuyla alakalı açıklamayı imzamdaki yazıya tıklayarak okumanızı tavsiye ve rica ediyorum.

Saygılarımla...
  • Merhaba arkadaşlar,

oda 28 metre kare

istanbulda batı cephesi

binada yalıtım yok

arakat

pahalı olmayan tam bir fiyat performans ürünü tavsiye ederseniz çok sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EditörünSeçimi -- 8 Mart 2021; 14:59:37 >
    Evet okudum. Bilgilendirme icin tesekkurler. Deneyimlerimi paylasicam
  • @klima5505 son 20 sayfada okuduğum kadarıyla edindiğim bilgiye dayanarak.

22m2 plazada bir ofise klima alicam. Yalıtım vs var kuzey cephe ama dış ünite iki alt katta kapalı otoparkta durucak öyle çekmişler tesisatını. Viesmann mi Samsung ar35 mi arasında kaldım. 12000btu yeterli sanırım bana. Aynı klimadan evime de alicam emektar Samsung Boracay 12000 hersene çok masraf çıkartmaya başladı.

Cevabınız için teşekkür ederim ayrıntılı yanıtlamışsınız bugün arçelik keşif geldi vakumlamayı klimayı kurarken yapıyoruz dedi onlar 18 lik olanı önerdi zaten oturduğum evde kiracıyım mutfak salon birleşik olduğu için 18 lik öneriyolar büyük ihtimal 12 lik alırım önümüzdeki 1 sene içinde zaten evden çıkarım 3+1 ev mutfakla salon asla bir daha evde oturmam çok rahatsız edici mutfak toplanırken rahatça tv izlyemiyorum zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Arçelik 12660 ile ilgili ilk izlenimlerimi sizlere aktarmak istedim.

Keşfe gelen yetkili servis 21.5 m2 alana 18.000 btu klima tavsiye etti. Benim hesaplarıma göre 12.000 btu kurtarıyordu, siz de öyle tavsiye etmiştiniz. Yerin ısı yalıtımına güvendiğim için keşfe gelen arkadaşı ikna ettim ve klimayı satın aldım.

Kurarlarken de mümkün olduğunca kısa mesafeye kurdurttum. Vakum kırmızı çizgimiz dediler, titiz çalıştılar ve temiz iş yaptılar. Elektrik bağlantılarını kendim gerçekleştirdim. Bu ürün enerjiyi dış üniteden alıyor merak eden arkadaşlara söyleyeyim. Ayrıca dış ünitesi 12.000 lik bir klimaya göre çok büyük. Neredeyse 24.000 lik kadar var, 1 metre genişliğinde.

Isıtmaya gelince dışarısı 0 dan aşağı inmedi henüz, ama 0 derece iken yaklaşık yarım saat sonra set değeri 24 dereceye varıyor, 24-25 derece arasında tutuyor. Dış ünitenin sesinden anlaşılana göre epey kısıyor kendini, ses azalıyor. Yani rahat ısıtıyor.

Tek sorun fan modu otomatikteyken dakikada bir iç ünite lüzumsuz yere fanı sona açıyor sonra kısıyor. Kısıkta kullanınca sorun yok, gayet sessiz.

Ben tavsiye ederim, fiyat merak edene söyleyeyim 5.500 tl ye bayiden satın aldım.

• 25 MT güney cephe yalıtımsız salona 18 btuluk ECA spoylos r32 gazlı klima düşünüyorum görüşleriniz nelerdir fiyat 4700 bandında

• @klima5505

Üstad merhaba. Vaktiniz olursa tecrübenizden faydalanmak isterim.

25 m2 Güney cephe açık mutfak 10 yıllık yalıtımlı bina. Açık mutfak olması sebebiyle ocak, fırın, kombi de burada. Günün çoğu kısmı burada geçecek. Tavsiye edebileceğiniz BTU kaç olur acaba? Özellikle bu ara önerebileceğiniz bir marka/model var mıdır? Sadece soğutma amacıyla kullanılacak, split klima tavsiyeniz olur mu?

Bir de çocuk odası Batı cephe ve küçük bir oda, 8 metrekare en fazla. Buraya tavsiyeniz olursa onu da paylaşırsanız sevinirim.

Ayrıca yaptığınız amme hizmeti sebebiyle ayrıyeten teşekkür ederim.

Not: Şehir Adana. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: EditörünSeçimi

Merhaba arkadaşlar,

oda 28 metre kare

istanbulda batı cephesi

binada yalıtım yok

arakat

pahalı olmayan tam bir fiyat performans ürünü tavsiye ederseniz çok sevinirim

Merhabalar.

Max. bütçeniz nedir acaba ? f/p ürünleri tavsiye edebilirim ancak bütçenize uygunsa f/p ürünlerinin birkaç kademe üstünde cihazlardan da örnek verebilirim,o nedenle sorma gereği duyuyorum.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: emesef

Evet okudum. Bilgilendirme icin tesekkurler. Deneyimlerimi paylasicam

Rica ederim. İzlenimlerinizi merakla bekliyor olacağım.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: bahadir_bado

@klima5505 son 20 sayfada okuduğum kadarıyla edindiğim bilgiye dayanarak.

22m2 plazada bir ofise klima alicam. Yalıtım vs var kuzey cephe ama dış ünite iki alt katta kapalı otoparkta durucak öyle çekmişler tesisatını. Viesmann mi Samsung ar35 mi arasında kaldım. 12000btu yeterli sanırım bana. Aynı klimadan evime de alicam emektar Samsung Boracay 12000 hersene çok masraf çıkartmaya başladı.

Merhaba.

Viessmann'ın hangi modeli acaba ? Daha detaylı yorumlamamız adına model bilgisini de eklerseniz çok iyi olur.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: Rams51

Cevabınız için teşekkür ederim ayrıntılı yanıtlamışsınız bugün arçelik keşif geldi vakumlamayı klimayı kurarken yapıyoruz dedi onlar 18 lik olanı önerdi zaten oturduğum evde kiracıyım mutfak salon birleşik olduğu için 18 lik öneriyolar büyük ihtimal 12 lik alırım önümüzdeki 1 sene içinde zaten evden çıkarım 3+1 ev mutfakla salon asla bir daha evde oturmam çok rahatsız edici mutfak toplanırken rahatça tv izlyemiyorum zaten

Rica ederim,faydalı olmasını temenni ediyorum. Vakum kısmı kurulum esnasında gerekli olacaktır. Önceden yapacaklarını vaad etseler bile bazı durumlarda (marka farketmeksizin) uygulama esnasında da takip etmek gerekiyor,dikkatli olmanızı tavsiye ederim cihazınızın sağlığı adına.

23m^2 alanınız için 12000 Btu rahatlıkla yeter. Yarın öbür gün daha büyük salona sahip bir eve taşınma durumunuz olursa 18000 Btu düşünün derim.

Yaşamış olduğunuz sıkıntı için geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Çoğu kişi mutfak-salon bir arada olan yapıları seviyor ancak dezavantajları da göz ardı edilemez durumda.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: DogWhisperer

Arçelik 12660 ile ilgili ilk izlenimlerimi sizlere aktarmak istedim.

Keşfe gelen yetkili servis 21.5 m2 alana 18.000 btu klima tavsiye etti. Benim hesaplarıma göre 12.000 btu kurtarıyordu, siz de öyle tavsiye etmiştiniz. Yerin ısı yalıtımına güvendiğim için keşfe gelen arkadaşı ikna ettim ve klimayı satın aldım.

Kurarlarken de mümkün olduğunca kısa mesafeye kurdurttum. Vakum kırmızı çizgimiz dediler, titiz çalıştılar ve temiz iş yaptılar. Elektrik bağlantılarını kendim gerçekleştirdim. Bu ürün enerjiyi dış üniteden alıyor merak eden arkadaşlara söyleyeyim. Ayrıca dış ünitesi 12.000 lik bir klimaya göre çok büyük. Neredeyse 24.000 lik kadar var, 1 metre genişliğinde.

Isıtmaya gelince dışarısı 0 dan aşağı inmedi henüz, ama 0 derece iken yaklaşık yarım saat sonra set değeri 24 dereceye varıyor, 24-25 derece arasında tutuyor. Dış ünitenin sesinden anlaşılana göre epey kısıyor kendini, ses azalıyor. Yani rahat ısıtıyor.

Tek sorun fan modu otomatikteyken dakikada bir iç ünite lüzumsuz yere fanı sona açıyor sonra kısıyor. Kısıkta kullanınca sorun yok, gayet sessiz.

Ben tavsiye ederim, fiyat merak edene söyleyeyim 5.500 tl ye bayiden satın aldım.

Merhaba.

21,5m^2 alanınız için 12000 Btu yeterlidir. Arçelik 12660 yüksek verimli bir cihazdır. 15000 Btu gereken alanlara bile rahatlıkla tercih edilebilir.

Vakumu kırmızı çizgi olarak gören servise de gıyabında şahsım adına teşekkür ediyorum,işine saygısı olan ustalara denk gelmişsiniz.

Bu modeli üstün tutan da aslında dış ünitesidir. Dış ünitesi bahsetmiş olduğunuz gibi tam olarak 24000 Btu dış ünite ile aynıdır (87x65,5x32cm boyutlarındadır ve Arçelik'in 24000 Btu olan diğer modellerinin dış ünitesi bu boyuttadır).

Fan modu hakkında da içinizi rahatlatacağını düşündüğüm açıklamayı yapmak istiyorum,

Aslında bu bir arıza veya hata değildir. Arçelik'in (LG) kendine özel uyguladığı bir mantıktır diyebiliriz. LG grubunda (Arçelik,Beko LG lisansı ile üretilir) otomatik fan yerine "Chaos Swing" modu vardır.

Chaos Swing modu,otomatik olarak fan hızını artırıp azaltarak sanki dışarıdaymışsınız da rüzgar esiyormuş gibi bir his vermeye çalışır. Kumanda ekranı üzerinde de salınım yapan bir ok işareti ile gösterilmektedir. Bu nedenle fanı düşük-orta-yüksek hız arasında karışık hızda çalıştırır.

Memnun kalmanıza çok sevindim. İzlenimlerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Arıza yüzü görmeden kullanmanızı temenni ediyorum.

Saygılarımla...

• 
Sayfa: önceki 24012402240324042405
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.