Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2404. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
19 Misafir (1 Mobil) - 18 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24022403240424052406
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: xlmuptela

25 MT güney cephe yalıtımsız salona 18 btuluk ECA spoylos r32 gazlı klima düşünüyorum görüşleriniz nelerdir fiyat 4700 bandında

Merhaba. Bulunduğunuz bölgede E.C.A servisi yaygın ise tavsiye edebilirim. Kapıları açıp diğer alanları iklimlendirme hedefiniz yoksa,ara katta iseniz 12000 Btu da yeterli olacaktır. Kapılar açık olacaksa ve/veya çatı katta iseniz 18000 gereklidir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: muselmansuffe

@klima5505

Üstad merhaba. Vaktiniz olursa tecrübenizden faydalanmak isterim.

25 m2 Güney cephe açık mutfak 10 yıllık yalıtımlı bina. Açık mutfak olması sebebiyle ocak, fırın, kombi de burada. Günün çoğu kısmı burada geçecek. Tavsiye edebileceğiniz BTU kaç olur acaba? Özellikle bu ara önerebileceğiniz bir marka/model var mıdır? Sadece soğutma amacıyla kullanılacak, split klima tavsiyeniz olur mu?

Bir de çocuk odası Batı cephe ve küçük bir oda, 8 metrekare en fazla. Buraya tavsiyeniz olursa onu da paylaşırsanız sevinirim.

Ayrıca yaptığınız amme hizmeti sebebiyle ayrıyeten teşekkür ederim.

Not: Şehir Adana. :)

Merhaba hocam.

25m^2 alanınızda normalde yalıtım olduğu için 12000 Btu yeterli olacaktır.

Ancak güney cephe+mutfağın getireceği ek ısıl yükü düşünürsek 18000 Btu daha mantıklı olur.

Salon ve küçük oda için ayrı olacak şekilde bütçenizi belirtmeniz mümkün müdür acaba ?

Tavsiye örneklerini sunmak isterim ancak fiyat ile sınırlandırmazsak çok geniş bir yelpaze söz konusu olur ve eleme yaparken sizi uğraştırır.

Güzel yorumlarınız için ben teşekkür ederim,faydalı olabiliyorsam ne mutlu bana. Sağ olun var olun :)

Saygılarımla...

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam servisine yarın bakıp karar vericem. Samsung servisinden çok memnun kalmadım evdeki klimadan çok geç geliyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahadir_bado

Teşekkürler hocam servisine yarın bakıp karar vericem. Samsung servisinden çok memnun kalmadım evdeki klimadan çok geç geliyorlar.

Rica ederim hocam. Doğrudur,bu durumda Viessmann servisi de yaygın ise daha iyi bir tercih olacaktır.

Vakti gelince izlenimlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Evinize montaja geldiklerinde lazım olacak vakum konusuyla ilgili açıklamayı imzamdaki yazıya tıklayarak okumanızı rica ve tavsiye ediyorum.

Saygılarımla...

• VEBAL kullanıcısına yanıt
    Merhabalar mesajınızı okudum yorum yazmak istedim. Bende geçtiğimiz haziran ayında LN serini aldım krom ayaktan haberim yoktu servis gösterdiğinde gördüm. Hatta daha önce alan arkadaşların bile yokmuş. Servisin bana açıkca dediği şu ; legendera özel üretim olduğu için sadece bu modele özel kutudan krom ayak çıkıyor. Alıcı bilinçsiz olduğu için doğal olarak haberi olmuyor. Servisler eski tip takıp yenilerin maliyeti yüksek olduğu için bunları hiç göstermiyorlarmış. Allahtan benim bayim çok özenli ve iyi biriydi. Bana söylemeselerdi haberim daha olmayacaktı. Foruma ve bir çok kullanıcıya da ben söylemiştim. Eski yeni diye bir şey yok maliyeti kısmak adına vermiyorlar LN kutu içeriğinden krom ayak mevcut.
  • Merhaba, multi sistem klima almıştım. Ev inşaat halindeyken elektrik tesisatıyla birlikte klima tesisatını da çektirdim. Şimdi montaj aşamasına geldi. Dış üniteyi çatı üstüne bağlayacağız. Montaj aşamasında ekstra yapılacak bir şey var mı? Şöyle yapsın daha iyi olur diyeceğiniz bir öneri var mı? Bağlantıyı yaptırıp kullanmaya başlayacağız?

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhabalar.

Max. bütçeniz nedir acaba ? f/p ürünleri tavsiye edebilirim ancak bütçenize uygunsa f/p ürünlerinin birkaç kademe üstünde cihazlardan da örnek verebilirim,o nedenle sorma gereği duyuyorum.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster

Merhaba;

4000-4500 civarı bir bütçe ayırmayı düşünüyorum,ama sizin tüm tavsiyelerinizi öğrenmek istiyorum,dediğiniz gibi aklıma yatar ise f/p ürünlerinin birkaç kademe üstünde klimada alabilrim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EditörünSeçimi -- 9 Mart 2021; 12:54:10 >

• quote:

Merhaba hocam.

25m^2 alanınızda normalde yalıtım olduğu için 12000 Btu yeterli olacaktır.

Ancak güney cephe+mutfağın getireceği ek ısıl yükü düşünürsek 18000 Btu daha mantıklı olur.

Salon ve küçük oda için ayrı olacak şekilde bütçenizi belirtmeniz mümkün müdür acaba ?

Tavsiye örneklerini sunmak isterim ancak fiyat ile sınırlandırmazsak çok geniş bir yelpaze söz konusu olur ve eleme yaparken sizi uğraştırır.

Güzel yorumlarınız için ben teşekkür ederim,faydalı olabiliyorsam ne mutlu bana. Sağ olun var olun :)

Saygılarımla...

Alıntıları Göster

Üstad açık mutfak için 5000-8000 diyelim.

Çocuk odası için de 3000-3500 diyebiliriz. (Sağlık açısından şu daha iyi olur derseniz fiyatı yukarı doğru esnetebilirsiniz.)

Daha önce Baymak 9000 BTU kullandım, çok memnun kaldım, şimdi annem kullanıyor ama tabi sizin farklı tavsiyeniz varsa incelemek isterim.

İki klimayı da aynı marka almak istiyorum servis kurulum açısından daha pratik olur diye. Çok teşekkür ederim şimdiden.

• quote:

Orijinalden alıntı: fbyram

Merhaba, multi sistem klima almıştım. Ev inşaat halindeyken elektrik tesisatıyla birlikte klima tesisatını da çektirdim. Şimdi montaj aşamasına geldi. Dış üniteyi çatı üstüne bağlayacağız. Montaj aşamasında ekstra yapılacak bir şey var mı? Şöyle yapsın daha iyi olur diyeceğiniz bir öneri var mı? Bağlantıyı yaptırıp kullanmaya başlayacağız?

Merhaba.

Çatı üstüne yapılacak montajda dış ünite olası fırtına vb. dış hava şartlarına karşı çok iyi sabitlenmelidir.

Rüzgar,genellikle hangi yönden esiyorsa o yöne dış ünitenin arkası gelirse daha iyi olur. Dış ünite fanının üfleme yönüne zıt esen rüzgar fan motorunu yoracaktır.

Çatı eğimli ise dış ünitenin düz ve terazide durabilmesi için uygun şekilde profilden veya hazır çatı konsolu ile dış ünite konumlandırılmalıdır. Çatı eğimli de olsa dış ünite terazide ve düz bir şekilde durmalıdır.

Her montajda lazım olacak olan vakum işlemiyle alakalı bilgilendirme için imzamdaki konuyu okumanızı tavsiye ve rica ediyorum.

Bu hususlara dikkat etmeniz halinde,montaj da usulünce gerçekleştirilirse sorunsuz kullanma imkanınız olacaktır.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: EditörünSeçimi

Merhaba;

4000-4500 civarı bir bütçe ayırmayı düşünüyorum,ama sizin tüm tavsiyelerinizi öğrenmek istiyorum,dediğiniz gibi aklıma yatar ise f/p ürünlerinin birkaç kademe üstünde klimada alabilrim

Alıntıları Göster

Merhaba.

Öncelikle Arçelik 12660 serisini tavsiye edebilirim. İnternet fiyatları yüksek durumda ancak bayilerden de fiyat almanızı tavsiye ederim,bütçenize daha yakın seviyede fiyatlara ulaşabilirsiniz.

Alternatif olarak daha uygun fiyat bandında Arçelik 15325 modelini tavsiye edebilirim.

28m^2 alanınız sahip olduğu şartlarla birlikte 15000-18000 Btu kapasiteye ihtiyaç duyacaktır.

f/p ürünü,fiyatına göre iyi performans sunabilecek örnekleri sunacak olursam,

Arçelik 15325'i aslında bu kategoride anarak tekrar edebilirim.

E.C.A Syplos R32 gazlı 18000 Btu kapasite ile bu modeli tavsiye edebilirim.

Kapasite büyük olacağı için fiyatlar da maalesef yüksek seviyelerde geziniyor.

Yine f/p ürünü olup fiyatı 5000'li sayılarda bulunacak şekilde

Samsung AR35 veya Airfel LTXN50U modelini tavsiye edebilirim. İki cihaz aynı seviyededir ancak Samsung AR35 serisi daha günceldir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: muselmansuffe

Üstad açık mutfak için 5000-8000 diyelim.

Çocuk odası için de 3000-3500 diyebiliriz. (Sağlık açısından şu daha iyi olur derseniz fiyatı yukarı doğru esnetebilirsiniz.)

Daha önce Baymak 9000 BTU kullandım, çok memnun kaldım, şimdi annem kullanıyor ama tabi sizin farklı tavsiyeniz varsa incelemek isterim.

İki klimayı da aynı marka almak istiyorum servis kurulum açısından daha pratik olur diye. Çok teşekkür ederim şimdiden.

Alıntıları Göster

Merhaba hocam.

Bütçenizi aşmayacak şekilde en üstün cihaz açık mutfak için Arçelik 12660 olacaktır.

Bu cihazın ismini duruma göre çokça anmaktayım ancak,fiyatına göre hakikaten iyi performans sunan gayet güçlü bir cihazdır.

12000 Btu kapasitede ancak 15000 Btu gereken alanlara rahatlıkla yeterli olacak bir cihazdır.

Çocuk odası için ise eğer temel özellikler yeterli ise aynı markadan gidersek Arçelik 07325 serisini tavsiye edebilirim. 8m^2 alanınız için 9000 Btu da tercih edebilirsiniz ancak 7000 Btu da gayet yeterli olacaktır.

Baymak'ı ise bu alternatiflerden sonra düşünmenizi,alacak olursanız salonunuz için 18000,oda için 9000 Btu olacak şekilde tercih yapmanızı tavsiye ederim.

Esasen klimalarda filtrasyonun pek etkisi yoktur. Tam anlamıyla filtrasyon sağlayan tek filtre klima için toz filtresidir. Geriye kalan filtreler,genellikle toz filtresinin üzerine sabitlenen küçük filtrelerden oluşur ve emiş kısmının %10'unu bile kaplamaz. Yani bir nevi pazarlama taktiği diyebiliriz. Bu nedenle ileriye dönük düşünülürse en sağlıklı kullanım şekli,konfor sıcaklığını aşmadan ayarlayarak kullanmak ve bakımlarının düzenli olarak yapılmasını sağlamak olacaktır.

Saygılarımla...

• Hocam merhaba

Bugün bulunduğum bölgede tesadüfen Baymak servisi ile denk geldim ve ayak üstü onlarla konuştum.

Bana verdikleri bilgiler teyide muhtaç bilgiler bunu belirtmek isterim.

Baymak Elegant Plus için
    2020 yılı son aylar ve 2021 yılı cihazların AUX üretimi olmadığını cihazların GREE firmasının yaptığını ve serpantinin bakır olduğunu belirttiler. Baya baya emin konuştular.

R32 gazlı modellerde şikayetlerin yarı yarıya azaldığından bahsettiler.

Bu bilgileri sizinle paylaşmak istedim.Elegant Plus 12000 Sipariş verdim cihazın gelmesini bekliyorum.Bundan sonrası şans artık. Tavsiyeniz olan Samsung AR35 baya bekledim ancak cihazdan limitlerim dahilinde yakalayamadım.

İzlenimlerimi mutlaka paylaşacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _RuLazz_

Hocam merhaba

Bugün bulunduğum bölgede tesadüfen Baymak servisi ile denk geldim ve ayak üstü onlarla konuştum.

Bana verdikleri bilgiler teyide muhtaç bilgiler bunu belirtmek isterim.

Baymak Elegant Plus için
    2020 yılı son aylar ve 2021 yılı cihazların AUX üretimi olmadığını cihazların GREE firmasının yaptığını ve serpantinin bakır olduğunu belirttiler. Baya baya emin konuştular.

R32 gazlı modellerde şikayetlerin yarı yarıya azaldığından bahsettiler.

Bu bilgileri sizinle paylaşmak istedim.Elegant Plus 12000 Sipariş verdim cihazın gelmesini bekliyorum.Bundan sonrası şans artık. Tavsiyeniz olan Samsung AR35 baya bekledim ancak cihazdan limitlerim dahilinde yakalayamadım.

İzlenimlerimi mutlaka paylaşacağım.

Merhaba hocam.

Öncelikle serpantinin bakır olduğunu söyleyebiliriz. Baymak (AUX) hiç alüminyuma bulaşmadı.

Ancak Baymak Elegant Plus serisinin Gree üretimi olması maalesef mümkün değil.

Çünkü Baymak'ın klima tasarımları direkt olarak AUX'a ait.

Elegant Plus,Elegant Prime serileri AUX markasının modellerinden ikisi. Sadece üzerine Baymak etiketi basılarak satışa sunuluyor.

Burada ifade etmek istediğim ; Gree'nin , AUX'a ait bir tasarımı üretmeye devam etmesi mümkün değildir.

Örneğin Demirdöküm,

A5 ve A5 Performans serileri Gree üretimidir.

Sonrasında yeni bir model olan Kion modelini çıkarttı ve bu modeli Arçelik'e (LG lisansıyla) ürettiriyor. Yani farklı bir üreticiye ürünü ürettirebilmek için,anlaştığınız yeni üreticinin tasarımlarını kullanmanız gerekir. Bu nedenle Demirdöküm, A5 ve/veya A5 Performans modellerini Arçelik'e ürettiremedi. Çünkü tasarımlar Gree'den alınmaktaydı.

Örnekleri çoğaltabiliriz,

Bosch Vertu serisi - Midea Vertu Plus serisinin tasarımını kullanmaktadır gibi gibi...

Bu nedenle Baymak AUX üretimi olarak devam etmektedir.

Cihazınızın hayırlı olmasını temenni ediyorum. İzlenimlerinizi merakla bekliyor olacağım.

Tekrar tekrar söylemiş oluyorum,lütfen kusuruma bakmayınız ancak vakum konusuna dikkat etmenizi tavsiye ediyorum.

Saygılarımla...

• Herkese merhaba, Mitsubishi 18.000 btu Enviro serisi için 10.800 tl fiyat aldım. Sorum şudur, bu klimayla Beko Arçelik klimalar arasında 2 kat fiyat farkı var gerçekten bu farka değer mi kullananlar yorum yaparsa çok sevinirim. Salonum 40m2 amacım biraz olsun koridoru da ısıtıp soğutmak. Cevaplarınız için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alt132 -- 9 Mart 2021; 22:7:46 >

Teşekkür ederim hocam. Servise bunları söyleyeceğim de uygulayabilirler mi emin değilim doğrusu. Tesisat çektirirken çok uğraştırdılar. Not aldım, başlarında durup yaptıracağız artık Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Baymak'a mesafeli durmanıza şaşırmadım desem yalan olur. :) Arçelik'e de ben çok önyargılıyım normalde ama inceleyeceğim teşekkür ederim.

Bütçeyi zorlamam gerekse bile Japon üreticilerden öneriniz olur muydu? Alternatif olarak.

Düzenleme: Yazım yanlışı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muselmansuffe -- 9 Mart 2021; 22:55:8 >
  • @klima5505

hocam 12000btu cihaz için arcelik 12660 ile daikin shira eco modeli arasında kaldım. enerji tüketimi , sessizlik , kalite vs . olarak fikrinizi almak isterim. sadece sogutma amaçlı kullanılacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_dr -- 10 Mart 2021; 12:11:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DogWhisperer

Arçelik 12660 ile ilgili ilk izlenimlerimi sizlere aktarmak istedim.

Keşfe gelen yetkili servis 21.5 m2 alana 18.000 btu klima tavsiye etti. Benim hesaplarıma göre 12.000 btu kurtarıyordu, siz de öyle tavsiye etmiştiniz. Yerin ısı yalıtımına güvendiğim için keşfe gelen arkadaşı ikna ettim ve klimayı satın aldım.

Kurarlarken de mümkün olduğunca kısa mesafeye kurdurttum. Vakum kırmızı çizgimiz dediler, titiz çalıştılar ve temiz iş yaptılar. Elektrik bağlantılarını kendim gerçekleştirdim. Bu ürün enerjiyi dış üniteden alıyor merak eden arkadaşlara söyleyeyim. Ayrıca dış ünitesi 12.000 lik bir klimaya göre çok büyük. Neredeyse 24.000 lik kadar var, 1 metre genişliğinde.

Isıtmaya gelince dışarısı 0 dan aşağı inmedi henüz, ama 0 derece iken yaklaşık yarım saat sonra set değeri 24 dereceye varıyor, 24-25 derece arasında tutuyor. Dış ünitenin sesinden anlaşılana göre epey kısıyor kendini, ses azalıyor. Yani rahat ısıtıyor.

Tek sorun fan modu otomatikteyken dakikada bir iç ünite lüzumsuz yere fanı sona açıyor sonra kısıyor. Kısıkta kullanınca sorun yok, gayet sessiz.

Ben tavsiye ederim, fiyat merak edene söyleyeyim 5.500 tl ye bayiden satın aldım.

Merhaba, hayırlı olsun. Klimayı hangi şehirden ve ne zaman aldınız hocam?

• quote:

Merhaba hocam.

Bütçenizi aşmayacak şekilde en üstün cihaz açık mutfak için Arçelik 12660 olacaktır.

Bu cihazın ismini duruma göre çokça anmaktayım ancak,fiyatına göre hakikaten iyi performans sunan gayet güçlü bir cihazdır.

12000 Btu kapasitede ancak 15000 Btu gereken alanlara rahatlıkla yeterli olacak bir cihazdır.

Çocuk odası için ise eğer temel özellikler yeterli ise aynı markadan gidersek Arçelik 07325 serisini tavsiye edebilirim. 8m^2 alanınız için 9000 Btu da tercih edebilirsiniz ancak 7000 Btu da gayet yeterli olacaktır.

Baymak'ı ise bu alternatiflerden sonra düşünmenizi,alacak olursanız salonunuz için 18000,oda için 9000 Btu olacak şekilde tercih yapmanızı tavsiye ederim.

Esasen klimalarda filtrasyonun pek etkisi yoktur. Tam anlamıyla filtrasyon sağlayan tek filtre klima için toz filtresidir. Geriye kalan filtreler,genellikle toz filtresinin üzerine sabitlenen küçük filtrelerden oluşur ve emiş kısmının %10'unu bile kaplamaz. Yani bir nevi pazarlama taktiği diyebiliriz. Bu nedenle ileriye dönük düşünülürse en sağlıklı kullanım şekli,konfor sıcaklığını aşmadan ayarlayarak kullanmak ve bakımlarının düzenli olarak yapılmasını sağlamak olacaktır.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster

Gree klimalar nasıldır

• 
Sayfa: önceki 24022403240424052406
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.