Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2399. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23972398239924002401
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: VEBAL

Hocam çok teşekkür ederim, tavsiyeniz ile almıştım, kurmak yeni nasip oldu. Yarın servisi arayacağım

İlginiz ve güveniniz için ben teşekkür ederim hocam. Gelişmeleri bildirirseniz memnun olurum.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: f_conq

FUJIPLUS KYOTO 12000 üstad bu cihaz nasıldır. Fiyat olarak uygun şu anda. Baymak elegant plus ile kıyaslarsak hangisi tercih edilmeli?

Merhabalar.

Kyoto serisi "Midea" üretimidir. Baymak "AUX" üretimidir. İki üretici firmayı kıyasladığımızda Fujiplus daha üstündür,daha kalitelidir. Ancak servis bakımından bölgenizdeki durumu tespit etmenizi tavsiye ederim.

Baymak bayi ve servis ağı oturmuş uzun yıllar var olan bir marka. Ancak FujiPlus,mühendislik firması tarafından çıkarılan henüz yeni yeni yayılan bir marka. Bu nedenle bulunduğunuz bölgenin yakınında en az 2 servisi olmalıdır. Bunu gözeterek tercih etmenizi tavsiye ederim.

Saygılarımla...

• Merhaba evime maalesef vrv sistem yapılmış ve malum çok pahalı. 6 klima İçin daikin 50.000 tl teklif etti. Olefini diye bir marka da varmış 35.000 civarında. Olefini nasıl, pişman eder mi?
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    Hocam merkez ile görüştüm legendera serisinde ilk yıl lansman ürünü olarak krom ayak vermişler, şimdi normal ayak veriyorlarmis maliyet yüksek diye. Krom ayak takan servisler ilk yıl alınan ürünlerin ayaklarını takiyormuş, ellerinde kalan ürünlerin
  • Arçelik 12325 klima aldım. Servis montaj sırasında vakumlama yapmadı. Nasıl bir yol izlemeliyim ? Klima iç ünitesi 12326 dış ünitesi 12325 yazıyor kutu üzerinde. Teşekkürler , saygılar.
  • VEBAL kullanıcısına yanıt
    Sitesindeki resimlerde, türkiye broşürlerinde ayaklar krom gözüküyor , ısrarla isteyiniz .
  • Mekatroniks kullanıcısına yanıt
    Hocam o broşürun linkini alabilir miyim, bölge sorumlusu aradı ve yeni ürünlerde artık krom ayak yok dedi
    Kendi sitesindeki ürün tanıtım broşüründe klima ayaklarının açık olarak krom renginde olduğu belli .

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]
  • Mekatroniks kullanıcısına yanıt

Hocam tşk ederim, bölge sorumlusu yeni ürünler böyle dedi, ne yapmam lazım acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Katalogta böyle gördüm o yüzden aldım krom ayaklarla değişmesini ya da klimanın komple iadesini istiyorum derseniz yardımcı olacaklardır :) sizin cihazın üretim yılı nedir ? İç ünitenin altında yazar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mekatroniks -- 24 Şubat 2021; 19:36:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hrn001

Merhaba evime maalesef vrv sistem yapılmış ve malum çok pahalı. 6 klima İçin daikin 50.000 tl teklif etti. Olefini diye bir marka da varmış 35.000 civarında. Olefini nasıl, pişman eder mi?

Merhaba. Bulunduğunuz bölgede Olefini'nin "VRF" servisi yaygın ise bu markayı tavsiye edebilirim.

Aradaki fark az değil. Daikin'in yerini tutmayacaktır tabi ancak VRF için düşünürsek 6 iç ünite+VRF dış ünite olarak 35000TL fiyat,bu cihaz için iyidir. Beklenmedik bir arıza vb. durumlar haricinde memnun edecektir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: VEBAL

Hocam merkez ile görüştüm legendera serisinde ilk yıl lansman ürünü olarak krom ayak vermişler, şimdi normal ayak veriyorlarmis maliyet yüksek diye. Krom ayak takan servisler ilk yıl alınan ürünlerin ayaklarını takiyormuş, ellerinde kalan ürünlerin

Merhaba hocam. Direkt Mitsubishi'yi de arayıp sormanızı tavsiye ederim. Şayet böyle bir değişikliğe gidildi ise bunu ilan etmeleri gerekirdi. Katalogta vs. yapılacak düzenlemeler için bildirim yapma zorunluluğu olmadığını belirten bir ifade,kataloglarında yazmaktadır ancak bu uygulamaya dair değişikliği bildirmeleri gerekirdi. Şayet böyle bir şey varsa şahsen benim bile haberim olmadı. Gizli saklı bu değişikliğe gitmeleri doğru değil. Ben de bu durumu öğrenmeye çalışacağım,sizler de malumat alırsanız lütfen bildiriniz.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: LittleTalk

Arçelik 12325 klima aldım. Servis montaj sırasında vakumlama yapmadı. Nasıl bir yol izlemeliyim ? Klima iç ünitesi 12326 dış ünitesi 12325 yazıyor kutu üzerinde. Teşekkürler , saygılar.

Merhaba. Vakum mutlaka yapılmalıydı. Bu aşamada tek çare dış ünitenin değiştirilmesi olacaktır.

Kod farkı normaldir,Arçelik'lerde iç-dış ünite ayrımı için kodlardan biri farklı rakama sahiptir. Markaya göre bu yöntem değişmektedir. Örneğin Mitsubishi Electric'te iç ünite kodu MSZ ile başlarken,dış ünite kodu MUZ ile başlar. Arçelik'te (Koç Grubu) de rakam farkı var.

Bu aşamada öncelikle Arçelik müşteri hizmetleri ile görüşmenizi tavsiye ederim. Vakum yapılmadığını,dış ünite değişimi talebinizi iletiniz. Buradan çözüm alamazsanız "sikayetvar.com" üzerinden şikayet oluşturunuz. Bu sitedeki şikayetlere özellikle itibar ediyorlar. Çünkü popüler bir site olduğu için firma itibarı etkileniyor. Bu da çözüm oluşturmazsa Kaymakamlık bünyesinde bulunan "Tüketici Hakem Heyetleri"ne müracaat ediniz. Bunları uzun zamana yaymadan bir hafta içerisinde sıraya koymanızı tavsiye ederim ki iade süresi de geçmeden hallolmuş olsun.

Saygılarımla...

Daikin ile aynı servisi kullanıyor olefini. Bugün GREE den de teklif aldım aşağı yukarı olefini fiyatlarında idi. Sanırım Olefini yi de gree üretiyormuş. Bu doğru mu?
    Katalog verilerinde olefini 20 db gree 26 db en düşük fanda. Bu farklılığın sebebi nedir?

Bu şartlarda gree daha mı mantıklı?
  • quote:

Daikin ile aynı servisi kullanıyor olefini. Bugün GREE den de teklif aldım aşağı yukarı olefini fiyatlarında idi. Sanırım Olefini yi de gree üretiyormuş. Bu doğru mu?
    Katalog verilerinde olefini 20 db gree 26 db en düşük fanda. Bu farklılığın sebebi nedir?

Bu şartlarda gree daha mı mantıklı?

Merhaba. Normalde farklı servis ağına sahipler. VRF işleri yapan bir firma olup iki marka ile sözleşmiş anlaşılan. Bu iyi bir ayrıntı,servis açısından sorun yaşamamış olursunuz.

Olefini'nin Multi Split cihazları Gree üretimidir. VRF'leri ise Chigo üretimidir.

Üreticiler farklı olduğu için veriler farklıdır.

Saygılarımla...

Peki hangisini önerirsiniz? Gree mi olefini mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba.

İkisi arasında Gree daha iyi bir tercihtir. Baymak cihazla AUX Markasının üretimidir.

Aradaki farka rağmen ;

1-Gree

2-Baymak şeklinde sıralama yapılabilir.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster

Teşekkürler biraz araştırdım gree lomo ya da sigma plus alacaktım ancak arçelik 12610 klimaya denk geldim forumlara göre lg titan kalitesindeymiş o yüzden ona yöneldim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Peki hangisini önerirsiniz? Gree mi olefini mi?

Merhaba. İkisi arasında Gree daha üstündür. Olefini (Chigo) kalite bakımından bir tık alt konumda.

İkisi de sorun yaşatmaz ancak durum az bir farkla bahsetmiş olduğum gibi Gree üstün gelir. Olefini tercih etmeniz halinde de sorun yaşamazsanız.

Düşünürseniz bir de Arçelik VRS için fiyat alın derim,piyasa araştırması yapmış olursunuz.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Knight

Teşekkürler biraz araştırdım gree lomo ya da sigma plus alacaktım ancak arçelik 12610 klimaya denk geldim forumlara göre lg titan kalitesindeymiş o yüzden ona yöneldim

Alıntıları Göster

Rica ederim.

Arçelik 12610'u düşünebilirsiniz,gayet iyi bir cihazdır. Sigma Plus ve Gree Lomo'dan bir üst seviyededir. Eğer bütçeniz el veriyorsa 12610 yerine daha güncel olan 12660 serisini de düşünün derim.

Saygılarımla...

• Klima5505 Hocam merhaba Samsung AR35 alalım dedik fiyat +500
    Baymak Elegant Plus 12.000 alalım dedik fiyat +400 artmış.

Gerçekten şoktayım.
  • 
Sayfa: önceki 23972398239924002401
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.