Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Astennu Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü3 Mobil
5 sn
48.440
Cevap
434
Favori
3.708.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 8 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 6817
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 5122
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 51 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2607
  • Favoriye Eklediklerim 517
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • klima5505 (5122 mesaj) kocausta* (3114 mesaj) 9köy (1956 mesaj) mbirol (1392 mesaj) kemal1414 (1249 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (18813 mesaj) Mobil (6277 mesaj) Tablet (1017 mesaj) Mini (468 mesaj) Uygulama (1302 mesaj) (38 mesaj)
  • @
20 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Klimalar >> Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]
Giriş
    1390 Mesaj

Katalogta böyle gördüm o yüzden aldım krom ayaklarla değişmesini ya da klimanın komple iadesini istiyorum derseniz yardımcı olacaklardır :) sizin cihazın üretim yılı nedir ? İç ünitenin altında yazar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mekatroniks -- 24 Şubat 2021; 19:36:39 >
    |
    |
    VEBAL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    8101 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: hrn001

Merhaba evime maalesef vrv sistem yapılmış ve malum çok pahalı. 6 klima İçin daikin 50.000 tl teklif etti. Olefini diye bir marka da varmış 35.000 civarında. Olefini nasıl, pişman eder mi?

Merhaba. Bulunduğunuz bölgede Olefini'nin "VRF" servisi yaygın ise bu markayı tavsiye edebilirim.

Aradaki fark az değil. Daikin'in yerini tutmayacaktır tabi ancak VRF için düşünürsek 6 iç ünite+VRF dış ünite olarak 35000TL fiyat,bu cihaz için iyidir. Beklenmedik bir arıza vb. durumlar haricinde memnun edecektir.

Saygılarımla...

• Kurmay Yarbay
    8101 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: VEBAL

Hocam merkez ile görüştüm legendera serisinde ilk yıl lansman ürünü olarak krom ayak vermişler, şimdi normal ayak veriyorlarmis maliyet yüksek diye. Krom ayak takan servisler ilk yıl alınan ürünlerin ayaklarını takiyormuş, ellerinde kalan ürünlerin

Merhaba hocam. Direkt Mitsubishi'yi de arayıp sormanızı tavsiye ederim. Şayet böyle bir değişikliğe gidildi ise bunu ilan etmeleri gerekirdi. Katalogta vs. yapılacak düzenlemeler için bildirim yapma zorunluluğu olmadığını belirten bir ifade,kataloglarında yazmaktadır ancak bu uygulamaya dair değişikliği bildirmeleri gerekirdi. Şayet böyle bir şey varsa şahsen benim bile haberim olmadı. Gizli saklı bu değişikliğe gitmeleri doğru değil. Ben de bu durumu öğrenmeye çalışacağım,sizler de malumat alırsanız lütfen bildiriniz.

Saygılarımla...

|
    |

• Kurmay Yarbay
    8101 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: LittleTalk

Arçelik 12325 klima aldım. Servis montaj sırasında vakumlama yapmadı. Nasıl bir yol izlemeliyim ? Klima iç ünitesi 12326 dış ünitesi 12325 yazıyor kutu üzerinde. Teşekkürler , saygılar.

Merhaba. Vakum mutlaka yapılmalıydı. Bu aşamada tek çare dış ünitenin değiştirilmesi olacaktır.

Kod farkı normaldir,Arçelik'lerde iç-dış ünite ayrımı için kodlardan biri farklı rakama sahiptir. Markaya göre bu yöntem değişmektedir. Örneğin Mitsubishi Electric'te iç ünite kodu MSZ ile başlarken,dış ünite kodu MUZ ile başlar. Arçelik'te (Koç Grubu) de rakam farkı var.

Bu aşamada öncelikle Arçelik müşteri hizmetleri ile görüşmenizi tavsiye ederim. Vakum yapılmadığını,dış ünite değişimi talebinizi iletiniz. Buradan çözüm alamazsanız "sikayetvar.com" üzerinden şikayet oluşturunuz. Bu sitedeki şikayetlere özellikle itibar ediyorlar. Çünkü popüler bir site olduğu için firma itibarı etkileniyor. Bu da çözüm oluşturmazsa Kaymakamlık bünyesinde bulunan "Tüketici Hakem Heyetleri"ne müracaat ediniz. Bunları uzun zamana yaymadan bir hafta içerisinde sıraya koymanızı tavsiye ederim ki iade süresi de geçmeden hallolmuş olsun.

Saygılarımla...

|
    |

• Yüzbaşı
    514 Mesaj

Daikin ile aynı servisi kullanıyor olefini. Bugün GREE den de teklif aldım aşağı yukarı olefini fiyatlarında idi. Sanırım Olefini yi de gree üretiyormuş. Bu doğru mu?
    Katalog verilerinde olefini 20 db gree 26 db en düşük fanda. Bu farklılığın sebebi nedir?

Bu şartlarda gree daha mı mantıklı?
    |
    |
    klima5505 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    8101 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Daikin ile aynı servisi kullanıyor olefini. Bugün GREE den de teklif aldım aşağı yukarı olefini fiyatlarında idi. Sanırım Olefini yi de gree üretiyormuş. Bu doğru mu?
    Katalog verilerinde olefini 20 db gree 26 db en düşük fanda. Bu farklılığın sebebi nedir?

Bu şartlarda gree daha mı mantıklı?

Merhaba. Normalde farklı servis ağına sahipler. VRF işleri yapan bir firma olup iki marka ile sözleşmiş anlaşılan. Bu iyi bir ayrıntı,servis açısından sorun yaşamamış olursunuz.

Olefini'nin Multi Split cihazları Gree üretimidir. VRF'leri ise Chigo üretimidir.

Üreticiler farklı olduğu için veriler farklıdır.

Saygılarımla...

• Yüzbaşı
    514 Mesaj

Peki hangisini önerirsiniz? Gree mi olefini mi?
    |
    |
    klima5505 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6965 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba.

İkisi arasında Gree daha iyi bir tercihtir. Baymak cihazla AUX Markasının üretimidir.

Aradaki farka rağmen ;

1-Gree

2-Baymak şeklinde sıralama yapılabilir.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster

Teşekkürler biraz araştırdım gree lomo ya da sigma plus alacaktım ancak arçelik 12610 klimaya denk geldim forumlara göre lg titan kalitesindeymiş o yüzden ona yöneldim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kurmay Yarbay
    8101 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Peki hangisini önerirsiniz? Gree mi olefini mi?

Merhaba. İkisi arasında Gree daha üstündür. Olefini (Chigo) kalite bakımından bir tık alt konumda.

İkisi de sorun yaşatmaz ancak durum az bir farkla bahsetmiş olduğum gibi Gree üstün gelir. Olefini tercih etmeniz halinde de sorun yaşamazsanız.

Düşünürseniz bir de Arçelik VRS için fiyat alın derim,piyasa araştırması yapmış olursunuz.

Saygılarımla...

|
    |
  • Kurmay Yarbay
    8101 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Knight

Teşekkürler biraz araştırdım gree lomo ya da sigma plus alacaktım ancak arçelik 12610 klimaya denk geldim forumlara göre lg titan kalitesindeymiş o yüzden ona yöneldim

Alıntıları Göster

Rica ederim.

Arçelik 12610'u düşünebilirsiniz,gayet iyi bir cihazdır. Sigma Plus ve Gree Lomo'dan bir üst seviyededir. Eğer bütçeniz el veriyorsa 12610 yerine daha güncel olan 12660 serisini de düşünün derim.

Saygılarımla...

|
    |

• Yarbay
    4126 Mesaj
    Klima5505 Hocam merhaba Samsung AR35 alalım dedik fiyat +500
    Baymak Elegant Plus 12.000 alalım dedik fiyat +400 artmış.

Gerçekten şoktayım.
  • Merhaba hocam, 5-6 bin TL bandında 18000 btuluk bir klima almak istiyorum. Baymak Elegant Plus, LG Dual Inverter Plus veya Arçelik 18325 uygun modeller diye okudum. Ancak baymakta ses sıkıntısı olabiliyor diye duydum. Hangisini önerirsiniz? Veya sizin önereceğiniz başka bir marka model var mıdır?

Ege bölgesinde batı yönüne bakan 20m2 odada, kapı açık olarak, çoğunlukla soğutma amaçlı kullanılacak.

Şimdiden çok teşekkürler.

• Kurmay Yarbay
    8101 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: _RuLazz_

Klima5505 Hocam merhaba Samsung AR35 alalım dedik fiyat +500
    Baymak Elegant Plus 12.000 alalım dedik fiyat +400 artmış.

Gerçekten şoktayım.

Merhabalar hocam.

Maalesef piyasa bu durumda. Döviz yükseliyor,firmalar fiyat yükseltiyor. Döviz düşüyor ama fiyatlar hala aynı. Sorunca da "biz yüksek fiyattan aldık" diyor. Tabi ki istisnalar haricinde asılsız.

Eskiden yazın mı alsak kışın mı alsak diye insan düşünüyordu. Kayda değer kampanya yakalanır mı acaba gibisinden düşüncelerle. Ancak günümüz durumlarına göre imkân varsa kaçırmadan almak en iyisi oluyor.

Saygılarımla...

• Kurmay Yarbay
    8101 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: gokhanalmis94

Merhaba hocam, 5-6 bin TL bandında 18000 btuluk bir klima almak istiyorum. Baymak Elegant Plus, LG Dual Inverter Plus veya Arçelik 18325 uygun modeller diye okudum. Ancak baymakta ses sıkıntısı olabiliyor diye duydum. Hangisini önerirsiniz? Veya sizin önereceğiniz başka bir marka model var mıdır?

Ege bölgesinde batı yönüne bakan 20m2 odada, kapı açık olarak, çoğunlukla soğutma amaçlı kullanılacak.

Şimdiden çok teşekkürler.

Merhaba hocam.

Baymak'ı Arçelik ve LG'den sonra düşünmenizi tavsiye ederim.

LG Dual Plus,özellik bakımından 18325'ten üstündür. 18325,Dual Eco ayarında olan bir cihazdır.

LG Dual Plus'ta Dual Eco/325 kodlu serilere ek olarak standart Wi-Fi ve kumandadan ayarlanabilen sağa-sola salınım özellikleri mevcuttur.

20m^2 alanınız için 18000 Btu fazla gelecektir. 12000 Btu yeterlidir.

6k bandında Arçelik 12660'ı da düşünmenizi tavsiye ederim. Bu seri Dual Plus'tan da üstündür.

Diğer alanları iklimlendirmek istiyorsanız kapasiteyi büyütmek yerine cihazın çalışma süresini uzun tutmanızı tavsiye ederim.

Saygılarımla...

|
    |

• Çavuş
    85 Mesaj
    Merhaba, ben Veteriner kliniği için bir odaya klima taktırmak zorundayım. Uygun 2.000-2.500 bandında bir öneride bulunabilir misiniz?

• Kurmay Yarbay
    8101 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: petenka pokrovski

Merhaba, ben Veteriner kliniği için bir odaya klima taktırmak zorundayım. Uygun 2.000-2.500 bandında bir öneride bulunabilir misiniz?

Merhaba. Klimayı kullanacağınız alan kaç m^2 acaba ?

Saygılarımla...

• Binbaşı
    1251 Mesaj
    Yaz kış etkin kullanım için Arçelik 24325 ekolojik inverter mi

Mitsubishi SRK35ZSP-S A++ Enerji Sınıfı 12000 BTU Duvar Tipi Klima

Esas sormak istediğim arçelik in 24 mitsubishi nin 12 liği karşılaştırması
  • Kurmay Yarbay
    8101 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: haklısın toprAAm

Yaz kış etkin kullanım için Arçelik 24325 ekolojik inverter mi

Mitsubishi SRK35ZSP-S A++ Enerji Sınıfı 12000 BTU Duvar Tipi Klima

Esas sormak istediğim arçelik in 24 mitsubishi nin 12 liği karşılaştırması

Merhaba.

Mitsubishi Heavy markası iyi bir marka ancak bu model en alt modeli. Yani marka yanıltmasın,Arçelik'ten çok çok fazla üstün diyemeyiz bu model için.

Ayrıca arada performans farkı olsa da kapasite her zaman önemlidir. Yani bu aşamada kararı etkileyen yine mekânın m² cinsinden alanıdır.

Arçelik mi yoksa ZSP serisi Mitsubishi mi derseniz,sırf marka için aradaki farkı ödemek yerine daha uygun fiyata Arçelik derdim(aynı kapasite için). Ama örneğin bir ZS modeli ile kıyaslarsak bu durumda kesinlikle ZS diyebiliriz.

Saygılarımla...

|
    |

• Onbaşı
    25 Mesaj

Merhabalar,

21m2 bir kış bahçem var. Duvarlar yalıtımlı, 2 si iç cepheye bakıyor ve 4,5 metre genişlik 2,7 metre yükseklikte ısıcamlı cam balkon mevcut. Her gün kullanılan bir yer olmayacak, o yüzden çok yatırım yapmak istemiyorum. Isıtmada da kullanabileceğim bir klima tavsiye edebilir misiniz?

Marmara Bölgesi, kuzey cephede camlar.

Faydası olur mu bilmem ama dışarısı -8 olsa bile 2000 watt fanlı ısıtıcı ısıtabiliyor içeriyi.

• Çavuş
    93 Mesaj
    Selam beyler
    2 oda salon ve mutfağa klima bakıyorum
    Odalarin hatti ayni yerde mutfak ve salonunki ayni yerde
    Odalar 20 ve 15 m2 kuzeye cepheli
    Salon 40 mutfak 25 m2 güneye cepheli

Bütçe maks 25k
    Ne önerirsiniz multi mi normal mi
    Hangi marka?
    Hare serisi düşünüyorum önerir misiniz

Reklamlar
Pubg mobile uc
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
1,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.