Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2398. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: bamorex Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 6 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
57.182
Cevap
701
Favori
4.427.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23962397239823992400
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

selam üstad çok teşekkür ederim herkesle ilgileniyorsunuz bir sorum daha var kızmazsanız. 38 metre kare salonum için klima bakıyorum daha önce de yazmıştım sayenizde bayağı fikrim oldu karar aşamasına geldim tercihimi Mitsubişhi elektrik ap serilerinden yana kullanmayı düşünüyorum bayiiden 18 binlik MSZ AP50VG için 10250tl 22 binlik denen MSZ AP60VG için 13000TL lik teklif aldım kararsız kaldım ev doğalgazlı esas soğutma için alacağım daha önce sizle görüştüğümüzde 18 binlik yeter demiştiniz bayii ise 22 binlik olanı tavsiye ediyor lütfen yardımcı olurmusunuz? büyük cihazın herhangi bir eksi tarafı olur mu? ses olarak,tüketim gibi. Akşam üstü başka bir bayii ile görüştüm onlarda 18 binlik cihaz yeterli olur dediler ben ise siz ne derseniz onu yapmaya karar verdim. Son kararınız ne olur acaba??

• quote:

Orijinalden alıntı: turgut reis

selam üstad çok teşekkür ederim herkesle ilgileniyorsunuz bir sorum daha var kızmazsanız. 38 metre kare salonum için klima bakıyorum daha önce de yazmıştım sayenizde bayağı fikrim oldu karar aşamasına geldim tercihimi Mitsubişhi elektrik ap serilerinden yana kullanmayı düşünüyorum bayiiden 18 binlik MSZ AP50VG için 10250tl 22 binlik denen MSZ AP60VG için 13000TL lik teklif aldım kararsız kaldım ev doğalgazlı esas soğutma için alacağım daha önce sizle görüştüğümüzde 18 binlik yeter demiştiniz bayii ise 22 binlik olanı tavsiye ediyor lütfen yardımcı olurmusunuz? büyük cihazın herhangi bir eksi tarafı olur mu? ses olarak,tüketim gibi. Akşam üstü başka bir bayii ile görüştüm onlarda 18 binlik cihaz yeterli olur dediler ben ise siz ne derseniz onu yapmaya karar verdim. Son kararınız ne olur acaba??

Selamlar hocam,ne demek olur mu öyle şey... Bilgim yettiğince yardımcı olmak görevimdir,bilgi paylaştıkça çoğalır demişler. Öncelikle ilginiz ve güveniniz için teşekkür ederim.

38m^2 alanınızda eğer yalıtım iyi ise 18000 Btu yeterli olur. Ancak 6,1kW olan 20813 Btu olan cihaz da fazla gelmez.

Söz konusu mekânınıza 6,1kW gücündeki cihaz,5kW gücündeki 50 modeli olan cihaz yerine tercih edilebilir.

Eğer aradaki 2750TL'lik fark,bütçenizi zorlamıyorsa ; Ben bu farkı ödeyebilirim,sorun olmaz diyorsanız 60'lık olan modeli tercih etmeniz daha sağlıklı olur.

Eğer yalıtım yoksa özellikle daha iyi olur,yalıtım yoksa bu cihaz fazla gelmeyeceği gibi daha rahat da çalışacaktır.

Yani 18000 Btu yeterlidir, (20813'ten 21000 Btu diyelim) 21000 Btu olan cihaz da fazla gelmez,mekânınıza uyar. Aradaki fark çok fazla olmadığı için,cihaz fazla gelmeyeceği için eksi tarafı olmayacaktır. Ancak satın alırken ödeyeceğiniz fiyat farkı bariz fark olacaktır. Onun dışında ses vb. açılardan fark hissetmezsiniz,zira bu tarz birbirine yakın kapasitelerde kullanılan fan motor gücü vs. aynı olmaktadır.

Saygılarımla...

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Onlardada aynı hocam hep termometre ile farklı ölçüyor iyi kötü idare ediyoz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Üstadım, çok teşekkür ederim. Çok yardımcı oldunuz. bu bilgi kirliliği deniz derya net dünyasında fener vazifesi görüyorsunuz. Saygılarımla

• Arkadaşları yatak odasına klima alacağım 12.000 btu gree viola mı baymak elegant plus mu tercih etmeliyim arada 500 tl fark var ortalama gree pahalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba.

Mevcut cihazınız yeterli kaldı ise,söz konusu cihaz da gayet yeterli olur.

NS kodlu cihazlar bayağı emektar cihazlardır.

Shira Plus'ın söz konusu açılardan üstünlüğü var. Dediğiniz gibi M.Electric tasarımı deyim yerindeyse daha ciddi. Ancak Daikin de gayet kaliteli materyale sahip ve bunu hissettiriyor. Elinize kalacak hissi kesinlikle olmuyor. Ama yine de tasarım konusunda gelişmelere açık olmalılar.

Sonuç itibariyle seçiminiz gayet güzel. Düzgün bir montajla birleşirse ortaya çok iyi bir sonucun çıkacağını hem düşünüyor,hem de temenni ediyorum.

Gelişmeleri bildirirseniz çok memnun olurum.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster

Üstad öncelikle değerli yönlendirmeniz ve verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. M. Electric te karar kılarak yatak odası için AP25VG, Salon için AP50VG modellerini alarak kurdurdum. Zaten daha önce de kullandığım marka. Hem evde 2 tane daha M. Electric olması dolayısı ile Daikin i tercih etmedim. 9000 BTU luk ta Mitsubishi daha ucuzdu Daikin den. Birde Mitsubishi nin sessizliğini bildiğimden tercihim Mitsubishi oldu. Salon için de Daikin Shira Plus ıin iç ünite tasarımını beğenmediğimi iletmiştim. Ve ayrıca evde ki tek farklı marka olacaktı. Sonuç olarak 2 M. Electric aldım.

Antalya da ana bayilerden birinin servisi kendi bünyesinde. Bu servis personelin de fark yaratıyor. Zaten Mitsubishi personeli başarılı. Kurulum tertemiz oldu. Getirdikleri tek kullanımlık örtü, galoşları ve personelin bilgi düzeyinden memnun kaldım. Tüm iç-dış kırılan yerleri alçı ile doldurdular. Boruyu salonda çok güzel gömdüler. Yatak odasında zaten perdenin altında ve köşede kaldığı için kısa mesafe kırdırmadım. 20-30 cm kadar dışarıda. Arçelik ile yükseklik farkını düşünemedim. Belki daha aşağı monte olabilirdi. Eski klimanın yerine takıldığı için az yüksek kaldı görüntüde ama sağlıklı çalışmasına engel olmayacağı için öyle kaldı.

Sonuç olarak içim rahat. Bildiğim denediğim ürün. Teşekkürler.  

• omer49 O kullanıcısına yanıt

Daikin kullanmadım ama olumlu şeyler duydum. O na yakın Mitsubishi Electric AP serisini 3 senedir kullanıyorum. Oldukça tasarruflu, kaliteli ve son derece sessiz. (Yatak odasında çok önemli) Ben geçen ay 9000 BTU luk Mitsubishi Electric MSZ-AP25VG yi 8 taksit 6500Tl ye aldım. Bence Daikin ve Mitsubishi den bir sonra da Toshiba geliyor. Bu 3 ü arasında umarım en mantıklısını seçersiniz. İyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeyilmaz -- 20 Şubat 2021; 15:33:7 >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcake± -- 21 Şubat 2021; 15:2:12 >

• Merhaba, 40m2-40m2 iki katlı İzmir'deki ev için alt kat salona ve üst kata(3 oda var) Multi split klima almayı planlıyorum. Yaz-kış 12 ay oturulmaktadır. Kışın ort 2 ay Isınma ve yazın ort 4 ay soğutma için kullanılacak. Üst kat için genelde tek oda kullanılıyor ama misafir falan sürekli olduğu için 3 odanın baktığı hol e taktırmayı planlıyorum. Devamlı kullanılan Oda içinde olursa diğer odalara fayda sağlamaz diye düşünüyorum. Bunun içinde araştırma yaparken tek klima fiyatından uygun 12+12 Vestel flora doğa klima gördüm fiyat: 5900Tl

https://www.n11.com/urun/vestel-flora-doga-multi-inverter-plus-1212-klima-1602940?magaza=alp-ticaret

Kışın soba yazın pervane kullanılıyor. O yüzden 10-15 bin TL lik kaliteye kaçma gibi bir durumumuz yok.

Vestellere alternatif Arçelik-altus gibi 4000tl ye kadar 2 ayrı 12000lik almak da mantıklı, kalitesini biliyorum en azından.
    Memnun kalır mıyım yeterli gelir mi? Yardımcı olabilir misiniz? Ya da alternatif olarak önerileriniz var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chucky_Horror -- 21 Şubat 2021; 20:22:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: turgut reis

Üstadım, çok teşekkür ederim. Çok yardımcı oldunuz. bu bilgi kirliliği deniz derya net dünyasında fener vazifesi görüyorsunuz. Saygılarımla

Rica ederim hocam,faydalı olabildiysem ne mutlu bana. Güzel yorumlarınız için ben teşekkür ederim.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Knight

Arkadaşları yatak odasına klima alacağım 12.000 btu gree viola mı baymak elegant plus mu tercih etmeliyim arada 500 tl fark var ortalama gree pahalı

Merhaba.

İkisi arasında Gree daha iyi bir tercihtir. Baymak cihazla AUX Markasının üretimidir.

Aradaki farka rağmen ;

1-Gree

2-Baymak şeklinde sıralama yapılabilir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: yeyilmaz

Üstad öncelikle değerli yönlendirmeniz ve verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. M. Electric te karar kılarak yatak odası için AP25VG, Salon için AP50VG modellerini alarak kurdurdum. Zaten daha önce de kullandığım marka. Hem evde 2 tane daha M. Electric olması dolayısı ile Daikin i tercih etmedim. 9000 BTU luk ta Mitsubishi daha ucuzdu Daikin den. Birde Mitsubishi nin sessizliğini bildiğimden tercihim Mitsubishi oldu. Salon için de Daikin Shira Plus ıin iç ünite tasarımını beğenmediğimi iletmiştim. Ve ayrıca evde ki tek farklı marka olacaktı. Sonuç olarak 2 M. Electric aldım.

Antalya da ana bayilerden birinin servisi kendi bünyesinde. Bu servis personelin de fark yaratıyor. Zaten Mitsubishi personeli başarılı. Kurulum tertemiz oldu. Getirdikleri tek kullanımlık örtü, galoşları ve personelin bilgi düzeyinden memnun kaldım. Tüm iç-dış kırılan yerleri alçı ile doldurdular. Boruyu salonda çok güzel gömdüler. Yatak odasında zaten perdenin altında ve köşede kaldığı için kısa mesafe kırdırmadım. 20-30 cm kadar dışarıda. Arçelik ile yükseklik farkını düşünemedim. Belki daha aşağı monte olabilirdi. Eski klimanın yerine takıldığı için az yüksek kaldı görüntüde ama sağlıklı çalışmasına engel olmayacağı için öyle kaldı.

Sonuç olarak içim rahat. Bildiğim denediğim ürün. Teşekkürler.  

Alıntıları Göster

Merhabalar.

Hayırlı uğurlu olsun.  

Faydalı olabildiysem ne mutlu bana. Montajlar gayet özenle düzgün yapılmış. Cihazın yüksekliği çalışma açısından hiç tedirgin etmesin,mesafe yeterli durumda.

Güle güle kullanmanızı,arıza yüzü görmemenizi temenni ediyorum. İzlenimlerinizi paylaşıp,fotoğraflarla desteklediğiniz için çok teşekkür ederim.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: mcake±

Merhabalar hocam.

Eğer dükkanınızın kapı kısmına bakan tarafı komple cam ise 18000 yerine 24000'e odaklanmanızı tavsiye ederim.

Dar bir kapı alanı var ise 18000 yeterli olacaktır.

Kapı sürekli açık kalıyorsa bir hava perdesi de düşünmeniz uygun olur.

Klimada da ikinci el esasen risk barındırmaktadır. 2.el klima alınacağı zaman henüz sökülmemiş cihazları tercih etmek daha sağlıklıdır. Bizzat çalıştırıp test edersiniz,uygun görürseniz alırsınız. Bir miktar demontaj için ücret ödersiniz ama içiniz rahat bir şekilde deneyip almış olursunuz.

Markalar üst seviye olsa da bu modellerini ikinci el olarak tercih etmek yerine daha makul markaların sıfır modellerini tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır.

İki cihaz arasında birinci olarak Viessmann Dynamic,ikinci olarak Arçelik Ekolojik serisini tavsiye edebilirim.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: Chucky_Horror

Merhaba, 40m2-40m2 iki katlı İzmir'deki ev için alt kat salona ve üst kata(3 oda var) Multi split klima almayı planlıyorum. Yaz-kış 12 ay oturulmaktadır. Kışın ort 2 ay Isınma ve yazın ort 4 ay soğutma için kullanılacak. Üst kat için genelde tek oda kullanılıyor ama misafir falan sürekli olduğu için 3 odanın baktığı hol e taktırmayı planlıyorum. Devamlı kullanılan Oda içinde olursa diğer odalara fayda sağlamaz diye düşünüyorum. Bunun içinde araştırma yaparken tek klima fiyatından uygun 12+12 Vestel flora doğa klima gördüm fiyat: 5900Tl

https://www.n11.com/urun/vestel-flora-doga-multi-inverter-plus-1212-klima-1602940?magaza=alp-ticaret

Kışın soba yazın pervane kullanılıyor. O yüzden 10-15 bin TL lik kaliteye kaçma gibi bir durumumuz yok.

Vestellere alternatif Arçelik-altus gibi 4000tl ye kadar 2 ayrı 12000lik almak da mantıklı, kalitesini biliyorum en azından.
    Memnun kalır mıyım yeterli gelir mi? Yardımcı olabilir misiniz? Ya da alternatif olarak önerileriniz var mıdır?

Merhaba.

Bu multi seçeneği,iç üniteler daha çok farklı zamanlarda çalışacak şekilde gerçekleşen kullanımlara hitap etmektedir.

İç ünitelerin toplam kapasiteleri 24000 Btu,dış ünite 18000 Btu'dur.

Bu durumda iki iç ünite aynı anda açıldığında 6000 Btu kapasite eksiği oluşacaktır.

Bu bağlamda iç ünitelere toplamda 18000 Btu ısı transferi gerçekleşecektir.

Pratikte değişmekle birlikte teorik olarak eşit hesap yapacak olursak ;

6000 Btu açıkta kalıyorsa iki iç ünite için 3000'er Btu eder.

12000-3000 = 9000 Btu

İç ünitelerin ikisi aynı anda açıldığında iç üniteler takriben 9000 Btu kapasitede çalışacaktır. Ne zaman ki iç ünitelerden birinin ihtiyacı azalır(kısmaya başlar) bu durumda ihtiyacı fazla olan iç ünitenin kapasitesi yerine gelecek,düşük ihtiyaçlı olan iç ünite de düşük olan ihtiyacı dış üniteden tam olarak karşılayabilecektir.

Bu durumları göze alarak,kapasite düşüşü önemsiz derseniz (klimaları bir kere açtığınızda uzun süre kullanıyorsanız) multi sistemi "bu fiyatıyla" tercih edebilirsiniz.

Diğer türlü kapasite kaybı olmadan kullanmak isterseniz,kampanya dışına çıkıp dış ünite gücünü büyüterek çözüm elde edebilirsiniz ancak,bu durumda fiyat artacaktır. Böyle bir durumda da iki ayrı klima tercih etme alternatifinizi düşünmeniz uygun olacaktır.

Saygılarımla...

• Arkadaşlar Mitsubishi Legendera klimam kuruldu, servise krom ayak takın dedim, taktılar ama krom mu emin değilim

• Selamlar , Arçelik 12325 ekolojik inverter klima satın almayı düşünüyorum. Bu ürün yerine başka bir ürün tavsiye eder misiniz ? 3800 tl peşin nakit fiyat teklifi aldım. Ürün kalitesi Beko 31225 ile aynı sanıyorum değil mi ? Teşekkürler , saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VEBAL

Arkadaşlar Mitsubishi Legendera klimam kuruldu, servise krom ayak takın dedim, taktılar ama krom mu emin değilim

Merhaba. Hayırlı olsun. Gayet iyi bir cihaz tercih etmişsiniz. Arıza yüzü görmeden kullanmanızı temenni ediyorum.

Ancak ayaklar maalesef krom değil. Krom olan ayakların malzemesiyle beraber dışı da kromdur. Yani üzerinde beyaz boya bulunmaz,direkt krom renkte görürsünüz.

Bununla ilgili servisle görüşmenizi tavsiye ederim. Ayak için cihaz sökülüp takılmamalı ama o ayakları almak hakkınızdır.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: LittleTalk

Selamlar , Arçelik 12325 ekolojik inverter klima satın almayı düşünüyorum. Bu ürün yerine başka bir ürün tavsiye eder misiniz ? 3800 tl peşin nakit fiyat teklifi aldım. Ürün kalitesi Beko 31225 ile aynı sanıyorum değil mi ? Teşekkürler , saygılar.

Selamlar.

Evet,12325 ile 31225 birebir,tepeden tırnağa aynıdır.

Servis yaygınlığı açısından da avantajlıdır. Bu marka modeli tavsiye edebilirim.

Saygılarımla...

Hocam çok teşekkür ederim, tavsiyeniz ile almıştım, kurmak yeni nasip oldu. Yarın servisi arayacağım

• FUJIPLUS KYOTO 12000 üstad bu cihaz nasıldır. Fiyat olarak uygun şu anda. Baymak elegant plus ile kıyaslarsak hangisi tercih edilmeli?

• 
Sayfa: önceki 23962397239823992400
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.