Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2397. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
57.179
Cevap
701
Favori
4.426.633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
12. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 23952396239723982399
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bilgi için teşekkür ederim.

• klima5505 kullanıcısına yanıt

açıklayıcı bilgi ve detaylı anlatımınız için teşekkür ederim. 60 lık dış ünitenin 80 lik ile değişimi konusu önemli duruyor. üzerinde duracağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Selamlar.

Eviniz yeni olduğu için mantolaması vardır diye düşünüyorum.

38m^2 alanınız için 18000 Btu bir cihaz yeterli olacaktır.

Mitsubishi Electric için Enviro serisini tavsiye edebilirim.

Bir alt serisi HaRe de tercih edilebilir ama,Enviro serisi kalite ve performansıyla daha caziptir.

Mitsubishi Heavy için ZS-W Premium serisini tavsiye ederim.

https://www.form-mhiklima.com/tr-tr/urunler-detail/srk50zs-w Form Group'un ithal etmiş olduğu seriler daha günceldir.

Mitsubishi çatısı altında tercih edilebilecek asgari modeller bu şekildedir.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster

selam çok teşekkür ederim bir sorum daha var kusura bakmayın kafam karıştı biraz şimdi bu mitsubişhi klimalar 2 ye mi ayrılıyor? bayiileri farklı ürünler farklı cahilliğimi mazur görün heavy denen ürünlerle diğer ürünlerin ne farkı var? fabrikaları mı farklı?

• selamün aleyküm klimamı sökmem gerekiyor gazını dış üniteye toplayacağım ama hava soğuk olduğundan klimayı soğuk mod da çalıştıramadım araştırdığıma göre klima kandırmam gerekiyor sensörünü ısıtmam gerekiyor nasıl yaparım çok uğraştım ama bir türlü soğuk modda çalıştıramadım 9000 btu lg marka
    yardımlarınız ve cevabınız için çok teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turgut reis

selam çok teşekkür ederim cevabınız için model bilgisi vermeniz de çok iyi oldu bilgim yoktu bazı arkadaşlar mitsubişhi ye para verme dediler acaba tavsiye edeceğiniz başka japon marka ve modeli nedir? Toshiba nasıldır mesela?

Selamlar,rica ederim.

Mitsubishi pahalıdır ancak ona oranla kalitelidir. Tabi Japon olarak alternatifleri mevcuttur.

Toshiba için örneklendirmemiz gerekirse ;

Shora serisi

ardından

Seiya serisi tercih edilebilir.

Seiya giriş sınıfıdır. Shorai ise bir üst modelidir.

HaRe seviyesinde Seiya'yı tavsiye edebilirim. Shorai de bir üst seçenek olacaktır.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: FARSEZ

bilgi için teşekkür ederim.

Rica ederim.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: FARSEZ

açıklayıcı bilgi ve detaylı anlatımınız için teşekkür ederim. 60 lık dış ünitenin 80 lik ile değişimi konusu önemli duruyor. üzerinde duracağım.

Rica ederim. Bu şekilde daha sağlıklı olacaktır. Vakti gelince izlenimlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: turgut reis

selam çok teşekkür ederim bir sorum daha var kusura bakmayın kafam karıştı biraz şimdi bu mitsubişhi klimalar 2 ye mi ayrılıyor? bayiileri farklı ürünler farklı cahilliğimi mazur görün heavy denen ürünlerle diğer ürünlerin ne farkı var? fabrikaları mı farklı?

Alıntıları Göster

Selamlar.

Rica ederim kusurunuz yok ;

Mitsubishi Electric ile Mitsubishi Heavy Industries ; aynı çatı altında bulunup,sonradan ayrılan markalardır.

Mitsubishi Electric ülkemizde daha tanınan markadır. Heavy de kendi çapında iyidir,belirli bir döneme kadar ülkemize hep alt modelleri getirildiği için bazı yorumlarda kötü izlenimlere sahip olmuştur.

Bu bağlamda isimleri aynı olsa da birbirinden farklı fabrikalara,bayi ve servis ağına sahip markalardır.

Mitsubishi Electric'in "Mitsubishi Electric Türkiye" adıyla Türkiye'de resmi oluşumu bulunmaktadır.

Mitsubishi Heavy Industries ürünleri ise İklimsa tarafından ve Form Group tarafından ülkemize getirilmektedir. Form Group'un ithal etmiş olduğu seriler R32 gazlı daha güncel olan serilerdir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: necmi657

selamün aleyküm klimamı sökmem gerekiyor gazını dış üniteye toplayacağım ama hava soğuk olduğundan klimayı soğuk mod da çalıştıramadım araştırdığıma göre klima kandırmam gerekiyor sensörünü ısıtmam gerekiyor nasıl yaparım çok uğraştım ama bir türlü soğuk modda çalıştıramadım 9000 btu lg marka
    yardımlarınız ve cevabınız için çok teşekkürler.

Aleyküm selam.

Bunun için iki seçeneğiniz var ;

1- İç ünitenin ön panelini kaldırın,filtelerini sökün. Sağ tarafta siyah bir kablo göreceksiniz,ucu parlaktır. (Ucunda epoksi kaplı NTC vardır).

Bunu çok sıcak olmayan,ılık suya daldırıp o şekilde çalıştırarak gazı toplayacaksınız (çakmakla ısıtmayın).

2-Klimanız On Off ise "klima kapalı ve sigortası inik iken" iç veya dış ünitedeki 3 numaralı girişi (klemens üzerinde 3 yazan veya soldan sağa saydığınızda 4. kablo) söküp ısıtma modunda çalıştıracaksınız.

3 no'lu uç,4 yollu vana ucudur. Bunu sökerseniz klimayı ısıtmada da çalıştırsanız cihaz ters çevrime girmeyeceği için soğutma konumunda çalışmış olacaktır. İç ünite üflemeye başlamayacaktır ve iç ünite serpantini uzun çalışma sonucunda karlanacaktır. Bu nedenle bu yöntemde eli çabuk tutmak gerekir.

Tekrar montajı yapılacağı zaman cihazın sağlıklı çalışabilmesi adına vakum yapılarak devreye alınması gerekir.

Saygılarımla...

• Arkadaşlar merhaba
    Ankara da batı cephe17 metrekare yatak odam için klima düşünüyorum. Kafam çorba oldu:( öneri konusunda yardıma ihtiyacım var klima yazları gece çalışacak ısıtmaya kullanacağımı düşünmüyorum.
    Daikin shira plus 9000 önerildi 7500 tek cekim fiyat verdiler
    Toshiba shorai 9000 önerildi 6300 fiyat verdiler
    Konu hakkında önerileriniz nedir? Tüketimi mantıklı sorunsuz kullanacağım bir klima bakıyorum.
  • Arkadaşlar sharp kyoto klimam ısıtırken 23e ayarlıyorum termometremde var 26ya gelince anca kapanıyor içerisi 26 dereceyken cihaz 23 yada 24 çıkıyor sorun nerde içerde pişiyoruz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: omer49

Arkadaşlar merhaba
    Ankara da batı cephe17 metrekare yatak odam için klima düşünüyorum. Kafam çorba oldu:( öneri konusunda yardıma ihtiyacım var klima yazları gece çalışacak ısıtmaya kullanacağımı düşünmüyorum.
    Daikin shira plus 9000 önerildi 7500 tek cekim fiyat verdiler
    Toshiba shorai 9000 önerildi 6300 fiyat verdiler
    Konu hakkında önerileriniz nedir? Tüketimi mantıklı sorunsuz kullanacağım bir klima bakıyorum.

teşekkürler klimam inveter ve dediğiniz gibi filtreleri çıkarıp ısı sensörünü aradım ama malesef bir türlü bulamadım diğer saydığınız seçenekleri yapamam herhalde ısı sensörünü bulmalıyım cihazı kandırıp soğuk mada almalıyım benim cihazım üst model bir cihaz sistemi farklı olabilirmi lg titan modeli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• @klima5505 Üstad selam.

Vestel ile yan sanayi ürünleri arasında (Windsor, Vestfrost, Regal, Finlux) çok kalite farkı var mı?

Aynı fiyata sahip "Vestel 7000 Inv Klima & Windsor 9000 Inv Klima" arasında tercih yapacak olsam hangisini önerirsiniz?

• klima5505 kullanıcısına yanıt

Hocam merhaba. Bir arkadaşım yeni taşınacağı eve klima bakıyor. Antalya'da ikamet ediyoruz. 18.000 btu yeterli gelir demiş servis. Hangi marka model önerirsiniz şu an için? https://www.hepsiburada.com/samsung-ar9500t-ar18tsfcawk-sk-a-18000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-p-HBV00000U3AAS kendisi bunu bulmuş, +/- olarak ne dersiniz ve ne önerirsiniz, bu civarda bütçe için fikrinizi alabilir miyim? Çok teşekkürler.

• Merhaba hocam uzun zamandır forumu takip ediyorum ve sayenizde klimalar hakkında birçok şey öğrendim. Klimam 3 gündür aralıksız çalışıyor 24 derecede ve otomatik fan ayarında hiç kapatmadım cihazı inverter olduğu için tasarruf açısından. Sorum şu ki bu şekilde günlerce kapatmadan kullanmak doğru mu cihaza yük bindirir mi arada bir en azından 1 saat kapatmalı mıyım hocam ne dersiniz? @klima5505
  • quote:

Orijinalden alıntı: glumerna

Arkadaşlar sharp kyoto klimam ısıtırken 23e ayarlıyorum termometremde var 26ya gelince anca kapanıyor içerisi 26 dereceyken cihaz 23 yada 24 çıkıyor sorun nerde içerde pişiyoruz

Merhaba. Farklı set değerlerine getirdiğinizde durum nasıl ? Örneğin 22 veya 24'e ayarlayıp deneyebilir misiniz ?

Yine aynı durum yaşanırsa iç ortam sensörünün yerinin değiştirilmesi gerekecektir,bu servis müdahalesi ile mümkündür.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: necmi657

teşekkürler klimam inveter ve dediğiniz gibi filtreleri çıkarıp ısı sensörünü aradım ama malesef bir türlü bulamadım diğer saydığınız seçenekleri yapamam herhalde ısı sensörünü bulmalıyım cihazı kandırıp soğuk mada almalıyım benim cihazım üst model bir cihaz sistemi farklı olabilirmi lg titan modeli

Alıntıları Göster

Rica ederim. On-Off cihaz olduğunu varsayarak söylemiştim,afedersiniz.

INV cihazlarda bu işlemler mümkün olmayacaktır.

Klimanızı ısıtma modunda açın,30 derece (full ayarda) çalıştırın. Böyle 1 saat kadar çalışıp ortamı ne kadar ısıtabiliyorsa ısıtsın. Sonrasında cihazı kapatın. 5 dakika kadar bekleyip tam tersi soğutmada full ayarda çalıştırıp panik yapmadan bir an evvel gazı toplayın. Son ayarda ısıtmada çalıştırınca iç ortam çok sıcak olacaktır. Soğutma moduna alınca cihazın çalışması mümkün olacaktır. Ortamın soğuması mümkün olana kadar gazı toplama imkanınız olur.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: gkhnccrgn

@klima5505 Üstad selam.

Vestel ile yan sanayi ürünleri arasında (Windsor, Vestfrost, Regal, Finlux) çok kalite farkı var mı?

Aynı fiyata sahip "Vestel 7000 Inv Klima & Windsor 9000 Inv Klima" arasında tercih yapacak olsam hangisini önerirsiniz?

Selamlar hocam.

Vestel ile yan sanayi ürünler arasında kalite farkı yoktur.

Alt markalar çoğunlukla yapı marketlere,market zincirlerine özel üretildikleri için ana markadaki gibi ticari kaygılar ve çalışmalar yoktur. (Alt markanın reklam giderleri daha azdır,stok miktarı daha azdır,belirli yerlerde satılırlar vs.)

Fiyatın ucuzluğunun sebebi budur.

Arçelik çatısı altındaki Altus ve Grundig de bu şekilde.

Ancak şu var;Ana markada yeni model çıkınca,bu yeni modelin alt markalarda görülmesi zaman alıyor. Çünkü alt markalar ana marka kadar çok satılmıyor. Stoklar da buna göre eridiği için yeni modelin gelmesi zaman alıyor.

Özetle,arada kalite farkı yoktur. Hangisi uygun fiyatlı ise tercih edebilirsiniz. Windsor'da ön panelin ortası siyah olan cihaz eski seridir. Düz beyaz panelli olan yeni seridir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: CnnRose

Hocam merhaba. Bir arkadaşım yeni taşınacağı eve klima bakıyor. Antalya'da ikamet ediyoruz. 18.000 btu yeterli gelir demiş servis. Hangi marka model önerirsiniz şu an için? https://www.hepsiburada.com/samsung-ar9500t-ar18tsfcawk-sk-a-18000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-p-HBV00000U3AAS kendisi bunu bulmuş, +/- olarak ne dersiniz ve ne önerirsiniz, bu civarda bütçe için fikrinizi alabilir miyim? Çok teşekkürler.

Merhaba hocam.

Samsung'un kendi üretimlerinden uzak durmasını tavsiye ederim. Çok dayanıksız cihazlar,paranıza yazık olur.

Ek özellikler önemli değilse Samsung özelinde AR35 serisini tavsiye edebilirim. Bu cihaz Samsung'un kendi üretimi cihazlarından daha iyidir.

Aynı seviyede,fiyat aralığınıza uygun olarak Airfel LTXN50UB (Sonu U ile değil,UB ile biten seri) modelini tavsiye edebilirim. Bu cihaz için de Samsung'a göre servisi daha avantajlıdır.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: TylerDurden_35

Merhaba hocam uzun zamandır forumu takip ediyorum ve sayenizde klimalar hakkında birçok şey öğrendim. Klimam 3 gündür aralıksız çalışıyor 24 derecede ve otomatik fan ayarında hiç kapatmadım cihazı inverter olduğu için tasarruf açısından. Sorum şu ki bu şekilde günlerce kapatmadan kullanmak doğru mu cihaza yük bindirir mi arada bir en azından 1 saat kapatmalı mıyım hocam ne dersiniz? @klima5505

Merhaba hocam.

Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim,faydalı olabiliyorsam ne mutlu bana...

Öncelikle kullanım şekliniz gayet güzel.

Cihazı belirli aralıklarda kapatmanıza gerek yoktur,sürekli çalışabilecek şekilde üretilmişlerdir.

Örneğin Server odaları yaz kış soğutmaya ihtiyaç duyarlar. Bu odalarda kullanılan klimalar da normal ev tipi klimadır. Panasonic gibi markalar Server odaları için ayrı seriler üretir,onun sebebi de cihazın kış mevsiminde performansını kaybetmeden soğutma yapabilmesi içindir. Bu cihazlar da 7/24 kapanmadan çalışırlar.

Bir diğer örnek de VRF sistemler üzerinden verilebilir. Şirket binalarında çoğunlukla VRF klima sistemleri kullanılır. VRF Dış üniteler onlarca iç üniteye hizmet verdiği için eş zamanlı çalışma olmasa bile mutlaka devrede olurlar. Çünkü binanın içerisinde bulunan onlarca iç ünitenin bir kısmı mutlaka ve mutlaka çalışır. Bu bağlamda bu dış üniteler de sürekli çalışırlar.

Örnek verdiğimiz sistemlerin hacimleri,güçleri farklı olsa da mantığı aynıdır.

Özetle,

Klimanızı hiç kapatmadan kullanabilirsiniz,dinlenmeye ihtiyacı yoktur. Zaten cihazınız inverter olduğu için düşük frekanslara indiğinde sakin çalışarak bir nevi kendini dinlendirmiş de olacaktır.

Saygılarımla...

• 
Sayfa: önceki 23952396239723982399
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.