Şimdi Ara

KLİMA ARIZA YARDIM !!!! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
6
Favori
27.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: son kararım

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

MHİ zj modeli.

Abi, bir önceki mesajınızda ilerisi için iyi değil demiştiniz, ne gibi sorunlar olabilir ileride? bu kompresör sesi beni düşündürüyor.

Diyelimki filitreyi temizlrmrdiniz,yada makine bakımsızlıktan tıkalı veya siz klimayı düşük fanda kullandınız.Isıtmada iç ünite gazın ısısını alamadığı için gaz basıncı gittikçe yükselir.Buda kompresörü mekanik olarak zorlar.Klima inv.ise bu tarz yanlış kullanımlara göre kendi tedbir alıp kompresörü kısmalı..

Tabi birde şu var klimanız belkide siz fanı kısınca kompresörü de kısıyor ve sessizleşiyor.Fan hızlı iken ise tam gaz çalışıp sesi artıyor olabilir.Durum bu ise normal..

Abi, öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Benim klimada tem tersi durum var, yüksek fanda ses yok düşük fanda titreme gibi bir tak tuk sesi geliyor. En iyisi yüksek fanda kullanmak sorun devam ederse servis çağırırım.

Tekrar çok çok teşekkür ederim...

bu mitsubihinin alt serilerinde plastiğe bağlı sorunların yanı sıra fan motoru genel sorunmuş bana airfel servisi daikin montajı yaparken söylemişti. gittiği yere kadar gitsin oynamayın çünkü dış üniteyle bağlantılı olduğundan parça bekleniyor demişti servis. nezaman bozulursa ozaman başvurursunuz.

• Arkadaslar, evimizde lg-Beko 7500p model numaralı bir klima var muhtemelen eski bir cihaz ve senelerdir bakım yüzü görmememiş olmalı dün bir güzel iç üniteyi temizledim pırıl pırıl oldu, ancak klima hala pek iyi ısıtmıyor ağız ucu sıcaklık çıkışı 25-30 derece arası ve oda 5-10 santim sonra 10 dereceye düşüyor, klima bildiğiniz ılık üflüyor muhtmelen dış ünitenin gazı azalmış olmalı.

9-10 senelik cihaz sonuçta neyse şimdi servis için hangi firmayı aramalıyım Beko'mu yoksa Lg'mi bulunduğum yerdeki özel servislere güvenmiyorum.

Bu arada biraz önce ilginç bir sey oldu, klima çalışırken birden iç ünite fani ve dış ünite fani durdu ancak dış ünite calışmaya devam etti... Bir kaç dakika sonra dış ünite sıcacık olmuştu ve dumanlar çıkıyordu muhtmelen su buharı ve radyator'e benzeyen şeyler hafif nemli idi simdi bu defross'mu oluyor ? Dışarısı 3 derece ortada dondurucu soğukluk yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deagles48 -- 19 Aralık 2013; 0:41:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

quote:

quote:

MHİ zj modeli.

Abi, bir önceki mesajınızda ilerisi için iyi değil demiştiniz, ne gibi sorunlar olabilir ileride? bu kompresör sesi beni düşündürüyor.

Diyelimki filitreyi temizlrmrdiniz,yada makine bakımsızlıktan tıkalı veya siz klimayı düşük fanda kullandınız.Isıtmada iç ünite gazın ısısını alamadığı için gaz basıncı gittikçe yükselir.Buda kompresörü mekanik olarak zorlar.Klima inv.ise bu tarz yanlış kullanımlara göre kendi tedbir alıp kompresörü kısmalı..

Tabi birde şu var klimanız belkide siz fanı kısınca kompresörü de kısıyor ve sessizleşiyor.Fan hızlı iken ise tam gaz çalışıp sesi artıyor olabilir.Durum bu ise normal..

Benim klimada tem tersi durum var, yüksek fanda ses yok düşük fanda titreme gibi bir tak tuk sesi geliyor. En iyisi yüksek fanda kullanmak sorun devam ederse servis çağırırım.

bu mitsubihinin alt serilerinde plastiğe bağlı sorunların yanı sıra fan motoru genel sorunmuş bana airfel servisi daikin montajı yaparken söylemişti. gittiği yere kadar gitsin oynamayın çünkü dış üniteyle bağlantılı olduğundan parça bekleniyor demişti servis. nezaman bozulursa ozaman başvurursunuz.

Tavsiyeniz için teşekkürler abi, dediğin gibi gittiği yere kadar çağırmayı düşünmüyorum servisi.

Nasıl olsa ısıtmada sorun yok, yüksek fanda kullanıyorum, seste yok...

• quote:

Orijinalden alıntı: Deagles48

Arkadaslar, evimizde lg-Beko 7500p model numaralı bir klima var muhtemelen eski bir cihaz ve senelerdir bakım yüzü görmememiş olmalı dün bir güzel iç üniteyi temizledim pırıl pırıl oldu ancak klima hala pek iyi ısıtmıyor ağız ucu sıcaklık çıkışı 25-30 derece arası ve 5-20 santim sonrada 10 derece düşüyor o sıcaklıkta muhtmelen dış ünitenin gazı azalmış olmalı.. 10 senelik cihaz Neyse simdi servis için hangi firmayı aramalıyım Beko'mu yoksa Lg'mi bulunduğum yerdeki özel servislere güvenmiyorum.

Bu arada biraz önce ilginç bir sey oldu, klima çalışırken birden iç ünite fani ve dış ünite fani durdu ancak dış ünite calışmaya devam etti... Bir kaç dakika sonra dış ünite sıcacık olmuştu ve dumanlar çıkıyordu muhtmelen su buharı ve radyator'e benzeyen şeyler hafif nemli idi simdi bu defross'mu oluyor ? Dışarısı 3 derece ortada dondurucu soğukluk yok.

Tansaşı ara.
    :))))))))

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

MHİ zj modeli.

Tavsiyeniz için teşekkürler abi, dediğin gibi gittiği yere kadar çağırmayı düşünmüyorum servisi.

Nasıl olsa ısıtmada sorun yok, yüksek fanda kullanıyorum, seste yok...

rica ederim aynen devam

• quote:

Orijinalden alıntı: .Antika.

quote:

Orijinalden alıntı: Deagles48

Arkadaslar, evimizde lg-Beko 7500p model numaralı bir klima var muhtemelen eski bir cihaz ve senelerdir bakım yüzü görmememiş olmalı dün bir güzel iç üniteyi temizledim pırıl pırıl oldu ancak klima hala pek iyi ısıtmıyor ağız ucu sıcaklık çıkışı 25-30 derece arası ve 5-20 santim sonrada 10 derece düşüyor o sıcaklıkta muhtmelen dış ünitenin gazı azalmış olmalı.. 10 senelik cihaz Neyse simdi servis için hangi firmayı aramalıyım Beko'mu yoksa Lg'mi bulunduğum yerdeki özel servislere güvenmiyorum.

Tansaşı ara.
    :))))))))

Öğrenci adamız Bimi arasak olmaz'mı ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deagles48 -- 19 Aralık 2013; 1:36:15 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eray_p800

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eray_p800

Merhaba daha 1 ay önce almış olduğum samsung klimam şu an soğutmuyor. Soğuk ayarda çalıştırmamıza rağmen klimanın tahliye kısmındaki hortumdan su gelmiyor (içerdeki nemi suya dönüştürüp dışarıya attığı boru). Dış kompresör bağlantısında da aşağıda yüklemiş olduğum fotoğraftaki kısımdav karlanma bulunmakta bunun nedeni nedir? Teşekkürler.

nbirol usta söylemiş evet gaz kaçağı var. ama şu ayrıntıyıda ben hatırlatayım. birol usta bu işleri rutin yaptığından unutmuş yazmayı. firmadan geldiklerinde gazı tamamlıyacağız derlerse sakın kabul etmeyin. R410 a gaz ilave edilmez.

önce kaçağın neden olduğunu bulsunlar. acaba açtıkları havşamı kırıldı (genelede öyle olur) iç ve dış ünite boru girşlerini kontrol etsinler.

kaçak bulunduktan sonra..

içinde kalan gaz boşaltılıcak 30 dk vakum yapılıcak. sonra makinenin üstünde yazan gramajda elektronik terazi ile gaz yüklenecek. yüklediğiniz resimde gramaz yazar okuyunuz resim ufak olduğundan gözükmüyor.

klima vakumu hakkında konu a dan z ye herşey isimli konuyu okuyunuz. güzel tarifler var.

efferim aldım len

Yardımlarınız için çok teşekkürler dediğiniz gibi oldu gaz kaçağı varmış.Servis geldi sadece gazı tamamladı o boru bağlantı yerlerinden birisi galiba gevşek kalmış. Şimdi sizin yazıklarınızı görünce ne yapacağımı bilemedim.

bir şey değilde üzüldüm keşke cevabı takip etseydiniz. çok adi firma şu samsung. iade isyteyin desem almazlar çünkü kafaları hırsızlık kaynıyor. bari gelip gzı boşaltıp yeniden vakum edip tam gramajında gaz verisnler mbirolda belrtmiş ek olmaz r410 gazına.

Tekrardan merhaba daha once bu konuyu bir n yazmıştım siz ustalar da cevap vermistiniz, bir müddet cihaz sorunsuz çalıştı gaz ilavesinden sonra şimdi ise açıyoruz sıcak ayarinda yarim saat sonra sıcak hava veriyor ( cihaz defrosa girmediği halde) günden güne klimanin verimi düştü. Tekrardan servis cagiracagim onerilerinizi bekliyorum. Birde daha önce karlanma olan yerde şimdi su damliyor ve yaglanma olmuş aceba nedendir. Simdiden değerli yorumlarınız için teşekkürler

• Bende yeni klim adüşündüğüm için üye oldum. Baymak düşünüyordum ama sanırım bozulmuş diyorlar samsungtanda çok şikayet etmişler sizin gibi. Size geçmiş olsun demek istedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TR Mustafa

Bende yeni klim adüşündüğüm için üye oldum. Baymak düşünüyordum ama sanırım bozulmuş diyorlar samsungtanda çok şikayet etmişler sizin gibi. Size geçmiş olsun demek istedim.

Ben aslında evime samsungun telefonu haricinde cihaz sokmayacaktim da fiyat olarak 12000 lik klima bana 800 tl ye gelince dayanamadim. Sadece tv servisleri böyle zannediyordum ama megersem samsung telefon haricinde fiyasko. Ben 2 klimayi ayni anda taktirdim diğeri carrier 9000 lik inverter samsungu belki 2 ye 3 e katlar odayı 5 dakikada ısıtıyor. Samsung bekle ki isitsin

• Sağol arkadaşım bende bir arkadaşal yazışıyordum msn den uykusuz kaldım. Arkadaş tam tersi iyi dedi ama bir defa arzlanamış. Hemen tamir ettirmiş ama fabrikanın sahibini tanıyormuş alırsan yardımcı olurum dedi. Konu açtım bakalım ne cevaplar gelecek.

Carrier iyiyse bir konuda ona açacam biraz yorum gelsin. Cevabınız için çok teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar merhaba

Afrika kıtasında yaşadığımız için şu an ciddi sıcak mevsimdeyiz. Samsung marka 18000 btu klimam var. Klima dünden beri soğutma yapmıyor,normal fan gibi çalışıyor. İç ünite ve dış ünite normal çalışıyor. Ancak dış ünitenin çalışmaya başlaması 3-4 dakikayı buluyor. Bugün servis geldi, anladığım kadarıyla (ki pek anlamam bu işlerden) servis kompresörün çalışıp çalışmadığını test etmek için, kompresörden direk prize kablo çekti ve kompresör çalıştı. Daha sonra mevcut gazı boşalttılar, yeni gaz yüklemesi yaptılar, klima soğutmaya başladı (her ne kadar 16 derecede çalışırken 16 derece kadar soğutmasa da soğuk hava dalgası vermeye başlamıştı) Ben problemin ne olduğunu sorduğumda gazla ilgili bir problem varmış deyip geçtiler. Birkaç saat sonra soğuk üfleme yerine tekrar fan gibi üflemeye başlamıştı. Burada adama derdini de adam gibi anlatamıyorsun, anlatsan çözüm üretemiyorlar falan ben de çare buraya başvurdum. Servisi tekrar aradım yarın kondansatörü değiştirelim falan filan dediler. Bakalım yarın servis gelecek, ancak akşam daha önce olmayan birkaç şey daha oldu. Klima yine fan gibi çalışınca kapatıp 10 dakika sonra tekrar açmıştım. Auto modda dış ünite yine 5-10 dk normal fan gibi çalıştı, sonra biraz soğuk üflemeye başladı hah dedim soğutmaya başladı derken 15 saniye sonra evin sigortası attı. Sonra bu bir defa daha oldu. Az önce de klima çalışırken apartmanda bulunan 2 adet power supply'ın (ne işe yaradıklarını bilmiyorum) kırmızı uyarı verdiğini ve apartmanda merdiven lambalarının voltajının düştüğünü farkettim. Klimayı kapatınca herşey normale dönüyor.

Evet sorun ne olabilir ben de adamlara fikir vereyim yarın :) Burada servis çağırırsınız, mevcut aletinizi de bozar giderler ancak yapacak birşey de yok işte..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hihaoo -- 8 Ocak 2014; 20:34:01 >

• Vestel 9 btu atölyede bir klima var. Cİhaz ısıtmada 250 psi de takılı kalıyor. ağzından çıkan sıcaklık 41 derece. Dün kılcal grubunu ve 4 yollu vanayı değiştirip tam vakumlu gaz şarjını yaptım (R22. 575 gr). iç ünite boru sensörü sağlam ve dış ünite komdansatörü sağlam tıkanma yok sizce arıza ne olabilir kompresör 3.5 amper çekiyor.
  • Yardımcı olmak isterim ama vestel bu sağu solu belli olmaz.Yorum yapamıyorum onun için..Ben bedava gelsede hurdacıya 50 TL ye veriyorum gidiyor..

• Arkadaşlar merhaba, iş yerimizde Airfel marka 24 binlik inverter klimamız var. Cihazı geçen sene aldık doğrusu son derece memnunduk ısıtma performansı beklediğimizin hayli üzerindeydi hatta öyleki kış boyu bir kez olsun defrosa girdiğini görmedik cihazın. Ama bu sene ne olduysa ısıtmada ciddi problemi var dış ortam sıcaklığı 12 derecedeyken bile saat başı defrosa giriyor cihaz, servis çağırdık gazına baktılar normal sorun yok deyip gittiler. Dış ünite biraz tozluydu temizlerseniz geçer dediler temizledik ilk günkü haline getirdik o şartta bile herhangi bir düzelme yok. Cihaz İç Anadolu bölgesinde yaklaşık 23 metrekare alanda kullanılıyor. Isı yalıtımı kötü olduğu için büyük cihaz tercih etmiştik. Aslında aklıma gelen bir sebep var ama omudur bilmiyorum, ben filtreleri düzenli olarak temizlerim en son temizlediğim zaman çalışan arkadaşlar hafif nemliyken takmışlar cihazın çerisinde kurusun diye belli bir süre de fan modunda çalıştırmışlar. Bilmiyorum sebep buna bağlı bir arıza olabilir mi fakat 26 dereceye ayarladığımız zaman içerisi en fazla 20 dereceye kadar ısınıyor ki şuan dışarısı 5 derece seviyesinde. Ayrıca ağız sıcaklığı gayet iyi ama çok kısa mesafede üfleyebiliyor yani yaklaşık elimi bir metre mesafede tuttuğum zaman neredeyse hiç sıcaklığı hissedemiyorum. Tekrar servis çağıracağım yine gelip sorun yok deyip gidecekler o yüzden mümkünse konu hakkında fikri olan ustalarımızın yardımlarını bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Smiramiszz

Arkadaşlar merhaba, iş yerimizde Airfel marka 24 binlik inverter klimamız var. Cihazı geçen sene aldık doğrusu son derece memnunduk ısıtma performansı beklediğimizin hayli üzerindeydi hatta öyleki kış boyu bir kez olsun defrosa girdiğini görmedik cihazın. Ama bu sene ne olduysa ısıtmada ciddi problemi var dış ortam sıcaklığı 12 derecedeyken bile saat başı defrosa giriyor cihaz, servis çağırdık gazına baktılar normal sorun yok deyip gittiler. Dış ünite biraz tozluydu temizlerseniz geçer dediler temizledik ilk günkü haline getirdik o şartta bile herhangi bir düzelme yok. Cihaz İç Anadolu bölgesinde yaklaşık 23 metrekare alanda kullanılıyor. Isı yalıtımı kötü olduğu için büyük cihaz tercih etmiştik. Aslında aklıma gelen bir sebep var ama omudur bilmiyorum, ben filtreleri düzenli olarak temizlerim en son temizlediğim zaman çalışan arkadaşlar hafif nemliyken takmışlar cihazın çerisinde kurusun diye belli bir süre de fan modunda çalıştırmışlar. Bilmiyorum sebep buna bağlı bir arıza olabilir mi fakat 26 dereceye ayarladığımız zaman içerisi en fazla 20 dereceye kadar ısınıyor ki şuan dışarısı 5 derece seviyesinde. Ayrıca ağız sıcaklığı gayet iyi ama çok kısa mesafede üfleyebiliyor yani yaklaşık elimi bir metre mesafede tuttuğum zaman neredeyse hiç sıcaklığı hissedemiyorum. Tekrar servis çağıracağım yine gelip sorun yok deyip gidecekler o yüzden mümkünse konu hakkında fikri olan ustalarımızın yardımlarını bekliyorum.

23 m2 yerde 24 luk klimanın düzenli çalışmasını beklemek hata olur zaten.Klima kendisi buzlandırır dış üniteyi.Çünkü fazla geliyor ortama sıcak hava baypas oluyor.Makine şişmemek için dış fanı durdurup buzlandırır dış serpantini.Amaç basıncı düşürmek. Hele ki iç fan falan dolduysa ,çok daha hızlı olur bu işlem..

• quote:

Orijinalden alıntı: baturnevzat

Vestel 9 btu atölyede bir klima var. Cİhaz ısıtmada 250 psi de takılı kalıyor. ağzından çıkan sıcaklık 41 derece. Dün kılcal grubunu ve 4 yollu vanayı değiştirip tam vakumlu gaz şarjını yaptım (R22. 575 gr). iç ünite boru sensörü sağlam ve dış ünite komdansatörü sağlam tıkanma yok sizce arıza ne olabilir kompresör 3.5 amper çekiyor.

Alıyorsunuz dandik dundik klimaları sonrada ,yok basınç yükselmedi ,yok 43 derece.Sen çalıştığına dua et.Ha işin yoksa bir de dört yollu yu değiştir ,belki olur.Arkadaş klima dokuzluk ama aldığı gaz 570 gr.Ulen gazdan bile çalmışlar ya. Benim bu güne kadar gördüğüm 22 gazlarda 800-900 gr. dan aşagı makine yokkkk

• quote:

Yardımcı olmak isterim ama vestel bu sağu solu belli olmaz.Yorum yapamıyorum onun için..Ben bedava gelsede hurdacıya 50 TL ye veriyorum gidiyor..

Akıllı adamın hali başka.En güzelini yapıyorsun usta...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Smiramiszz

Arkadaşlar merhaba, iş yerimizde Airfel marka 24 binlik inverter klimamız var. Cihazı geçen sene aldık doğrusu son derece memnunduk ısıtma performansı beklediğimizin hayli üzerindeydi hatta öyleki kış boyu bir kez olsun defrosa girdiğini görmedik cihazın. Ama bu sene ne olduysa ısıtmada ciddi problemi var dış ortam sıcaklığı 12 derecedeyken bile saat başı defrosa giriyor cihaz, servis çağırdık gazına baktılar normal sorun yok deyip gittiler. Dış ünite biraz tozluydu temizlerseniz geçer dediler temizledik ilk günkü haline getirdik o şartta bile herhangi bir düzelme yok. Cihaz İç Anadolu bölgesinde yaklaşık 23 metrekare alanda kullanılıyor. Isı yalıtımı kötü olduğu için büyük cihaz tercih etmiştik. Aslında aklıma gelen bir sebep var ama omudur bilmiyorum, ben filtreleri düzenli olarak temizlerim en son temizlediğim zaman çalışan arkadaşlar hafif nemliyken takmışlar cihazın çerisinde kurusun diye belli bir süre de fan modunda çalıştırmışlar. Bilmiyorum sebep buna bağlı bir arıza olabilir mi fakat 26 dereceye ayarladığımız zaman içerisi en fazla 20 dereceye kadar ısınıyor ki şuan dışarısı 5 derece seviyesinde. Ayrıca ağız sıcaklığı gayet iyi ama çok kısa mesafede üfleyebiliyor yani yaklaşık elimi bir metre mesafede tuttuğum zaman neredeyse hiç sıcaklığı hissedemiyorum. Tekrar servis çağıracağım yine gelip sorun yok deyip gidecekler o yüzden mümkünse konu hakkında fikri olan ustalarımızın yardımlarını bekliyorum.

23 m2 yerde 24 luk klimanın düzenli çalışmasını beklemek hata olur zaten.Klima kendisi buzlandırır dış üniteyi.Çünkü fazla geliyor ortama sıcak hava baypas oluyor.Makine şişmemek için dış fanı durdurup buzlandırır dış serpantini.Amaç basıncı düşürmek. Hele ki iç fan falan dolduysa ,çok daha hızlı olur bu işlem..

Cevabınız için teşekkür ederim fakat yanlış anladınız sanırım geçen sene çok iyiydi hatta bu kış aralık geldiği anda buralarda hava müthiş soğudu öyleki 1 aralık gecesi aracımın termometresi -11 derece gösteriyordu o havalarda felan herhangi bir sorun yaşamadık 25 dereceye ayarladığımız zaman gayet rahat ısıtabiliyordu fakat ne olduysa son 15 günde oldu artık sıcakta havada ısıtamıyor soğuk havada hiç ısıtamıyor. Ayrıca kapasiteyi büyük seçme sebebimiz malum içanadolu bölgesi soğuk ofis en üst katta duvar neredeyse komple cam yani ısı kaybımız çok fazla.

• bugün bir şirket aradı klimanızın bakımını yapalım vs diye kabul ettiik bizde 6 yıldır ilk defa bakım yapılacak

geldiler içini falan temizlediler, gaz ölçümü yapacaklardı arkadaş klima kapasitörü bozuk dış ünitenin fan dönmüyor dedi.120tl imiş.değiştirtmedim güvenemedim

klima gayet iyi soğutuyor ve ısıtıyor ne zaman bozuldu biliyorum açmayın motoru yakabilirsiniz dedi eleman

en azından bozuksa yetkili servisi çağırır onlara yaptırırım dedim
  • Ucuza bakım yapıyoruz teklifi ike gelince çakacak yer kolluyorlar.Siz siz olun bilmediğiniz tanımadığınız kişileri evinize bile sokmayın.Beni bile cepten arayarak zarf attılar klima servisinizden arıyoruz diye..Tabi ağzımın payımı aldı...

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.