Şimdi Ara

KLİMA ARIZA YARDIM !!!! (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
6
Favori
27.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mbirol

O gazın 1 barı kaçmışta,gerisi kaçamamış mı.kim yakalamış.

Bundan anladığım halen gazı eksik. Ne önerirsiniz? Tekrar servisi çağırıp kontrol mu ettireyim. Bir de bu klima 1 kere yer değiştirdi ve vakum tabii ki yapılmadı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gladiator34

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

O gazın 1 barı kaçmışta,gerisi kaçamamış mı.kim yakalamış.

Bundan anladığım halen gazı eksik. Ne önerirsiniz? Tekrar servisi çağırıp kontrol mu ettireyim. Bir de bu klima 1 kere yer değiştirdi ve vakum tabii ki yapılmadı...

Gaz ya kaçar tamamen kalmaz ,yada kaçak olmadığı sürece gaz azalması vs.olmaz.Benim tavsiyem akıllı bir klimacı bulup ,gazı boşaltıp ,vakum ve gramajında gaz vermek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yaklaşık 1,5 yıldır kullandığım alarko carrıer klima haftasonu geldiğimde kendiliğinden arızalandığını farkettik.Klima evin mevcut bağlı olduğu şalteri ve dairemin bağlı olduğu bina panosundaki şalteri attırmış. Allahtan eve geldiğim gün belliki şalteri attırmış difriz yeni yeni eriyordu. Servis geldi şalteri neden attırdığını bulamadı uğraştılar epey iç ve dış ünite kafalarını aldılar daha sonra merkeze göndereceklerini söylediler . Merkezin incelemesi sonrası karttan kaynaklandığı bu durumada voltajdan kaynaklı oldugu söylendi tamirinide yapmışlar ancak garanti dışı oldugunu henüzde faturayı kendilerine göndermediklerin söylediler bugün itibariyle. şimdi ne yapmalıyım .aslında tüketici hakem heyetine gitmeyi düşünüyorum. artık tedaşımı alarkoyumu bence her ikisinide şikayet etmeliyim düşünüyorum. yatak odamdada klima var ve bir çok alet bana kalırsa diğerleri etkilenmedidi neden sadece bu klima, voltajdan kaynaklı olabilir ancak belli ki bu parçada sağlam değilmiş ki arıza verdi , şimdi ne yapmalıyım

• Merkez kimmiş.Ne kadar süreç oldu da hemen tehsişi koydular.Merkez dedikleri Alarko merkez servis se 1 haftadan önce bilgi gelmez.Bence o kartları kendileri tamir edip size faturayı çakacaklar.Kart üzerinde neyin patladığı önemli.Varistör siğorta patlamışsa yüksek voltaj gelmiştir demektir.Bu konuda servisten rapor alırsanız ödeyeceğiniz faturayı elektrik dağıtım şirketinden tazmin edebilirsiniz.
  • merkez dedikleri bulunduğum il dışında tam öğrenmedim ama alarko müşteri hizmetleirnide aradım bilgi için rapor istiyorum dedim , voltajdan kaynaklı sorun oldugu söylendi 311 + kdv masraf çıkardılar . parayı ödicez mecburen raporuda alıp tüketici hakem heyetine başvuracam bişr çıkarmı bilmemm
  • quote:

Orijinalden alıntı: maradona83

merkez dedikleri bulunduğum il dışında tam öğrenmedim ama alarko müşteri hizmetleirnide aradım bilgi için rapor istiyorum dedim , voltajdan kaynaklı sorun oldugu söylendi 311 + kdv masraf çıkardılar . parayı ödicez mecburen raporuda alıp tüketici hakem heyetine başvuracam bişr çıkarmı bilmemm

Ben buna yuh derim.Bu ne yahu.sanki yeni kart takıyorlar.Resmen adam soymaca.

Bazı arkadaşlarda diyordu ki bunların kartlar Türkiye şartlarına uyumlu diye..Yakmazmış kartı.Ama gel gör ki yaktıdamı adamıda yakıyormuş beraberinde.

• Mutlaka hakkınızı arayın, servislerin atıp tuttuğu konu hemen voltaj.
    Benim evimde regülatör var bunu bilmeyen servis hemen voltaj diyor gösterince hık mık.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yaw o değilde bu klimalarda (belli bir kalitenin üzerindekiler) yüksek voltaja karşı koruma devresi mevcut benim bildiğim...Örnek veriyorum geçen kış Ordu'da yoğun kar fırtına ve tipi oldu.Bu sırada elekrikler yarım saatte 1 göz kırpıyordu yani voltaj anlık gidip geliyordu.Tabi gece boyunca daikin klimayı gözlemledim.Her voltaj düşüp yükseldiğinde kendini kapayıp 3 dakika korumaya aldı.
    Ayrıca yüksek voltaja karşı kartın girişinde varistör bulunur.Bu varistör voltaj 250 den yukarıya çıkınca sistemi korumak için kendini yakıp enerjiyi keser.Yanlız bu dediğim kalite klimalar için geçerli... Market veya beyaz eşya firmasının sattığı dandik ürün olursa durum biraz değişir.Onlardada varistör var ama sistemde devreye girecek kadar kalitelimi? klimanın, sistemin tasarımını ve üretimini yapan insanlar işinin ehli profesörlermi?..Daikin (2010 dan sonra çıkan dandik seriler hariç) ve ME gibi markaların Ar-ge ürün geliştirmesinde çalışan profesörler ve üretim bandında çalışan işçilerle Çin'de basit bir klima fabrikasında günlüğü 15 dolara çalışan işçilerin yapacağı işin kalitesi aynı değildir...

Ancaaak ülkemizdeki elektrikler her türlü gelişmiş kaliteli ürünü pert edecek oynaklığa sahiptir.Bu sebeple her ihtimale karşı yüksek/alçak gerilim koruması olan 3 kwA lık otomatik voltaj regülatörü almayı planlıyorum.
    Şu anda da klimada geçici olarak aşağı linkteki akım koruyucusunu kullanmaktayım:

http://www.amazon.fr/Belkin-F9H110VEXCW-Onduleur-Bloc-prise/dp/B001IURJOQ

@kocausta@9köy@Mat35

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi economist52 -- 10 Eylül 2014; 3:25:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: economist52

yaw o değilde bu klimalarda (belli bir kalitenin üzerindekiler) yüksek voltaja karşı koruma devresi mevcut benim bildiğim...Örnek veriyorum geçen kış Ordu'da yoğun kar fırtına ve tipi oldu.Bu sırada elekrikler yarım saatte 1 göz kırpıyordu yani voltaj anlık gidip geliyordu.Tabi gece boyunca daikin klimayı gözlemledim.Her voltaj düşüp yükselmesinde kendini kapayıp 3 dakika korumaya aldı.
    Ayrıca yüksek voltaja karşı kartın girişinde varistör bulunur.Bu varistör voltaj 250 den yukarıya çıkınca sistemi korumak için kendini yakıp enerjiyi keser.Yanlız bu dediğim kalite klimalar için geçerli...dandik market veya beyaz eşya firmasının yaptığı ürün olursa durum biraz değişir.Onlardada varistör var ama sistemde devreye girecek kadar kalitelimi, klimanın sistemin tasarımını ve üretimini yapan insanlar işinin ehli profesörlermi?..Daikin (2010 dan sonra çıkan dandik seriler hariç) ve ME gibi markaların Ar-ge ürün geliştirmesinde çalışan profesörler ve üretim bandında çalışan işçilerle Çin'de basit bir klima fabrikasında günlüğü 15 dolara çalışan işçilerin yapacağı işin kalitesi aynı değildir...

Ancaaak ülkemizdeki elektrikler her türlü gelişmiş kaliteli ürünü pert edecek oynaklığa sahiptir.Bu sebeple her ihtimale karşı yüksek/alçak gerilim koruması olan 3 kwA lık otomatik voltaj regülatörü almayı planlıyorum.
    Şu anda da klimada geçici olarak aşağı linkteki akım koruyucusunu kullanmaktayım:

http://www.amazon.fr/Belkin-F9H110VEXCW-Onduleur-Bloc-prise/dp/B001IURJOQ

@kocausta@9köy@Mat35

Ev için 10 kw yeterli sanırım.
    Ben 10 kw kullanıyorum, fiyatları 5 yıl önce 1250 tl civarı idi.
    İyi markalar kendini koruyor doğru mahallemizde sorun varken daıkın klimam kendini korumaya alırken arçelik çalışmaya devam ediyordu.

• Mat35 kullanıcısına yanıt
    Evet, ev için çok extreme koşullar olmadıkça (yüksek watt çeken birkaç elektrik sobası fırın ve termosifonun aynı anda çalışması gibi) 10 kwa yeterli gelir.Servo kontrollü olan ve aşırı sıcaklık koruması, yüksek/alçak gerilim koruması ve aşırı Akım koruması ibi özellikleri olan otomatik voltaj regülatörleri tercih edilmeli.Fiyatlarda dediğiniz gibi 1000 lira civarı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi economist52 -- 10 Eylül 2014; 3:30:25 >
  • Varistör +cam siğorta neredeyse tüm cihazlarda var artık.Asıl arkadaşa tezgahı yapan servis yada merkez servis denenler.Eger bir voltaj dalgalanmasında bu kadar masraf açacaksa bir klima ,ondan uzak duracaksın.

• merhaba ustalarım benim klima fan hızı yavaşladı 1-2 saat çalışıp elektirik kesilmiş gibi duruyor tekrar 1-2 saat sonra çalışıyor.filitreleri temizlememe nazaran yine ayn yardımcı olursanız sevinirim markası klimasan
  • quote:

Orijinalden alıntı: foto46

merhaba ustalarım benim klima fan hızı yavaşladı 1-2 saat çalışıp elektirik kesilmiş gibi duruyor tekrar 1-2 saat sonra çalışıyor.filitreleri temizlememe nazaran yine ayn yardımcı olursanız sevinirim markası klimasan

Klimasan?????
  • mbirol kullanıcısına yanıt
    inşallah
  • mbirol kullanıcısına yanıt
    Klimasan????? ustam bu ne kapıya konacak degilmi yoksa?
  • Merhabalar,

Bende aşağı yukarı iki yıllık Panasonic CS-YE12-MKX İNVERTER Klima var.Klimadan gayet memnunum ama ısıtmada bazen bir titreme sesi geliyor.Cızırtı gibi.Hafif dokunuyorum geçiyor.Galiba bir yerlerde titreşen bir plastik aksam var.

Neyse benim aklıma takılan konu özellikle dış ortam ile iç ortam sıcaklıklarının yakın olduğu zamanlarda klima duruyor.3 kere tam fan hızı ile bir çalışıp bir duruyor.3. tam fan hızında çalışmasından sonra normal bir şekilde hafif hafif çalışıyor.Bunu duruma göre 10 ya da 20 dakikada bir yapıyor.Sadece fan hızı otomatik modda iken oluyor.Mesela sıcaklık ayarını bir derece düşüreyim bu durup çalışma olayını yapmıyor.Bu normal midir? Bir akıl verebilirseniz sevinirim.Ona göre satıcı ile görüşeceğim.

Müsait bir zamanda video da yüklerim.

Teşekkürler şimdiden.

Edit:İmla hatası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeroseven -- 13 Eylül 2014; 15:25:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: foto46

Klimasan????? ustam bu ne kapıya konacak degilmi yoksa?

Ben görmedim hiç. Klimasan ticari buzdolabı markası.

• başlık açmıştım ama konu buraya uygun sanırım

Selamlar mitsubishi heavy. srk56a model yaklasik 10 yillik klimanin fan motoru gecenlerde yanlis "yikanma" yuzunden ariza yapti.

Bugun gelen servis yikanirken motorun ters yonde donmesinden dolayi elektrik uretip yandigini soyledi. Yikayan teknik servis olmadigi icin bu durum yasaniyormus arada. Neyse onemli olan fan motorunun 1.5 ay sonra gelecek olmasi ve ufacik aletin fiyatinin 700 lira olmasi.

Bu motorun tamiri yapiliyor mu ya da nasil bi cozum bulabilirim havalar daha da soğumadan simdiden tesekkurler

Not: Adanadayim ve başka isiticim yok
  • Tamiri olmaz. Her motorda uymaz malesef.
    Acı olanda iklimsa tuttumu öper.

Çıkma bulmaya çalışmak lazım. Face de Türkiye klimacılar gurubu var.Orayı inceleyip çıkma fan motorları satan arkadaşlar var.

• dc 40 voltluk motor cıktı ıcınden
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.