Şimdi Ara

Klavye sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bilgisayarımın klavye çalışmıyor sorunun donanımsal olduğunu biliyorum bu konuda birçok şey okudum(bios sıfırlama, klavye değiştirme vb.) ama olmadı. Sorum format atsam sorun düzelir mi? boş yere format atmak istemiyorum bilgisayarıma.

• klavye ps/2 bağlantısı mı kullanıyor yoksa usb mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: DemonLeecher

klavye ps/2 bağlantısı mı kullanıyor yoksa usb mi

Usb bağlantılı bilgisayarım hp pro 3420 a.o.pc başlangıçta çalışıyor ama win açılınca çalışmıyor numlock tuşuna basınca ışıgı yanmıyor.
  • bilgisayarım(sağ tık)>yönet>cihaz yöneticisi>kalvyeler yada insan arayüz aygıtları. buradan sorunlu klavyenizi yada gördüğünüz bütün klavyeleri sağ tıklayıp aygıtı kaldır seçeneği ile kaldırın, sonra en yukarıdaki aygıt değişikleri için tara tuşuna tıklayın. bu işlemden sonra kalvyenin kurulumu windows'a baştan yapılacaktır. ayrıca bilgisayarınız malware bytes programı ile de tarmanızı tavsiye ederim.
  • format atmanın çözüm olacağını sanmıyorum, bence bir bilgisayarcıları sor, soruştur. Klavyende sorun yoksa, donanımından kaynaklanıyor olabilir.
  • Klavyenin kablosu kırılmış yani içindeki tel kopmuş, bu durumda klavye bilgisayarda görülür lakin çalışmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arpadan Ölen At

Klavyenin kablosu kırılmış yani içindeki tel kopmuş, bu durumda klavye bilgisayarda görülür lakin çalışmaz

Sorun donanımda diye düşünüyorum usb portları ve klavyede sorun yok farklı klavyeler de taktım çalışmıyor açılışta bios falan açabiliyorum tuşlar basıyor ama windows logosu geldikten sonra çalışmıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.