Şimdi Ara

Mouse İmleci Takılma Sorunu Yaşayanlar Buraya

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
5
Favori
51.008
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • s.a gençler mouse imleci takılma,donma gibi sorun yaşayan arkadaşlar için birkaçtane çözüm önerisi sunucam

1-Mouse değiştirin ve pilini değiştirin

arkadaşlar mousenin pilini değiştirin ilk başta pili bitmiş olabilir eğer pilde sıkıntı yoksa başka bi mousede deneyin sorun aynıysa mouseyle ilgili değildir

2-Mousepad Değiştirin

evet arkadaşlar buda çok önemli mousepad değiştirin ama düz siyah alın ben biraz araştırmıştım düz siyah mousepad kullanınca düzeldi (bendede aynı sorun vardı) bu arada düz siyah bulamazsanız mousepadinizin arkasını çevirip masaya sabitleyin siyah ya ben birkaç zaman öyle kullanmıştım he bide almadan önce mousepadinizi yıkayıp temizleyin nasıl yapılcağını öğrenmek için şu videoya bakın :https://www.youtube.com/watch?v=oB666_pXTxY

3-Farklı usb girişlerine takıp öyle deneyin

4-mouse ayarları

beyler şu aşamaları uygulayın aygıtyöneticisi -> evrensel seri veri yolu denetliyecileri -> usb kök hub -> sağ tık özellikler -> güç yönetimi > güç kazancı sağlamak için, bilgisayar bu aygıtı kapatsın bu seçenek sizde tikli olcaktır tili kaldırın bunu tüm usb kök hublara yapın

5-mouse driveri güncelleyin (driver booster öneririm)

6-kablolu mouse kullanın

7-Masanızdaki elektronik aletleri kaldırın

bu madde kablosuz mouse kullananlar içindir masanızdaki elektron,ik aletleri kaldırın çünkü bunlar optik mousenizim usb sini etkiliyebilir (örnek:saat,telefon,kulaklık,şarz aleti vb....)

8-format
    malesef herşey silincek fakat bi format atın siz belki düzelir önemli dosyalarınızı yedekleyin bu arada

9-son çözüm

bu maddelerinin hepsini uyguladınız ve bi çözüm alamadınızmı malesef pc nizi servise verin yada bilgisayarcıya :(

YENİ ÇÖZÜÜÜÜM:
    - Starta basın, run kısmına "regedit" yazın, registry editörü açılacak

- HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\USB kısmına gidin, klasörü bulduysanız diğer maddeye geçin. Eğer services içinde direk "USB" olan bir klasör yoksa (çünkü bir sürü "usbxx" şeklinde klasör var ama size adı sadece USB olan klasör lazım) yeni yaratın ve adını "USB" yapın.

-Klasöre girin "DisableSelectiveSuspend" diye bir anahtar arıyoruz. Varsa çift tıklayın 0 olan değeri 1 yapın. Eğer bu anahtar yoksa klasör içinde boş bir yere tıklayın "Edit" menüsünde "new" seçeneğini seçin ve "DWORD" seçeneğine basıp yeni anahtar yaratın adını "DisableSelectiveSuspend", çift tıklayın ve 0 olan değri 1 yapın.

Bilgisayarı baştan başlatmanıza gerek yok, başka bir USB ye memory falan takınca mause gidip geliyorsa o sorunda çözülüyor bununla.

aklıma geldikçe çözüm eklicem arkadaşlar

yeni çözüm için teşekkürler Saphrenia

Aradabir yaşanan ve kendi kendine düzelmeyen mouse sorunu Power supply arızası.5 volt beslemesi 0.1-0.2 volt değer kaybettiğinde mouse donması yaşanıyordu.Yeni power supply ile sorun çözüldü

Selam herkese,

Bende de bu sıkıntı vardı logitech marka mouse umda.

Unfiying aygıtını yai alıcı aygıtını program indirerek yeniden eşleştirme yaptım sorun çözüldü.

Belki yardımı olur diye yazıyorum.

koraykorkmaz ve cumartesi70 e tessekkurler onerılerı ıcın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlperenTr77 -- 13 Eylül 2021; 22:13:20 >

• 6 ayın sonunda çözdüm bu sorunu, şirkette 2 farklı bilgisayarda bir de benim dizüstünde vardı sorun, bir türlü çözüm bulamamıştım.

Aslında gayet basit bir sorunmuş umarım aynı derdi yaşayanlara yardımı olur.

- HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\USB kısmına gidin, klasörü bulduysanız diğer maddeye geçin. Eğer services içinde direk "USB" olan bir klasör yoksa (çünkü bir sürü "usbxx" şeklinde klasör var ama size adı sadece USB olan klasör lazım) yeni yaratın ve adını "USB" yapın.

-Klasöre girin "DisableSelectiveSuspend" diye bir anahtar arıyoruz. Varsa çift tıklayın 0 olan değeri 1 yapın. Eğer bu anahtar yoksa klasör içinde boş bir yere tıklayın "Edit" menüsünde "new" seçeneğini seçin ve "DWORD" seçeneğine basıp yeni anahtar yaratın adını "DisableSelectiveSuspend", çift tıklayın ve 0 olan değri 1 yapın.

Bilgisayarı baştan başlatmanıza gerek yok, başka bir USB ye memory falan takınca mause gidip geliyorsa o sorunda çözülüyor bununla.
  • Hocam geçenlerde Rival 110 fare aldım imleç sürekli donuyordu ben de geri gönderdim. Sorunu yok diye geri geldi fare birazdan dediklerini bi deniyeyim bakalım
  • bro bide başka bi mouseyle dene
  • Sorun düzeldi hocam 1-2 ayar yaptım artık takılmıyor
  • Düzelmesine sevindim çok sinir bozucu bi sorun çünkü
  • iyi forumlar kardeşim selamlar. bende asus k52jt modelinde bir laptop var usb girişlerinde sorun yok bir sürü şey taktım sıkıntısız calısıyor. bende olan (imice v6 gaming mouse) de öyle başka bilgisayarlarda sorunsuz calısıyor (driver booster 6 ile tüm sürücüleri güncellemiş bulunmaktayım)
    Şimdi bilgisayarımı acıyorum brom, mausun ışıkları yanıyor ara sıra sönüyor haraket ettiriyorum mausun ışığı sönüyor ve takılıyor imleç. ama bi 10 dakika sonra falan maus normale dönüyor ve sıkıntsız calısıyor bu da beni rahatsız ediyor bi çözüm önerin var mı?
    Bunu kendim konu oluşturarak sormuştum ama kimse cevap vermedi sdn dede açtım ama kimse bakmadı yardım eder misin?
    :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: help me pls-

iyi forumlar kardeşim selamlar. bende asus k52jt modelinde bir laptop var usb girişlerinde sorun yok bir sürü şey taktım sıkıntısız calısıyor. bende olan (imice v6 gaming mouse) de öyle başka bilgisayarlarda sorunsuz calısıyor (driver booster 6 ile tüm sürücüleri güncellemiş bulunmaktayım)
    Şimdi bilgisayarımı acıyorum brom, mausun ışıkları yanıyor ara sıra sönüyor haraket ettiriyorum mausun ışığı sönüyor ve takılıyor imleç. ama bi 10 dakika sonra falan maus normale dönüyor ve sıkıntsız calısıyor bu da beni rahatsız ediyor bi çözüm önerin var mı?
    Bunu kendim konu oluşturarak sormuştum ama kimse cevap vermedi sdn dede açtım ama kimse bakmadı yardım eder misin?
    :(
    ayrıca güç yönetiminden vs. dediklerini yaptım
  • Merhaba kardeşim öncelikle söyleyim ben bilgisayarcı falan değilim o yüzden sorununa tam çözüm bulamayabilirim ;)

Donanımsal bi sorunda olabilir o konuda pek birşey diyemiceğim ama harddiskten olsa hiç kullanamazsın anakarttan olabilir belki bende imleç takılma sorunu yaşarken bi forumda anakarttan dolayı olabilir diye mesaj görmüştümde neyse adsystemcare 12 pro ile bi pc temizliği yap , cmd ye %temp% yaz ondanda yine temizle virüs falan varsa siler etkili bi yoldur onun dışında aklıma birşey gelmiyo ya format at bi yada bilgisayarcıya götür donanımlardan pek anlamadığım için yorum yapamicam :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlperenTr77 -- 15 Ocak 2019; 16:27:20 >
  • Ya bence bi format at eğer önemli dosyalar varsa yedekleyerek pc dede virüs , sistemi etkileyen falan bi program vardır silinmiş olur pc de rahatlar yine düzelmezse GÜVENİLİR bi bilgisayarcıya götür bilerek güveniliri büyük yazdım çunkü bazı şerefsizler sokak aralarında özellikle pc tamir etçez diyorlar tek yapabildikleri format bide bazıları pc deki malzemeleride çalabiliyo o yüzden araştır böyle bilgisayar mühendisliği okumuş belgesi olan insanlara yaptır
  • Mouse driver i nedir?
  • Mouse sürücüsü dostum onu güncelle driver booster programını indirip güncelle tüm aygıtları
  • 6 ayın sonunda çözdüm bu sorunu, şirkette 2 farklı bilgisayarda bir de benim dizüstünde vardı sorun, bir türlü çözüm bulamamıştım.

Aslında gayet basit bir sorunmuş umarım aynı derdi yaşayanlara yardımı olur.

• Denemediğim şey kalmadı ama maalesef çözüm yok. 6 adet usb girişi var hepsini denedim, güncelledim, pil değiştirdim ama nafile. Hem Mouse ta takılma sorunu var hem klavyede gecikme sorunu. Çözebilen var mı acaba ?
  • klavyedede gecikme varsa bilmiyorum ben de mousla ilgiliydi mousepadi değiştirdim full siyah kullandım düzeldi
  • Saphrenia kullanıcısına yanıt
    KARDEŞ DÜZELDİ GİBİ ESKİDEN BÖYLE Bİ YERE TIKLADIĞIMDA MOUSEYİ HAREKET ETTİRDİĞİM DE BÖYLE SANİYELİK TAKILMA OLUYORDU. ARTIK OLMUYOR BAKALIM TEST EDECEĞİM BİR KAÇ GÜN. BU ARADA SOSYAL MEDYA VER .
  • stup6 S kullanıcısına yanıt
    sosyal medya kullanmıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlperenTr77 -- 14 Şubat 2021; 11:41:26 >
  • Selamlar arkadaşlar ben de yeni mi portatif mouse aldım. Kablosuz ben de şu sıkıntıyı yaşıyorum. ekrana sol tık ile ders anlatıp yazı yazarken veya pencereyi sol tıkla sürümlerken sol tiki bırakmama rağmen basılıyor gibi hareket ediyor Yani arada sol click tutuklu kalıyor. başına gelip çözüm sunacak var mı

• eyw reis oldu

• reis her şeyi denedim olmadı mause anlık takılıyor ve ışınlanıyor birden takıldığı süreçte de tıklama tuşları da çalışmıyor lütfen yardım

• hocam daha fazla bıldıgım cozum yok sadece kendımın bıldıgı cozumlerı yazdım bılgısayarcı fln deılım ztn 2-3 yıl gecmıs aradan cocukken acmıstım konuyu daha ara sıra giriyorum siteye yani hıcbırıde olmadıysa goturun servise veya bilgisayarcıya işte

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.