Şimdi Ara

“KIZINA ŞU AN TECAVÜZ EDİYORUM” (HABER) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
298
Cevap
2
Favori
35.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
592 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kadının beyanını esas alan mahkemeler bu konuda niye vurdum duymaz?

konunun tam olarak aslı nedir?

• Böyle olaylarda savcılar nasıl oluyorda Tutuksuz yargılıyor gerçekten anlamıyor yani adamın manyak olduğu ortada elinde kanıtda var bu adamı nasıl tutuksuz yargılama verebiliyorsun bôyle durumlarda Tutuklu yargılama olmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Donanım

görüyorsunuz bir kadın tecavüze ve işkenceye uğruyor, üzerine bu olaylar annesine dinletiliyor. ama yukarıdaki ezik ve cahil bir varlık bu olayda "ama erkeklerin hiçbir değeri yok bu ülkede ühüüüü" diye ağlıyor. eminim hayatında hiçbir kızla arkadaş bile olamadığı için bu hale gelmiştir. yazık gerçekten.

şu olayı savunabilmek veya savunmasa bile ama öyle değildir böyledir bakın erkeklere hiç değer verilmiyor bu ülke bilmem ne demek için nasıl bir kafa yapısına sahip olmak gerekiyor benim aklım asla almıyor.

ayrıca bu haberi gördükten yarım saat sonra da kocası tarafından alyasını sattığı için öldürülen bir kadın haberi daha okudum. bu ülkede kadına şiddet vardır, şiddetin ötesinde daha da büyük şeyler vardır yazık. anadolu erkeklerinin en az %60'ı ıslah edilmeli.

-ama erkeklerin hiçbir değeri yok bu ülkede ühüüüü- diye ağlayanlar aynı dinciler gibi ağlak bir kafa yapısının ürünü, böyle böyle başörtüsünü kabul ettirdiler, bir süre sonra halk da böyle konuşur olur maalesef...

Yalnız şu cümlenize karşı bende bir refleks gelişti:

-anadolu erkeklerinin en az %60'ı ıslah edilmeli.-

Hayır, çok yanlış, erkek olup adam olmayan demelisiniz. Ben de artık üzülerek (belki de bu siyasetin etkisiyle) temizlik şart diyorum ama sakın Anadolu insanı elitizmi yapmayın, boğulursunuz ve boğarsınız. Çok Kemalist ve çarpık

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bilmediğimden soruyorum neye dayanarak serbest kalıyor ki bildiğin suçu işlemişler işte.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TeknoGamer

Bilmediğimden soruyorum neye dayanarak serbest kalıyor ki bildiğin suçu işlemişler işte.

Bunu herkes sormuş bildiğim kadar cevaplayım, hukukçu değilim.

Tutuksuz yargılamışlar mahkeme devam ediyor ancak bu olay 2019 da gerçekleşmiş yani 1 yıldır dışarıda geziyor bu adamlar ama mahkeme hala daha karar verememiş. Üstelik avukatı da tehdit ediyorlar.

Sıkıntı şu, Soylu’ya kel derseniz veya Cumhurbaşkanını herhangi bir konuda eleştirirseniz aynı mahkemeler sizi 6 saat içinde tutuklayıp hapise atabilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Donanım -- 21 Ocak 2021; 11:18:19 >
  • iamburak kullanıcısına yanıt

Katılıyorum. Ülkede genel bir "adeletsizlik" oturtulmaya çalışılıyor. Futboldaki hakem hataları(!)ndan, işlenen suçlara verilen(!) cezalara kadar; torpille işleyen işe alımlardan, güvensiz sınavlara kadar her şey toplumda bir bıkkınlık ve adaletsizlik duygusu oluşturmak üzere bilerek kurgulanmış gibi. Yani "Bu kadar da olmaz artık" dediğimiz o kadar çok olay var ki... Artık böyle mi denk geliyor yoksa gerçekten de bazı dış güçler halkın galeyana gelmesi için bu gibi adaletsizlikleri bilerek mi yaptırıyor bilemiyorum. Sonumuz hayrolsun inşallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Donanım

Bunu herkes sormuş bildiğim kadar cevaplayım, hukukçu değilim.

Tutuksuz yargılamışlar mahkeme devam ediyor ancak bu olay 2019 da gerçekleşmiş yani 1 yıldır dışarıda geziyor bu adamlar ama mahkeme hala daha karar verememiş. Üstelik avukatı da tehdit ediyorlar.

Sıkıntı şu, Soylu’ya kel derseniz veya Cumhurbaşkanını herhangi bir konuda eleştirirseniz aynı mahkemeler sizi 6 saat içinde tutuklayıp hapise atabilir...

Alıntıları Göster
    Bu konuyu görmeden önce görmüştüm haberi. Kanım donmuştu.

Bu ülkede boşa yaşıyoruz gerçekten. Sonumuz hayır olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: gozcelik

Katılıyorum. Ülkede genel bir "adeletsizlik" oturtulmaya çalışılıyor. Futboldaki hakem hataları(!)ndan, işlenen suçlara verilen(!) cezalara kadar; torpille işleyen işe alımlardan, güvensiz sınavlara kadar her şey toplumda bir bıkkınlık ve adaletsizlik duygusu oluşturmak üzere bilerek kurgulanmış gibi. Yani "Bu kadar da olmaz artık" dediğimiz o kadar çok olay var ki... Artık böyle mi denk geliyor yoksa gerçekten de bazı dış güçler halkın galeyana gelmesi için bu gibi adaletsizlikleri bilerek mi yaptırıyor bilemiyorum. Sonumuz hayrolsun inşallah.

18 yıldır ülkeyi aynı parti yönetiyor, ellerinde her şeyi aynı gün değiştirip düzeltebilecek kadar güç var.

Dış güçler demek kolaya kaçmak sanki :)

• Dr. Donanım kullanıcısına yanıt

Benim demek istediğim aktrollerin ki gibi "dış güçler" değil 

Gerçekten de diğer ülkelerin terörü destekleyerek diğer devletleri zayıflatmak istemesi gibi toplumu ve toplum yapısını bozmak için de çalışmaları olacaktır. Burada üstü kapalı bir huzursuzluk oluşturma çabası var gibi. Hiç bir hükümet kendi halkında böyle bir durum istemez. Elbette bu güç ellerinde var ama kulanamıyor, gerekli önlemleri alamıyor olabilirler. En basitinden yıllardır söylediğimiz bir hayvan hakları yasası bile kaç yıldır bekliyor. Nerede insanları düşünen yasalar...

Kutuplaşma o veya bu şekilde yaratıldı. Toplumsal bir çatışma ortamı yaratarak ülkenin çıkmaza girmesini isteyecek çok düşmanımız var.

• Gömlekli Adam G kullanıcısına yanıt

Hala, tecavüzü savunmuşum gibi algı oluşturmaya çalışıyorsun. Senin kafandaki kalıp o çünkü. O yüzden de burada kimin ezbere konuştuğu gayet belli. O yüzeysel ideolojileriniz, tek bir sorguda kağıttan kale gibi yıkılınca hemen hakarete başvuruyorsunuz.

Kimse de çıkıp şu söylediğin yanlış diyemiyor, yalnızca işinize gelmiyor işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strategen -- 21 Ocak 2021; 12:2:56 >
  • Vanished Man V kullanıcısına yanıt

Çok doğru.

İşin komik tarafı da, "erkek haklarından bahsedemiyoruz, linç yiyoruz" dediğimiz için linç yiyoruz. Gerçekten trajikomik.

• strategen kullanıcısına yanıt
    Erkek olduğum için erkekleri mi savuncam. Kimlerle muhattabız aga biz.

• "Erkek haklarından bahsetmek = kadın düşmanlığı" şeklinde düşünen senin gibi tiplerin beynini açıp incelemek isterdim. Gerçekten orada hangi hatlar birbirine karışmış merak ediyorum.

• Haykıran Bıngıldak kullanıcısına yanıt

Yanlış alıntı?

• quote:

Orijinalden alıntı: furandor

Bu ve benzeri olayları hükümet vs gibi çevreler bilerek mi yaptırıyor bir zeminin altyapısı için demek istiyorsun ? Yanlış mı anladım ?

Yargı içerisindeki bir oluşum bunu kasıtlı olarak yapıyor millette nefret uyandırıyor olabilir bu benim düşüncem. Fetö taktiğine çok benziyor. Devlet bunu yapıyor olabilir mi desem çok saçma neden yapsın? Devlet kısmı mantığa oturmuyor. Yargıda farklı bir oluşum mevcut gibi

• Gömlekli Adam G kullanıcısına yanıt

Argümanın varsa şuna cevap ver, aydınlat beni. Masum bir erkek, neden sırf erkek diye asgari ücretin 15 katı bedelli ödüyor? Neden buna kimse cinsiyet ayrımcılığı demiyor?

• Bu berbat bir durum, kimse aksini söylemiyor zaten. Ama erkek hakları hakkında konuşanlar da %100 haklı. Bu ikisi bir çelişki ya da birbirine zıt bir durum değil. Asıl bunu anlamayanların idrak yolları kapalı.

Aksini iddia ediyorsan gel savun bana asgari ücretin 15 katı bedelli ödemeyi. Ya da bunun hiçbir yerde cinsiyet ayrımcılığı olarak muamele görmemesini.

Aydınlat beni o müthiş derecede açık idrak yollarınla!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strategen -- 21 Ocak 2021; 12:24:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: strategen

Argümanın varsa şuna cevap ver, aydınlat beni. Masum bir erkek, neden sırf erkek diye asgari ücretin 15 katı bedelli ödüyor? Neden buna kimse cinsiyet ayrımcılığı demiyor?

Bunların hepsinin cevabını sana vedim aslında ama durup düşünmeden kendini savunduğun için anlayamıyorsun.

erkeklerin bedelli ödüyor olması kadınların suçu mu?

kadınların tecavüze uğruyor, her gün onlarca kadınların ölüyor olması kadınların suçu mu?

Kadınların gece sokağa çıkmaktan korkuyor olmasından, eğitimsiz kalmasından kim sorumlu?

Ev hanımı olun kariyer yapmayın, çalışmayın, damızlık gibi sadece çocuk yapın hayal kurmayın diye dayatılması kadınların suçu mu?

Bana kadınların erkek üzerinde salakça bi nafaka argümanı dışında kurduğu sistematik bir baskı göster.

Erkeklerin diğer erkeklere yarattığı dezavantajları kadınlar yaratıyormuş gibi göstermeye çalışıyorsun

Bir erkeğin tercih edilmiyor olması kadının suçu değil diğer erkeğin ondan daha iyi olması, bu kadar.

Erkeğin madende ölüyor olması, o maden üzerinen haksız kazanç sağlayan ataerkil toplumun ürünü firmanın bir sonucu

Gerçekten bu bağlantıları kuramıyor musun şimdi zihninde?

Amaan ya :D kime ne anlatıyorum, kağıttan kale gibi argüman yıkıyormuş falan filan. Tamamdır kendi hayal dünyan içerisinde yaşamaya devam edebilirsin

• Her zaman diyorum değil 20 bin 120 bin lira maaş alsanız huzur yok. Çünkü ahlaki olarak çökmüş, neresinden tutsanız elinizde kalır.

• Dr. Donanım kullanıcısına yanıt
    Çok güzel demişsiniz, okullar yardımcı olmayınca kendi kendimizi eğitmek zorunda kalıyoruz.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.