Şimdi Ara

kıvanç tatlıtuğ Vatan Borcunu nakit ödedi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
3
Favori
3.769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • biz enayiyiz zaten... 25 milyar verebilecek durumum var. ama bedelli yaparsam atalarıma saygısızlık olur.
  • Konuyu görünce aklıma direk sen geldin. @Treth Anlat ramboluk askerlik anılarını da dinleyelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

Konuyu görünce aklıma direk sen geldin. @Treth Anlat ramboluk askerlik anılarını da dinleyelim

Anlatılacak bir şey yok. Ne görev verdilerse yaptım. Askeriye de harbiden sadece izmarit toplatılan yada sadece mutfakta çalıştırılan personeller var. Her bir kişinin yapabileceklerine göre iş veriyorlar .

Kimi dağlarda görevde kışla yüzü görmeden bitiriyor görev süresini kimisi kışlada izmarit toplayarak. Bu iş adamına göre değişiyor. Ama her askere giden sanıldığı gibi hiç bir işe yaramadan gidip gelmiyor onu bilesiniz.
  • 18 ay boyunca sınır karakolunda patates soyarak ülkeyi kurtaranlar gelmiş yine... Abi hiç bir işe yaramıyorsanız it kopuksanız gidin tabi askere belki adam olursunuz. Hayatınıza anlam gelir belki... Aklı başında kimse işini gücünü evini karısını çocuğunu bırakıp askere gitmek istemez, hele gidip çatışmaya girmek hiç istemez, bu arkadaşların çoğu daha ilk okul bebesi gelmiş burada sallıyor 15 yıl sonra görecem ben sizi... Ha yok askere gidip çatışmaya girdim diye ciddi ciddi bununla övünen varsa da ruh hastasıdır. Forumda dolanmayı bırakıp iyi bir psikoloğa gitmesinde fayda var.
  • lan patates soyup yer silmekle bos sarjorle nobet tutmakla kamuflaj giymekle kimse yigit falan olmaz aklınıza sokun sunu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sizi koruyan kişilere böyle hainlik yapmaya gerek yok, benimde param var bende gitmemesini bilirdim ama gittim, yaptım ve geldim sonuçta bu bir görev. Şuan gece yatağında uyuyabiliyorsan orada bizi koruyanlar yüzündendir. Annen, baban ve kardeşlerin rahat rahat gezebiliyorsa onlar yüzündendir. Sizin tek amacınız hayatımızdan 1 yıl boşa gitmesinde ne olursa olsun diyorsunuz. Yazık Yazık gençliğe yazık, parlak gençler görmek yerine sönük gençler görüyorum ve böylede devam edecek diyorum.

Ben askerliğimi hudutta yaptım gerisini siz düşünün.

Yukarıda bir kaç yorumu okudum ama içim yandı resmen. Onları yabancı birisine okutsam utancımdan ölürüm o derece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SDEOEUS -- 25 Aralık 2014; 11:13:18 >
  • Amaç herkesin silah kullanmasını bilmek ise alırsın askere 2 ay gerçek anlamda bir silah kullanma eğitimi verirsin sonra yollarsın. 12 ay 5 ay çöp toplamanın-hamallığın vatanı kurtaracağı felan yok. Gerçi işini iyi bilen asker de artık kurtaramaz devir ekonomi devri parası olan güçlüdür iman power devri sona erdi.

• Gittik gördük,5 ayimiz heba oldu,umarim 10 bin 25 yasa duserde herkes gider.

• Ne var bunda?Parasi varmis vermis.Kendini heba etmemis.

Ne kadar arkadasim varsa giden,manyakca biryer diyor askeriye icin.Sacma kurallardan ziyade cogunlukla sorunlu tiplerin yer almasiyla alakali.Azer Bulbul dinleyen hapci,otcu tayfa surusune bereketmis

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben kesinlikle hakkımı helal etmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HanRa

Ben kesinlikle hakkımı helal etmiyorum.

Ne hakkın var ki zaten.

• Sigara izmaritlerini toplamanın, buyıkları terlemiş 20 yaşındaki birinden emir alınca vatan kurtarıldığını sanan bordro klavyeliler toplanmış yine.

• Asıl suç gidende değil, bunu çıkaran paragöz devlette. Tüm asker kaçaklarına bu hak sağlanıyor ve tamamen çifte standart, askerliğin bedeli olmaz, o zaman toptan kaldırırsın kimse gitmez. Zaten bu saatten sonra da kimse çocuğunu askere göndermemeli, bakalım o zaman kimi bulacaklar askerlik yapacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BJK -- 25 Aralık 2014; 10:18:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GTFO

işte türk gençi. yakışırrrrrrrrrr

Vatan size emanet.

Adam kariyerinin zirvesinde bos bos konusnada yol al

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • BEN IŞİD ZAMANI ASKERE GİTTİM SINIRDAYDIM NE ÇEKTİĞİMİ BİR TEK BEN BİLİRİM DEVRİYEYE GİDİP AYAKTA 10 SAAT ÇAPRAZ TUTUŞTA G3 TÜFEĞİYLE BEKLEMEK ARDINDAN GECENİN KÖRÜNDE GELİP GECE 2-4 NÖBETİNE ÇIKIP 1 SAAT UYUYUP SABAH 5 DE GÖREVE BAŞLAMAK NEDİR BİLİRMİSİNİZ? TUVALETİMİZİ YAPMAYA KORKUYORDUK ÇÜNKÜ ADAM GİBİ TUVALET BİLE YOKTU! ÇAY İÇMEK BİLE BİR LÜKSTÜ PLASTİK İĞRENÇ MİKROP DOLU BARDAKLARDA 1 ÇAY İÇEBİLMEK İÇİN NE KADAR UĞRAŞTIĞIMIZI BİLMEZSİNİZ. @Tarîhçî @Treth @LehrPanzer @K.B.V.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Realist-

BEN IŞİD ZAMANI ASKERE GİTTİM SINIRDAYDIM NE ÇEKTİĞİMİ BİR TEK BEN BİLİRİM DEVRİYEYE GİDİP AYAKTA 10 SAAT ÇAPRAZ TUTUŞTA G3 TÜFEĞİYLE BEKLEMEK ARDINDAN GECENİN KÖRÜNDE GELİP GECE 2-4 NÖBETİNE ÇIKIP 1 SAAT UYUYUP SABAH 5 DE GÖREVE BAŞLAMAK NEDİR BİLİRMİSİNİZ? TUVALETİMİZİ YAPMAYA KORKUYORDUK ÇÜNKÜ ADAM GİBİ TUVALET BİLE YOKTU! ÇAY İÇMEK BİLE BİR LÜKSTÜ PLASTİK İĞRENÇ MİKROP DOLU BARDAKLARDA 1 ÇAY İÇEBİLMEK İÇİN NE KADAR UĞRAŞTIĞIMIZI BİLMEZSİNİZ. @Tarîhçî @Treth @LehrPanzer @K.B.V.

İlginç.Bende Tunceli'de askerlik yaptım. Pek kışla yüzü görmedim gerçi hep görevdeydik ama.. Ben eğleniyordum valla hiç şikayet etmedim. Açıkcası bittiğinde çok üzülmüştüm. Askerliği ben 33 yıllık hayatım içinde 18 aylık bir tatil olarak görüyorum.

Ne güzeldi be. Gece çöktüğünde ortalıkta sigara içen erlerin kırmızı noktalar halindeki ufak ışıkları haricinde hiç bir şey kalmıyordu. Uzanabildiğine gökyüzü tamamen karanlık. Ben çok seviyordum dağlarda dolanmayı bütün görevlere katıldım bölük komutanı artık görev olduğu zaman ilk beni arıyordu. Hala özlemini çekiyorum o günlerin.

• quote:

Orijinalden alıntı: -Realist-

BEN IŞİD ZAMANI ASKERE GİTTİM SINIRDAYDIM NE ÇEKTİĞİMİ BİR TEK BEN BİLİRİM DEVRİYEYE GİDİP AYAKTA 10 SAAT ÇAPRAZ TUTUŞTA G3 TÜFEĞİYLE BEKLEMEK ARDINDAN GECENİN KÖRÜNDE GELİP GECE 2-4 NÖBETİNE ÇIKIP 1 SAAT UYUYUP SABAH 5 DE GÖREVE BAŞLAMAK NEDİR BİLİRMİSİNİZ? TUVALETİMİZİ YAPMAYA KORKUYORDUK ÇÜNKÜ ADAM GİBİ TUVALET BİLE YOKTU! ÇAY İÇMEK BİLE BİR LÜKSTÜ PLASTİK İĞRENÇ MİKROP DOLU BARDAKLARDA 1 ÇAY İÇEBİLMEK İÇİN NE KADAR UĞRAŞTIĞIMIZI BİLMEZSİNİZ. @Tarîhçî @Treth @LehrPanzer @K.B.V.

Hadi lan ordan sen trollün tekisin birde capslock açık sallamış.

• quote:

Orijinalden alıntı: HanRa

Ben kesinlikle hakkımı helal etmiyorum.

Sen kimsin ? Senin ne hakkın var ? Triplere bak hele .

Devlet böyle bir kanun çıkarmış adam kullanıyor .

Yıllardır araya tanıdık sokarak , Amerika'da okuyorum ayağına askere gitmeyen Milletvekillerinin çocukları , Bakanların çocukları var . Ya herkes gitsin adam akıllı ya da parayı veren gitmez .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 25 Aralık 2014; 10:48:56 >
  • Ben suan 151 gunluk askerim. Deselerki yaptiklarini Duselim geri kalan parayi ver git . gider kredi Ceker veririm askerlik filan yapmiyoruz ki amelelik yapiyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: Achilles.

Vatan haini 1 milyar dolarimda olsa giderim. Gitmek icin gun sayiyorum

Adamın nicki achilles
    Merak ediyorum kimin askeri olmak istyorsun?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.