Şimdi Ara

kıvanç tatlıtuğ Vatan Borcunu nakit ödedi (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
3
Favori
3.769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yoklama kaçağı olduğum için pasaport çıkarmayan o polis memuru bu yasadan sonra acaba rahat uyuyabiliyormudur!!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • vatan borcu ne alaka? sonra öderim diye ben ne almışım vatandan da vatan borcu oluyor?
    beyinleri nasıl çalışıyor bu insanların? Vatandaşı hangi pozisyonda nasıl düzeltirim diye şaşırıyorlar sonra da vatan millet sakarya.
    Eşşek olduktan sonra semer vuran çok olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BJK

Asıl suç gidende değil, bunu çıkaran paragöz devlette. Tüm asker kaçaklarına bu hak sağlanıyor ve tamamen çifte standart, askerliğin bedeli olmaz, o zaman toptan kaldırırsın kimse gitmez. Zaten bu saatten sonra da kimse çocuğunu askere göndermemeli, bakalım o zaman kimi bulacaklar askerlik yapacak.

anne babanın lafına mı bakacaklar sanki
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    İşine gelince hükümete sektirirsin ama bu bir kanun diye de arkasına sığınırsınız, avatarınıza da Atatürk'ü koyarsınız. Avatarınızdaki adam bir askerdi, siz de güya onu önder olarak bilen ve onun kurduğu ülkeye asker olmaktan kaçan birisiniz.

Sıkıntın boşuna değilmiş, iyice öğrenmiş olduk.

Sizin gibiler yüzünden bu ülke ne düzgün bir muhalefete ne de düzgün bir hükümete sahip olamaz.
  • Achilles. kullanıcısına yanıt
    imzalattıkları sözleşmeleri biliyor musun? muhteemelen askere gitmeye kalkarsa yüklü tazminat ödetirler...
  • Tüm vatan hainleri doluşmuş gene

Devir sizin devriniz gezin dolaşın askermiş falan kasar sizi.

Eskiden ordudan kaçanın sonu infazdı. Ah eski günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlpKhanate -- 25 Aralık 2014; 12:17:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HanRa

İşine gelince hükümete sektirirsin ama bu bir kanun diye de arkasına sığınırsınız, avatarınıza da Atatürk'ü koyarsınız. Avatarınızdaki adam bir askerdi, siz de güya onu önder olarak bilen ve onun kurduğu ülkeye asker olmaktan kaçan birisiniz.

Sizin gibiler yüzünden bu ülke ne düzgün bir muhalefete ne de düzgün bir hükümete sahip olamaz.

Avatarımdaki Adam hem bir askerdi hem de gerçek bir liderdi . Birilerine yaranmak için askerlerinin şehit olduğu yerlerden Ermeni çetelerini geçirtmedi . Dağdaki teröristler ile masaya oturmadı . O zamanlar da askerlik yapmak bir onurdu , vatani bir görevdi .

Şimdi torpilin döndüğü yer de sen anca elinde paspas la vatani görev yapıyorum sanarsın .

Neyse senin kimse de bir hakkın yok olamaz da çok istiyorsan kendin yaparsın yaptıysan benim yerime de bir daha yaparsın .

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

quote:

Orijinalden alıntı: HanRa

Avatarımdaki Adam hem bir askerdi hem de gerçek bir liderdi . Birilerine yaranmak için askerlerinin şehit olduğu yerlerden Ermeni çetelerini geçirtmedi . Dağdaki teröristler ile masaya oturmadı . O zamanlar da askerlik yapmak bir onurdu , vatani bir görevdi .

Şimdi torpilin döndüğü yer de sen anca elinde paspas la vatani görev yapıyorum sanarsın .

Neyse senin kimse de bir hakkın yok olamaz da çok istiyorsan kendin yaparsın yaptıysan benim yerime de bir daha yaparsın .

Bende senin kafada düşünüyorum bu hükümetin askeri olmam.

Ama bazıları varki işi tembellikten korkaklıktan dolayı büyütüyor. Bedellicilerin çürük raporcuların çoğu da böyle. Onlarla öteki dünyada hesaplaşırız. Vatan hainleri ağır bir suç

Caliph lafım sana değil tamamen aynı düşünüyorum senle

kıvanç tatlıtuğ  Vatan Borcunu nakit ödedi

• Askerliği gelir kapısı yaptılar ya ne diyeyim ben.
  • 18 bin çok az. Madem böyle bir şey çıkarıldı en az 50 bin olmalıydı. Zengin her türlü öder, fakir zaten az olsun çok olsun ödeyemeyecek. Hiç değilse giden 18 bin gibi cüzi bi miktar için gitmiş olmasın. 3 kuruş için sürünüyorum demesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Brian Sparrow

Bir çoğunuzun sövdüğü Volkan Demirel ve Emre askerliğini yaptı.

biri döviz ile yaptı diyeri şimdiki yasadan yararlanacak. neyin askerliği bu?
    şimdi onlar söven bir çoğu sanada sövüyormudur ?

• quote:

Orijinalden alıntı: the right hand of evil

18 bin çok az. Madem böyle bir şey çıkarıldı en az 50 bin olmalıydı. Zengin her türlü öder, fakir zaten az olsun çok olsun ödeyemeyecek. Hiç değilse giden 18 bin gibi cüzi bi miktar için gitmiş olmasın. 3 kuruş için sürünüyorum demesin.

tamamen katılıyorum

• Gidip ne yapacaksınız ki? Komutanın karısına yemek götüreceksiniz ayakcılık yapacaksınız patates soyacaksınız boşuna mermi harcayacaksınız soğukta donacaksınız hırlısıyla hırsızıyla uğraşacaksınız yer cücesinin tekinden sırf sizden yüksek rütbeli diye tokat yiyeceksiniz ağzınızı açarsanız ceza alacaksınız gereksiz eğitimlerde kendinizi sakatlayacaksınız ne gerek var milleti zorla askere götürüyorlar bunun yerine insanları zorla okutsalar zorla birşeyler öğretseler böyle ülkeye katkıda bulunmaya zorlasalar daha iyi değil mi? Ayrıca Kıvanç Tatlıtuğ neden gitsin ki askere adam sizin gözünüzde askere gitmiş olmak için aylık 50.000TL'ye yakın parasını mı bıraksın?
  • Askerliğini komando olark yapan biri olarak askerlik saçmalıkdan başka bişey değildir
    Benim tek kızdığım garibanlar ölsün zihniyetidir
    Keşke askerliği isteyenler gönüllü olarak ve maaşlı askerlik yapsa
    En zor görevden en basit bulaşık yıkamaya kadar askerlik isteyenlerin maaşla yapcağı biyer olmalı
    Emin olun ülke ekonomisi dahi çok iyiye gider milyon tane askere yok yere milyarları vermek yerine yeterikadar gönüllü askere maaş vermek çok daha mantıklıdır

• quote:

Orijinalden alıntı: MrKira

quote:

Orijinalden alıntı: the right hand of evil

18 bin çok az. Madem böyle bir şey çıkarıldı en az 50 bin olmalıydı. Zengin her türlü öder, fakir zaten az olsun çok olsun ödeyemeyecek. Hiç değilse giden 18 bin gibi cüzi bi miktar için gitmiş olmasın. 3 kuruş için sürünüyorum demesin.

tamamen katılıyorum

En az 30bin olmalıydı
  • Liselilerin yeni eğlence kaynağı olmuş askerlik, merak etmeyin ya askere geleceksiniz ya da gidip 18 bincik bayılacaksınız.

Bizim ülkemizin yapısında, askerlik bir zorunluluktur. Zorunlu askerliğin kaldırılması ise devletimize zarar verir ve ordu içindeki temel görevlerin yerine getirilmesini zorlaştırır. Şimdi anlamıyorsunuz ama günü gelirse (ki umarım gelmez) nasıl asker olunuyor görürsünüz. Ülkemizin son 90 yılı barış ortamında geçiyor diye, hayatı toz pembe sanmışlar hemen. (Ki ne kadar barış ortamı o ayrı konu)
  • Canı isteyen gitsin istemeyen gitmesin aga ne diyim ben şimdi. 4 ay alacağın eğitimle (zaten kısa dönem gidersen eğitim bile almıyon) ne olacakki? Yapılacaksa askerlik, faydalanılacaksa bu eğitimden en az bir yıl kalıcan hacı askerde yapacak bişey yok.

Not:Bende gitmeyi düşünüyorum bu arada. Ama dediklerimi tamamen objektif bir şekilde ele aldım

• Adam mantıklı olanını yapmış. Bölüm başına 30,000 TL'den aşağısını almıyordur zaten. Burada "Vatan Millet Sakarya" kafasını yaşayan lise öğrencilerine takılmayın. Kendi kararlarını kendisi veremeyecek çoluk çocuk gelmiş burada vatanı kurtarmaya çalışıyor.
  • Birde şöyle bişey var ünlü adamın askerliği zor geçer. Herkes sağdan soldan saldırır. Dakikada 500 soru soranlar, yakışıklılığını zenginliğini kıskanıp ezmeye çalışanlar, Düşünsenize 6 ay yapacak olsa 6 ayda psikolojisi çöker insanın. Mesela Cem Yılmaz yaptı askerliğini ama onun durum farklı herkesin sevdiği biri sonuçta bir kişi ezmeye kalksa 10 kişi arka çıkar ama Kıvanç gibi bir adama orda kimse arka çıkmaz durumu çok fena olur. Birazda el mecbur bedelli yapmıştır kendinizi onun yerine koyun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExTReMee

askere gıtmeyenler genelde vatan vatan der. Ama 3 kameranın yapıcagı seyı 100 asker yapar gece gunduz nobet tutar. Komutanların egolarını tatmın etmeye calısırlar. Kısacası odeyebılcek gucu olan kesınlıkle odesın. Askercılık oynamasın kımse bosuna. Not: 356 kısa donem safak 76

Yazacaklarimi yazmışsın dostum eline sağlık
    Bende 352.KD olarak yaptım güzel anlari olsa da bedelli imkanım olsa gitmezdim
    Rezillik ten başka birşey değil

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.