Şimdi Ara

Kiralık ev Kapora sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba beyler ev kiraladım 550 tl kapora verdim arkadaşlarımın yanına çıkıcam kira kontratında herhangi bir sure belirtilmemiş 1 seneyi doldurmadan evden çıksam kaporayı alabilir miyim bir sorun olurmu...???

• Evden çıkmadan önce haber verip, anlaşırsanız belki fakat gelip " yarın evden çıkıyorum." Gibi söylersen gram para iadesi yapmazdım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BlackVnM kullanıcısına yanıt
    hatır gönül işi sormuyorum abicim burda ben olsam vermeme sen olsan ver o kimlere versin gibi kapora bu eve herhangi bi zarar verirsem kesilicek olan para evde bi zararyok tek durum evde bi seneyi doldurmamış olmam bununla ilgili bi kanun hukuk varmı nerde yazar nedir onu öğrenmek istiyorum...
  • Kira sözleşmesini nasıl yaptığınıza bağlı. Kimisi 6 aylık kimisi senelik sözleşme imzalar. SÖzleşme tarihi dolmadan çıkmak istiyorsan da önceden bildirip anlaşman gerekir. Yarın çıkıyorum dersen depozitini vermeyebilir ev sahibi. Oturup ev sahibi ile anlaşma yoluna gitmen lazım.
  • Piêr Dé Sans kullanıcısına yanıt
    işte sorunda o sözleşmeyi 3 kere okudum oturup özellikle ama herhangi bir tarih bilgisi yok... :s
    dedim acaba kanunen bi süresimi var ordan toslamıyım dedim ....:S
  • yogilit Y kullanıcısına yanıt
    Seneliktir o zaman. Kira sözleşmeleri genelde senelik olarak hazırlanır. Ekstra bir şey varsa sözleşmede belirlenir. ev sahibi ile konuşmanızda fayda var.
  • adamın yeni kiracı bulması için önceden haber ver 1 ay falan anlayışla karşılayabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.