Şimdi Ara

Aracımı sattım Alıcı Tamir ücreti istiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
0
Favori
16.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

8 Kasım 2020 de bmw5 2005 model 207000 km deki aracımı sattım.Satarken de araın motoru ve ön takım ve şanzımanı ile ilgili yakın zamanda neleri yaptığımı faturaları(15000 tl ) ve videolarıyla Alıcıya anlattım Şanzımanda 2-1 düşerken hafif vuruntu sebebiyle Şanzıman üreticisi ZF servisinde aracın yağ ve flitesini değiştirdiğimi Fakat vuruntunun geçmediğini "onlarında 3-5 ay kullanmamı geçmez ise şanzıman açılıp bakılacağını" söylediklerini alıcıya anlattım ki Ekpertiz firması da aracımda Motar-Ön takım anlamında kusur yok şanzımanda vuruntu var dediler Alıcı bu şekilde aracı satın aldı.

Dün akşam bir telefon kendisini Alıcın Avukatı olduğunu söyleyen sahış müvekkilim aracı BMW servisinde tamir ettirdiğini şanzımanın açıldığını ve 15000 Tl harcandığını bu parayı benden talep ettiklerini söyleyerek sinirlerimi hoplattı Benim cevabım ise durumu bilerek aldıklarını bu parayı veremeyeceğimi Neden tamir ettirmeden bana sorulmadığını sordum Ben aracığım diyerek konuyu kapattı Müvekkilime durumu anlatacağını söyleyerek telefonu kapattık.

Şimdi:

1-Böyle bir hakları var mı?

2-Dava sürecine girerse Kaybetme/Kazanma şansım nedir?

Başına bu tarz olay gelen var mı?

• Ayni olay benn evimi satarken basima geldi.10 yillik bir dairemi satin alacak musteri 3 kez eve gitti geldi. Satin alma surecinin ustunden 1 ay gectikten sonra evi bosalttim.Adam usta cagirip evdeki ufak tefek sikintilari( birkac kapi kolu arizasi, mutfagin alt dolabinin kismi yerinnde bir curume, banyoda lokal derz eksiklikleri)) gormusler. Adam bana telefon acip direk sunu dedi. Ben 500 milyari 4 duvarami verdim. Sen beni dolandirdin!!!!!! Hayatimda boyle bir seyle karsilasmadim inanin. Tabiki sert gelen sutu gogsumuzde yumusatip ayni sertlikte geri gonderdik. Ben sunu gordum arkadaslar, bu memlekette birinin malini satin alirken karsidaki kisi sanki o maldan dunyada bir tane daha yokmus gibi pazarlamaya kalkiyor, Sen malini satacagin zaman ise dunyanin en degersiz en arizali en problemli malini satiyoormussun hissiyati ile sana yaklasip fiyta kirmaya, ariza cikarmaya calisiyorlar.

quote:

Orijinalden alıntı: umgaca

Geçenlerde iş yerinden bir arkadaşın başına geldi, arabayı satmış 6 ay geçmiş eee ben bunun balatalarını değiştirdim masrafını ortak ödeyelim. yuhh yani

eksper araca baktıysa senin yapacağın bir şey yok, sağlam bile deseydi raporda sorumluluk sana ait değil. kaldı ki raporda vuruntu ile ilgili uyarı varsa hepten kurnazlık yapmaya çalışıyorlar.

Eskiden ahlak vardı. Şimdi yok.. Durumun özeti.

quote:

Geçenlerde iş yerinden bir arkadaşın başına geldi, arabayı satmış 6 ay geçmiş eee ben bunun balatalarını değiştirdim masrafını ortak ödeyelim. yuhh yani

eksper araca baktıysa senin yapacağın bir şey yok, sağlam bile deseydi raporda sorumluluk sana ait değil. kaldı ki raporda vuruntu ile ilgili uyarı varsa hepten kurnazlık yapmaya çalışıyorlar.

Bana biri bunu söyleyecek gülmekten konuşamazdım   Balata parasının yarısını istemek nedir ya insanlarda utanmak da kalmamış  

Bir de bu tipler üredi, adam arabayı hatalarını bilerek alıyor üzerine tamir ettirip parasını istiyor. Benim de zamanında başıma gelmişti. Adama arabayı sattım aradan 8 ay geçmiş otomatik viteste sorun çıkmış parasını istiyor sen beni dolandırdın diyordu.
    Aldığın araba sıfır mı ya da ölümsüz mü bu araçlar hiç sorun çıkarmayacak? Kullan kullan millet acemiliğini senin araçta atsın sonra gel sorun çıktı. Engelledim ne yaparsan yap dedim kullanıp kullanıp bozup bana gelme. Bişey de yapamadı zaten.
  • Hakları yok bence , araba 2005 model neyin ne zaman çıkacağı belirsiz yarın klima kompresörü bozulur 5-10 bin TL daha mı isteyecekler sizden?

Arabayı baktırmış expertiz sokmuş kullanmış sizden bir hak isteyemez..
  • eksper raporunda yazılı varsa şanzımandaki sıkıntı, bilerek aldığının kanıtıdır. üstüne soğuk su şçmesini söyleyin...

• 2005 model bmw yi alıp masraf etmeden bineceğini düşünüyorduysw zaten hayal aleminde yaşıyordu sanırım arkadaş

Yurt dışında arıza açar masraf çıkarır diye hurda parasına satıyor o model bmwleri
  • Bir de bu tipler üredi, adam arabayı hatalarını bilerek alıyor üzerine tamir ettirip parasını istiyor. Benim de zamanında başıma gelmişti. Adama arabayı sattım aradan 8 ay geçmiş otomatik viteste sorun çıkmış parasını istiyor sen beni dolandırdın diyordu.
    Aldığın araba sıfır mı ya da ölümsüz mü bu araçlar hiç sorun çıkarmayacak? Kullan kullan millet acemiliğini senin araçta atsın sonra gel sorun çıktı. Engelledim ne yaparsan yap dedim kullanıp kullanıp bozup bana gelme. Bişey de yapamadı zaten.
  • Hiç bir şey yapamaz

Olay anlattığınız gibiyse ve o an olan güncel sorunları söylediyseniz avucunu yalasın. Herif tam bir şark kurnazı belli, avukat fln tezgah bile olabilir
  • Disco Volante kullanıcısına yanıt

Evet aynen anlattığım gibi

• thanatosus kullanıcısına yanıt

Ayıplı ürün diye bi kanun maddesi varmış ama orada daha çok km düşürme veya normal hasarlı sattığın aracın pert kayıtlı çıkması durumunda AYIPLI ürün oluyormuş

• Brother ToLGa B kullanıcısına yanıt

Yani mantıken haklısınız Bende sizin gibi düşünüyorum Ki bne alırken aracın yaptırdığım kusurlarını bilerek aldım ve yaptırdım sonuta 15 yaşında araç alıyorsun 3/5 yaşında değil ki?

• Durumu bilerek almış zaten artık iş işten geçmiş, alan kişi masrafları öder araba artık onun. Avukat işi de numara olabilir, göz korkutma işi gibi
  • Geçenlerde iş yerinden bir arkadaşın başına geldi, arabayı satmış 6 ay geçmiş eee ben bunun balatalarını değiştirdim masrafını ortak ödeyelim. yuhh yani

• quote:

Eskiden ahlak vardı. Şimdi yok.. Durumun özeti.

• Bir kere kişisel verilerin korunmasına göre avukat seni öyle kafasına göre arayamaz
    Avukata söyle o işler telefonla olmaz o işler ihbarname adı verilen bir şey var onla oluyor daha beni arama de
    + benimde 2005 model bmw aracım var yaştan dolayı yetkili servisler kabül etmiyor aracı sizin satılan aracı nasıl aldılar ki
  • Normal şartlarda 1 kuruş bile talep edemez.

Aracı almak isteyenin.expertix vs işlemler yaptırarak aracın her türlü techizzatını kontrol ettirmesi gerekirdi almadan önce.

Araç satış sözleşmesi imzalanıp el değiştirdikten sonra olacak her türlü işlem yeni sahibi tarafından karşılanır olması gerekir.

• Eksper raporunda şanzıman sıkıntısı yazıyorsa hiçbir şey olmaz. İlanda ve alıcı ile mesajlaşmalarda yazılı ise onu da saklayın.

Yazılı değilse de 15 yaşında araçta birşey çıkacağını sanmam ama biraz kafa yorarlar.
  • hazarcep H kullanıcısına yanıt

Bilemem...

• townend T kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlarında dediği gibi hiç bir hakkı yok ekspertizde sıkıntılı oldugu yazıyor diyorsun bilerek aldı. Belki kopartırım cabasındalar belki de alım satımcıdır
  • Ayni olay benn evimi satarken basima geldi.10 yillik bir dairemi satin alacak musteri 3 kez eve gitti geldi. Satin alma surecinin ustunden 1 ay gectikten sonra evi bosalttim.Adam usta cagirip evdeki ufak tefek sikintilari( birkac kapi kolu arizasi, mutfagin alt dolabinin kismi yerinnde bir curume, banyoda lokal derz eksiklikleri)) gormusler. Adam bana telefon acip direk sunu dedi. Ben 500 milyari 4 duvarami verdim. Sen beni dolandirdin!!!!!! Hayatimda boyle bir seyle karsilasmadim inanin. Tabiki sert gelen sutu gogsumuzde yumusatip ayni sertlikte geri gonderdik. Ben sunu gordum arkadaslar, bu memlekette birinin malini satin alirken karsidaki kisi sanki o maldan dunyada bir tane daha yokmus gibi pazarlamaya kalkiyor, Sen malini satacagin zaman ise dunyanin en degersiz en arizali en problemli malini satiyoormussun hissiyati ile sana yaklasip fiyta kirmaya, ariza cikarmaya calisiyorlar.

• quote:

Bana biri bunu söyleyecek gülmekten konuşamazdım   Balata parasının yarısını istemek nedir ya insanlarda utanmak da kalmamış  

• telefonlarını açma derim engelle gitsin. telefondaki eleman avukat bile olmayabilir blöf yapmış olabilir. 2005 bmw almış sorun çıkartacağı çok belli sen arabayı satmışsın konu kapanmış. adam sorununu bilerek almış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeremy Klakson -- 25 Kasım 2020; 10:26:49 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.