Şimdi Ara

Kira vermeyen kiracı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba , 2019 ocak ayında binamı kiraladım çek karşılığı aylık 35000 tl toplam 400000 tl lik bir borçları var lakin hiç kira alamadım kiraladığım kişi firması iflas etmiş başka bir firmaya kiralamış avukata verdim bende lakin avukat bu işin iyi ihtimal 1,5 2 sene süreceğini normalde 4 5 sene sürebilir diyor internette araştırma yaptım normalde kira vermeyen kiracılar 4 5 ay tahliye oluyor diye biliyorum en kötü 10 ay sürüyor diye biliyorum . Acaba avukatım kiracılarım ile anlaşıp işi uzatma ihtimali varmıdır . Teşekkürler şimdiden.

• Tahliye için dememiştir o kadar sürer diye. Mahkemeler için demiştir. 4-5 ay bile çok orada çok haklısınız.
    Bu ülkede iş yapacaksanız işinizi çok sağlam kazığa bağlayacaksınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi titan321 -- 19 Ekim 2019; 12:52:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: titan321

Tahliye için dememiştir o kadar sürer diye. Mahkemeler için demiştir. 4-5 ay bile çok orada çok haklısınız.
    Bu ülkede iş yapacaksanız işinizi çok sağlam kazığa bağlayacaksınız.
    mahkeme için demedi sanırım , tahliye için söyledi ben bir teyit edeyim cevap için teşekkürler.
  • tahliye o kadar sürmez 3 ay dan kısa sürer. iflas etmiş adamdan 400 bini alamaz. sen hemen binayı boşaltmaya bak. sözleşmeyi adamla yapmışsan şansın olur. firmayla yapmışsan şansın yok.
    bir de çek karşılığı nası kiraya verdin anlamadım? Çek mı aldın adamdan? niye böyle bişey yaptın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sioux

tahliye o kadar sürmez 3 ay dan kısa sürer. iflas etmiş adamdan 400 bini alamaz. sen hemen binayı boşaltmaya bak. sözleşmeyi adamla yapmışsan şansın olur. firmayla yapmışsan şansın yok.
    bir de çek karşılığı nası kiraya verdin anlamadım? Çek mı aldın adamdan? niye böyle bişey yaptın
    çek konusunda salaklık ettim artık onda yapacak bir şey yok . Sözleşmeyi adam la yaptım .
  • arcmage_enes kullanıcısına yanıt
    ok.
    sözleşmeyi adamla yapmışsan gerçek kişi ile 400 binin bir miktarını alma şansın olur demek istedim

• sioux kullanıcısına yanıt
    Çok saolun.

• 3 ayda tahliye ancak ve ancak küçük şehirde yapılabiliyor. Tahliye talepli icra takibi yapsanız, ilk tebligatta tebliğ olsa dahi 40 güne yakın bekleyeceksiniz. Hemen dava açsanız ilk duruşmayı 3 ay sonraya veriyorlar. Tebligat yapılamazsa 35e göre yapacaksınız falan. Herşey yolunda gitse, küçük şehirde işi az olan mahkemede dava açarsanız 4 ay minimum. Büyük şehirlerde 6 7 aydan önce tahliye kararı zor. Hatta ilk duruşmayı 8 9 ay sonraya verem yerler var

• quote:

Orijinalden alıntı: sertosman

3 ayda tahliye ancak ve ancak küçük şehirde yapılabiliyor. Tahliye talepli icra takibi yapsanız, ilk tebligatta tebliğ olsa dahi 40 güne yakın bekleyeceksiniz. Hemen dava açsanız ilk duruşmayı 3 ay sonraya veriyorlar. Tebligat yapılamazsa 35e göre yapacaksınız falan. Herşey yolunda gitse, küçük şehirde işi az olan mahkemede dava açarsanız 4 ay minimum. Büyük şehirlerde 6 7 aydan önce tahliye kararı zor. Hatta ilk duruşmayı 8 9 ay sonraya verem yerler var
    Yer İstanbul - Bağcılar da .
  • arcmage_enes kullanıcısına yanıt
    1 yılı bulabilir

• İstanbul ise 3 ayda tahliye zor. Bazen 1 yılı bulabiliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: bycanan

İstanbul ise 3 ayda tahliye zor. Bazen 1 yılı bulabiliyor
    1 yıl ise gene iyi ama ben bu vatandaştan hiç kira almadım ve 10 yıl kira kontratımız var . Kiraladığım kişi değil başka bir firma bulunuyor şuan da .
  • 5 yıllık borçlar geriye yönelik tahsil edilebilir ama sizin konu biraz karışık. Kontratta başkasına kiraya verilemez ve devir hakkı yoktur gibi ibareler yoksa; şuan ki kiracı işgalci kapsamına sokulabilir.

İşiniz biraz karışık. Kontratoyu görmek lazım. Yalnız ciddi bir kira söz konusu. Yerinizde olsam bir avukatlık ofisinin kapısını çalardım.
  • bycanan B kullanıcısına yanıt
    Şuan bir avukat işe vermiş durumundayım, bir çok halden dava açmış bulunmaktayım.ama 1.5 sene gibi bir tahliyeden bahsediyor kiralayan şahıs dolandırıcı benim gibi bir çok kişiye zarar veriyor parası olmadığı belli.

• Merhaba tekrardan avukatım ile görüştüm tahliyenin minumum 1,5 sene süreceğini söylüyor bende zararı azaltmak için uzlaşmaya gideceğim muhtemelen kiracıyı bulabilirsem umarım .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.