Şimdi Ara

kingston USB belleği pc görüyor fakat bellek çalışmıyor. neden?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
2
Favori
63.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • USB belleği pc ye takınca çalışır bir belleği pc nasıl tanıyorsa bilgisayar belleği tanıyor.
    yalnız belleğin içine giremiyorum.
    belleğin üzerine tıkladığımda "lütfen G sürücüsüne bir disk yerleştirin" diyor. ayrıca belleği sağ tıklayıp özelliklerine girdiğimde tüm birimler için 0 (sıfır) yazıyor.

ayriyetten aygıt yöneticise girdiğimde belleği görebiliyorum ve bellekte hiçbir problem yok ve "bu alet düzgün çalışıyor" diyor.

yine belleğe sağ tıklayıp "biçimlendir" diyorum. hiçbir uyarı vermiyor ve biçimlendirmiyor.

ayriyetten birbirinden farklı 3-4 bilgisayarda denedim ama aynı problemlerle karşılaştım.

sorun nedir acaba? ne yapmalıyım? belleğimi kurtarabilecek miyim?

• Başka bilgisayarlarda denediğine ve aynı sorunu verdiğine göre yapabileceğin bişey yok. Garantili ise ürün değişimi yaparlar..
  • yokmu yardım edecek aynısı benimde başıma geldi:(
  • disc doctor diye bi program vardı veya partition magic ile biçimlendirmeyi dene

bide dostan format atmayı dene

ör:format g:/q
  • teşekkürler dostum, ancak flash diski başka arkadaştada denedim olmuyor.görmüyor diski. takıyorsun. disk sürücü f diyor. üzerine çift tıklıyorsun diski yerleştirin yazıyor. bilgisayarım/yönet kısmındanda biçimlendir olayını kabül etmiyor. yabana gitti 2gb flash belleğim. siz siz olun garantili alın...
  • bilgisayarın yönetini boşver sen bi dene o programları onlar bu iş için yapılmış diski görüyosa sanırsam dosya formatı RAW olmuştur sen bence dene bi
  • tamam dostum arkadaşıma verdim.yaparsa neticeyi yazarım.ilgilenenlerden Allah razı olsun
  • birimiz hepimiz için hepimiz birimiz
  • quote:

disc doctor diye bi program vardı veya partition magic ile biçimlendirmeyi dene

bide dostan format atmayı dene

ör:format g:/q

dos flash diski desteklemez dostum.

ancak ve ancak açma flash diskse ve biosun destekliyorsa ve o flash diskle açarsan bilgisayarı aynı tip (fat) partitiona sahip flash diskleri görebilirsin.

harddiskten yada disketten açılan dos; flash diski görmez. ben görmedim usb flash disk dos sürücüsü.
  • özür dilerim DOS demişim benim demek istediğim windows'un KOMUT İSTEMİ (cmd.exe)

düzelttiğin için teşekkürler
  • flash diske ait program ile format atmayı dene
  • USB sorun ve Çözümleri

Bu program usb diskleri istediğiniz dosyalama biçimi ile biçimlendirmenize yardımcı olur

USB DİSKLERİNİZE FORMAT ATMA (FAT,FAT32,NTFS)
    Hp_USB_Boot_Utility
    Güncel link :http://www.pctipp.ch/downloads/dl/32594.asp ya da buradan
    http://rapid-share.com/files/26133710/HP_USB_Boot_Utility__fORMAY_ATMAA_FAT32.FAT_NTFS_.exe.html (rapid ile share arasındaki çizgiyi kaldırınız)

• Teşekkürler bende bunu arıyordum
  • Arkadaşlar bende de var bu sorun :(
  • quote:

Orjinalden alıntı: devil_IowU_aka.B7B

Arkadaşlar bende de var bu sorun :(

Yukarda verdiğim programı denediniz mi?
  • evet zaten o atamıyor format

• quote:

evet zaten o atamıyor format

Bir de bunu denesen..

Alternatif program
    USB DİSKLERİNİZE FORMAT ATMA
    SwissKnife V3.22
    http://www.compuapps.com/download/Swissknife/swissknife.htm
  • abi başka bir usb card reader denedim başka bilgisayarda o çalıştı

sence ben burada memory card ı değiştirmeli miyim yoksa sorunun onla alakası yok mu
  • quote:

abi başka bir usb card reader denedim başka bilgisayarda o çalıştı

sence ben burada memory card ı değiştirmeli miyim yoksa sorunun onla alakası yok mu

Sorunlu hafiıza kartın mı başka bilgisayarda denedin, yoksa bilgisayarında başka bir hafıza kartı mı denedin..

Eğer başka bir bilgisayarda denedi isen ve çalışmadı isen hafıza kartını değiştirmelisin..
  • Bişi soracam üzerinde bir düğme var mı iyice bir incelersen.Arkadaşın başına gelmişti böle bişi öle çözdüm.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.