Şimdi Ara

kingston USB belleği pc görüyor fakat bellek çalışmıyor. neden? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
2
Favori
63.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar benim sorunu buldum ama çözümleyemedim... benim aparatı taktığımda içindeki kendi programı pc ye yüklenemediğinden içini sıfır gb görüyorum..amam başka pc lerde içindeki program yükleniyo ve aparat 2gb olarak gözüküyor..yani pc de önleyici bişey var..ama çözemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: polkol

Device Name: +[D:]+USB Yığın Depolama Aygıtı(Generic USB Flash Disk USB Device)

PnP Device ID: VID = 058F PID = 1234
    Serial Number: 5&&105948FE&&0&&4
    Revision: 7.76

Device Type: Standard USB device - USB2.0 High-Speed

Chip Vendor: Alcor
    Chip Part-Number: AU6981~AU6983

Product Vendor: (N/A)
    Product Model: (N/A)

Tools on Web: http://bbs.mydigit.cn/read.php?tid=4345

http://www.flashboot.ru/files/public/AlcorMP(080424)_AlcorMP_AU698X.rar

Buradaki programı bi deneyiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: pulvo47

Kafam çorba oldu. Bende 160GB WD harici HDD var. Onuda PC ler görmüyor. Farklı bir notebook ta taktım. O günden beri hayalet cihaz. Bir kere göründü. Formatlayacaktım belki görünür diye o da olmadı. Dataya kıyamadım. Kafam çorba oldu her sorunun çözümü farklı önerilmiş. Bu cihaza ne yapılır? Ayrı tpik açsammı?

Bilgisayarınıza taktığınızda disk yönetiminde görünüyor ise içindeki verileri kurtarma şansınız var..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kapisiz

arkadaşlar benim sorunu buldum ama çözümleyemedim... benim aparatı taktığımda içindeki kendi programı pc ye yüklenemediğinden içini sıfır gb görüyorum..amam başka pc lerde içindeki program yükleniyo ve aparat 2gb olarak gözüküyor..yani pc de önleyici bişey var..ama çözemedim.

Virüs programınızı devre dışı ya da kaldırmayı(kaldırın diyorum çünkü bazı virüs programlarını devre dışı bırakamazsınız, o arka planda çalışmaya devam eder..= deneyiniz.?

Muhtemelen virüs programınız programı engelliyordur.
  • halloldu sağol kardeş.
  • kington dt r500 64 GB bellek çalışmıyor yardımcı olursanız sevinirim

Device Name: +[G:]+Generic USB Hub(2238 PRAM USB Device)

PnP Device ID: VID = 8087 PID = 0024
    Serial Number: 5&&355C47BA&&0&&1
    Revision: 1.00

Chip Vendor: (No match record)
    Chip Part-Number: (No match record)

Product Vendor: 2238
    Product Model: PRAM

Tools on Web: (N/A)
  • quote:

Orijinalden alıntı: discordi@

kington dt r500 64 GB bellek çalışmıyor yardımcı olursanız sevinirim

Device Name: +[G:]+Generic USB Hub(2238 PRAM USB Device)

PnP Device ID: VID = 8087 PID = 0024
    Serial Number: 5&&355C47BA&&0&&1

Product Vendor: 2238
    Product Model: PRAM

Flah belleğiniz sahte olanlardan değil değil mi? Zira flash belleğinizin vid ve pid değerleri ile bir model görünmüyor.
  • cevap için tşk.

faturalı aldım olmadı garantiye göndericem

kingston USB belleği pc görüyor fakat bellek çalışmıyor. neden?
  • quote:

cevap için tşk.

faturalı aldım olmadı garantiye göndericem

Şu programı bi deneyiniz.
    http://flashboot.ru/files/public/Phison/Phison_PS22xx_Formatter_v2.10.0.5.7z

Flash bellek takılı olsun.
  • device info block is corrupted, please return via rma.

hatası verdi.
  • quote:

device info block is corrupted, please return via rma.

hatası verdi.

Evet pogram hata verdiğine göre garantiye göndermek yerinde bir karar olcaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dejaay

quote:

device info block is corrupted, please return via rma.

hatası verdi.

Evet pogram hata verdiğine göre garantiye göndermek yerinde bir karar olcaktır.

ürünü bilendenal.com teknik servisine gönderdim.
    ellerine ulaştıktan sonra çok kısa sürede ürün değişim bilgisi geldi.
    1 gün içinde ürün elime ulaştı kendilerine teşekkür ediyorum.
  • bi arkdaşım 8gb lık fd sini getirdi bak diye
    kaç pc de denedim ama hepsi gördüğü halde aynı sorun dik takın diyor.
    arkadaşımızın tavsiye ettiği programları denedim ama nafile
    son program ile detay şu şekilde çıkıyor

PnP Device ID: VID = 413C PID = 8160
    Serial Number: 7&&2D8F89B0&&0&&3

Product Vendor: USB
    Product Model: DISK 30X

• Kingston 16 GB Datatraveler USB bellek ;

Flash Bellekler de Dikkat etmeniz gereken hususlar ;

Kesinlikle Orjinal olmasına dikkat edin, Türkiye de çok sayıda orjinal olmayan Flash bellek mevcuttur. Faturalı garantili veya adınıza kesilmiş faturalı şeklindeki ibarelere aldanmayın Flash Belleğin üzerindeki seri numarasını Kingston resmi web adresinden teyit ettirmenizde fayda vardır. Zaten sizlerde fark edeceksiniz ki genelde üzerinde seri no bulunmamaktadır. Orjinal Kingston Flash Belleğin üzerinden şu ibarelerin geçmesi gerekmektedir.

DTI/G3
    041S-340-/00LF 5W
    KF 5565776 OLFIM

Gibi zaten resmi yakında incelerseniz sizlerde fark edeceksiniz. Zaten Kingston 8 GB flash bellek eğer orjinal aldıysanız çok açık söyleyebilirim ki ömür boyu kullanabilirsiniz. Kullanıcı hataları olmadığı sürece 2 Yıl firma garantisi ve 5 Yıl da ulusal Kingston garantisi mevcuttur. Genelde flash belleklerin bozulma sebepleri kullanıcıdan kaynaklanmaktadır. Eğilmeler, su ile temas yanlış kullanım gibi sebeplerden fiziksel bir bozulma olmaktadır. Yazılımsal herhangi bir bozulmanın olduğuna rastlanmamıştır.

Çok kişinin bildiği gibi Kingston makrasını en çok Ram ürününden tanıdığımız için ne kadar kaliteli bir ürün olduğun söylemeye gerek yok sanırım.

Ürün Özellikleri ;

Kapasite : 64 GB / 32 GB/ 16 GB / 8GB / 4GB / 2 GB
    Tipi : USB Flash Bellek
    USB 2.0 Destek : Var
    Paketteki Adet : 1
    Garanti Süresi : 2 Yıl
    Okuma Hızı : 10MB/S
    Yazma Hızı : 5BM/S

Renk Seçenekleri : Her kapasitenin farklı renkleri vardır Siyah, Mavi, Kırmızı, Sarı
    Kapasite 16GB
    Şifre Koruma Yok
    Okuma Hızı 10MB/s
    Yazma Hızı 5MB/s
    Ağırlık 11 Gr
    Boyutlar 57.18mm x 17.28mm x 10.00mm
    Kingston Datatraveler ufak ve ince tasarımıyla cebinize ve hatta cüzdanınıza sığabilecek bir yapıya sahip. Bu kadar ufak bir ürün olmasına rağmen performansı da oldukça etkileyici. Her ne kadar piyasadaki en ufak flash bellek olmasa da görenleri şaşırtacak kadar ufak.

Diğer özelliklerinin yanı sıra DT150’nin siyah plastik kabı ile kullanımı oldukça rahat. Bu plastik bölüm sayesinde USB portlarından belleği çıkarabilmek son derece kolay. USB portunun ucundaki kapağı kullanım esnasında belleğin diğer ucuna takabilirsiniz. Ancak çok fazla kullanımdan sonra bu kapağı kaybetme ihtimaliniz oldukça yüksek. Ne yazık ki Kingston’un teknik servisinin fazla gelişmemiş olması nedeniyle kaybedeceğiniz kapağın yerine yeni bir kapak satın alabilmeniz mümkün değil.

Günümüzde pek çok USB bellek üreticisi, ürünleriyle birlikte bir yazılım sunarak kullanım öncesi belleğin işletim sistemine tanıtılmasını sağlasa da, Kingston ürettiği flash bellekleri satın aldıktan hemen sonra kullanabilmeniz için herhangi bir yazılım yükleme sorunundan sizleri kurtarıyor.

Belleğin dış malzemesi plastikten oluşmasına rağmen oldukça sağlam. Belleğinizin üzerinden bir otomobil geçmediği sürece sağlamlığından emin olabilirsiniz. Belleği düşürdüğünüzde veya bir yere çarptığınızda Kingston kalitesi verilerinizin güvenliğini garanti ediyor.

USB 2.0 arayüzünün özelliklerini USBCV Chapter 9 ve Mass Storage Class adı verilen testlerle incelediğimizde, belleğin yazılımlarla uyumunun son derece iyi olduğunu gözlemledik. Ancak teknolojinin hızlı geliştiğini göz önünde bulundurursak ileride uyumluluk ile ilgili sıkıntılar yaşamanız olası. Apple Mac de dahil her bilgisayar ve yazılım için performansı beklentilerimizi karşılıyor.

DT150 yüksek okuma ve yazma hızı ile rakiplerinden aşağı kalmıyor. 29.84MB/s’lik bir okuma hızına sahip. Yazarken ise bu hız 13.87MB/s seviyelerine iniyor. Her ne kadar küçük boyutlu dosyalardaki aktarım hızı hemen hemen tüm belleklerde olduğu gibi beklentilerin altında kalsa da genel performans ile DT150 memnuniyet yaratmakta.

Kingston Datatraveler DT150, oldukça iyi yazma ve okuma hızı, şık görünümü ve geniş bellek kapasitesiyle piyasada yerini alıyor. Beklentilerinizi karşılayacak bir flash bellek satın almak istiyorsanız Kingston kalitesi tam aradığınız performansı size sunacaktır. Konu Başlıkları : Kingston,Flash Bellek, USB Disk, Hafıza Kartı, Orjinal Flash Bellek , Kingston Flash Bellek, Kingston Usb Bellek

• quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: beslenmeciler

Arkadaşlar Dejaay'ın verdiği programlardan sadece partition magic'i denemedim. Fakat Diğerlerini denedim. Bunlardan bir tanesi Hp'nin programı. Zaten elimde vardı. Tık yok. Swissknife programını kullandım. Formatlamaya çalışıyor fakat donup kalıyor program. Bizdeki sorun Raw, Fat Dosya biçimini Fat32 ye çevirebilecek bir program. Ama malesef hala sorunla karşı karşıyayım. Yapan arkadaşlar Detaylarıyla yazsınlar. Benim Elimdeki ürün 4 Gb lık usb bellek ve Bilgisayara taktığımızda bilgisayar tarafından algılanıyor. Bence Bunun için Kingston özel bir yazılım v.s sürmeli piyasaya...

Bu sorunu arkadaşlar şunu yapsınlar:
    (http://www.flashboot.ru/files/public/usb_tools/ChipGenius_v3.0.rar) ChipGenius_v3.0.rar programını indirin. Flashınız bilgisayarda takılı olsun. Programı çalıştırın. Çıkan ekranda flash belleğini bulun ve VID ve PID değerlerini buraya yazın.

O değerlere göre biçimlendirme programını bulalım.

Sırf Teşekkür etmek için üye oldum bende de 16 gb lık flash var aynı sorunu yaşıyordum ama tavsiye ettiğiniz flashboot.ru sitesinden Phison_MPALL_v3.60 programı sayesinde sorun çözüldü Tekrar çok teşekkürler :)

• UPTool_Ver2070_0703(Release) bu program işe yaradı bende de.
  • formatla
  • Kıdemli Yarbay kullanıcısına yanıt
    hocam bende aynı sorunu yaşıyorum.yardımcı olabilir misiniz.

Description: [G:]USB Yığın Depolama Aygıtı(GENERIC USB Mass Storage)
    Device Type: Mass Storage Device

Protocal Version: USB 2.00
    Current Speed: High Speed
    Max Current: 100mA

USB Device ID: VID = 0C76 PID = 0005

Device Vendor: GENERIC
    Device Name: USB Mass Storage
    Device Revision: 0100

Manufacturer: GENERIC
    Product Model: USB Mass Storage
    Product Revision: 1.00

Controller Vendor: Solid State Systems
    Controller Part-Number: TC58NC6623/SSS6698-BA
    Flash ID code: 983AA892 - Toshiba TH58TEG8TDKTA20 - 2CE/Single Channel [TLC-8K] -> Total Capacity = 32GB
  • the_point kullanıcısına yanıt
    bendede var 16 gb bilgisayar görmüyor eger flaş kartlıysa yani minikse yapacagın bişey yok.
  • murattari kullanıcısına yanıt
    Şu programı bi dener misin?
    Linkte nasıl yapalacağı ile ilgili bilgi var.
    http://www.flashdrive-repair.com/2013/05/Download-3s-usb-flash-sorting-and-mass-production-utility.html
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.