Şimdi Ara

kingston USB belleği pc görüyor fakat bellek çalışmıyor. neden? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
2
Favori
63.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
    not support controller diyor hocam
  • murattari kullanıcısına yanıt
    verdiğiniz linkteki programı denediğimde böyle bir cevap veriyor
    Bu mesaja eklenen görseller:

kingston USB belleği pc görüyor fakat bellek çalışmıyor. neden? kingston USB belleği pc görüyor fakat bellek çalışmıyor. neden?

• başka bir 3S usb programı ile denediğimde error 18 yani ASIC version is not same as the definition file(INI) hatası veriyor yada 255 - This controller is not supported hatası
  • murattari kullanıcısına yanıt
    Demek ki flash belleğinizde donanımsal bir arıza meydana gelmiş. Şu aşamada yazılımsal olarak yapacak bir şey yok maalesef.
  • Merhaba. Yaklaşık 12 yıldır kullandığım 16 gb kapasiteli sony flash diskim çalışmıyor. Hem masaüstü hem de laptopumda denedim, benzer durum yaşanıyor. Ayrıca flash disk, disk yönetiminde de gözükmemekte. Bilgisayarlara takılma sesi geliyor fakat "bilgisayarım" ekranında silik gözüküyor ve diske girilmiyor. Konuyu inceledim. Diski sadece ChipGenius programı ile okutabildim. O da aşağıdaki bilgileri veriyor. Aldığım bilgilerle internette çözüm bulamadım. Belki yardımcı olabilirsiniz. Diskim ölmüş yani ömrünü tamamalamış da olabilir. Çözüm bulamazsam atacağım mecburen.

Description: [G:]USB Mass Storage Device(Sony Storage Media)
    Device Type: Mass Storage Device

Protocal Version: USB 2.00
    Current Speed: High Speed
    Max Current: 200mA

USB Device ID: VID = 054C PID = 0243
    Serial Number: 5A09072857357

Device Vendor: Sony
    Device Name: Storage Media
    Device Revision: 0100

Manufacturer: Sony
    Product Model: Storage Media
    Product Revision: 0100

Controller Vendor: SMI
    Controller Part-Number: SM3252B - ISP 090612-34-r
    Flash ID code: 89D7943E - Intel JS29F16B08JAMD2 - 4CE/Single Channel [MLC-4K] -> Total Capacity = 16GB

• merhaba benim flash belleğimde de aynı problem var bir sonuca ulaşabildiniz mi acaba
  • ilkfermat İ kullanıcısına yanıt
    buradan belleğin çiptesine bak öyle dene.
    http://flashboot.ru/files/alcor/https://forum.donanimhaber.com/hi-level-flash-disk-yazmaya-karsi-koruma-hatasi-cozuldu--110779217

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadircitak -- 7 Ağustos 2018; 10:57:7 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.