Şimdi Ara

Kinect alanlar inceleme ve yorumlarını bu başlık altından yapabilirmi? (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
1
Favori
23.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnanılmaz eglencelı bı alet. Ama cok kısı olup oynamak daha zevklı tek kısı sıkıyor adamı bı zamandan sonra ve kesınlıkle ınanılmaz yorucu !
  • quote:

Orijinalden alıntı: DehaCaman

quote:

Orijinalden alıntı: hakan1622

evet arkadaşlar yine ben :)
    şimdi yaz geldi malum kafenin arkasında bahçem var gölge serin kinecti oraya çıkarmayı düşünüyorum hem daha rahat hareket imkanı olur diye
    ancak sitesinde okuduğuma göre direk güneş ışığı almasın diyor, bu durumda bahçede çalışmazmı bu cihaz?
    bahçesinde falan deneyen varsa deneyimini paylaşırsa sevinirim
    yoksa 2,3 gün içinde ben deniycem çıkarıp :)
    tavsiyelerinizi bekliyorum

Cihaz bahçeye çıkar. Direk güneş ışıgı almamalı. Normal kamera gibi düşünün. Arkasından gelen ışık fadalı bile olur.

Ayrca oyun fotolarını istenildiğinde xbox kinect share diye bir yere yüklemektedir. Nasıl çalıştıgını az buçuk sitemizde anlattık.
    http://www.kinecttr.com/2011/04/kinectshare-com-nedir/

sitenize baktım yeniye benziyo umarım başarılı olursunuz
    şimdi ben fon olayını çözdüm oyuncunun ardına siyah bir perde gerdirmeyi düşünüyorum sensör gelen geçeni algılamasın diye
    fakat çadır vb. bişey yapıcak maddi gücüm yok yukardan gelen güneşi kesmek için
    bu yukardan gelen güneş sorun yaratır mı?Direk güneş ışığı almamlı demişsiniz sizde ancak bilemedim ben nasıl yapayım bu işi
    deneyen biride yok heralde forumda henüz

• arkadaşlar tv üzerinden düşme problemini anlatmış,böyle bir sorunla karşılaşmamak için en sağla çözüm benim yaptığım gibi hayvan gibi bir tüplü tv kullanmak
  • quote:

Orijinalden alıntı: konsoldede

bu gün aldim bu aleti kinetic spor ve araba oyununu denedim lcd tv ile mesafem 1.5 m yinede algiladi gördü kitapda 1.8 yaziyordu, cok eglenceli, bayildim, terledim keske daha önce alsaydim microsoft madeni buldu ,10 milyona yaklasiyor kinetic satislari yil sonunda 20 milyonu gecer ve onlarca oyun yolda kisaca alin pisman olmazsaniz

bir şey soracağım sizin kitapçıklar türkçe miydi?
  • xBox kinect mi??? La bırak allahaskina tak su pes i cocuk gibi hoplayip ziplayacaz mı simdik evin icinde. Xbok pardon xboxla beraber geldi actım baya bı oynadık adventures oyunu resim cekiyo bide oynarken. Öyle sekillerde yakaliyoki adamı valla oynamamak için sebeptir bizim gibi delikanlı adama.

Pes in var mı? 9 10 11 12 farketmez. Kinect i kaldirdm arada pes atiyom kendime geliyom.

Ama şurası gercek gercekten adamlar asmışlar artık ulan elini kaldiriyon o da kaldiriyo başka bı yerini kaldırsan valla denendim ama onu bile yapabilir.

Eğlenceli özellikle arkadaşların dediği gibi aile içinde falan daha güzeldir muhtemelen hiç tek basına denemedigim için....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ha bı de kilo vermek isteyenlere birebir. Ben zaten bı deri bı kemik oldugum için de daha da incelmemek de oynamamaktaki diğer sebebim dersem yalan söylemiş olur miyim galiba olurum. ;)
  • kalabalıkla zaten güzelde yalnızken açmak istemiyo canım ama açınca bırakamıyorum oyunları o düğmeye bastıktan sonra herşey bitiyo ayrıca video oyunu oynadıktan sonra atlet don değiştirten tek alet :) terden donunuz kıçınıza yapışıyor :)
  • bizde de var ama bizim değil kuzenimin. yanında da kinect adventures ve snowboard 7 verdiler kinect adventures bayağı bir yağ yakıyor terlersiniz iyi oluyor fitness salonlarına o kadar para vereceğimize kinect'i alın sınırsız spor yapın çok güzel bir alet kinect microsoft'un eline sağlık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi personalcomputer -- 14 Şubat 2012; 20:07:26 >
  • ama sports çok eğlenceli
  • Arkadaşım böyle her konuya üst üste 2'şer mesaj yazmaya devam edersen şikayet edeceğim.
  • Bende almayı düşünüyorum Kinect'i.Bakalım uygun denk getirirsem bir tane kapacağım.Oyunları hazır zaten.
  • Kinect incelemesi...

İlk bakış;
    Arkadaşlar kinect'i 3 gündür inceliyorum ve kinect'e yapılan her oyun (Bir kaç oyun dışında) inanımaz keyifli. Hepsini alıp oynayasım var. Tabi bazı oyunlar sadece kardeşime hitap etsede onun oyunlarındaki bazı kısımlar inanılmaz keyifli. Mesela Raving Rabbids: A&K oyununu örnek alırsak burdaki küçük gitar çalma modu müthiş. Bu oyundaki 20-30 oyun modundan sadece biri bile guiter hero'yu arattırmıyorsa gerisini siz düşünün. Şimdi benim gibi kinect'e yapılan bazı yorumlara inanıp almamaya karar verenler için ufak bir inceleme yapmak istiyorum.

Kinect'in imkanları
    1-İki kişiyi algılayabilme;Kinect aynı anda iki kişiyi algılayabilmesi oyunların süresini haftalardan yıllara uzatıyor. Ben kinect almadan önce bir tane daha gamepad almak istiyordum, gelen arkadaşlarımla oynayabilmek için. Gamepad fiyatı ortalama 80tl dersek, kısıtlı oynayacağımız oyun süresini (7/24 yanımda GeoW oynayacak birisi olmuyor özellikle okul döneminde) ve zevkini ancak karşılıyor. Ancak kinect öyle bir alet ki evinize gelen dedeniz bile xbox oynayabiliyor :D

Bu iki anlama geliyor; birincisi bu alet herkese hitap ettiği için yanınıza mutlaka birlikte oynayacağınız birisi oluyor. İkinicisi ise parti grubu olsun, arkadaşlarla olsun, misafir çocuklarını oyalayacak bir aktivite olsun size en iyi alternatifi sunuyor. Eğer tek oyunculu yapısı olsaydı kesinlikle bunları yapmak çok daha sıkıcı bir hal alırdı.

Eksileri: Çoğu kişi için alan sıkıntısı. Benim tek problemim hareket alanının 10-20 cm^2 si koltuk oluşturuyor. Koltuğu biraz öteye itmek her iki kişi oynandığında işkence olabiliyor.

2-Hassas mikrafonu; Menülerde dolaşmak olsun (oyunlarda dahi), kulaklık takma zorunluluğu gitmiş olsun, saatlerce gamepad ile harfleri seçmek yerine sadece başına xbox ekleyip söylemek olsun (özellikle bing ve arama), hardcore oyunlarda sunulan ses komutları oyunu %50 daha akıcı, zevkli, daha içinde hissettirebilmek olsun hepsini bize kinect sağlıyor. Ve bunların alt konularına dahil edilebilecek onlarca özellikte kinect'i sadece mikrafon özelliği için bile alınabilir kılıyor.

Mikrafon o kadar hassas ki eğer kinect söylediğinizi algılamıyorsa daha yüksek sesle söylemek yerine daha kısık ses düzeyinde söylemek kinect'in sizi daha iyi algılamasına neden oluyor. Fısıltı seviyesinin biraz daha üsütnde konuştuğunuzda kinect siz tamamen doğru telefuz etmesenizde istediğinizi yapabiliyor.

Eksisi:Benim gibi kinect'in yanı başında 3 adet haporlörünüz varsa, oyundayken (gürültülü bir oyunda) sizin sesinizi duymakta zorluk çekiyor.

3-Oyun çeşitliliği;Kinect'e çıkan her oyun farklı bir zevk veriyor. Oyunlar size çok fazla seçenek sunduğu için bir oyundan sıkılma lüksünüz olmuyor hele ki çok kişilik modları varsa. Kinect'e çıkan oyunlara inanılmaz özen gösterildiği, aşırı derecede ki kalitesinden anlaşılıyor. Bu oyunları size incelemenin sonunda "önerdiğim oyunlar" başlığı altında görebilirsiniz.

En çokta kinect hardcore oyunculara hitap etmediğinden yargılanıyor. Kinect star wars, Rise of Nightmares, STEEL BATTALION HEAVY ARMOR kinect'in yıldızları. Bu oyunlar çok eleştirildi, beğenilmedi... Demolarını denedim; ve yorumum;

Kinect Star Wars: Sadece Kinect Star wars için kinect alınabilceğini gördüm. Oyun hem grafiksel olarak hem hareket kağbiliyeti olarak sınırlarını aşmış. Konuşmalar olsun, karakterlar olsun, hikaye olsun tümüyle star wars'a layık bir şekilde özenle yapılmış. Oyundaki küçük ayrıntılar inanılmaz, grafilerdeki detay ve kalite inanılmaz, gerçekten kendinizi jedi olarak hissediyorsunuz. Işın kılıcını istediğin gibi sallamak anlatılamaz bir keyif. Oyunda düşmanınızı onlarca yolla öldürebilmek kinect oyunlarındaki motonluğu tamamen yok ediyor. Çünkü siz hazır animasyonlar yerine animasyonları dilediğiniz gibi yapıyor ve çeşitlendirebiliyorsunuz. Oyunun farklı modlarıda eklenince sizi yıllarca oynatacak bir oyun karşınıza çıkıyor. Tek eksiği kontrollerde bazı yerlerde zorluk çekiyorsunuz. Ancak kendinizi oyuna kaptırınca o ufak sorunu benim gibi detaycılar bile görmekte güçlük çekiyor. Özellikle fizik detayları oyuna eklenince elininizi savurduğunuz yerdeki etkiyi birebir hissedebiliyorsunuz. Puan: 8,8

Rise of Nightmares:Oyunun kontrolleri oldukça başarılı. Biraz sürükleyicilik var ama korku yok. İlk başta aniden bir kadın çıkmıştı biraz onda tırstım ama gerisi çokta korkutmayı başaramıyor insanı. Ama oyun oldukça zevkli. Birebir savaşlar Star Was kadar ayrıntılı olmasada çok keyifli. Bu oyun 25tl'ye kesinlikle değer. Puan: 8,2

STEEL BATTALION HEAVY ARMOR Oyun gerçekten çok iyi fikirler barındırıyor. Gerçekten tankın içinde olduğunuz hissini veriyor, size hem o güveni hemde o korkuyu veriyor.. Tanktaki arkadaşların duygularının olması oyuna ayrı bir hava katmış. Oyun kesinlikle alıp denenmeli ama sizin için lazım olan şey SABIR. Oyunda kinect kontrolleri biraz zor. Bir düğmeye basmak, ya da bir kolu çekmek istiyorsak hareketlerimizi yavaş ve sakince yapmalıyız. Tankta onlarca farklı düğme vs. var ve bunlarda birbirlerine oldukça yakın. Savaşın ortasında hız önemli olduğundan ister istemez birbirine karışabiliyor. Ama deneyim kazandıkça alışıyor insan. Ama bu deneyimi kazanmak içinse elimizi doğru konuma onlarca kez getirip götürmek lazım. Bu oyun biraz ucuzladıktan sonra kesin alıp bitirilmeli, çok farklı bir deneyim sunuyor size. Puan:8,0

Not:Kinect'le oyunun ne kadar içinde hissediyorsunuz? Elcevap: Gamepad ile bir kaç tuşa basarak oyunun senaryosunu birebir yaşayabiliyorsak birde o senaryoyu tamamen kendi harektlerinizle yönettiğizdeki hissi bir karşılaştırın. Arada galaksiler var, kinect'en sonra gamepad gözünüzde hurda metal olarak gözüküyor.

Demo incelemelerden sonra oyun çeşitliliğin geri dönelim; Ben danstan nefret eden biri olarak “dance central”’ı büyük zevkle oynadım. Aynı zamanda “your shape” oyunuda her kinect sahibinin edinmesi gereken bir oyun. Bu iki oyundan en az biri mutlaka olmalı kinect’en erken sıkılmamak için. Çünkü bu oyunlar size farklı bir konsept sunuyor ve bu konsept de aslında tam kinect’e göre.

Kinect sanki yemek gibi. Acıkıyorsunuz ve yiyorsunuz. Menüdeki yemek çeşitleri ise oyunları ifade diyor o zaman. Yemek ne kadar güzelse o kadar çok yersiniz ama eğer kötü ise yine yersiniz ama pek tat alamazsınız. Kinect’i ise yemek gibi her zaman kullanmak, oynamak isteyeceksiniz. Kinect’in menüsü çeşitli ve güzel ise doysanız bile yemeye deam edersiniz. Ama yemeğinde bir sınırı olduğu gibi kinect’ine var. Bu can sıkıntısından değilde daha çok yorgunluktan kaynaklanıyor. Evet bu alet oldukça yorucu. Yorulduğunuzda tüm işleri bırakacak hale geldiğiniz gibi kinect’i de bırakmak isteyeceksiniz. Bu nedenle 45 dk için en az 15dk ara verilmeli.

Kinect'in geleceği;Kinect'e yepyeni oyunlar, özellikler geliyor. Size şöyle sıralayabilirim;

-3D cisim algılama; Bu özellik sayesinde oyuna farklı cisimler ekleyip kullanabileceğiz ve bununla birlikte elbette farklı konbiasyonlar gelir. Kinect ilk videosunda bu özelllik vardı fakat bir süreliğine rafa kaldırıldı ama yakın zamanda tekrar hayata geçirilceği söyleniyor. Aslında yakın zamanda çıkan bir oyunda basket topunuzu kinect'e taratıp tanıtıyordunuz. Bu iyi bir kanıt olabilir.
    -Yeni oyunlar; Artık xbox'a çıkan bir çok gelişmiş oyunda (Fifa 13- Halo 4, Mass Effect 3...) kinect'i yardımcı alet olarak kullanabileceğiz. Menüler olsun, farklı yerlerde kullanılacak olsun, ses komutları olsun hepsi oyunu çok daha zevkli ve oynanabilir kılıyor.
    -Kinect'e hala farklı tarzda oyunlar geliştirilmeye devam edilmekte. Crytek'in açıklamasına göre RYSE oldukça başarılı gidiyormuş ki bu benim star wars'tan sonra en çok beklediğim oyun.
    -Yeni nesil konsollar çıktığında kinect gerçekten beklediğinizden çok farklı olacak. Belki iki kamera ile sizi birebir oyuna aktarabilir, belkide yeni 3D teknolojisi ile oyunun birebir içinde olabiliriz. Kinect gelecek vaat eden bir teknoloji ve kinect'te tohumunu attı. Bu aletin yeni konsollar çıkana kadar ömrü var diyebiliriz yani. Yeni nesil konsollar çıktıktan sonra kinect çocuk oyuncağı kalacak. Ancak yeni nesil konsollar en erken 2014'ÜN SONUNDA geleceğinden boşuna beklemeye gerek yok. En azından tam yeni nesile geçerken bende üniversiteye başlayacağım. Bu nedenle bu aleti sadece Üniversiteye kadar beni idare etmesi için aldım.

Arkadaşlar uzun lafın kısası denemeden bilemezsiniz. Siz yapılan yorumlara bakmayın, o yorumları yapanların çoğunluğu ya korsan kullanıcısıdır ya da hiç kinect oynamamıştır. Geri kalanlar ise kinect'i yeterince çok oyunculu kullanamayanlardır. Xbox'ınız ve birikmiş biraz paranız varsa eğlence için en iyi yatırım kinect olur. Dediğim gibi bu alet çok fonksiyonlu bir yapısı var. Kinect'i sadece ayda 1-2 saat oyun oynamak için bile kullansanız verdiğiniz paraya elbette diğer fonksiyonları sayesinde de kesinlikle değer.

• quote:

Orijinalden alıntı: Carept17c

Kinect incelemesi...

İlk bakış;
    Arkadaşlar kinect'i 3 gündür inceliyorum ve kinect'e yapılan her oyun (Bir kaç oyun dışında) inanımaz keyifli. Hepsini alıp oynayasım var. Tabi bazı oyunlar sadece kardeşime hitap etsede onun oyunlarındaki bazı kısımlar inanılmaz keyifli. Mesela Raving Rabbids: A&K oyununu örnek alırsak burdaki küçük gitar çalma modu müthiş. Bu oyundaki 20-30 oyun modundan sadece biri bile guiter hero'yu arattırmıyorsa gerisini siz düşünün. Şimdi benim gibi kinect'e yapılan bazı yorumlara inanıp almamaya karar verenler için ufak bir inceleme yapmak istiyorum.

Kinect'in imkanları
    1-İki kişiyi algılayabilme;Kinect aynı anda iki kişiyi algılayabilmesi oyunların süresini haftalardan yıllara uzatıyor. Ben kinect almadan önce bir tane daha gamepad almak istiyordum, gelen arkadaşlarımla oynayabilmek için. Gamepad fiyatı ortalama 80tl dersek, kısıtlı oynayacağımız oyun süresini (7/24 yanımda GeoW oynayacak birisi olmuyor özellikle okul döneminde) ve zevkini ancak karşılıyor. Ancak kinect öyle bir alet ki evinize gelen dedeniz bile xbox oynayabiliyor :D

Bu iki anlama geliyor; birincisi bu alet herkese hitap ettiği için yanınıza mutlaka birlikte oynayacağınız birisi oluyor. İkinicisi ise parti grubu olsun, arkadaşlarla olsun, misafir çocuklarını oyalayacak bir aktivite olsun size en iyi alternatifi sunuyor. Eğer tek oyunculu yapısı olsaydı kesinlikle bunları yapmak çok daha sıkıcı bir hal alırdı.

Eksileri: Çoğu kişi için alan sıkıntısı. Benim tek problemim hareket alanının 10-20 cm^2 si koltuk oluşturuyor. Koltuğu biraz öteye itmek her iki kişi oynandığında işkence olabiliyor.

2-Hassas mikrafonu; Menülerde dolaşmak olsun (oyunlarda dahi), kulaklık takma zorunluluğu gitmiş olsun, saatlerce gamepad ile harfleri seçmek yerine sadece başına xbox ekleyip söylemek olsun (özellikle bing ve arama), hardcore oyunlarda sunulan ses komutları oyunu %50 daha akıcı, zevkli, daha içinde hissettirebilmek olsun hepsini bize kinect sağlıyor. Ve bunların alt konularına dahil edilebilecek onlarca özellikte kinect'i sadece mikrafon özelliği için bile alınabilir kılıyor.

Mikrafon o kadar hassas ki eğer kinect söylediğinizi algılamıyorsa daha yüksek sesle söylemek yerine daha kısık ses düzeyinde söylemek kinect'in sizi daha iyi algılamasına neden oluyor. Fısıltı seviyesinin biraz daha üsütnde konuştuğunuzda kinect siz tamamen doğru telefuz etmesenizde istediğinizi yapabiliyor.

Eksisi:Benim gibi kinect'in yanı başında 3 adet haporlörünüz varsa, oyundayken (gürültülü bir oyunda) sizin sesinizi duymakta zorluk çekiyor.

3-Oyun çeşitliliği;Kinect'e çıkan her oyun farklı bir zevk veriyor. Oyunlar size çok fazla seçenek sunduğu için bir oyundan sıkılma lüksünüz olmuyor hele ki çok kişilik modları varsa. Kinect'e çıkan oyunlara inanılmaz özen gösterildiği, aşırı derecede ki kalitesinden anlaşılıyor. Bu oyunları size incelemenin sonunda "önerdiğim oyunlar" başlığı altında görebilirsiniz.

En çokta kinect hardcore oyunculara hitap etmediğinden yargılanıyor. Kinect star wars, Rise of Nightmares, STEEL BATTALION HEAVY ARMOR kinect'in yıldızları. Bu oyunlar çok eleştirildi, beğenilmedi... Demolarını denedim; ve yorumum;

Kinect Star Wars: Sadece Kinect Star wars için kinect alınabilceğini gördüm. Oyun hem grafiksel olarak hem hareket kağbiliyeti olarak sınırlarını aşmış. Konuşmalar olsun, karakterlar olsun, hikaye olsun tümüyle star wars'a layık bir şekilde özenle yapılmış. Oyundaki küçük ayrıntılar inanılmaz, grafilerdeki detay ve kalite inanılmaz, gerçekten kendinizi jedi olarak hissediyorsunuz. Işın kılıcını istediğin gibi sallamak anlatılamaz bir keyif. Oyunda düşmanınızı onlarca yolla öldürebilmek kinect oyunlarındaki motonluğu tamamen yok ediyor. Çünkü siz hazır animasyonlar yerine animasyonları dilediğiniz gibi yapıyor ve çeşitlendirebiliyorsunuz. Oyunun farklı modlarıda eklenince sizi yıllarca oynatacak bir oyun karşınıza çıkıyor. Tek eksiği kontrollerde bazı yerlerde zorluk çekiyorsunuz. Ancak kendinizi oyuna kaptırınca o ufak sorunu benim gibi detaycılar bile görmekte güçlük çekiyor. Özellikle fizik detayları oyuna eklenince elininizi savurduğunuz yerdeki etkiyi birebir hissedebiliyorsunuz. Puan: 8,8

Rise of Nightmares:Oyunun kontrolleri oldukça başarılı. Biraz sürükleyicilik var ama korku yok. İlk başta aniden bir kadın çıkmıştı biraz onda tırstım ama gerisi çokta korkutmayı başaramıyor insanı. Ama oyun oldukça zevkli. Birebir savaşlar Star Was kadar ayrıntılı olmasada çok keyifli. Bu oyun 25tl'ye kesinlikle değer. Puan: 8,2

STEEL BATTALION HEAVY ARMOR Oyun gerçekten çok iyi fikirler barındırıyor. Gerçekten tankın içinde olduğunuz hissini veriyor, size hem o güveni hemde o korkuyu veriyor.. Tanktaki arkadaşların duygularının olması oyuna ayrı bir hava katmış. Oyun kesinlikle alıp denenmeli ama sizin için lazım olan şey SABIR. Oyunda kinect kontrolleri biraz zor. Bir düğmeye basmak, ya da bir kolu çekmek istiyorsak hareketlerimizi yavaş ve sakince yapmalıyız. Tankta onlarca farklı düğme vs. var ve bunlarda birbirlerine oldukça yakın. Savaşın ortasında hız önemli olduğundan ister istemez birbirine karışabiliyor. Ama deneyim kazandıkça alışıyor insan. Ama bu deneyimi kazanmak içinse elimizi doğru konuma onlarca kez getirip götürmek lazım. Bu oyun biraz ucuzladıktan sonra kesin alıp bitirilmeli, çok farklı bir deneyim sunuyor size. Puan:8,0

Not:Kinect'le oyunun ne kadar içinde hissediyorsunuz? Elcevap: Gamepad ile bir kaç tuşa basarak oyunun senaryosunu birebir yaşayabiliyorsak birde o senaryoyu tamamen kendi harektlerinizle yönettiğizdeki hissi bir karşılaştırın. Arada galaksiler var, kinect'en sonra gamepad gözünüzde hurda metal olarak gözüküyor.

Demo incelemelerden sonra oyun çeşitliliğin geri dönelim; Ben danstan nefret eden biri olarak “dance central”’ı büyük zevkle oynadım. Aynı zamanda “your shape” oyunuda her kinect sahibinin edinmesi gereken bir oyun. Bu iki oyundan en az biri mutlaka olmalı kinect’en erken sıkılmamak için. Çünkü bu oyunlar size farklı bir konsept sunuyor ve bu konsept de aslında tam kinect’e göre.

Kinect sanki yemek gibi. Acıkıyorsunuz ve yiyorsunuz. Menüdeki yemek çeşitleri ise oyunları ifade diyor o zaman. Yemek ne kadar güzelse o kadar çok yersiniz ama eğer kötü ise yine yersiniz ama pek tat alamazsınız. Kinect’i ise yemek gibi her zaman kullanmak, oynamak isteyeceksiniz. Kinect’in menüsü çeşitli ve güzel ise doysanız bile yemeye deam edersiniz. Ama yemeğinde bir sınırı olduğu gibi kinect’ine var. Bu can sıkıntısından değilde daha çok yorgunluktan kaynaklanıyor. Evet bu alet oldukça yorucu. Yorulduğunuzda tüm işleri bırakacak hale geldiğiniz gibi kinect’i de bırakmak isteyeceksiniz. Bu nedenle 45 dk için en az 15dk ara verilmeli.

Kinect'in geleceği;Kinect'e yepyeni oyunlar, özellikler geliyor. Size şöyle sıralayabilirim;

-3D cisim algılama; Bu özellik sayesinde oyuna farklı cisimler ekleyip kullanabileceğiz ve bununla birlikte elbette farklı konbiasyonlar gelir. Kinect ilk videosunda bu özelllik vardı fakat bir süreliğine rafa kaldırıldı ama yakın zamanda tekrar hayata geçirilceği söyleniyor. Aslında yakın zamanda çıkan bir oyunda basket topunuzu kinect'e taratıp tanıtıyordunuz. Bu iyi bir kanıt olabilir.
    -Yeni oyunlar; Artık xbox'a çıkan bir çok gelişmiş oyunda (Fifa 13- Halo 4, Mass Effect 3...) kinect'i yardımcı alet olarak kullanabileceğiz. Menüler olsun, farklı yerlerde kullanılacak olsun, ses komutları olsun hepsi oyunu çok daha zevkli ve oynanabilir kılıyor.
    -Kinect'e hala farklı tarzda oyunlar geliştirilmeye devam edilmekte. Crytek'in açıklamasına göre RYSE oldukça başarılı gidiyormuş ki bu benim star wars'tan sonra en çok beklediğim oyun.
    -Yeni nesil konsollar çıktığında kinect gerçekten beklediğinizden çok farklı olacak. Belki iki kamera ile sizi birebir oyuna aktarabilir, belkide yeni 3D teknolojisi ile oyunun birebir içinde olabiliriz. Kinect gelecek vaat eden bir teknoloji ve kinect'te tohumunu attı. Bu aletin yeni konsollar çıkana kadar ömrü var diyebiliriz yani. Yeni nesil konsollar çıktıktan sonra kinect çocuk oyuncağı kalacak. Ancak yeni nesil konsollar en erken 2014'ÜN SONUNDA geleceğinden boşuna beklemeye gerek yok. En azından tam yeni nesile geçerken bende üniversiteye başlayacağım. Bu nedenle bu aleti sadece Üniversiteye kadar beni idare etmesi için aldım.

Arkadaşlar uzun lafın kısası denemeden bilemezsiniz. Siz yapılan yorumlara bakmayın, o yorumları yapanların çoğunluğu ya korsan kullanıcısıdır ya da hiç kinect oynamamıştır. Geri kalanlar ise kinect'i yeterince çok oyunculu kullanamayanlardır. Xbox'ınız ve birikmiş biraz paranız varsa eğlence için en iyi yatırım kinect olur. Dediğim gibi bu alet çok fonksiyonlu bir yapısı var. Kinect'i sadece ayda 1-2 saat oyun oynamak için bile kullansanız verdiğiniz paraya elbette diğer fonksiyonları sayesinde de kesinlikle değer.

3günlük kullanıcı olduğundan bu kadar övmüşsün ben ilk 1 ay alete tapıyordum şimdi cihazı alıp kırasım geliyor sakın almayın aldırtmayın tavsiye etmiyorum 100 yılın icadı bence ama microsoft kinectin arkasında durmadı hakkını veremedi

• 3. günde sadece "ilk bakış" bölümünü yazdım. Bu incelemeyi ufak parçalar halinde 1 haftada yazdım. Şu an 1.5 haftalık kullanıcıyım... Bence 4-5 farklı oyunla, ailecek ve arkadaşlara uzun süre gider. Dediğim gibi sadece mikrafon olarak gelişmiş oyunlarda bile kullanmak için alınır. Mesela Fifa 13'te sesle oyuncu değiştirme, taktik verme vs. oyuna ayrı bir hava katıyor.

Ayrıca kinect aldıysanız mutlaka edinmeniz gereken oyunları şimdi buraya ekleyeyim;

-Kinect Sports (İlk oyunu daha güzel)
    -Your Shape for kinect ya da Dance Central
    -Kinect'i yardımcı eksesuar olarak kullandığımız bir oyun. Mass Effect 3, Fifa 13, Halo 4 gibi...
    -Evde küçük varsa ona göre bir oyun. Zaten evde kinect oynayacak küçük yoksa kinect evde pek açık olmaz. Kardeşim devamlı oyuyor zaten, o oynadıkça iyi ki de almışım diyorum. Bazende beni ufak oyunlarına davet ediyor, biraz da onlarla eğleniyoruz :D
    -Rise of nightmare (Zaten 22 tl civarında)
    -Kinect Star Wars ve steel battalion heavy armor oyunları ucuzladıktan sorna mutlaka alıp bitirilmeli. Şimdiki fiyatı bu oyunlara değmez gibi geliyor bana. Ama Star Wars'ın demosunu 10-15 kez bitirmişimdir ve hepsinde ayrı bir keyif aldım. Nedense Star Wars'ı çok beğendim, belkide tam sürüm oyununda çuvallamıştır, bu kadar beğenilmediğine göre.

Not: Star Wars oyununda dans modunu eklemeleri o kadar saçma olmuş ki (Oynamama bile gerek yok ne kadar saçma olduğunu görmem için). Star Wars evrenini yerin dibine batıran nokta burası olmuş. Sanki dans etmeden olmazdı. Dans modunu ekledikleri için o kadar sinirlendim ki sırf bu yüzden kinect star wars almak istemiyorum. Aldığımda onu görmezden gelsem iyi olur yoksa kinect'ide oyunuda kırar atarım camdan. Star Wars bu hallere düşecek miydi? Dans modunda umarım usta yoda, obivan vs. yoktur eğer varsa işte o zaman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carept17c -- 19 Ağustos 2012; 12:21:40 >

• İlk aldigim gun oynadim sarmadi pek sonra bir iki durudu oyle bi ara bizi. Kucuk kuzenler geldi onalara actim sonrada sattim cok gereksiz bi alet move de oyle ama o biraz daha oyalamisti sonra onuda sattim bu tur aletler para tuzagi ve devaliligi olmayan cihazlar ha daha ddetayli yaparlar parmaklarima kadar algilar kaliteli oyunlar cikar deneriz ama bu haliyle 8 13 yas arasi

• 4-5 ay önce yurtdışından kinect hediye geldi. kutuyla beraber kinect adventures, kinectimals ve kinect joy ride oyunları da geldi. bir heves hemen odayı ona göre düzenledik. alan açtık ve oyunları tek tek denemeye başladık. kinect adventures gerçekten iyi bir oyun, tam bir parti oyunu. yalnızca temel basit hareketlerle (eğilme, zıplama, sağa-sola çekilme, kol kaldırma vs.) oynandığı için algılama güçlüğü yaşanmıyor. ikinci oyun kinectimals tam bir kız çocuğu oyunu. aslan yavrusuyla platform oyunlar oynayıp onu besliyorsunuz falan.. üçüncü oyun joy ride da araba yarışı ama kinect+sürüş oyunu ikilisinin bir şeye benzemesi için daha çok yol var. olmamış.

eşantiyon gelen bu basit oyunlardan sonra adam gibi oyunlar alalım dedik. dance central ve star wars'u aldık. dance central'ı daha önce oynadığımız için biliyorduk.. bence kinect resmen dans oyunları için geliştirilmiş. şu an için kinect'e en çok uyan ve minimum sorun çıkaran oyun türü diyebilirim. al, kan ter içinde kalana kadar oyna.. star wars ise tam anlamıyla facia. darth vader'a dance central özentisi (ama onun üç gömlek düşüğü) bir oyun modunda britney spears şarkısı eşliğinde dans ettirme saçmalığını geçtim diyelim, ama gerçek oyun modunda da gameplay yerlerde sürünüyor. tabiri caizse kalas gibi oyun. ışın kılıcı kullanıcam diye on hareket yapıyorsun, şekilden şekle giriyorsun, ama koskoca oyunda ışın kılıcıyla yapılabilen üç dört hareket var, anca onlar yapılabiliyor.. önüne çıkan üç dört düşmanı kombo yaparak öldüreyim diye geçiyor aklından. boşuna. ocak başında mukavva parçasıyla mangal harlayan kebapçı gibi kolunu öne doğru sallamak yeterli.. 10 düşünüyorsanız 1 uygulayabiliyorsunuz. dediğim gibi, rezil bir oyun. verdiğim paraya pişman olduğum tek xbox oyunum oldu. zaten forumlara vs bakarsanız star wars fanlarının bile bu oyuna rağbet göstermediğini görürsünüz.

son olarak aldığım oyun ise kung-fu high impact. dance central'ı saymazsam, şu ana dek oynadığım ve gördüğüm en eğlenceli x-box oyunu. oyunda yönettiğiniz karakter kendinizsiniz. adam dövüp duruyor, ordan oraya zıplıyorsunuz. yaptığınız tüm saçma hareketler bir şekilde oyuna etki ediyor. hiçbir hareketiniz boşa gitmiyor. bu yönden takdirimi kazandı. bir de arada, yine sizin fotoğraflarınızla süslenen çizgi roman enstantaneleri gösteriliyor. o kısımlar da epey eğlenceli olmuş ve sizi oyuna çekiyor. tek dezavantajı ise, çok tempolu bir oyun olduğu için inanılmaz yoruyor. spor yapmak isteyenler varsa hiç düşünmeden oynasın, o derece..

sonuç olarak, elimde cd'si olup oynadığım oyunlardan yalnızca ikisini sıkılmadan uzun süre oynayabilirim sanırım. bir de para verip alır mıydım? birkaç aylık bir kullanıcı olarak hayır diyorum. gerçekten verilen parayı hakeden bir oyuncak değil.. fikir çok güzel, ama uygulama yönünden çok eksiği var. bir de oyun firmalarının bu alana yatırım yapıp yaratıcı ve ve gerçekten uğraş verilmiş kinect oyunları çıkarması lazım.. doğru düzgün oynanacak oyun sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. bu yüzden aldıktan kısa bir süre sıkılmanız an meselesi.. alacak arkadaşlar bir kez daha düşünsün derim.

bu arada bahsettiğim kung-fu high impact oyununun nasıl bir şey olduğunu şu videolardan görebilirsiniz:

http://www.youtube.com/watch?v=jrgFCl2Jo0E
    http://www.youtube.com/watch?v=65TwePlA_BE&feature=related

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tevekke -- 24 Ağustos 2012; 14:42:35 >

• Vakti ve yer sorunu olmayanlar için gayet eğlenceli bir cihaz.

Forumdaki arkadaşlar filmlerde gördüğümüz sanal gerçeklik tarzı bişey bekliyolar heralde. Tabii ki olacaktır ancak sonraki kinect ve xbox versiyonlarında.

• Tek başına o kadar sarmıyor ama arkadaşlarla oynayınca süper oluyor
  • Eğlence arıyorsan ideal
  • Arkadaşlar herkese selamlar.Sormak istediğim bir soru var . Kinect hakkında. Odam 25 m2 , PS3'üm var zaten forumda tanıyor arkadaşlar . Sormak istediğim soru şu , XBOX360'm vardı zaten , şimdi sırf Kinect ile '' SPOR '' yapmak için , XBOX360 + KINECT modeli almayı düşünüyorum...

Aile arasında da sürekli toplanıyoruz , kuzenlerimle filan , parti oyunu oynayabileceğim oyunlar nelerdir , eğlence had safaya çıkar mı ? Özellikle sorum SPOR olanakları. 25 M2 odam var.Odam üst katta fakat tavan mesafesi çok yüksek değil 2.5 m filan , bu yeterli olur mu . Gerekirse oyun sistemim için ayırdığım alanın fotoğrafını koyabilirim. . .
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.