Şimdi Ara

Kinect alanlar inceleme ve yorumlarını bu başlık altından yapabilirmi? (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
1
Favori
23.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar kinectte cekilen fotografları nasıl alabiliriz
  • Arkadaşlar merhaba,

eşimle birlikte kullanmak için kinect alacağım ama yer konusunda sıkıntı yaşamamak için sormak istediklerim var.
    Çok eğlenceli bir cihaz ama her kullanmak istediğimde sehpa,koltuk it-çek yapıp makinadan soğumak istemiyorum .
    Kullanan arkadaşların yardımını rica ediyorum.

- 2 kişi rahatça yan yana oynayabilmek için kaça kaç bir alan lazım ?
    - Cihazı duvara asılmış tv nin üstüne koyabiliyormuyuz,en fazla kaç cm yükseğe asılabilir ?
    - Pencereye karşı konumlandırılabiliyormu ? Perde vs kapatsak bile direk ışığa karşı konumlandırmak sorun oluyor mu ?

teşekkürler .
  • quote:

Orijinalden alıntı: HofSorroW

Arkadaşlar merhaba,

eşimle birlikte kullanmak için kinect alacağım ama yer konusunda sıkıntı yaşamamak için sormak istediklerim var.
    Çok eğlenceli bir cihaz ama her kullanmak istediğimde sehpa,koltuk it-çek yapıp makinadan soğumak istemiyorum .

- Cihazı duvara asılmış tv nin üstüne koyabiliyormuyuz,en fazla kaç cm yükseğe asılabilir ?
    - Pencereye karşı konumlandırılabiliyormu ? Perde vs kapatsak bile direk ışığa karşı konumlandırmak sorun oluyor mu ?

teşekkürler .

tv nin onunden 3 m

sizin bulundugunuz yerden nalara 2 metre yeterli
    en iyi performans karanlıkta ama eger direk gunesi almıyorsa da iyi bir performans alabiliyorsunuz
    kinect asagı yukarı hareket edebildigi icin tv nin hemen altına koyabiliyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: noyancelebi

quote:

Arkadaşlar merhaba,

teşekkürler .

tv nin onunden 3 m

sizin bulundugunuz yerden nalara 2 metre yeterli
    en iyi performans karanlıkta ama eger direk gunesi almıyorsa da iyi bir performans alabiliyorsunuz
    kinect asagı yukarı hareket edebildigi icin tv nin hemen altına koyabiliyorsunuz

teşekkürler sizin belirttiğiniz gibiymiş.
    biraz tembellik yapmışım sitesinde belirtiyormuş aslında .

http://support.xbox.com/en-GB/Pages/kinect/getting-started/default.aspx

-yerden yüksekliği 0,6 metre ile 1,8 metre arasında olmalıymış,ne kadar yükseğe konumladırırsanız o kadar iyi diyor
    -kinect tvnin 15 cm altında yada üstünde olmalıymış
    -direk güneş görmesin diyor,perde,güneşlik vs ile sorun olmaz sanırım
    -tek kişi için sensörden uzaklık en az 1,8m , 2 kişi için 2,4 m olmalı diyor
    -tek kişi için oyun alanı genişliği en az 1,8 m .2 kişi tahminen en az 2,5 - 3 m genişlik lazım .
    -parlak ve eş dağılan ışıkla aydınlatılmış oda diyor

bizim salonun ortasındaki sehpayı kaldırınca ancak yetiyor gibi.
    olmadı hanım bununla takılır ben fps oynarım sıra bana gelince
    şaka bir yana 2 kişi için 2,5 m * 3 m gibi hatırı sayılır bir yer lazım birbirine çarpmamak için .

• arkadaşlar benim soruma cevap verebilir misiniz ? :D 1-15şubat arası almayı düşünüyorum da :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: 12345altıa

arkadaşlar bu kinect videolar da olduğu kadar güzel mi acaba? şasırdım doğrusu,bi kamerayla bu kadar iyi performans vermesi,pes doğrusu..

şimdi bu alet şu videoda göründüğü kadar iyi algılıyor mu ve eğlenceli mi ? : http://www.youtube.com/watch?v=4wKkev1BMsk&feature=related

ayrıca : xbox 360 la korsan oyun oynayıp,orjinal oyunla online özelliğini kullanabilir miyim ? veya live oyun oynamak ücretli mi ? ps3 move 2 kişi oynayabilecek kadar controller felanla daha mı pahalı olur, olursa fark ne kadar olur ? ayrıca ps3 te korsan oyun oynayabiliyor muyuz? :D biraz uzun oldu ama cevaplarsanız sevinirim :)

merhaba,
    link verdiğiniz video bir tanıtım videosu,star wars kinect henüz çıkmadı,
    ama başka oyunları incelerseniz hareket algılama ile ilgili hiçbir problemi olmadığını görebilirsiniz ve alıpta eğlenmeyen yok.
    Ayrıca resmi olmayan uygulamalarda cihazın neler yapabildiği ortada.microsoft ilerde bu uygulamaları satın alıp yada kendi uyarlayıp çok daha gelişmiş özellikler ekleyecektir.

Şu ana kadar bahsedilen gereksinim / sorunları

- oynamak için geniş alan lazım ,yukarıda yazmıştım .
    - ışık ile ilgili problem yaşayan bir kaç kişi gördüm nette,çok karanlık,çok aydınlık yada dengesiz ışık sorun olabiliyor
    - yarım saniye yada daha az bir gecikme varmış hareketlerin oyuna yansıması ile sizin hareketiniz arasında
    ama tecrübe ile kendinizi buna göre ayarlayabildiğinizden bahsediliyor.

diğer sorunlarınız için,evet her 2 konsolda da kopya oyun şu an için oynanabiliyor,microsoft belirli aralıklarla firmwareli makine kullananları banlıyor
    dolayısıyla bir süre online oynasanız bile banlandığınızda yeniden aynı makine ile online oyanayamazsınız ama tabiki kendi başınıza oynamaya devam edebilirsiniz.Live da oyun oynamak için paycard alıyorsunuz 70 ytl falan denk geliyor sanırım yıllık üyelik .

2 kişi oynamak isterseniz move da ilk olarak starter pack alıyorsunuz,129 ytl sanırım sonra oynayacağınız ürüne göre en az 1,en fazla 3 adet daha kontroller almanız lazım,fiyatları net bilmiyorum
    Ben kinecte karar verdim,arkadaşım almanyadan alıp getirecek inşallah şubat başı.

• quote:

quote:

arkadaşlar bu kinect videolar da olduğu kadar güzel mi acaba? şasırdım doğrusu,bi kamerayla bu kadar iyi performans vermesi,pes doğrusu..

şimdi bu alet şu videoda göründüğü kadar iyi algılıyor mu ve eğlenceli mi ? : http://www.youtube.com/watch?v=4wKkev1BMsk&feature=related

ayrıca : xbox 360 la korsan oyun oynayıp,orjinal oyunla online özelliğini kullanabilir miyim ? veya live oyun oynamak ücretli mi ? ps3 move 2 kişi oynayabilecek kadar controller felanla daha mı pahalı olur, olursa fark ne kadar olur ? ayrıca ps3 te korsan oyun oynayabiliyor muyuz? :D biraz uzun oldu ama cevaplarsanız sevinirim :)

merhaba,
    link verdiğiniz video bir tanıtım videosu,star wars kinect henüz çıkmadı,
    ama başka oyunları incelerseniz hareket algılama ile ilgili hiçbir problemi olmadığını görebilirsiniz ve alıpta eğlenmeyen yok.
    Ayrıca resmi olmayan uygulamalarda cihazın neler yapabildiği ortada.microsoft ilerde bu uygulamaları satın alıp yada kendi uyarlayıp çok daha gelişmiş özellikler ekleyecektir.

Şu ana kadar bahsedilen gereksinim / sorunları

- oynamak için geniş alan lazım ,yukarıda yazmıştım .
    - ışık ile ilgili problem yaşayan bir kaç kişi gördüm nette,çok karanlık,çok aydınlık yada dengesiz ışık sorun olabiliyor
    - yarım saniye yada daha az bir gecikme varmış hareketlerin oyuna yansıması ile sizin hareketiniz arasında
    ama tecrübe ile kendinizi buna göre ayarlayabildiğinizden bahsediliyor.

diğer sorunlarınız için,evet her 2 konsolda da kopya oyun şu an için oynanabiliyor,microsoft belirli aralıklarla firmwareli makine kullananları banlıyor
    dolayısıyla bir süre online oynasanız bile banlandığınızda yeniden aynı makine ile online oyanayamazsınız ama tabiki kendi başınıza oynamaya devam edebilirsiniz.Live da oyun oynamak için paycard alıyorsunuz 70 ytl falan denk geliyor sanırım yıllık üyelik .

2 kişi oynamak isterseniz move da ilk olarak starter pack alıyorsunuz,129 ytl sanırım sonra oynayacağınız ürüne göre en az 1,en fazla 3 adet daha kontroller almanız lazım,fiyatları net bilmiyorum
    Ben kinecte karar verdim,arkadaşım almanyadan alıp getirecek inşallah şubat başı.

öncelikle teşekkürler arkadaşım.

ps3 daha iyi gözüküyor :D ban yeme oranı da düşük sanırsam (ban olayı ps3 te yok sanırsam ?? ) :D şey sormak istediğim sadece atlama sıçrama felan masa tenisi mi oynanıyor bu kinect+move'la ben ellerimi tabanca gibi yapıp oyun oynayamacak mıyım ? veya 4-5 tane samurai oyunu felan yok mu? beni sarması açısından söylüyorum :D ps3 120 gb + move starter pack = 800 Tl internette , pahalı mı sizce? electro world,media markt gibi yerlerde daha ucuza bulabilir miyim peki ?

• quote:

öncelikle teşekkürler arkadaşım.

ps3 daha iyi gözüküyor :D ban yeme oranı da düşük sanırsam (ban olayı ps3 te yok sanırsam ?? ) :D şey sormak istediğim sadece atlama sıçrama felan masa tenisi mi oynanıyor bu kinect+move'la ben ellerimi tabanca gibi yapıp oyun oynayamacak mıyım ? veya 4-5 tane samurai oyunu felan yok mu? beni sarması açısından söylüyorum :D ps3 120 gb + move starter pack = 800 Tl internette , pahalı mı sizce? electro world,media markt gibi yerlerde daha ucuza bulabilir miyim peki ?

Ps3 u yeni satmıs biri olarak sana kinect almanı öneririm. Move paketinden 1 tane kontroller cıkıyor. Mesela okculuk, savas box vb. oyunlar için 2 kontroller gerekli. 2. kontroller 100 tl. 2 kisi oynayacagını dusunursek bi 2 tanede arkadasına gerekecek. 3 tane kontrollera verecegin para 300 tl (: Move paketide 150 tl falan. Masrafı sen dusun (:

• kinect'te savaş oyunları var mı peki? ellerinle silahı yapıp felan ? :D bi xbox reklamında görmüştüm ama doğru mu yoksa vaat mi bilmiyorum :D + korsan(bizim burada çipli var hep) oyun oynatabilen xbox360 alırsam, orjinal oyunla xboxlive'den yararlanabilir miyim ?
  • Kinect Kendi çektiğim kopya oyunları açıomu açmıyomu
  • quote:

kinect'te savaş oyunları var mı peki? ellerinle silahı yapıp felan ? :D bi xbox reklamında görmüştüm ama doğru mu yoksa vaat mi bilmiyorum :D + korsan(bizim burada çipli var hep) oyun oynatabilen xbox360 alırsam, orjinal oyunla xboxlive'den yararlanabilir miyim ?

Çakma oyunlada live'a girersin fakat ban tehlikesi oyunun orjinalliği çakma olmasıyla ilgili değil senin makinanınn fw li mi fw siz mi olduğu ile alakalı bi durum yani makinan fw li ise sen live'a orjinal oyunla bile girsen ban tehlikesinden kurtulamazsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atilkan

quote:

kinect'te savaş oyunları var mı peki? ellerinle silahı yapıp felan ? :D bi xbox reklamında görmüştüm ama doğru mu yoksa vaat mi bilmiyorum :D + korsan(bizim burada çipli var hep) oyun oynatabilen xbox360 alırsam, orjinal oyunla xboxlive'den yararlanabilir miyim ?

Çakma oyunlada live'a girersin fakat ban tehlikesi oyunun orjinalliği çakma olmasıyla ilgili değil senin makinanınn fw li mi fw siz mi olduğu ile alakalı bi durum yani makinan fw li ise sen live'a orjinal oyunla bile girsen ban tehlikesinden kurtulamazsın.

Bu olayın nasıl olduğunu kimse bilmiyor hep varsayımlar yapılıyor. Ama fwli konsolla sadece orjinal oynayıp banlanan görmedim ben.

• Millet bu kinect i headset olarak kullanabiliyomuyuz çünkü online oyunlarda headset varmış gibi gözüküyo ama bende yok ayrıca mikrofonuda var üzerinde bilgisi olan varmı bu konu hakkında?
  • bu gün aldim bu aleti kinetic spor ve araba oyununu denedim lcd tv ile mesafem 1.5 m yinede algiladi gördü kitapda 1.8 yaziyordu, cok eglenceli, bayildim, terledim keske daha önce alsaydim microsoft madeni buldu ,10 milyona yaklasiyor kinetic satislari yil sonunda 20 milyonu gecer ve onlarca oyun yolda kisaca alin pisman olmazsaniz
  • arkadaşlar bu kinect sports ta 5000m koşu gibi seçenekler var mı ? daha doğrusu liveda falan bunun için yama falan varmı uzun yarışlar olsa çok çok daha zevkli olabilir taktik yapmak son metrelerde depara kalkmak falan 100m ve engelli çok çabuk bitiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WBJoker

Millet bu kinect i headset olarak kullanabiliyomuyuz çünkü online oyunlarda headset varmış gibi gözüküyo ama bende yok ayrıca mikrofonuda var üzerinde bilgisi olan varmı bu konu hakkında?

Party Chat veya Private Chat'te işe yarıyor. Özellikle Party Chat'te kulağınızda hiçbir kulaklık yokken konuşması dehşet güzel oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: konsoldede

bu gün aldim bu aleti kinetic spor ve araba oyununu denedim lcd tv ile mesafem 1.5 m yinede algiladi gördü kitapda 1.8 yaziyordu, cok eglenceli, bayildim, terledim keske daha önce alsaydim microsoft madeni buldu ,10 milyona yaklasiyor kinetic satislari yil sonunda 20 milyonu gecer ve onlarca oyun yolda kisaca alin pisman olmazsaniz

Aynen satış arttıkça kaliteli oyunların gelme ihtimali de artacak
  • hmm peki.oyunlar biraz pahalı oluyor ama neyse :D şimdi ps3 mü? xbox360 mı? çık çıkabilirsen :D
  • Ben dans oyunu almak istiyorum. Sizce Dance Evolution mı alayım Dance Central mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nonickky

Ben dans oyunu almak istiyorum. Sizce Dance Evolution mı alayım Dance Central mı?

kesinlikle dance central.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.