Şimdi Ara

KİMYA - BİYOLOJİ MÜHENDİSLİĞİ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gençler bir sorum olacak kızım kimya biyoloji mühendisliği veya molüker biyololoji yazacağım diyor bende çok sıcak bakmıyorum Türkiye koşullarında yurtdışı vs diyorda tıp yazsın o dalda geliştirsin kendini diyorum bu konudaki düşüncelerinizi alabilirmiyim

• moleküler biyoloji balondur hocam bizzat okuyanlarla konuştum kızınız diş hekimligi yada tıp öneririm tıpta zaten temel bölümler seçip labarotuvarda araştırmalar yapabilir
  • Dişhekimiolurmu kullanıcısına yanıt
    diş hekimliğini hiç düşünmüyor. bende ikna çabasındayım
  • Puanı tıpa yetiyor ve o mühendisliklerden birini seçerse büyük hata yapar.3 ü de işsiz mühendisler yüzdesini arttıran bölümler
  • alkimr kullanıcısına yanıt
    diş hekimligi özellikle baynlar için güzel meslek tıptaki gibi zorunlu görevi doguda çalışması gece nöbeti yok gayet güüzel öneriirim yani
  • Sadoo54 S kullanıcısına yanıt
    en kötü marmara gelebilir diye düşünüyoruz evde işsiz mühendisim var . bu yazılanları okutacağım kızıma o yüzden bilgi istiyorum hata yapmasın diye
  • Bırakın kendi tercih etsin yarın öbür gün mesleğinde en ufak olayda size şikayetlenir. Ama Kimya-Biyoloji Mühendisliği cidden kof. :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kimya-biyoloji mühendisliği düşünüyorsa koç üniversitesini düşünüyordur sanırım. Eğer koç üniversitesinde bu alanları okuyup başarılı olursa yurtdışında iyi üniversitelerde yüksek lisans , doktora yapabilir. Bence eğer gerçekten istiyorsa , hevesliyse yazsın. Eğer gerçekten istiyorsa tıp için zorlamanın manası yok bence. Bu ülkenin iyi yetişmiş bilim insanlarına da ihtiyacı var. Ama emin değilse , kararsızsa tıp yazması daha iyi olur kendini o alanda da geliştirebilir.
  • evet Koç üniversitesini düşünüyor. çok müdahale etmek istemiyorum ama o kadar puanını boşa harcamasını istemiyorum
  • Kimya-Biyoloji mühendisliği iki üniversitede varmış zaten biri Koç diğeri Üsküdar üniversitesi. Açıkçası Koç tutuyorsa düşünmeden yazsın derim hem istediği mesleği yapıyor olacak hem de zaten Koç gibi bir üniversiteden sonra işsiz kalacağını düşünmüyorum. Tabi kendini geliştirmek de önemli ama Koç'un imkanları çok güzel zaten. Eğer tıp okumak istemiyorsa şimdi yazsa bile ileride bırakabilir boşuna sene kaybı olmuş olur. Bence çocuğunuzun isteklerini kulak ardı etmeyin.
    https://forum.donanimhaber.com/koc-universitesi-kimya-biyoloji-muhendisligi--50946230-2 burada da arada kalıp tıp yazan sonra pişman olan bir insan var.

işsiz mühendis dediğiniz kişi nereden ne mezunu?
  • yeniüye75 kullanıcısına yanıt
    işsiz kalır diye korkum,koç üniversitesine tam bursluluk içi müracaat etti
  • Sadoo54 S kullanıcısına yanıt
    samsun 19 mayıs malzeme mühendisliği
    https://www.google.com.tr/search?client=safari&hl=en-tr&ei=3B1FW8_HPMbE6QT75JLoAQ&q=chemical+biological+engineering&oq=chemical+biological+engineering&gs_l=mobile-gws-wiz-serp.3..0i7i30l4j0.13387.17449..19299...0....226.1201.0j6j1......0....1.........0i71j0i8i7i30.MGDj1lwtSfA bu şekilde aratırsanız birçok köklü yabancı üniversitede bu bölümün varlığını görebilirsiniz. MIT, Princeton gibi. Eğer kızınız gerçekten bunu yapmak istiyorsa ona şans verin zaten ilk yıl beğenmezse puanı da iyiymiş merkezi yatay geçiş yapabilir tıp fakültesine.

• yeniüye75 kullanıcısına yanıt
    Zorla bir şey yaptıramam tabiki zatende zorlamam çalışacak olan da okuyacak olanda kendi, benim amacım bilgi almak ve yol göstermek
  • Öyle bir bölüm mü varmış hem de İlk 2.5K'dan almış şuan ben şokum xd
  • http://genetikbolumu.blogspot.com/2012/07/gelecegin-meslegi-genetik.html?m=1

Bunu okutun vazgeçer,önce bir siz üşenmeden okuyun neden böyle diyorum anlarsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sayısalcımısınız Tm cimi
    Sayısalım
  • İnşallah güzel bir sınav geçirmişsiniz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.