Çavuş
18 Haziran 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 335 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Belki bu liste işinizi kolaylaştırır...açıkçası okunulan şehir önemli ama okulun başarısı/hocaları daha önemli. İlk yıldan sonra okuduğunuz şehir çok etki etmiyor bence aşırı sosyal/aktif değilseniz. Çünkü zaman olmuyor şehirde etkinlik yapmaya derslerin yoğunluğundan.

arkadaşlar için 2 link bırakıyorum:
https://www.youtube.com/watch?v=BygoO_sgugA&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=dCXGdHLpJXo&feature=youtu.be

benim kanalım değil ancak yakın bir arkadaşımın kanalı ve genel anlamda oldukça bilgilendirici olduğunu düşünüyorum bu videoların okul hakkında. ben de ing dönem 3’e geçtim sorularınız varsa bana da pm atabilirsiniz ayrıca kırık obp ile kazanmıştım ben bunun hakkında da sorunuz varsa sorabilirsiniz sadece nasıl ders çalıştın vs bu tip soruların biraz faydasız olduğunu düşünüyorum neredeyse 3 sene oldu ve pek hatırlamıyorum nasıl çalıştığımı, konular soru tipleri vs sürekli değiştiği için söyleyeceğim şeyler faydalı olmayabilir.
Merhaba arkadaşlarhttps://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=134124495 konusunun sahibiyim Atatürk Tıp’a (ing) yerleştim geçen sene. Bu sene dönem 2’ye geçtim. Bölümle, şehirle, ingilizce okumakla vs sorularınızı alabilirim. Kırık obp ile ilgili de olur ama baştan bir not bırakayım ben okulu bırakıp hazırlandım okulla beraber götürmedim, çözdüğüm yayınları da pek hatırlayamıyorum açıkçası zaten daha iyileri çıkmıştır bir sene içinde.

Ama öncesinde okulla ilgili genel bir bilgilendirme yapabilirim. (Bursa’dan gittiğim için ona göre karşılaştırdım)
Erzurum’u anlatayım biraz. Şehir olarak çok büyük değil Bursa ile karşılaştırınca, birkaç ana caddesi var herkes ve her şey oralarda bulunuyor. 3 tane alışveriş merkezi var ama bir tanesi normal standartlarda diğerleri çok kullanılmıyor. FSM’ye (bulvar) benzer nitelikte üniversite çıkışında kafelerin olduğu bir cadde var öğrenciler genelde orada takılıyor. Dağ güzel gerçekten, birkaç otel var, birkaç kafe falan. Eğer kayak veya board ile ilgileniyorsanız bol bol bunları yapma şansı bulabilirsiniz. Fiyat açısından Uludağ’a göre çok çok daha uygun. İnsan açısından yardımcı olmaya çalışırlar ama doğunun o sertliği hakimdir genel olarak. Yobazdırlar maalesef. Ama şehirde 100.000 civarı öğrenci bulunuyor o yüzden okul zamanı çok sıkıntı yaşamadım ben insanlar açısından öğrenciler her yerde oluyor yani Erzurum insanıyla çok da iletişime girmeye gerek kalmıyor. Pub maalesef hiç yok. 3-4 tane bar var canlı müzik vs oluyor idare eder onlar da. Şehir olarak böyle.

Bölüme gelecek olursak ben ingilizce okuyorum ama türkçesiyle aynı sisteme sahip. 7 kuruldan +1 finalden oluşuyor. Ama finalsiz geçme şansı da var eğer tüm kurullardan 60 üstü alırsan ve ortalaman 70 üstü olursa finale girmeden üst sınıfa geçebiliyorsun. Bu sene sınıfımın yarısı finalsiz geçti ve haziran başında tatile gittiler yani bayağı iyi bir şey düşününce :D finalin hesaplaması da şöyle kurulların ortalamasının %60’ı finalin de %40’ı alınarak 60’ı geçersen üst sınıfa geçmeye hak kazanıyorsun. Her ay kurul sınavına giriyoruz. O kurul boyunca işlediklerimiz deneme sınavı şeklinde soruluyor. Pratik sınavı da oluyor genellikle histoloji ve anatominin. Eğitim olarak ben oldukça memnunum, zaten teorik eğitim üç aşağı beş yukarı çoğu okulda aynıdır ve öğrenciye bağlıdır biraz ne kadar öğrenmek istiyorsa o kadar öğrenir. Ama klinik eğitimimiz gerçekten çok iyidir doğudaki en büyük hastane olduğumuz için sürekli şehir dışından hasta geliyor ve bundan dolayı vaka çeşitliliği fazla. Bununla birlikte gerçekten alanında yetkin, bu adam o kadar başarılı olmuş niye yurtdışında kalmamış ya da daha iyi bir üniversiteye gitmemiş dediğimiz, hocalarımız mevcut. Senelerce yurtdışında çalışıp memleketi olduğu için geri dönen vs.

Genel olarak hocalarımız öğrenci dostudur anlamadığınız bir yer varsa gelin odamıza anlatalım vs der ilgilenirler. Kampüsümüz bayağı büyük ve yemyeşil (kış dışında) yine de bir odtü kampüsü değil tabi :D ama yeni açılan uyduruk apartman üniversitelerinden iyidir. Sonuç olarak oldukça köklü bir fakülteyiz 60 yıllık. Bana kalırsa Erzurum ile ilgili en büyük problem havanın çok soğuk olması yani -30 gördüğümüz oluyor ve uzun süre soğuk kalıyor. 3-4 ay kar kalkmıyor yerler buz vs. Biraz sıkıntı yaratabiliyor. Onun dışındaki şeyler benim için sorun yaratmadı. Küçük olması daha çok işime geldi neredeyse her yere bir dolmuşla gidebiliyorum. İyi bir arkadaş ortamına sahip olunca kalan hiçbir şey sorun yaratmıyor bana kalırsa.
merhaba beni geçen seneden belki hatırlarsınız normalde konu açmayı düşünüyordum ama pek vaktim olmadı ve toparlayamadım yazıyı. o yüzden şimdi sorularınızı sorabilirsiniz ben de onlara cevap vereyim.
Yakın arkadaşlarımdan biri 2017 yılında mf4 Türkiye 783.sü olarak Koç Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliğine (anadolu bursiyeri olarak) yerleşti. Matematikle çap yapıyor.
Bu konuyu hem elektrik elektronik mühendisliği ya da matematik isteyenlerin sorusunu cevaplandırmak, çalışma tavsiyeleri vermek hem de özel ders isteyenler olursa onlara ders verme amaçlı arkadaşımın isteği üzerine açıyorum.

Kanıt:


özel ders hakkında:
Merhaba,
Koç Üniversitesi'nde Elektrik ve Elektronik Mühendisliği ve Matematik öğrencisiyim. 2017'de okula 783.olarak girdim. Dört yıldır ilkokul,lise; matematik, fizik ve fen özel dersleri veriyorum. İstanbul'da uygun fiyata en iyi kalitede eğitimi ve ilerlemeyi garanti ediyorum. Düzenli ödevlendirmeler ve eksik konulara yönelik çalışmalar ile kısa sürede eksiklerinizi kapatacaksınız. Ayrıca ders saatleri dışında da aklınıza takılan şeyleri ve çözemediğiniz soruları her zaman sorabilirsiniz. Ders yeri olarak öğrencinin veya öğretmenin evi ile ortak bir yer de uygundur. Saatlik ders ücreti 60tl. Geri dönüşlerinizi bekliyorum.
Pm atabilirsiniz.

Sorularınızı aşağıya yazabilirsiniz ben kendisine ileteceğim.
Burayı kazanan var mı, varsa bana ulaşabilir mi? Bir arkadaşım burayı kazandı da eğer wapp grubu açıldıysa link atarsanız çok sevinirim.
Tivitırda gördüm bu ss'i. İnsanlar bayağı tartıştılar hatta. Hemşireler bu konuda çok istekli duruyor. Tıp ve diş doktorları ise hiç hoşnut değil bu ihtimalden. https://twitter.com/golgefeslegenii/status/1034678745058238464?s=21
Bir de böyle bir haber varmış:http://www.medigundem.com/genel/hemsirelere-doktor-olmanin-yolu-aciliyor.html
Not: tıpspor

Arkadaşlar eğer hala kaydınızı sildirmediyseniz bir an önce okulunuza sorun ne kadar sürede siliniyor diye. Bugün okuluma gittim bana 1, 1.5 hafta sürer dedi. Ösym'nin sorumsuzluğu yüzünden yeni okulunuza kayıt yaptıramayabilirsiniz böyle bir durumda.
Bir konuda arayın şikayet edin denmişti ben de aradım işte daha kayıt sildirecekler var ne zaman açıklanacak hiç bilgi de verilmiyor çok sıkıntılı bir durumdayız dedim. Cuma günü açıklanabilir, kesin bir tarih yok işlemler bitince açıklanacak dedi. Herkes arıyormuş üstlerine bildiriyorlarmış. Yuh gerçekten aşırı sinirliyim. Cumaya kalırsa gerçekten mıçtık.
Sınav sonuçlarından önce siteye YKS kısmı eklenmişti. Benzer bir şey var mı diye bakayım dedim 2018 tarihinde ösys gözüküyor, yerleştirmeler ösys adı altında oluyor zaten. Acaba bu yeni mi eklendi yoksa var mıydı? Daha önce kontrol eden oldu mu? Yeni eklendiyse umut var bence.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Mesaj Sayısı: 80
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.404
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 36.807 (Bu ay: 613)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 948 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.