Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.441
Cevap
68
Favori
865.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 18-19 gün önce oldum. Başta her yoruma aldanmamanı öneririm. Kıl dönmesinde önceden tespitte önemlidir. Yaran fazla büyük birşey değilse, bekletmediysen hiçbir şey olmaz. Bende yazın ortasından beri vardı. Ameliyatı oldum. Elimden geldiğince adımları anlatayım.

İlk adım, hastahaneye gidip yatıyorsun. Ameliyat olacağın vakit hasta bakıcının biri geliyor, deli gömleği tarzda birşey giydiriyor ve sedyeye yatırıyor. Yolculuk başladı. :) Ameliyathaneye doğru gidiyorsunuz. Ameliyathane garip bir ortam, korkutuyor açıkcası insanı.

İkinci adım, ordan sizi biri alıyor ve hazırlıyor. Hazırlama işleminden sonra yavaş yavaş ameliyat olacağınız yere gidiyorsunuz. Girdiniz, içinizde korku ve heyecan oluyor açıkcası. Kolunuza bir serum takıyorlar, başınızın ucunda bekleyen doktor size sorular soruyor. { Havadan sudan, heyecanı dağıtmak için. } Serumda bir boşluk var, ordan bir sakinleştirici iğne vuruluyor. Gerçektende kafaya 5 bira ardı ardına çakmış gibi bir his geliyor. Daha sonra belden aşağısını uyuşturma işlemi gerçekleşiyor. { Local anestezi oldu benim. } Sanırım 2-3 iğne vurdular. Daha sonra ufak bir test yapıyorlar, ''acıyormu ?'' şeklinde acı yoksa başlıyolar oymaya. Yüzünüze bir maske takıyorlar, buradan daha rahat nefes alabiliyorsunuz. Sağ kolu bağlayıp sol kolu serbest bırakıyorlar. Sırt tarafına 3 adet birşey yapıştırıyorlar. Ayrıca tansiyon ölçülüyor, ameliyat süresince. Arkada olup bitenden haberimiz olmuyor. Doktor ''bitti'' diyor, içinizden ''bumuydu'' diyorsunuz. Taa ki pansumana dek. :) Benim açık bırakıldı ve en zahmetlisi diye biliyorum. Açık söylemem gerekirse ilk pansumanda acı oluyor. Fakat abartılcak kadar değil. Sonraki 4 pansumanda biraz acılı geçiyor, sonrasını duymuyorsunuz bile. 2 hafta kadar banyo,oturma yok. Fakat bilgisayar oynamak isteyen gene bi yolunu buluyor. ( benim gibi. :) )
    19 gün kadar oldu, şuan oturup size bunları yazabiliyorum. Tabii birde Baticon banyosu denen bi meret var. Oda biraz zahmetli, fakat acısı ''0'' benim şu an 2-3 saat oturma iznim var. 15-20 dk en azından oturmamaya çalışın çalışıyorsanız, okul varsa vb. oturunca kan gitmiyormuş, yaranın iyileşme hızı düşüyormuş.

Benden bu kadar şimdilik, geçmiş olsun. :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Cenk

18-19 gün önce oldum. Başta her yoruma aldanmamanı öneririm. Kıl dönmesinde önceden tespitte önemlidir. Yaran fazla büyük birşey değilse, bekletmediysen hiçbir şey olmaz. Bende yazın ortasından beri vardı. Ameliyatı oldum. Elimden geldiğince adımları anlatayım.

İlk adım, hastahaneye gidip yatıyorsun. Ameliyat olacağın vakit hasta bakıcının biri geliyor, deli gömleği tarzda birşey giydiriyor ve sedyeye yatırıyor. Yolculuk başladı. :) Ameliyathaneye doğru gidiyorsunuz. Ameliyathane garip bir ortam, korkutuyor açıkcası insanı.

İkinci adım, ordan sizi biri alıyor ve hazırlıyor. Hazırlama işleminden sonra yavaş yavaş ameliyat olacağınız yere gidiyorsunuz. Girdiniz, içinizde korku ve heyecan oluyor açıkcası. Kolunuza bir serum takıyorlar, başınızın ucunda bekleyen doktor size sorular soruyor. { Havadan sudan, heyecanı dağıtmak için. } Serumda bir boşluk var, ordan bir sakinleştirici iğne vuruluyor. Gerçektende kafaya 5 bira ardı ardına çakmış gibi bir his geliyor. Daha sonra belden aşağısını uyuşturma işlemi gerçekleşiyor. { Local anestezi oldu benim. } Sanırım 2-3 iğne vurdular. Daha sonra ufak bir test yapıyorlar, ''acıyormu ?'' şeklinde acı yoksa başlıyolar oymaya. Yüzünüze bir maske takıyorlar, buradan daha rahat nefes alabiliyorsunuz. Sağ kolu bağlayıp sol kolu serbest bırakıyorlar. Sırt tarafına 3 adet birşey yapıştırıyorlar. Ayrıca tansiyon ölçülüyor, ameliyat süresince. Arkada olup bitenden haberimiz olmuyor. Doktor ''bitti'' diyor, içinizden ''bumuydu'' diyorsunuz. Taa ki pansumana dek. :) Benim açık bırakıldı ve en zahmetlisi diye biliyorum. Açık söylemem gerekirse ilk pansumanda acı oluyor. Fakat abartılcak kadar değil. Sonraki 4 pansumanda biraz acılı geçiyor, sonrasını duymuyorsunuz bile. 2 hafta kadar banyo,oturma yok. Fakat bilgisayar oynamak isteyen gene bi yolunu buluyor. ( benim gibi. :) )
    19 gün kadar oldu, şuan oturup size bunları yazabiliyorum. Tabii birde Baticon banyosu denen bi meret var. Oda biraz zahmetli, fakat acısı ''0'' benim şu an 2-3 saat oturma iznim var. 15-20 dk en azından oturmamaya çalışın çalışıyorsanız, okul varsa vb. oturunca kan gitmiyormuş, yaranın iyileşme hızı düşüyormuş.

Benden bu kadar şimdilik, geçmiş olsun. :)

hocam bilgiler için teşekkürler.Belkide çoğu arkadaşımız bu hastalığa sahip ama ne olduğunu bilmiyor.
    Eğer böyle belirtileri görenler varsa hiç geciktirmeden doktora gitmeleri gerekmektedir.
  • kıçımda orta çağı yaşamak istemediğim için ameliyatı askerlikten sonraya saklıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Manero

kıçımda orta çağı yaşamak istemediğim için ameliyatı askerlikten sonraya saklıyorum.

madem öyle askerlik yaparken yaptır en az 45 gün raporlu olursun.Hatta askerliğinin bitmesine 1,5-2 ay kala yaptır.

ama bence hastalık gelişmeden hemen yaptırsan senin için daha iyi olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: Thema

Arkadaşlar hastaneye gitsek hangi bölüm bakıyor.

Birde direk aç kıçını bakayım mı diyolar nasıl oluyor

evet o şekilde oluyor. bana dermatolojide bayan bir asistan bakmıştı, fakültede. Ardından cerrahi bölümüne yolladı, bir de ordakiler baktı.sonra devlet hastanesine geldim ordakiler gösterdim. Ameliyatıda devlette oldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ornapsen -- 19 Şubat 2008; 12:01:34 >
  • bu konuyu okudum midem bulandı ve bendede cıkar diye korkuyom
  • quote:

Orjinalden alıntı: ornapsen

quote:

Orjinalden alıntı: Thema

Arkadaşlar hastaneye gitsek hangi bölüm bakıyor.

Birde direk aç kıçını bakayım mı diyolar nasıl oluyor

evet o şekilde oluyor. bana dermatolojide bayan bir asistan bakmıştı, fakültede. Ardından cerrahi bölümüne yolladı, bir de ordakiler baktı.sonra devlet hastanesine geldim ordakiler gösterdim. Ameliyatıda devlette oldum

Bakmayan kalmıyor yani Ben doktora gitmekten çekiniyordum şimdi iyicene çekinir oldum.
  • Arkadaşlar Aynı Amelyattan Bende oldum Ciddi ciddi hiç bir burada yazılalara olmayanlar dışında söleyenlere inanmayın.Ben yeni yöntemle oldum Çok basit bi şekilde 30dk bile sürmeden bu işin eğitimini almış bir doktor yaptı.Genel Anestezi oldum masada falanda kalmadım buradayım.Anestezi konusu gerçekten ciddi amelyattan önce mutlaka anestezi uzmanını görün onla konuşuon çok içinizi rahatlatıyor.benimki bayandı bayıltana kadar muhabbet ettik çok iyi oldu benim için.Amelyataneye gidene kadarda benim sakin olmam için bi ine yaptılar sersem gibi oldum ama çok güzel bir ine fena kafa yapıyor.Amelyatane girdikten sonra zaten elinin üstüne damar yolu açıo sonra oradan narkozu veriyoz ilk okulunun adı ne dedi ben daha söleyemeden gittin Sonra uyandım odamda sırt üstü yatıyordum amelyatta sırt bölegesinden ama sırt üstü yatıyordum.Bu amelyatı gözünüzde büyütmeyin doktor orayı okadar güzel onarmışkı eskisinden hiç bir farkı yok nerdeyse.Şu an sadece hissizlik var okadar.Ben 1gece yattım 2kerede hastanede pansuman oldum.Gerisi evde sadece pamukla Baticon sürmek oldu.Ne tuvalete gitmemde nede oturmamda kalkmamda problem oldu Önceden çok endişendim ama şimdi hiç bişiyim yok.Bunda doktorunda çok etkisi var tabi işini bilen doktora olmakta fayda var.Basit bir amelyat hiç kokrmayın.

Şunu belirtim Modern Kıl dönmesi amelyatında tekrarlama Şansı %3 - Eski tip açık bırakılıp bırakılmasında ise %75 lere varan bir tekrarlama şansı var arkadaşar bunu göz önüne alıp öle seçimizi yapın.

Alınması Tedbirler :
    Amelyattan sonra bölgeyi herzaman temiz tut.
    Dikişlerden sonra çok değişik bir doku hissedeceksiniz elleyince.O yüzden tuvaletten sonra mutlaka çok ama çok iyi temizleyin ve durlayın!
    Eğer amelyat bölgesinde çok ama çok kıl varsa Eczaneden [ lapiden ] kıl dökücü alın.Sürün 15dk bekleyin suya tutun kıldan eser yok ve risk yok.
    Kayık oturmak yok!

Teşekkürler.

+ Olarak en büyük avantaj erkenden olma ve erken tanıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legend. -- 19 Şubat 2008; 12:45:13 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: BuGrAx

Arkadaşlar Aynı Amelyattan Bende oldum Ciddi ciddi hiç bir burada yazılalara olmayanlar dışında söleyenlere inanmayın.Ben yeni yöntemle oldum Çok basit bi şekilde 30dk bile sürmeden bu işin eğitimini almış bir doktor yaptı.Genel Anestezi oldum masada falanda kalmadım buradayım.Anestezi konusu gerçekten ciddi amelyattan önce mutlaka anestezi uzmanını görün onla konuşuon çok içinizi rahatlatıyor.benimki bayandı bayıltana kadar muhabbet ettik çok iyi oldu benim için.Amelyataneye gidene kadarda benim sakin olmam için bi ine yaptılar sersem gibi oldum ama çok güzel bir ine fena kafa yapıyor.Amelyatane girdikten sonra zaten elinin üstüne damar yolu açıo sonra oradan narkozu veriyoz ilk okulunun adı ne dedi ben daha söleyemeden gittin Sonra uyandım odamda sırt üstü yatıyordum amelyatta sırt bölegesinden ama sırt üstü yatıyordum.Bu amelyatı gözünüzde büyütmeyin doktor orayı okadar güzel onarmışkı eskisinden hiç bir farkı yok nerdeyse.Şu an sadece hissizlik var okadar.Ben 1gece yattım 2kerede hastanede pansuman oldum.Gerisi evde sadece pamukla Baticon sürmek oldu.Ne tuvalete gitmemde nede oturmamda kalkmamda problem oldu Önceden çok endişendim ama şimdi hiç bişiyim yok.Bunda doktorunda çok etkisi var tabi işini bilen doktora olmakta fayda var.Basit bir amelyat hiç kokrmayın.

Şunu belirtim Modern Kıl dönmesi amelyatında tekrarlama Şansı %3 - Eski tip açık bırakılıp bırakılmasında ise %75 lere varan bir tekrarlama şansı var arkadaşar bunu göz önüne alıp öle seçimizi yapın.

Alınması Tedbirler :
    Dikişlerden sonra çok değişik bir doku hissedeceksiniz elleyince.O yüzden tuvaletten sonra mutlaka çok ama çok iyi temizleyin ve durlayın!
    Eğer amelyat bölgesinde çok ama çok kıl varsa Eczaneden [ lapiden ] kıl dökücü alın.Sürün 15dk bekleyin suya tutun kıldan eser yok ve risk yok.
    Kayık oturmak yok!

Teşekkürler.

hocam sende iltihap falan olmuşmuydu vede flap yöntemiylemi ameliyat oldun.Yani bir başka bölgeden kılsız bir deri ilemi diktiler.Ameliyat yöntemini söylersen sevinirim
  • Bizim bir arkadaşın kaba etinde olmuştu. 45 gün rapor oldu. Uzunca bir süre afedersiniz kıçınızın üstüne oturamıyorsunuz ve yan yatarak uyuyorsunuz. Ayrıca ameliyatlı bölgeyi 10-15 günde bir Depitak gibi tüy dökücü kremler yardımıyla draşlıyorsunuz. Bakmayın ameliyatı da ağırdır...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Businesss

quote:

Arkadaşlar Aynı Amelyattan Bende oldum Ciddi ciddi hiç bir burada yazılalara olmayanlar dışında söleyenlere inanmayın.Ben yeni yöntemle oldum Çok basit bi şekilde 30dk bile sürmeden bu işin eğitimini almış bir doktor yaptı.Genel Anestezi oldum masada falanda kalmadım buradayım.Anestezi konusu gerçekten ciddi amelyattan önce mutlaka anestezi uzmanını görün onla konuşuon çok içinizi rahatlatıyor.benimki bayandı bayıltana kadar muhabbet ettik çok iyi oldu benim için.Amelyataneye gidene kadarda benim sakin olmam için bi ine yaptılar sersem gibi oldum ama çok güzel bir ine fena kafa yapıyor.Amelyatane girdikten sonra zaten elinin üstüne damar yolu açıo sonra oradan narkozu veriyoz ilk okulunun adı ne dedi ben daha söleyemeden gittin Sonra uyandım odamda sırt üstü yatıyordum amelyatta sırt bölegesinden ama sırt üstü yatıyordum.Bu amelyatı gözünüzde büyütmeyin doktor orayı okadar güzel onarmışkı eskisinden hiç bir farkı yok nerdeyse.Şu an sadece hissizlik var okadar.Ben 1gece yattım 2kerede hastanede pansuman oldum.Gerisi evde sadece pamukla Baticon sürmek oldu.Ne tuvalete gitmemde nede oturmamda kalkmamda problem oldu Önceden çok endişendim ama şimdi hiç bişiyim yok.Bunda doktorunda çok etkisi var tabi işini bilen doktora olmakta fayda var.Basit bir amelyat hiç kokrmayın.

Alınması Tedbirler :
    Kayık oturmak yok!

Teşekkürler.

hocam sende iltihap falan olmuşmuydu vede flap yöntemiylemi ameliyat oldun.Yani bir başka bölgeden kılsız bir deri ilemi diktiler.Ameliyat yöntemini söylersen sevinirim

Hiç iltihap falan hiç bişi olmadı bende.Benim yöntem dediğim gibi yeni yöntemden.Yani oradaki deri aldındı salve sol yanındaki deri birbirine kaynatıldı
  • arkadaşlar bu sorunu bende yaşamıştım ve ilerlemiş durumdaydı. çok araştırdım yöntemleri. en sonunda bir akrabamın tavsiyesiyle Fatih semtinde bir doktora gittim muayene olacağımı sanırken direk operasyona başladılar. Delmeden, parça almadan sadece o bölgedeki kıl dönmesinin oluşturduğu ufak deliklerden içeriyi temizlediler. yarım saat filan sürdü. operasyondan çıkınca yarım saat uzanıp dinlendim ve taksiye binip eve geldim. birkaç günlük istirahat ve bikaç pansumandan sonra şifaya ulaştım. yaklaşık iki sene oldu bir sorun yok
  • Birşey soracağım, bende küçük küçük oluyor apse şeklinde, yani derinliği olmayan akne birikmesi şekilde, kıl kökü iltihabıymış, zaman zaman oluyor özellikle oturarak çalıştığım günlerden 2 gün sonra falan çıkmaya başlıyor bu iltihaplar. (Birde antibiyotik kullandığımda iyice kayboluyor bunu farkettim) Bunu önlemek için tüy dökücü krem kullansam bu tür kıl kökü iltihaplarına çare olurmu?
  • quote:

Alınması Tedbirler :
    Kayık oturmak yok!

Teşekkürler.

abi istanbuldamı istanbuldaysa tarif eder misin ben böyle doktorları çok araştıran bir kişiyimdirde
  • quote:

Orjinalden alıntı: hidden

Birşey soracağım, bende küçük küçük oluyor apse şeklinde, yani derinliği olmayan akne birikmesi şekilde, kıl kökü iltihabıymış, zaman zaman oluyor özellikle oturarak çalıştığım günlerden 2 gün sonra falan çıkmaya başlıyor bu iltihaplar. (Birde antibiyotik kullandığımda iyice kayboluyor bunu farkettim) Bunu önlemek için tüy dökücü krem kullansam bu tür kıl kökü iltihaplarına çare olurmu?

bildiğim kadarıyla zannetmiyorum. Antibiyotikler anlık iltihapları kurutur ama içerideki oluşumu yok edeceğini sanmam. anladığım kadarıylada bu bildiğimiz vucudumuzun diğer bölgelerindeki kıl dönmelerine benzemiyor. onlarla karıştırmamak lazım. o bölgede ufakta olsa bir operasyon gerekir sanırım. ama sende daha yeni olduğu için çok problem olmaz. bence ilerlemeden bi uzmana görünmende fayda var
  • ben bu hastalıktan 3 yıl önce ameliyat olmuştum yanlış hatırlamıyorsam
    yeminle kıjımı oymuş herifler
    bayaa bi pansuman gerektiriyo bide şööle bişi var benim doktor yaranın içine gazlı bez sokturuyordu
    ne hikmettir anlamadım ama şimdi bişicikler yok
  • Yaklaşık bir yıl önce bende kıl dönmesinden ameliyat oldum. Bu problemi yaşayan arkadaşlara en önemli tavsiyem, kesinlikle ve kesinlikle en başında iken doktora gitmeleridir. Bendeki kıl dönmesi süreci şöyle; önce kaşıntı ile ile başladı, kısa bir süre sonra küçük bir leblebi tanesi büyüklüğünde sertlik oluştu. Hemen doktora gittim ve gittiğim genel cerrahtı. Baktı ve tahlile bile gerek olmadığını belirtti. Ertesi gün için ameliyat dedi. Lokal anestezi ile küçük bir baklava dilimi kadar bir et parçasını keserek aldı ve o bölgeyi dikti. Yanılmıyorsam 8 dikiş atmıştı. Ameliyattan çıktıktan sonra direk sırt üstü yatırdı. Yaklaşık 2 saat sonra hastaneden çıktım. İkinci günü pansumana kendi arabamla gittim. Yani araba kullanabilecek durumdaydım. Pansuman süresini hatırlamıyorum ama öyle aylarca pansumana gitmedim, iki belkide üç hafta sürdü.
    Açıkçası öyle korkulacak bir ameliyat değil, ama ilk baştada söylediğim gibi hemen müdahale edin. Ne kadar çok beklerseniz o kadar kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.
    Şimdiden geçmiş olsun...
  • ara sıra kuyruk sokumuma çok acı bir batma oluyor en son 2-3 ay önce oldu bir acıyor bir acıyor can çekişiyorum sanki, yoksa bendede bu meretten var :(:(

• Allah yardımcısı olsun herkesin çeken bilir...
  • Ben şimdi doktordan geliyorum her hafta düzenli olarak gidip o bölgedeki kılları traş ettiriyorum ki bidaha olmasın diye diğer ameliyat olan arkadaşlara da tavsiyem düzenli olarak o bölgedeki kılları traş ettirin
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.