Yarbay
22 Haziran 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
30 üye
Görüntülenme
Toplam: 65 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Nedir bu arkadaşlar?
 Bu meyvenin ismi nedir?

 [ Xiaomi Mi3 & Piston Lite Kulaklık & Hızlı Şarj - İnceleme | Miui V6 ]

 [ Xiaomi Mi3 & Piston Lite Kulaklık & Hızlı Şarj - İnceleme | Miui V6 ]


_________________________________________

 [ Xiaomi Mi3 & Piston Lite Kulaklık & Hızlı Şarj - İnceleme | Miui V6 ]


 [ Xiaomi Mi3 & Piston Lite Kulaklık & Hızlı Şarj - İnceleme | Miui V6 ]


1. Mi3 Teknik Özellikler

İşlemci : Snapdragon 800AB
Grafik : Adreno 330
Ram : 2GB
Ekran : 1920 X 1080 Full HD Retina
Pil : 3050 mAH
Kamera : Ön 2 Akra 13 MegaPixel
Mevcut Yazılım Sürümü : Android 4.4.4 Miui V6

_________________________________________

2. Mi3 Yazılım

Diğer android yazılımlarından çok kolay şekilde sıyrılan Miui, V6 sürümünde stabillik ve sadelik konusunda kullanıcısını memnun etmiştir. İçerisinde bulunan ince detaylar sayesinde ekstra bir modifikasyon gerektirmeden kullanabilen rom, her cuma günü kullanıcı istekleri doğrultusunda güncellenerek her türlü ihtiyaca cevap veriyor.

Mevcut romları veya yeni çıkacak Miui romlarını takip etmek için aşağıdaki linklere tıklamanız yeterlidir. Ayrıca eğer Xiaomi kullanıcısı iseniz her çarşamba günü yapılan oylama da sıradaki sürümde hangi özelliklerin olmasını istediğinizi belirtebilirsiniz.

http://en.miui.com/gid-1.html

_________________________________________

3. Mi3 Temin etmek

Öncelikle belirtelim ki Xiaomi resmi olarak TÜRKİYE de ürünlerini satmıyor. Ancak firmadan gelen haberler gösteriyor ki 2014 sene sonu veya 2015 senesi başı gibi ülkemizde de Xiaomi ürünlerini deneyerek, görerek alınabilecek.

Şuan için tek temin yolu yurt dışında satılan ülkelerden temin etmek. Ancak gümrük kuralları katı bir ülkede yaşadığımız için sadece '' Yolcu beraberinde gelen cihaz '' olarak getirebiliyorsunuz. Herhangi bir kargo şirketi ile ülkeye sokmaya kalkıştığınız taktir de Gümrüğe takılması %100 denilebilir.

Cihazı türkiye ye yanında getirmiş şahıslardan satın alıp ücreti vermeden önce mutlaka ürünün orjinal olup olmadığını kontrol ediniz. Ürünün İMEİ kodundan Xiaomi nin sitesinden orjnal olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Diğer bir kontrol şekili ise işlemci ye bakarak anlaşılıyor. Xaiomi firması Mi3 telefonuna 2 farklı işlemci kullanmayı uygun görmüş. 1 Tanesi Qualcomm Snapdragon 800 işlemcisi diğeri ise Nvidia Tegra 4. Bunların kontrolünü ise Android Marketten indireceğiniz CPUZ uygulaması ile sağlayabilirsiniz. Bu işlemciler dışında herhangi bir işlemci görüldüğü taktirde cihaz sahtedir. Örneğin MTK yazısı ve amblemi var ise %100 sahtedir almayınız.

_________________________________________

4. Benim cihaz | LG G2 vs Xiaomi Mi3

Daha öncesinden bir çok marka model telefon kullanmış biri olarak Xiaomi Mi3 e LG G2 den geçtim. LG 2 sınıfının en iyi telefonlardan olduğunu hala sürdürmekte. LG G2 nin kötü bir telefon olmasından veya memnun kalmamamdan dolayı Mi3 e geçmedim.

İlk önce 2 telefon arasındaki olan farklara bakacak olur isek kağır üstünde pek bir fark yok. Hemen hemen aynı. Ancak ele alındığı zaman 2 taradından birbirinden farklı özellikleri var.

Kasadan bahsedecek olur isek kesinlikle kasa konusunda LG daha başarılı. 5.2 inc ekranı o derece az alan bırakarak yerleştirmek büyük başarı. Xiaomi böyle bir şey tercih etmemiş ve kasa da şahsi fikrim olan gereksiz boş alanlar var. Ancak yeni Mi4 serisinde bu durum daha farklı. Gayet yerli yerinde Mi4.

Kamera konusunda LG G2 başından beridir başarısız. Yazılım ile çözmeye çalıştılar ancak olmadı. LG G2 de kamera berbat. Mi3 tarafında ise kamera LG e göre daha iyi.

Pil e gelecek olur isek. Aralarında sadece 50 mAH fark bulunmasına rağmen Mi3 ün pili çok iyi denilecek seviyede. G2 de su gibi akan pil Mi3 de tüketim ciddi oranda az.
Bunu yazılıma bağlıyorum ben. Çünkü aynı donanım ve 50 mAH fark bu tüketim farkına yetmez. MİUİ gerçekten çok başarılı bir yazılım.

Ben cihazımı Türkiyeden aldım. Satan şahıs çin den getirmiş ve kendi pasaportuna kayıt ettirmiş. 16 Gb ve Gri. Kutu ve aksesuarları tam. Mutlaka cihazı alırken bunlara dikkat edelim.
 [ Xiaomi Mi3 & Piston Lite Kulaklık & Hızlı Şarj - İnceleme | Miui V6 ]


 [ Xiaomi Mi3 & Piston Lite Kulaklık & Hızlı Şarj - İnceleme | Miui V6 ]


1. Xiaomi Piston Lite Teknik Özellikler

Frekans Aralığı : 20-20000 HZ
Hassasiyet (dB) : 94db SPL
Materyal : Plastik - Silikon
Tip : Kulak içi
Kablo Uzunluğu : 110 CM
Kumanda : Ses Kısma ve Açma - Müzik durdurma ve sıradaki şarkıya geçme
Diğer Özellikleri : Gürültü Engelleme ve Mikrofon

_________________________________________

2. Xiaomi Piston Lite Temin etmek | Fiyat

İnternet orjinal ürünlerden çok sahte ürünlerde dolu bir derya. O yüzden neyi nereden aldığımıza çok dikkat etmemiz gerekmekte. Genelde bu tip ürünler türkiye de sahtesi çok olan ürünler. Zaten resmi olarak da bulunmadığı için işiniz şansa kalıyor. İşimizi şansa bırakmamak için ve 14 $ dolarlık ürüne 50 60 TL gibi ücretler ödememek için bu tip ürünlerimizi yurt dışı satış sitelerinden temin ediyoruz.

Öncelikle orada da dikket etmemiz gereken şeyler var. Öncelikle satıcının satış adedi ve bu doğrultuda aldığı geri bildirimler. Ayrıca siteninde kullanıcıya verdiği madalyalar.

Ben Xiaomi Piston Lite ı AliExpress.com dan aldım. Araştırmalarımın doğrultusunda bir kullanıcı buldum. Kullanıcı güvenirirlik olarak aradığım kriterlere ve yukarıda saydığım özelliklere uyuyordu ve ürünü aldım.

Ürünün fiyatı 14.24 $ Dolar. Yani kuru 2.20 den alır isek ortalama 31 TL yapıyor.

3. Nasıl geliyor | Kutu açılımı

Ürün çinden gelmekte. Kargo ücreti ödemiyorsunuz ve 10 ile 15 gün arasında geliyor. Bana 12 Gün de geldi.
İçerisi baloncuklu naylon bir zarfta geliyor. Herhangi bir problem olmadan elinize ulaşır.

 [ Xiaomi Mi3 & Piston Lite Kulaklık & Hızlı Şarj - İnceleme | Miui V6 ]


4. İnceleme

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki bu kulaklıklar Piston Lite ve Piston 2 Metal olarak 2 ye ayrılmış durumdalar. İncelemesini yaptığım kulaklık LİTE olan modeli. Kutusu pek fazla alengirli olmayan basit bir karton. Kutu içerisinde 6 adet her kulak için boyutlandırılmış silikon kulakluk ucu geliyor. Orta boylar kulaklığın üzerinde geliyor diğer 4 ü de poşet içerisinde.

Kulaklıkta aynı şekilde bir poşetin içine konulmuş. Arka yüzeyleri jelatin ile kapatılmış ve kendiri bir bant ile toplanmış. 3.5 mm girişe sahip kulaklık altın giriş gibi bir maddeden kaplanmamış. Klasik metal 3.5 jack.

Kulaklığın giriş ucuna bir QR code yerleştirilmiş. Bu konu cihaz ile tarattığınız zaman sizi Xiaomi sitesinde yönlendiriyor ve sanırım çince tebrik ve hayırlı olsun dileklerinde bulunuluyor.


Kulaklığın üzerinde olan orta boy uçlar benim kulağıma tam oturdu ve kulaklığın hafifliğinden ötürüde sanki kulağımda yoklarmış gibi bir rahatlık ve hafiflik sağladı. Bu açıdan gayet iyi. 3 saate yakın müzik dinledim ve en ufak bir rahatsızlık yaşamadım. Konfor 10/10.

Ses yüksekliği ise gayet tatmin edici derecede. Son ses zaten hiç bir zaman kullanmayacağım ancak eğer son ses severler için de problem olacağını zannetmiyorum. Ses yüksekliği 10/10

Bas ve tiz e bakacak olur isek şahsen bas tam istediğim gibi. Çok patlamayan yumuşak şekilde. Tizleri de aynı şekilde yerli yerinde uçlarda değil. Bas ve tiz 10/10

Malzeme Kalitesi olarak pek bir şey diyemeyeceğim. Çok iyi bir yapısı yok. Özellikle kablo kısmı elde kalır hissi veriyor. Kablo ile giriş ucunun birleşme yeri de aynı şekilde kopmaya çok meğilli gibi. Bakalım zaman göstericek. Sanırım ses bölümüne yüklenilmiş dış kısım biraz es geçilmiş. 10/6

Kutu kulaklığı çıkardıktan sonra çöp. Belki gene ucuza kaçılarak bir taşıma kılıfı olabilirdi. Benim için önemli değil ancak önemsiyenler olabilir 10/8

5. Genel

Genel olarak tam bir F/P ürünü. 30 TL ye bu kadar iyi kulaklık alamazsınız diye düşünüyorum. Ben memnun kaldım ve umarım bir süre problem olmadan kullanırım.
Dışarıdan ne kadar ses alıyor denemedim. Bir belediye otobüsüne binip denemem gerekmekte :)

Eğer kulaklık alma arifesinde iseniz ve 30 tl verip F/P ürünü almak sizin için uygunsa + olarak da kargo ücreti de ödemek istemiyorsanız. Mutlaka Xiaomi Piston Lite kulaklığını da değerlendirin derim.

Satış Tavsiye Link : http://www.aliexpress.com/snapshot/6221093459.html

 [ Xiaomi Mi3 & Piston Lite Kulaklık & Hızlı Şarj - İnceleme | Miui V6 ]


 [ Xiaomi Mi3 & Piston Lite Kulaklık & Hızlı Şarj - İnceleme | Miui V6 ]


1. Olay Nedir ?

Durum şudur ki Xiaomi Mi3 çok yavaş şarj oluyor. Sebebi ise kullandığımız adaptör. Bazı firmalar Samsung ve LG vb. yüksek kapasiteli pilli telefonlarına işlemcinin de verdiği destek ile hızlı şarj özelliği adı altında bir kaç ekleme yapmışar ve kutu içerisine 2.0Amper adaptör koymuşlar. Klasik akıllı telefonlarda ki adaptörler de 0.75 ile 1.5A arası değişen Amper aralığı mevcut. Ancak 3000 mAH kapasiteli bataryalar da ve işlemcisi de eğer hızlı şarj destekliyor ise 2.0A lik adaptörler gerçekten ciddi anlamda şarj hızını artırıyor.

Xaiomi çinden gelen bir telefon olduğu için içerisinde ki adaptör çin e uyumlu. O bakımdan herhangi bir çevirici kullanmadan kullanamıyoruz. Kullansak dahi üzerinde gelen adaptör 1.0A. Ancak bizim çok büyük bir avantajımız var hem snapdragon işlemcinin verdiği hızlı şarj özelliğini kullanabiliyoruz hemde bataryamız 3050 mAH.
Ancak neden böyle düşük kapasiteli bir adaptör konulduğu hakkında bir fikrim yok.

2. Napcaz Şimdi ?

Çok basit. Telefonu hızlı şarj edebilmemiz için ilk önce 2.0A bir adaptör alacağız. Bu adaptör Galaxy Note apaptörü olabilir veya LG G2 G3 adaptörü olabilir. Benim eski G2 2.0A adaptör ile çok hızlı şarj oluyordu.

Nereden temin edeceğimize gelir isek yurt dışı getirme yollarını tercih etmenizi tavsiye ederim. Burada belkide dandik 2.0A adaptörü 25 30 TL ye alırken yurt dışından 3-5 dolara güzel bir ürün getirebilmeniz mümkün.

Satış Tavsiye Link : http://www.aliexpress.com/snapshot/6221093462.html
Arkadaşlar öncelikle okuduğunuz için teşekkür ederim. Xiaomi dünyasında yeni olmama rağmen bazı şeyleri tecrübe ettim sayılır. Umarım yazılanlardan keyif almışsınızdır. Eklemek istediğiniz veya düzeltmek istediğiniz bir yer olur ise söylemekten çekinmeyin.

Ayrıca Mi3 ile ilgili veya kulaklık ile ilgili her ne ile ilgili olursa olsun sorabilir ve yanıt alabilirsiniz.

Teşekkürler.

 [ Xiaomi Mi3 & Piston Lite Kulaklık & Hızlı Şarj - İnceleme | Miui V6 ] [ Xiaomi Mi3 & Piston Lite Kulaklık & Hızlı Şarj - İnceleme | Miui V6 ]


 [ Xiaomi Mi3 & Piston Lite Kulaklık & Hızlı Şarj - İnceleme | Miui V6 ]https://store.donanimhaber.com/ab/bc/d1/ABBCD1FDB05E540666B5C7C35174D972.png

http://i.hizliresim.com/027ZP9.png


_________________________________________

 [ Xiaomi Mi3 & Piston Lite Kulaklık & Hızlı Şarj - İnceleme | Miui V6 ]


 [ Xiaomi Mi3 & Piston Lite Kulaklık & Hızlı Şarj - İnceleme | Miui V6 ]


1. Mi3 Teknik Özellikler

İşlemci : Snapdragon 800AB
Grafik : Adreno 330
Ram : 2GB
Ekran : 1920 X 1080 Full HD Retina
Pil : 3050 mAH
Kamera : Ön 2 Akra 13 MegaPixel
Mevcut Yazılım Sürümü : Android 4.4.4 Miui V6

_________________________________________

2. Mi3 Yazılım

Diğer android yazılımlarından çok kolay şekilde sıyrılan Miui, V6 sürümünde stabillik ve sadelik konusunda kullanıcısını memnun etmiştir. İçerisinde bulunan ince detaylar sayesinde ekstra bir modifikasyon gerektirmeden kullanabilen rom, her cuma günü kullanıcı istekleri doğrultusunda güncellenerek her türlü ihtiyaca cevap veriyor.

Mevcut romları veya yeni çıkacak Miui romlarını takip etmek için aşağıdaki linklere tıklamanız yeterlidir. Ayrıca eğer Xiaomi kullanıcısı iseniz her çarşamba günü yapılan oylama da sıradaki sürümde hangi özelliklerin olmasını istediğinizi belirtebilirsiniz.

http://en.miui.com/gid-1.html

_________________________________________

3. Mi3 Temin etmek

Öncelikle belirtelim ki Xiaomi resmi olarak TÜRKİYE de ürünlerini satmıyor. Ancak firmadan gelen haberler gösteriyor ki 2014 sene sonu veya 2015 senesi başı gibi ülkemizde de Xiaomi ürünlerini deneyerek, görerek alınabilecek.

Şuan için tek temin yolu yurt dışında satılan ülkelerden temin etmek. Ancak gümrük kuralları katı bir ülkede yaşadığımız için sadece '' Yolcu beraberinde gelen cihaz '' olarak getirebiliyorsunuz. Herhangi bir kargo şirketi ile ülkeye sokmaya kalkıştığınız taktir de Gümrüğe takılması %100 denilebilir.

Cihazı türkiye ye yanında getirmiş şahıslardan satın alıp ücreti vermeden önce mutlaka ürünün orjinal olup olmadığını kontrol ediniz. Ürünün İMEİ kodundan Xiaomi nin sitesinden orjnal olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Diğer bir kontrol şekili ise işlemci ye bakarak anlaşılıyor. Xaiomi firması Mi3 telefonuna 2 farklı işlemci kullanmayı uygun görmüş. 1 Tanesi Qualcomm Snapdragon 800 işlemcisi diğeri ise Nvidia Tegra 4. Bunların kontrolünü ise Android Marketten indireceğiniz CPUZ uygulaması ile sağlayabilirsiniz. Bu işlemciler dışında herhangi bir işlemci görüldüğü taktirde cihaz sahtedir. Örneğin MTK yazısı ve amblemi var ise %100 sahtedir almayınız.

_________________________________________

4. Benim cihaz | LG G2 vs Xiaomi Mi3

Daha öncesinden bir çok marka model telefon kullanmış biri olarak Xiaomi Mi3 e LG G2 den geçtim. LG 2 sınıfının en iyi telefonlardan olduğunu hala sürdürmekte. LG G2 nin kötü bir telefon olmasından veya memnun kalmamamdan dolayı Mi3 e geçmedim.

İlk önce 2 telefon arasındaki olan farklara bakacak olur isek kağır üstünde pek bir fark yok. Hemen hemen aynı. Ancak ele alındığı zaman 2 taradından birbirinden farklı özellikleri var.

Kasadan bahsedecek olur isek kesinlikle kasa konusunda LG daha başarılı. 5.2 inc ekranı o derece az alan bırakarak yerleştirmek büyük başarı. Xiaomi böyle bir şey tercih etmemiş ve kasa da şahsi fikrim olan gereksiz boş alanlar var. Ancak yeni Mi4 serisinde bu durum daha farklı. Gayet yerli yerinde Mi4.

Kamera konusunda LG G2 başından beridir başarısız. Yazılım ile çözmeye çalıştılar ancak olmadı. LG G2 de kamera berbat. Mi3 tarafında ise kamera LG e göre daha iyi.

Pil e gelecek olur isek. Aralarında sadece 50 mAH fark bulunmasına rağmen Mi3 ün pili çok iyi denilecek seviyede. G2 de su gibi akan pil Mi3 de tüketim ciddi oranda az.
Bunu yazılıma bağlıyorum ben. Çünkü aynı donanım ve 50 mAH fark bu tüketim farkına yetmez. MİUİ gerçekten çok başarılı bir yazılım.

Ben cihazımı Türkiyeden aldım. Satan şahıs çin den getirmiş ve kendi pasaportuna kayıt ettirmiş. 16 Gb ve Gri. Kutu ve aksesuarları tam. Mutlaka cihazı alırken bunlara dikkat edelim.
 [ Xiaomi Mi3 & Piston Lite Kulaklık & Hızlı Şarj - İnceleme | Miui V6 ]


 [ Xiaomi Mi3 & Piston Lite Kulaklık & Hızlı Şarj - İnceleme | Miui V6 ]


1. Xiaomi Piston Lite Teknik Özellikler

Frekans Aralığı : 20-20000 HZ
Hassasiyet (dB) : 94db SPL
Materyal : Plastik - Silikon
Tip : Kulak içi
Kablo Uzunluğu : 110 CM
Kumanda : Ses Kısma ve Açma - Müzik durdurma ve sıradaki şarkıya geçme
Diğer Özellikleri : Gürültü Engelleme ve Mikrofon

_________________________________________

2. Xiaomi Piston Lite Temin etmek | Fiyat

İnternet orjinal ürünlerden çok sahte ürünlerde dolu bir derya. O yüzden neyi nereden aldığımıza çok dikkat etmemiz gerekmekte. Genelde bu tip ürünler türkiye de sahtesi çok olan ürünler. Zaten resmi olarak da bulunmadığı için işiniz şansa kalıyor. İşimizi şansa bırakmamak için ve 14 $ dolarlık ürüne 50 60 TL gibi ücretler ödememek için bu tip ürünlerimizi yurt dışı satış sitelerinden temin ediyoruz.

Öncelikle orada da dikket etmemiz gereken şeyler var. Öncelikle satıcının satış adedi ve bu doğrultuda aldığı geri bildirimler. Ayrıca siteninde kullanıcıya verdiği madalyalar.

Ben Xiaomi Piston Lite ı AliExpress.com dan aldım. Araştırmalarımın doğrultusunda bir kullanıcı buldum. Kullanıcı güvenirirlik olarak aradığım kriterlere ve yukarıda saydığım özelliklere uyuyordu ve ürünü aldım.

Ürünün fiyatı 14.24 $ Dolar. Yani kuru 2.20 den alır isek ortalama 31 TL yapıyor.

3. Nasıl geliyor | Kutu açılımı

Ürün çinden gelmekte. Kargo ücreti ödemiyorsunuz ve 10 ile 15 gün arasında geliyor. Bana 12 Gün de geldi.
İçerisi baloncuklu naylon bir zarfta geliyor. Herhangi bir problem olmadan elinize ulaşır.

 [ Xiaomi Mi3 & Piston Lite Kulaklık & Hızlı Şarj - İnceleme | Miui V6 ]


4. İnceleme

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki bu kulaklıklar Piston Lite ve Piston 2 Metal olarak 2 ye ayrılmış durumdalar. İncelemesini yaptığım kulaklık LİTE olan modeli. Kutusu pek fazla alengirli olmayan basit bir karton. Kutu içerisinde 6 adet her kulak için boyutlandırılmış silikon kulakluk ucu geliyor. Orta boylar kulaklığın üzerinde geliyor diğer 4 ü de poşet içerisinde.

Kulaklıkta aynı şekilde bir poşetin içine konulmuş. Arka yüzeyleri jelatin ile kapatılmış ve kendiri bir bant ile toplanmış. 3.5 mm girişe sahip kulaklık altın giriş gibi bir maddeden kaplanmamış. Klasik metal 3.5 jack.

Kulaklığın giriş ucuna bir QR code yerleştirilmiş. Bu konu cihaz ile tarattığınız zaman sizi Xiaomi sitesinde yönlendiriyor ve sanırım çince tebrik ve hayırlı olsun dileklerinde bulunuluyor.


Kulaklığın üzerinde olan orta boy uçlar benim kulağıma tam oturdu ve kulaklığın hafifliğinden ötürüde sanki kulağımda yoklarmış gibi bir rahatlık ve hafiflik sağladı. Bu açıdan gayet iyi. 3 saate yakın müzik dinledim ve en ufak bir rahatsızlık yaşamadım. Konfor 10/10.

Ses yüksekliği ise gayet tatmin edici derecede. Son ses zaten hiç bir zaman kullanmayacağım ancak eğer son ses severler için de problem olacağını zannetmiyorum. Ses yüksekliği 10/10

Bas ve tiz e bakacak olur isek şahsen bas tam istediğim gibi. Çok patlamayan yumuşak şekilde. Tizleri de aynı şekilde yerli yerinde uçlarda değil. Bas ve tiz 10/10

Malzeme Kalitesi olarak pek bir şey diyemeyeceğim. Çok iyi bir yapısı yok. Özellikle kablo kısmı elde kalır hissi veriyor. Kablo ile giriş ucunun birleşme yeri de aynı şekilde kopmaya çok meğilli gibi. Bakalım zaman göstericek. Sanırım ses bölümüne yüklenilmiş dış kısım biraz es geçilmiş. 10/6

Kutu kulaklığı çıkardıktan sonra çöp. Belki gene ucuza kaçılarak bir taşıma kılıfı olabilirdi. Benim için önemli değil ancak önemsiyenler olabilir 10/8

5. Genel

Genel olarak tam bir F/P ürünü. 30 TL ye bu kadar iyi kulaklık alamazsınız diye düşünüyorum. Ben memnun kaldım ve umarım bir süre problem olmadan kullanırım.
Dışarıdan ne kadar ses alıyor denemedim. Bir belediye otobüsüne binip denemem gerekmekte :)

Eğer kulaklık alma arifesinde iseniz ve 30 tl verip F/P ürünü almak sizin için uygunsa + olarak da kargo ücreti de ödemek istemiyorsanız. Mutlaka Xiaomi Piston Lite kulaklığını da değerlendirin derim.

Satış Tavsiye Link : http://www.aliexpress.com/snapshot/6221093459.html

 [ Xiaomi Mi3 & Piston Lite Kulaklık & Hızlı Şarj - İnceleme | Miui V6 ]


 [ Xiaomi Mi3 & Piston Lite Kulaklık & Hızlı Şarj - İnceleme | Miui V6 ]


1. Olay Nedir ?

Durum şudur ki Xiaomi Mi3 çok yavaş şarj oluyor. Sebebi ise kullandığımız adaptör. Bazı firmalar Samsung ve LG vb. yüksek kapasiteli pilli telefonlarına işlemcinin de verdiği destek ile hızlı şarj özelliği adı altında bir kaç ekleme yapmışar ve kutu içerisine 2.0Amper adaptör koymuşlar. Klasik akıllı telefonlarda ki adaptörler de 0.75 ile 1.5A arası değişen Amper aralığı mevcut. Ancak 3000 mAH kapasiteli bataryalar da ve işlemcisi de eğer hızlı şarj destekliyor ise 2.0A lik adaptörler gerçekten ciddi anlamda şarj hızını artırıyor.

Xaiomi çinden gelen bir telefon olduğu için içerisinde ki adaptör çin e uyumlu. O bakımdan herhangi bir çevirici kullanmadan kullanamıyoruz. Kullansak dahi üzerinde gelen adaptör 1.0A. Ancak bizim çok büyük bir avantajımız var hem snapdragon işlemcinin verdiği hızlı şarj özelliğini kullanabiliyoruz hemde bataryamız 3050 mAH.
Ancak neden böyle düşük kapasiteli bir adaptör konulduğu hakkında bir fikrim yok.

2. Napcaz Şimdi ?

Çok basit. Telefonu hızlı şarj edebilmemiz için ilk önce 2.0A bir adaptör alacağız. Bu adaptör Galaxy Note apaptörü olabilir veya LG G2 G3 adaptörü olabilir. Benim eski G2 2.0A adaptör ile çok hızlı şarj oluyordu.

Nereden demin edeceğimize gelir isek yurt dışı getirme yollarını tercih etmenizi tavsiye ederim. Bu arada belkide sahte 2.0A adaptörü 25 30 TL ye alırken yurt dışından 3-5 dolara getirebilmeniz mümkün.

Satış Tavsiye Link : http://www.aliexpress.com/snapshot/6221093462.html
Arkadaşlar öncelikle okuduğunuz için teşekkür ederim. Xiaomi dünyasında yeni olmama rağmen bazı şeyleri tecrübe ettim sayılır. Umarım yazılanlardan keyif almışsınızdır. Eklemek istediğiniz veya düzeltmek istediğiniz bir yer olur ise söylemekten çekinmeyin.

Ayrıca Mi3 ile ilgili veya kulaklık ile ilgili her ne ile ilgili olursa olsun sorabilir ve yanıt alabilirsiniz.

Teşekkürler.

 [ Xiaomi Mi3 & Piston Lite Kulaklık & Hızlı Şarj - İnceleme | Miui V6 ] [ Xiaomi Mi3 & Piston Lite Kulaklık & Hızlı Şarj - İnceleme | Miui V6 ]


 [ Xiaomi Mi3 & Piston Lite Kulaklık & Hızlı Şarj - İnceleme | Miui V6 ]


Var mı aramız da Amerika da dil eğitimi mi alan ve tecrübelerini aktaracak.
MOBİL CİHAZLAR BÖLÜMÜNDE TELEFON BAŞLIKLARI ÇOK KISITLI. ANCAK BİR SÜRÜ MARKA VAR VE '' DİĞER ANDROİD TELEFONLAR '' BÖLÜMÜ ÇÖPLÜĞE DÖNMÜŞ VAZİYETTE. TÜRKİYE'DE XİAOMİ, OPPO, ONE+, OPERATÖR CİHAZLARI VS BİR SÜRÜ ÇEŞİTLİ MARKALAR VAR. ŞU ÇÖPLÜĞÜ TEMİZLEYİN ARTIK..

MARKALAR :

XİAOMİ
OPPO
ONE+
ASUS
LENOVO
THL
VESTEL
iNEW
ZOPO
JIAYU

BELKİ KULLANICI SAYILARI DİĞER TELEFONLAR KADAR ÇOK DEĞİLLER, ANCAK GENE DE HATRI SAYILIR KULLANICIYA SAHİPLER. ÖZELLİKLE XİAOMİ, ONE+, ASUS ,LENOVO DÜNYA MARKALARI. TAMAM, MARKALARI SEVMİYOR OLABİLİRSİNİZ MARKALAR SİZE CİHAZ GÖNDERMİYOR OLABİLİR AMA FORUMU DERLİ TOPLU HALDE KALMASI İÇİN BU MARKALARIN, AYRI AYRI BAŞLIKTA BULUNMASI GEREKMEKTEDİR.
Yeni mezun olmuş ve askerlik görevini daha sonraki yıllara ertelemiş biri için iş yok memlekette. O kadar basit yüzüne bakmayacağın işlere bile klasik '' askerlik görevini tamamlamış '' ibaresi var. Napcaz böyle..
 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]
 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]
Not: Bu Konu 1, 2 ve 3 Mesaj Bölümünden Olusmaktadir. Tüm romlarin, Romlar basligi altinda taban sürümlerine göre bölümleri vardir.
 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]

_________________________________________

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


1. Giris, Rom Nedir.
2. Mod Nedir, ne çesitleri vardir ve nasil yüklenir.
3. Root G2 - Resimli Anlatim.
4. TWRP Recovery Yükleme.
5. TWRP Giris.
6. TWRP ile Full Wipe yapalim.
7. GAPPS
8. DPI Mod yapimi - Resimli Anlatim
9. OptimusRs ile Windows üzerinden PhlizTouch ve TWRP recovery yükleme.
10. CyanogenMOD eklentileri.
11. Kernel Nedir, ne çesitleri vardir ve nasil yüklenir.
12. Kernel CPU | Governor ve Scheduler
13.Recovery Bootloop Hatasi Çözümü
14. Volume Boost
15. UHD Wallpaper bölümü.
15.5 JealyBean ve Kitkat Baseband.
16. ROM lar.
17. Ekli olan Romlarin Ekran Görüntüleri.
_________________________________________

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]

18. Kisisel Detaylar

- Kisisel Ekran Görüntüleri
- Gapps
- FONT
- Freedom
- ROM/MOD PAGE Imzalari
_________________________________________

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]

19. Kullanici Deneyimleri

- Kullanici Deneyimleri
- AnTuTu Skor
_____________________________________________________________________
 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]
PM ILE SORULAN SORULAR CEVAPLANMAYACAKTIR. LÜTFEN KONU ÜZERINDEN YAZIN.
 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]

_____________________________________________________________________1.
 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]

Rom neden yüklenir : Rom telefonun fabrika çikisi üzerinde gelen yazilimin yetersiz kaldigi noktalarda gelistici seviyesinde kullanicilarin bu yetersiz kaldigi noktalari kullanicilarin istekleri dogrultusunda mevcut rom u mod larlar veya telefon için android alt yapisi üzerinde tekrar bir rom yazarlar.

Rom garanti disi birakir mi : Arkadaslar bu konuda herkesin ayri bir fikri olabilir öncelik ile ben kendi fikrimi söyleyeyim. Android platformu açik kaynakli bir isletim sistemi oldugu için her türlü yazilim gelistiricisine açik ve tesvik halindedir Google tarafindan. Cep telefonunuzun garantisi içerigindeki firma tarafindan üretilen parçalarin garantisidir. Örnegin titresim motoru bozuldu evet garantiden yaptirilir. Örnegin tusu bozuldu evet garantiden yaptirilir. Kisacasi yazilim ile telefona vereceginiz zarar garanti veren firma tarafindan tekrar onarilmaktadir ve degisim yapilmaktadir. Ancak telefonu yere düsürüp kirdiniz tabiki karsilamaz garanti. Kisacasi yazilimlar ile ugrasmaya korkmayin. Genede kendi karariniz ben sorumluluk kabul etmem.

Rom u sonradan silebilir miyim : Evet silebilirsiniz telefonu LG nin kendi programina baglayip bilgisayar üzerinden ilk günkü hale getirebilirsiniz.

Rom da dikkat edecegim özellikler : Öncelikle piyasada yüzlerce rom vardir. Bazilari gerçekten ise yaramaz. Bazilari gerçekten Profesyonel yazilimcilar tarafindan son kullaniciya yazilmistir kaliteli romlardir. Öncelikle bunu ayirt etmemiz gerekmekte. Diger bir husus ise G2 için konusmak gerekir ise G2 e has özel özellikler. Nedir bu özellikler derseniz eger,

-OIS Kamera
-Knock Knock
-IR kizilötesi PORT kullanimi ( Quick Remote )
-Quick Memo
-Kablosuz Depomala
-Miracast
-Qslide

Aslinda bunlar önemsiz gibi gözüksede gerçekten çok önemli programlardir G2 i diger telefonlardan ayiran. Eger rom bunlari kapsamiyor ise Artik rom un hiç bir önemi kalmamistir bence. O yüzden yüklenecek olan rom a dikkat etmeli telefonun tüm özelliklerini kullanabiliyor olmasina dikkat etmeliyiz.

_____________________________________________________________________Paylasagim ROM lar XDA forumundan alintidir. Sadece burada paylasimi yapilacaktir. Hiç bir rom benim kendi yaptigim bir sey degil sadece yüklemek isteyen insanlara ulastirilmasinda aracilik ediyorum.!!

Ortaya çikacak problemlerin sorumlulugunu almiyorum kendi hür iradeniz ile yapacaginiz islemlerde ki problemler benim sorumlulugumda degildir. Ayrica suanda arkadaslarimizin karilastigi problemlerin tamamini çözmüs bulunmaktayiz, teknik yardim olarak da sürekli destek vardir. Tesekkürler.


_____________________________________________________________________
2.
 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


Mod, yüklediginiz ROM üzerine yüklenmis ekstra uygulamalar ile daha renkli ve daha kisisellestirilmis halidir. Kamera , Ses , ve kullanici ara yüzü gibi konularda ayarlamalar yapilabilir. LG G2 için suan Kamera, Ses ve görsel degisikler için çikmis MOD lar bulunmaktadir. Modlarin yükleyebilmek için ilk önce telefonu ROOT etmek gerekmektedir. Telefonu ROOT etmek için bu konu altinda 3. baslik Root G2 bölümüne bakmaniz yeterli olacaktir.Ayrica Recovery mod ile yükleme yapilacagindan onuda yüklemeniz gerekmektedir. Gene ayni sekilde bu konu altinda olan 4. basliga bakmaniz TWRP recovery yüklemeniz için yeterli.
________________________________


 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


1. Xposed Yükleyici : Içerisinde bir çok mod modülü bulunduran bir program. Bir çok farkli amaca hizmet eden rom modülleri yer almakta. Indirip aktif edip kullanabilirsiniz. Modlarin çogunun orada toplandigi gibi düsünelim.

2. G2 Xposed : Bir çok tweaks bulunuyor içerisinde. Navigasyon bari, Kilit ekrani, Ses ve genel cihaz twekslerine buradan ulasabilirsiniz.

3. G2 Tweaks / Settings Box : Tema, Kilit ekrani, Arama ve ses üzerine Tweaksler bulunan bir uygulama. Konusma esnasinda ses kayit mod u bulunmakta içerisinde. Görsel olarakda bir çok tweaks bulunmakta.

4. Gravity Box : Iste esas kaynak. Saymakla bitmeyecek kadar degisiklik yapabilen bir program. Navigasyon barinin renginden boyutuna, Durum çubugunun saydamligindan konumuna, Kilit ekranina ve akliniza gelebilecek herseye müdahale edebileceginiz gerçekten güzel bir mod Gravity Box! 4.4 Kit-Kat için Olan Xposed Yükleyici içerisinde mevcut oradan indirilecek.

5. App Settings : Uygulamalarin görsel boyut ayarlarini degistirmeye yariyan bir program. DPI seçenekleri mevcut. DPI mod yapacagimiz zaman bu mod programina ihtiyacimiz oluyor.


Modlarin yüklenmesi için LINK ler

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


1. Xposed Yükleyici |Tikla.
2. G2 Xposed |Tikla
3. TweaksBox | Son Sürüm Market Yükleme.
4. GravityBox 4.2 4.3 | Tikla.
5. App Settings |Tikla.

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


1. Xposed Yükleyici |Tikla.
2. GravityBox 4.4 |Tikla.
3. App Settings |Tikla.
4. TweaksBox |Tikla.

Not : 4.2 ve 4.2 içinde buradaki modlar dahil diger tüm modlari Xposed Yükleyici içerisinden '' Modüller '' bölümünden indirip kullanabilirsiniz.

Not : Indirdigimiz dosyalari standart apk yükler gibi telefona yükleyelim.Telefondaki modlarin çalismasi için XposedYükleyici nin kesinlikle olmasi gerekmekte. Kurdugumuz modlar XposedYükleyici/Modüller kismindan aktif edip telefonu yeniden baslatinca devreye girecektir. Ayrica GravtyBox 4.4 XposedYükleyici içerisinden indirilecek.

________________________________

XDA MOD SAYFALARI

1. XDA Xposed Yükleyici
2. XDA G2 Xposed
3. G2 Tweaks / Settings Box
4. Gravity Box 4.2 4.3
5. App Settings

Not : XDA sayfalarindan MOD/TWEAKS ler hakkinda detayli bilgi edinebilirsiniz.

_____________________________________________________________________

3.
ROOT G2

Dikkat : Bu Islem 4.2 Içindir.


 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]

Bir kaç önemli detaya dikkat ettikten sonra root islemi gerçekten çok kolay bir islemdir.
Önce bilgisayarin telefonu tanimasi için driver larin yüklü olmasi gerekmekte. Driverlarin yüklenmesi için bu linkteki dosyayi inidirip kuralim TIKLA.
Simdi telefonun gelistirici seçeneklerine erismek gerekmekte bunun için
-Ayarlar
-Genel
-Telefon Hakkinda
-Yazilim bilgileri
-Yapim Numarasina 6-7 defa basip ekranda '' GELISTIRICI '' ibaresini görüyoruz.
-Geri tusuna basiyoruz genel menüsü altinda en altta Telefon Hakkinda nin üzerinde '' Gelistirici Seçenekleri '' ni görüyoruz.
3. Simdi aktif etmemiz ve tik koymamiz gereken yerler var
-USB daha ayiklama √
-Sahte Konumlara izin verir √
4. Bu islemleri yaptiktan sonra bilgisayarimiza BU DOSYAYI INDIRIYORUZ. TIKLA!
5. Dosya yi zipten çikaralim ve telefonu bilgisayara bagliyalim. Telefonumuzu baglama seçeneklerinden '' Medya Esitleme '' olarak seçelim.
Klasöre çikardigimiz dosyanin içerisinde bulunan '' root.bat '' adli dosyaya tiklayalim ve açilacak siyah dos penceresini görelim. Sirasi ile islemlere basliyalim.

1. Burasi islemlerin basladigi nokta. Telefonu baglamis olmaniz ve gelistirici seçeneklerinden yukarida yazan yerleri aktif etmis olmaniz lazim. Enter a basip devam ediyoruz.
 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]

2. Simdi telefonda takili olan kabloyu çikarip gelistirici seçeneklerine geri dönüp '' USB daha ayiklama '' nin yanina koydugumuz tik i kaldirip tekrar koyuyoruz. Yani kapa-aç yapiyoruz. Daha sonra kabloyu geri takip Enter a basip devam ediyoruz. Oklarda gösterilen yerde de bu yazmakta.
 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]

3. Bu sayfada artik herseyin tamam oldugunu ve eger Enter a basip devam ettiginiz takdirde ROOT olacagini söylüyor. Enter a basip devam ediyoruz.
 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]

4. Eger bu sayfayi gördü isek islemler tamamlanmis demektir. Bunu anlamanin bir diger yolu ise menüye girip SuperUser uygulamasina bakmaktir. Eger görüyor isek islemler tamamdir..
 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


Aslinda basit ama önemli 1-2 nokta bulunan bir islem. Cihaziniz artik rootlu. Flashtool ile yazilim yüklediginiz zaman ve Recovery ile FULL Wipe yaptiginiz zaman ROOT silinicektir ve bu islemleri tekrar yapmak durumunda kalacaksiniz. Ayrica Custom ROM yüklediginiz zaman tekrardan ROOT yapmaniza gerek yoktur zaten Custom ROM lar root lu halde yüklenecektir.

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


_____________________________________________________________________
4.
TWRP RECOVERY MOD YÜKLEME

Dikkat : Bu Islem 4.2 Içindir.


 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


Kurulum Zorluk Seviyesi : ★★

Recovery Kurmak çok basit ilk önce telefonu root etmek gerekmekte.

Simdi yapmaniz gereken islemleri siralayacagim.

1. Telefonu ROOT luyoruz. ROOT IÇIN TIKLA.
2. ROOT lanmis telefonun gelistirici seçeneklerine erismek gerekmekte bunun için
-Ayarlar
-Genel
-Telefon Hakkinda
-Yazilim bilgileri
-Yapim Numarasina 6-7 defa basip ekranda '' GELISTIRICI '' ibaresini görüyoruz.
-Geri tusuna basiyoruz genel menüsü altinda en altta Telefon Hakkinda nin üzerinde '' Gelistirici Seçenekleri '' ni görüyoruz.
3. Simdi aktif etmemiz ve tik koymamiz gereken yerler var
-USB daha ayiklama √
-Sahte Konumlara izin verir √
4. Bu islemleri yaptiktan sonra bilgisayarimiza BU DOSYAYI INDIRIYORUZ. TIKLA!
5. Dosya yi zipten çikaralim ve telefonu bilgisayara bagliyalim. Telefonumuzu baglama seçeneklerinden '' Medya Esitleme '' olarak seçelim.
6. Indirdigimiz dosya içerisinde bulunan recovery.bat uygulamasini çalistiralim.
7. 1 ve 2 diye seçenek sunacaktir 2 diyelim ENTER ile geçelim ve sonraki kurulum için açilan bölüme de ENTER diyerek yüklemeye basliyalim ve islem sonun da Y/ der iseniz telefon reset atar ve Recovery MOD a ulasirsiniz - N/ der iseniz hiç bir islem yapmaz.
8. Recovery yüklemis bulunmatasiniz. Ancak ben tus kombinasyonu yapamiyorum diyenlere önerim var markette Rebooter uygulamasini indirin o uygulama baslangiç seçeneklerini size seçme sansi taniyor. 1 tiklama ile recovery MOD a girebilirisiniz.


5.
RECOVERY MOD'A GIRIS


Recovery Mod a giris kombinasyonu telefon kapali iken POWER + SES KISMA tusuna ayni anda basarak telefonun açilmasini bekleyin. Telefon açildigi anda birakin ve bastiginiz tuslari hemen tekrar basin bekleyin. Beyaz bir ekran gelecek fabrika ayarlarina döndürme diye. O ekran eger dogru bir yükleme yapti iseniz Recovery Mod a giris yerimiz. POWER tusuna 4-5 defa basip o ekrani geçiyoruz ve Recovery Mod açiliyor.

__________________
6.
TWRP ILE FULL WIPE YAPMA
Zorluk Seviyesi : ★★

Öncelikle TWRP menüsünde WIPE bölümüne tikladigimizda 2 tane kutucuk gelecek karsimiza.

1. Advenced WIPE | 2. Format Data.


 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]

Advenced WIPE a tiklayalim ve asagidaki resmi görelim

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


Simdi burada iseretlememiz gereken yerler var. Burada isaretlenmis yerleri seçelim '' Swipe to Wipe '' diyelim ve komple bir WIPE yapalim ki tertemiz olsun kurulum sorunsuz olsun. Daha sonra yükleyeceginiz ROM un yükleme islemine geçelim.

Not: Internal Storage der iseniz dahili hafizaki hersey silinir ROM lar resimler müzikler. Isaretlemeyin!

_____________________________________________________________________
7.

GAPPS
 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


Cyanogen veya diger AOSP Romlar için kullanabileceginiz son sürüm Gappsleri asagidaki likten indirebilirsiniz.

__________
|TIKLA|
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Not: Gappslerin hepsi inecek ve yüklenecek.

YÜKLEME

1. Indirdigimiz Gappsleri yükleyecegimiz konuma yani telefona veya USB OTG konumuna atalim.
2. Recovery e girelim.
3. Install bölümünde rom yükler gibi install edelim.
4. Yeniden baslatalim.

Islemler bu kadar basit. Yeni rom yüklerken veya daha sonradan da gappsleri yüklerken ayni islemi uygulayalim.


_____________________________________________________________________
8.

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


DPI MOD

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]
NOT: Stok rom kullanicilari bu islemi yapabilirler ama çözünürlük sorununu çözemezler.ROOT yapip Xposed Kurmalari gerekmektedir.
 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]

Islemleri sorunsuz yapabilmek için ROM unuzda
-Xposed
Yüklü olmalidir.

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]

Eger Romunuzda yok ise tiklayarak indirin.
___________________

Kurulum Zorluk Seviyesi : ★★

Çok basit bir islem ile telefonunuza daha keyifli bir görüntü katmak isterseniz mutlaka denemenizi tavsiye ederim. Hali hazirda kullandigim DPI ayari ile telefona daha keyifli daha özel bir hal vermemiz mümkün.

DPI MOD nedir : Öncelikle DPI çözünürlük demektir yani pixel yogunlugu dur. Orjinal olarak telefonumuz 480 DPI dir ve bu büyükçe ekranda görünen grafiklerde büyür. Küçülür ise ekrandaki grafik te küçülür.

DPI MOD silinmesi ve orjinal hale dönmek : Yapildigi gibi geril alinmasida çok basit. Yüklemesi de normal bir programi yüklemek ve silmek kadar kolay.


Örnek Ekran görüntüleri ile DPI hakkinda biraz daha fikir vereyim.

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]
 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


Yani kisacasi DPI ile oynama yaparak göze daha hos gelen bir sistem elde etmis oluyoruz.
Simdi 2 adimda yükleme islemine geçelim

-YÜKLEME 1-

1.Marketten DPI programini indrin.
 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]

2. Programi açalim.
3. Ekranda beyaz yazi ile gözüken yeni DPI yazacagimiz yer. Altindaki Mavi ise mevcut DPI i gösteriyor.
Beyaz yazan yere istedigimiz yeri yazalim. Olayi tam kavrayabilmeniz için 380 yazalim ve APPLY e basalim ardindan açilan pencereye YES diyip APPLY yanindaki REBOOT a basalim ve sisteme reset atalim.
 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


Islemlerimiz bu kadar basit ve kisa. Ardindan sistem açilacak ve belirlediginiz çözünürlüklü telefona kavuçacaksiniz.

Telefon içerisinde bazi uygulamalar 480 e göre ayarlandigi için problem olabiliyor. O yüzden simdi YÜKLEME 2 ye geçiyoruz.


-YÜKLEME 2-

-Yükleme 1 den sonra kameraya girin görülen problemi anlayacaksiniz kamera ekrana ufak gelecek.
-Ancak çok basit bir çözümü var. Menüden App Settings e girelim eger yok ise Xposed Yükleyici/Modül Indir den yükleyelim.
-App Settings e girdigimizde üst tarafta arama bölümü gelecektir oraya '' camera '' yazalim. '' com.lge.camera '' a girelim ve yukaridaki AÇIK/KAPALI bölümünü AÇIK yapip DPI yazan bölüme 480 yazip sag üstte bulunan SAVE isaretinden kayit edip çikalim. Artik kamera problemsiz çalisacaktir..

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]

Ardindan Xposed yükleyiciye tekrar girelim ve modül indirden '' All apps in Play Store '' modülünü indrin. Indirme isleminden sonra modüller sayfasina girelim ve '' Play Store Fixes '' a girelim. Ayrica bu modülün yaninda tik oldugunan emin olun. Içerisinde bulunan '' Fake density '' tiklayalim ve 480 yazip tamam diyip çikalim.

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


Islemler bu kadar simdi keyifle telefonu kullanmaya devam edebilirsiniz.
_____________________________________________________________________

9.

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]

Windows ile Recovery Flash islemi

Nedir : Bu uygulama windows tabanli çalisarak

1. Philz Recovery
2. TWRP Recovery
3. CWM /CWM Touch Recovery

Recovery leri yüklemektedir. Basit olusu tercih sebebi olabilir. Tek tek ugrasmadan bir çati altinda hepsinin windows üzerinden basit sekilde yüklenmesine olanak saglamaktadir.

ÖNCELIKLE Telefonunuz ROOT olmasi gerekmekte ve USB Debugging in açik olmasi gerekmektedir. Baglama seçeneklerinden de sadece sarj seçenegi seçilmesi gerekmektedir. Islem sirasinda da çikan uyarilarada onay vermek gerekir.

Nasil :

Ilk olarak buradaki dosyayi indrelim : https://mega.co.nz/#!hJ5RBIhR!-Nx7eeOvFiekqOPUf80b-I0oSM8jrW6KxodyKFaxw_U

Not : Dosya boyutu büyük, sebebi bir çok G2 versiyonu destekledigi için ve içerisinde LG driverlari yüklü oldugu için.

1. Inen sikistirilmis dosyayi çikaralim.

2. Dosya içerisindeki '' RunMe.bat '' dosyasini çalistiralim.

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


3. Islemlere baslamak için Driverlarin yüklü olmasi gerekmekte eger yüklü ise '' B '' diyerek geçelim. Ama yüklü degil ise '' A '' diyelim.

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


4. Eger '' ROOT '' tamam ise, USB Debugging açik ise ve '' Sadece Sarj '' seçenegini seçti iseniz '' 1 '' BASIP devam edelim.

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


5. Burda telefonumuzun versiyonunu seçelim, TR den alindi ise D802 dir. '' 3 '' diyerek devam edelim.

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


6. Simdi sira hangi Recovery i yükleyecegimiz de. Hangisini istiyor isek, sira numarasini yazip ENTER ile devam edelim.

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


Bu islemden sonra artik telefonunuza yükleme baslayacak.

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


_____________________________________________________________________
10.
 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]
CyanogenMOD | CPU Profile, Nav Bar DPI Mod, Quick Remote, Quick Launch ve Jishnu's Camera Kullanimi Kurulumu
 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]

Arkadaslar islemler CM11 de test edilmis olup diger romlarda denenmemistir!
IR Blaster portu CM11 de dahili olarak olmadigindan ancak portlarak eklenebilmesi ve kullanilabilmesi mümkündür. Ben dahil bir çok kullanicinin bunu sik sik kullanmakta oldugunu biliyoruz. Artik Cyanogen 11 ile de bu mümkün.

Öncelikle indirmemiz gereken 1 tane dosya var bu dosyayi Buraya Tiklayarak Indrlim.
Daha sonra bu dosyayi sanki rom yükler gibi Recovery den install edelim.
Islem bittikten sonra telefonu yeniden baslatalim.
Ve nihayet Uzaktan Kumandamiza kavustuk menüde kendilerini görebilirsiniz. Güle Güle kullanin.
Görsel olarak bakalim.
 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]

Not: Eger telefonunuzda DPI mod var ise uygulama çalismayacaktir. Yani uygulama sadece 480 DPI ile çalismakta. Ancak çözümü var tabiki. Yukarida verdigim DPI mod islemlerindeki kamerayi düzeltmek için yaptigimiz islemi aynen QuickRemote dizinine de uygular isek telefonunuz hangi DPI da olursa olsun sorunsuz çalismakta.
___________________

Quick Launch
Dikkat : Bu Özellik Sadece CyanogenMod 11 Romlari Içindir.

Simdi bahsetmek istedigim bir diger konu ise ekran kapama kisayolu. Bildigimiz üzere Cyanogen MOD tam anlami ile G2 e adapte olabilmis degil. Dokunarak ekran açma çalismakta ancak ayni sekilde kapamak malesef mümkün olmamaktadir. Son zamanlardaki çözümlerle beraber bilgilendime çubugundaki alana çift tiklama ile kapanma eklenmesi bir nebze sikintilari gidersede tam anlami ile memnuniyet saglamadi.

Ancak Cyanogen MOD larda olan bir özellik var, ismi QuickLaunch. Bu özellik telefonun alt tarafindan parmagimizi yukari dogru hareket ettirdigimizde çalismakta ve size 3 tane kisa yok seçme imkani tanimaktadir.
Görsel olarak bakalim.
 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]

QuickLaunch ayarlarina ulasmak için sirasi ile Ayarlar / Interface / QuickLaunch Shortcust .

Gördügünüz üzere Sol tarafta QuickRemorte Ortada Google ve Sag tarafta ise Screen Off kisayolu yer almakta. Bu kisayol özelligi ile 3 adet farkli konuma ulasabilmek mümkün. Isterseniz Kill App koyup tek dokunus ile de ekrandaki programi da kapatabilisiniz.

Artik kumandaya da kolay ulasabilirsiniz ekrani kapamaya da.
___________________

Nav Bar DPI Mod
Dikkat : Bu Özellik Sadece CyanogenMod 11 Romlari Içindir.

Bilindigi üzere CM romalardaki navigasyon bari büyüklügü ile kullanicilari rahatsiz etmekte çesitli modlar ile bunu istenilen boyuta getirebilmek mümkün. Buda o modlardan bir tanesi. Sadece Recovery üzerinden ufak bir dosya yüklemesi ile bunun boyutunu 32 DPI e getirmek mümkün.

-Öncelik ile '' Buradan '' küçültme islemini yapacagimiz dosyayi indrelim.
Daha sonra RecoveryMod a girelim ve bunu normal mod ve rom yükler gibi '' install '' edelim.

Islemler bu kadar simdi yeniden baslatalim ve keyfine bakalim.

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


Yüklediniz ama begenmediniz ben büyük severim büyük kullanacagim mi diyorsunuz. O zaman '' Buradan '' orjinal boyuttaki nav bar dosyasini indrelim ve ayni islemleri uygulayarak '' install '' edelim.

Not : Ayni islemi '' GravtyBox '' mod ile de gerçeklestirebilirsiniz. Hemde boyut ayarini siz manuel olarak kendi arzunuza göre girerek.
___________________

CM için Camera
Dikkat : Bu Özellik Sadece CyanogenMod 11 Romlari Içindir.

Jishnu's Cameraâ„¢


Xda gelistiricisi Jishnu's un yaptigi kamera eklentisi. Yükleme yapabilmek için ilk önce asagidaki dosyanin indirilmesi ve Recovery Üzerinden yüklenmesi gerekmektedir. Islem bu kadar basit.___________________

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]

CyanDelta Kullanim ve Yükleme
Dikkat : Bu Özellik Sadece CyanogenMod 11 Romlari Içindir.

CyanDelta Nedir : Günlük güncellemeler ile hergün 200MB üzeri bir güncelleme yayinlayan CyanogenMod ekibi, günlük kullanicilara 200MB gibi bir dosya yüklemek zorunda biraktiriyor. Bu noktada devreye giren CyanDelta günlük takip eden kullanicilara yeni gelen güncellemenin sadece yeni eklenen kisimini indirerek büyük bir veri avantaji sagliyor.

CyanDelta Nasil Yüklenir : Öncelikle asagidaki Google Play linkinden '' CyanDelta '' programini telefona indrlim.

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]
TIKLA

Bu yükleme islemini tamamlayip programi açalim ve sirasi ile takip edelim asagidaki yazilanlari.

1. Bu kisim en önemli kisim isin temeli. Burada CyanDelta bizden mevcut kullandigimiz CyanogenMod un dosyasini istemekte. Yoksa indrlim ve telefonun dahili hafizasina atalim ve tikladigimiz zaman açilan dosya seçimi yerinden seçelim.

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


2. 1. islemleri tamamladi isek siradakine geçelim. Burada güncellemenin var olup olmadigini arayacak zaman dilimini seçelim. Örnegin : 3 saatte bir 12 saatte bir gibi.

3. Yüklemeden sonra Wipe Dalvik / Cache yapiplip yapilmamasini isaretleyerek seçelim.

4. Bu bölümde ise her güncellemeden sonra silinen kernel i otomatik olarak tekrardan yüklemesi için Kernel dosyasini Sistem klasörlerinde CyanDelta klasörünün içerinde atalim. Daha sonra '' Install Additional zip after ROM 1 '' yazan kisma tiklayip kerneli seçelim.

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


Islemler bu kadar artik CyanDelta bizim istedigimiz zaman diliminde yeni güncellemeyi arayacak ve gelen güncellemenin sadece yeni eklenen kismini indirerek recovery üzerinden kuracak. Kurma isleminden sonrada eger kernel seçti isek kerneli kuracak ve sistemi açacak ve sizi artik her gün 200 MB ve üzeri bir dosya indirme külfetinden kurtaracak.


___________________

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]

CyanogenMod Radyo Eklentisi
Dikkat : Bu Özellik Sadece CyanogenMod 11 Romlari Içindir.

Apk olarak indirdigimiz radyo programini herhangi bir uygulama kurar gibi kuruyoruz ve baslatiyoruz. Ilk açilis esnalarinda bir bekleme meydana gelebilir 10-15 saniye bekledikten sonra radyo çalismakta. Radyo içerisinde ayrica begendiginiz müzikleri çalarken kayit etme imkanida sunmakta. Kayit edilen müzikleri '' Music '' klasörü içerisinde bulabilirsiniz.

CyanogenMod Radyo eklentisini indirmek için : TIKLA

___________________

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]

CyanogenMod CPU Profile Kullanimi
Dikkat : Bu Özellik Sadece CyanogenMod 11 Romlari Içindir.

CyanogenMod içerisinde bulunan önemsiz gibi gözüksede çok önemli bir özellik olan CPU profil özelliginden bahsetmek istiyorum. Bu özellik telefonun kullanim durumuna göre düzenlemeye yarar yani kisacasi Governor ve Scheduler özelligini otomatik olarak gerçeklestirir. Governor ve Scheduler dan 12. baslik altinda bahsetmistim.

Örnegin gece yatarken telefonu kullanmayacaksiniz. Bu bakimdan artik telefon tasarruf moduna geçirmek gerekir. Ve ya internette surf yapip müzik mi dinleyeceksiniz dengeli kullanim moduna geçebilirsiniz. Ya da yogun kullanacaksiniz oyun web müzik gibi uygulamalarin sürekli akici kalmasini saglamaniz lazim ise performans moda ihtiyaciniz var.

Nasil mi yapacagiz. Ekstra bir yükleme yapmaniza gerek yok. Sadece telefonun gelistirici özelligini açmamiz gerekmekte. Bunun için Ayarlar → Telefon Hakkinda → Derleme Numarasi bölümüne 8-10 defa tikliyoruz ve Ana Menüye '' Gelistirici Seçenekleri ve Performans '' Bölümünü eklemenmesini sagliyoruz.


Performans bölümünü ekledigimiz göre artik içirisinde bulunan '' PROFILE '' a tiklayalim. Önümüze 3 tane seçenek çikacak :

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


Power Save : Islemci hareketlerini yavaslatarak pil tasarrufu saglar. Kullanim esnasinda yavaslama gözlenebilir. Özellikle disarida cepte tasinacak ise. Evde masada duracak ise yani kullanilmayacak zamanlarda seçilebilir. %10 piliniz varken eve yetisirkende yardimci olur.

Balanced : Klasik kullanim için idealdir. Islemciyi yavaslatmaz veya zorlamaz.

Performance : Max MHZ durumunda kalmasini saglar. 300-400 MHZ de çalisirken ara hizlar kullanmadan 2.2 MHZ hizina ulasir. Islem aninda 2.2 MHZ de sabit kalir. Kullanimda hissedilir performans saglar. Ayrica kullanirkende pilin düsüsünü görmenizi saglar yani çok pil tüktir ama aleti uçurur

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


Kisa yollara eklediginiz takdirde Bildirim çubugundan seçebilirsiniz. Bu sekilde daha kolay olur hemen ulasirsiniz.

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]_____________________________________________________________________

11.
 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]

KERNEL Yükleme ve Kullanma

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


Kernel Nedir : Kernel çekirdegin islem yapabilmesi için yazilimsal olan kisimdir. Telefonda yaptiginiz her islem kernel tarafina gönderilir ve islem gerçeklestirilir.
Kernel Ne ise yarar : Telefonun mevcut yaptigi islemlerin daha farkli sekilde yapilmasini saglar. Örnegin islemci hizi yükselir. Ram kullanimi optimize edilir veya GPU üzerinde degisiklikler yapilir. Kerneller bu tip gelistirilmelerin tamamini veya bazilarini içerisinde bulundurur.
Kerneli sonradan silebilir miyim : Elbette eger back-up alir iseniz islemlerden önce hersey eski haline gelir.

NOT : Bu islemleri yapmadan önce Back-Up almanizda fayda var. Lütfen Back-Up alin.

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


1. SimpleKernel V5.0
Download : Tikla Indir.
Dikkat : Bu Kernel Sadece Stok 4.4 Rom Üzerine Kurulabilir!

2. DorimanxKernel V5.5
Download : Tikla Indir.
Dikkat : Bu Kernel Sadece Stok 4.4 Romlari Üzerine ve G3 Romlari Kurulabilir!


_____________________________________________________________________

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


0. Orjinal Stok Kernel
Download : Tikla Indir.
Dikkat : Bu Kernel Sadece Stok Rom Üzerine Kurulabilir!

1. StockMOD Kernel V3
Download : Tikla Indir.
Dikkat : Bu Kernel Sadece Stok Rom Üzerine Kurulabilir!

2. PAEK v5.3 Kernel
Download : Tikla Indir.
Dikkat : Bu Kernel Sadece ParanoidAndroid ve CyanogenMod Üzerine Kurulabilir!
Not: PEAK kernel ile ROOT problemi yasanabilir. Bunu çözmek basit aslinda. Ilk önce tekrardan kurulu olan romu wipe islemi gerçeklestirmeden önceden kurdugumuz gibi kuruyoruz. Bu sayede kernel silinmis oluyor. Daha sonra marketten '' SuperSu '' uygulamasini indiriyoruz. SuperSu uygulamasini açiyoruz ve kendini güncelleyip kurduktan sonra telefonu 1 kereye mahsus resetliyoruz ve tekrardan kontrol ediyoruz çalisiyormu diye. Eger problem yok ise telefonu recovery moda alip PEAK kerneli tekrardan yüklüyoruz ve problem çözülüyor. Denenmistir.

3. Custom G2 Kernel
Download : Tikla Indir.
Dikkat : Bu Kernel Sadece AOSP ve CyanogenMod Üzerine Kurulabilir!

4. Furnace 1.8 Kernel
Download : Tikla Indir.
Dikkat : Bu Kernel Sadece CyanogenMod Üzerine Kurulabilir!

5. Hells Core Kernel
Stok Rom için Download : Tikla Indir.
Cyanogen için Download : Tikla Indir.
Dikkat : Bu Kernel Sadece Stok Rom ve CyanogenMod Üzerine Kurulabilir!

6. Dorimanx v3.3 Stock Kernel
Download : Tikla Indir.
Dikkat : Bu Kernel Sadece Stok Rom ve Flex Rom Üzerine Kurulabilir!

7. AOSP Kernel V4
Download : Tikla Indir.
Dikkat : Bu Kernel Sadece AOSP ve CyanogenMod Rom Üzerine Kurulabilir!

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


RECOVERY mod dan indirdigimiz dosyayy '' Install '' ediyoruz. Islem bu kadar basit.

_____________________________________________________________________

12.
 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]

Governor ve Scheduler
CPU Düzenleme ve ZamanlamaCPU : Qualcomm | Snapdragon 800 2.26 GHz
GPU : Adreno 330

Merhaba arkadaslar, herkesin bildigi gibi LG G2 2013 senesine damga vuran bir telefon oldu. Üst seviye islemcisi ve Grafik birimi ile bir çok rakibini geride birakti. Bu konunun amaci bizim yüksek ücretlerle aldigimiz cihazlarin donanimlarini nasil daha performansli kullaniriza dayandigindan bu bölümüde bunun için hazirladim. Islemci dedik, Grafik birimi dedik simdi sira geldi bunlari ihtiyaca uygun olarak kullanmaya.

Öncelikle sizi tanitmak istedigim 2 arkadas var kendilerini taniyalim :

Governors : Türkçe olarak asil adi düzenleyici. Kendileri bizim cihazimizdaki islemciye verilen emirleri yerine getirmekle mükellef. Bu emirler ne siklikla , hangi islem önceligi ile ve bir islemden diger isleme geçis hizlarininda emirlerini bizden aliyor. Diger özellikleri ise çalismadigi zaman ne yapacaklari. Son performans tetikte mi bekleyecekler yoksa MHZ hizlarini minimuma alip bizimi bekleyecekler.

Scheduler : Bu arkadas ise gise memuru. Asil görevi siradaki islemlere yol göstermek, kapatmak veya biri bitmeden digerine baslamak gibi islemleri Governors a iletir. Islemci ile dahili hafiza arasindaki etkilesimi de hizlandirir. Kisacasi bütün süreçleri '' Zamanlamak '' görevi.
___________

Neden ? : Bunlar o kadar önemli ki telefonunuzu daha stabil kullanmanizi saglar, sarjinizin daha uzun gitmesini saglar veya son sürat benzin içen bir amerikan arabasi gibi kullanmanizi saglar. Örnegin gece islemci uyuyor sanarsiniz ancak uyumaz bekler sizi 2.2 GHZ hizda. Veya oyun oynayacaksiniz islemci gücü lazim ama islemci uyusuk mod da oyun takiliyor oynanmiyor. Bu problemlerle hepimiz karsilasiyoruz. Artik daha bilinçli kullanicagiz islemcimizi.

Nasil ? : Öncelikle root olmak lazim. Bunun için zaten yukarida nasil root yapilacagina dair bir bölüm mevcut oradan root yapalim ve islemlere basliyalim.
Root yapti isek, bu islemleri yapmamizi saglacak programlari görelim ve indrn.

- SetCPU - Market Link
- No-frills - Market Link
- CPU Control - Market Link
- Antutu CPU Master - Market Link

En begendiginizi indirin, temelde hepsi ayni isi görür çünkü.

Not : Bazilari dönemsel olarak ücretli olabiliyor. Alternatif kaynaklardan apklarini ücretsiz indirebilirsiniz.

___________

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


Ondemand : Stok orjinal profil diyebiliriz. Hizlica en yüksek MHZ e çikar ve ayni sekilde en düsük MHZ iner. Ara profiller daha az kullanilir. Bu sebepten telefon yag gibi akar islemci kullanimi düzeyinden dolayi ancak pili negatif etkiler.

Ondemand X / Plus : Temel olarak Ondemand ile ayni ama islemci hiç bir is yapmiyorken yani ekran kapli duruyor iken islemci hizini MIN 500 MHZ olarak ayarlidir.

Intellidemand : Ondemand in daha zeki hali. Isin içine GPU u da katip ona göre CPU nun hizini belirler. Islemci bosta ise kendini rölantiye alir ancak tetiklendigi taktirde ondemand gibi davranir.

Conservative : Bu inatçi bir profil çok zorlanmadigi sürece kendini kilitliyor ve düsük tutuyor kendini. Pil ömrü açisindan iyi olabilir ancak bizim telefon kullanma keyfimize hitap ediyormu etmiyormu tartisilir.

Userspace : Bu profil ise çalistirilan programlara göre davranir. Program 2GHZ e ihtiyaç duyuyor ise onu verir. 500 istiyor ise onu verir. Ancak program 1 GHZ ile çalisabilirken 2GHZ de isteyebilir buda sarj konusunda dezavantaj olabilir.

Wheatley : Internet müzik gibi uygulamalar çalisirken kendini yavas moda aliyor ve tekrar yüksek MHZ lere çikmasi yavas yavas oluyor. Yani MHZ ler arasi geçis yavas gerçeklesiyor. Ara MHZ leri çok kullanir.

Powersave : Kendini sürekli düsük MHZ de tutar. Gerçekten pil tasarruf konusunda önemli bir katki saglar. Ancak kullanim açisinda takilmalar ve ciddi yavaslamalar meydana gelebilir.

Interactive : Çok seri sekilde kendini her duruma ayarlar. Hemen hemen bütün islemci hizlarini kullanir ve kedini yüke göre çok hizli optimize eder. Mhzler arasindaki gecikme yok denecek azdir. Ondemand in daha hizli hali diyebiliriz aslinda. Pil e herhangi bir katlisi yok.

Performance : Her zaman kendini en yüksek MHZ de çalistirmayi sever. Tetikte bekler ve direk en yüksek performans verir. Pili içer ancak beancmark testlerinde memnun eder ;)


 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


Noop : Mantik olarak olaya bakar isek her zaman ilk giren ilk çikar mantigi ile çalisir.

Deadline : Her zaman 0 yakin zaman kaybi ile zamanlar islemleri. Gerçek zamanli çalisir.

Row : Okuma yazma zamanlamalari akilli telefonlar için en iyi sekilde hazirlanmis bir zamanlayici. Günlük kullanim için ideal.

Cfq : Tüm islemlere ayni zamani tanir ve hepsinin islem sirasini düzenler. Dengeli bir performansi vardir. Bazen gecikmeler olabilir. Günlük kullanim için ideal.

Bfq : Yazim hizi konusunda ekstra bir performans saglar. Özellikle USB veri aktarimi ve HD video kayitlarinda ve editlemerinde en iyi performansi bu zamanlayici veriyormus.

Sio : Yüksek islemlere öncelik taniyarak üzerindeki baskiyi azaltir. Güvenilir ve basit çalisma prensibine baglidir.

Fiops : Darbogazi minimuma indirecek potansiyele sahiptir. 4 çekirdekli islemciler için daha iyi bir yönetici oldugu söylenmekte.

Zen : Tahminlere dayali bir zamanlama yapar. Özel olarak öncelik tanimaz.

VR : Istikrarsiz ve az güvenilir zamanlayici. Beancmark testlerinde iyi sonuç verdigi görülmüstür ama Günlük kullanim için ideal degildir.

___________

Öncelikle belirtmek isterim ki her kernelde Zamanlayici ( Governor) ve Zamanlayici ( Scheduler ) bulunur. Ancak hepsinde bütün Governor ve Scheduler lar bulunacagi anlamina gelmez. Ancak yukaridakiler geneldir ve çogu kernelde vardir. Bunlar kullanmak için ideal ve yeterlidir. O bakimdan burada yazilanlarin disinda da Scheduler lar olabilir.

Her rom her kernel ayni performansi vermeyeceginden kullanicilar kendi kombinasyonlarini bulmalarinda fayda var. Benim bir öneri yapmam dogru olmaz. Yaptiginiz kombinasyonun faydasini veya zararini görmeniz anlik degildir yani hemen göstermez kendini. Belli bir süre kullanimdan sonra hissedersiniz ( 12 / 24 saat )

Sonuç ve Bitis : Evet arkadaslar yukarida ki yazilanlari bende dogustan bilmiyordum arastirdim yazdim çizdim ve yukaridaki makaleyi hazirladim. Kaynak olarak çogumuzun kullandigi XDA yi ve genel interneti kullandim.

Kesinlikle copy/paste degildir. Zaman okuyup zaman ayiran arkadaslara tesekkür ederim. Bir seyler ögrenip tesekkür eden arkadaslara da rica ederim..

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]

_____________________________________________________________________
13.
 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]
Recovery Bootloop Hatasi Çözümü
 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]

Sorun kaynagi : Rootlu cihaza OTA (Fota) dan güncelleme alma
Bu çözümü ekleyen @PendroZ a tesekkür ederiz.

Çözüm

1. Cihazda TWRP varken bu durumda iseniz cihaz sadece TWRP de açiliyor ise asagidaki kodu TWRP ana menüdeki Advantage sekmesi altindaki terminale yazilir ve cihaza restart atilir download moda alinip orjinal yazilim kurulur ( FlashTool ile )

dd if=/dev/zero of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/fota

2. Cihazda CWM yüklü ise ;

* OTG Kablosu mevcut ise TWRP yüklenir ve 1. kisimdaki kod ile halledir OTG kablosnuz yok ise 3. seçenek ile devam ediniz

3.Cihaz orjinal Recoveryde kaldiysa ;

* Cihaz PC ye baglanir ( LG driverlari kurulu olmasi gerekli )

* Windows üzerinden cmd komut sistemi çalistirilir alttaki resimdeki komutlar girilir
 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]

* PC cihazi gördükten sonra su komutlar girilir

dd if=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/fota of=/sdcard/fota-backup.img

dd if=/dev/zero of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/fota


* islem bittikten sonra cihaza restart atilir ve download moda alinip orjinal FW yüklenir ( Flashtool ile )


_____________________________________________________________________

14.
 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]

- VOLUME BOOST -

Dikkat : Bu Islem 4.2 Içindir.


En çok aranan en çok sorulanlardan bir tanesi olan SES YÜKSELTMEK konusu artik basit sekilde yüklenerek çözüme kavusuyor. Öncelikle dosyayi indrlim ve kuruluma geçelim.

TIKLA INDIR

KURULUM

- Indirdigimiz dosyayi telefona veya USB OTG ye atalim.
- Recovery e girelim ve install edelim.
- Reset atalim.

Islemler bu kadar basit. Bu dosya mevcut sesten %50 %60 daha fazla ses almaniza yaramakta.

_____________________________________________________________________

15.
 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


Içerisinde Ultra HD Wallpaper lar olan dosyalar upload ettim ve burada paylasmak istedim arzu eden arkadaslar inidip kullanabilirler.

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]_____________________________________________________________________

15.5

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


JealyBean Baseband : http://downloads.codefi.re/autoprime/LG/LG_G2/G2_modems/LGD802_10B_EUR_RADIO.zip

KitKat Baseband : http://www.androidfilehost.com/?fid=23329332407578483

Yükleme : JealyBean ve ya Kitkat tabanly rom kurulumundan sonra recovery üzerinden install edilecek.

_____________________________________________________________________

16.

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


LG nin orjinal 4.4 sürümleri yayinlandi. Türkiye için olmasalar bile telefonlarimiza yükleyebiliriz. Bunun için Flashtool ile yükleme yapmamiz gerekmekte. Flashtool ile nasil yükleme yapilacagi Forumda LG sayfasi altinda bulunan TEKNIK ve ANA KONUDA bulabilirsiniz.

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]

_____________________________________________________________________

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


ISLEM SIRASI :

- 4.2 veya 4.4 Yüklü halde olan cihazimizin ROOT lu ve Recovery yüklü olmasi gerekmektedir
- Daha sonra ROM dosyasini indrn.
- Telefonu Recovery mod üzerinden FULL WIPE yapalim.
- Indirdigimiz ROM dosyasini install edelim.
- Bu islemden sonra telefonu yeniden baslatabilir ve kullanabiliriz.


LINKLER :

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


XDA Sayfasi : TIKLA /http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2783192
LG G3 ROM CLOUDY G3 : TIKLA /http://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=6886&task=get

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


XDA Sayfasi : TIKLA /http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2788077
LG G3 ROM OPTIMUS G3 : TIKLA /https://mega.co.nz/#!oV4DVLaQ!Ji0Yuj_1NZhlypc66G076UENw6swhN5xml7B5Xkbk0o

_____________________________________________________________________

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


ROOTLU 4.4.2 YÜKLEME

ISLEM SIRASI :

- 4.2 veya 4.4 Yüklü halde olan cihazimizin ROOT lu ve Philz Touch Recovery yüklü olmasi gerekmektedir
- Daha sonra D802_Stock_KK.zip dosyasini ve SuperSU dosyasini indrn.
- Telefonu recoverymod a alip TWRP üzerinden FULL WIPE yapalim.
- TWRP ayarlarindan LOKI yi kapatalim.
- Indirdigimiz ROM dosyasini install edelim ve telefonu kapatmadan veya yeniden baslatmadan bu seferde indirdigimiz SuperSU dosyasini install edelim.
- Bu 2 islemden sonra telefonu baslatabilir ve ROOT lu sekilde 4.4.2 rom u kullanmaya baslayabilirsiniz.


LINKLER :

XDA Sayfasi : TIKLA /http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2665985
Stok+Root 4.4.2 Rom : TIKLA /https://mega.co.nz/#!F8NzBYYB!u39t7R4Yw2N1jcKTFlaVR7yKhWqaAx4RPdhwLc49KRE
SuperSU Root : TIKLA /http://download.chainfire.eu/supersu

TAVSIYE - NOTLAR :

FULL WIPE olayi mutlaka yapilmasi gerekmekte. Normal olarak yükseltme islemi olsa gene gerekli bende ama en azindan hatasiz kurulum ve kullanim olabilirdi. Ancak Recovery üzerinden yapilan her farkli bir rom yüklemesinin öncesinde FULL WIPE yapilmasi kesinlikle gerekli ve önem tasimaktadir sorunsuz kurulum ve kullanim için. Yani ben 4.2.2 kullaniyorum direk recoveryden flashlarim 4.4.2 yükeselir demeyin.

_____________________________________________________________________

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]

LG G Pro 2 Port ROM

ISLEM SIRASI :

- 4.2 veya 4.4 Yüklü halde olan cihazimizin ROOT lu ve Philz Touch Recovery yüklü olmasi gerekmektedir
- Daha sonra ROM dosyasini ve Patch dosyasini indrn.
- Telefonu Recovery mod a alip Philz Touch Recovery üzerinden FULL WIPE ( Clean to Install a New ROM ) yapalim.
- Indirdigimiz ROM dosyasini install edelim ve telefonu kapatmadan veya yeniden baslatmadan bu seferde indirdigimiz Patch dosyasini install edelim.
- Bu 2 islemden sonra telefonu yeniden baslatabilir ve kullanabiliriz.


LINKLER :

XDA Sayfasi : TIKLA /http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2673143
LG G Pro 2 Port ROM V4.4 : TIKLA /https://mega.co.nz/#!ZBw3QYyB!C5ogKFXUrEAU53u4WPu-smcQQGM8nF4Qx6yW2w1uSA8
Patch: TIKLA /https://mega.co.nz/#!kcJgTBrA!bpTEVfXwZoq8iNbT1pDsh71Ul9uD768JBT_oueN52hU

_____________________________________________________________________

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


ISLEM SIRASI :

- 4.2 veya 4.4 Yüklü halde olan cihazimizin ROOT lu ve Philz Touch Recovery yüklü olmasi gerekmektedir
- Daha sonra ROM dosyasini ve baseband dosyasini indirin indrn.
- Telefonu Recovery mod a alip Philz Touch Recovery üzerinden FULL WIPE ( Clean to Install a New ROM ) yapalim.
- Ilk olarak indirdigimiz ROM dosyasini install edelim daha sonra baseband dosyasini install edelim.
- Bu 2 islemden sonra telefonu yeniden baslatabilir ve kullanabiliriz.


LINKLER :

XDA Sayfasi : TIKLA /http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2661866
CloudyStock ROM V2.2 : TIKLA /http://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=6267&task=get
Baseband: TIKLA /http://www.androidfilehost.com/?fid=23329332407578483

_____________________________________________________________________

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


ISLEM SIRASI :

- 4.2 veya 4.4 Yüklü halde olan cihazimizin ROOT lu ve Philz Touch Recovery yüklü olmasi gerekmektedir
- Daha sonra ROM dosyasini ve baseband dosyasini indirin indrn.
- Telefonu Recovery mod a alip Philz Touch Recovery üzerinden FULL WIPE ( Clean to Install a New ROM ) yapalim.
- Ilk olarak indirdigimiz ROM dosyasini install edelim daha sonra baseband dosyasini install edelim.
- Bu 2 islemden sonra telefonu yeniden baslatabilir ve kullanabiliriz.


LINKLER :

XDA Sayfasi : TIKLA /http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2680745
CloudyPRO ROM V1.2 : TIKLA /http://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=6271&task=get
Baseband: TIKLA /http://www.androidfilehost.com/?fid=23329332407578483


_____________________________________________________________________

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


ISLEM SIRASI :

- 4.2 veya 4.4 Yüklü halde olan cihazimizin ROOT lu ve Philz Touch Recovery yüklü olmasi gerekmektedir.
- Daha sonra ROM dosyasini ve baseband dosyasini indirin indrn.
- Telefonu Recovery mod a alip Philz Touch Recovery üzerinden FULL WIPE ( Clean to Install a New ROM ) yapalim.
- Ilk olarak indirdigimiz ROM dosyasini install edelim daha sonra baseband dosyasini install edelim.
- Bu 2 islemden sonra telefonu yeniden baslatabilir ve kullanabiliriz.


LINKLER :

XDA Sayfasi : TIKLA /http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=51182844&postcount=597
Pardus HD Classic 7.4 : TIKLA /http://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=5184&task=get
Baseband: TIKLA /http://www.androidfilehost.com/?fid=23329332407578483

_____________________________________________________________________

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


ISLEM SIRASI :

- 4.2 veya 4.4 Yüklü halde olan cihazimizin ROOT lu ve Philz Touch Recovery yüklü olmasi gerekmektedir.
- Daha sonra ROM dosyasini ve baseband dosyasini indirin indrn.
- Telefonu Recovery mod a alip Philz Touch Recovery üzerinden FULL WIPE ( Clean to Install a New ROM ) yapalim.
- Ilk olarak indirdigimiz ROM dosyasini install edelim daha sonra baseband dosyasini install edelim.
- Bu 2 islemden sonra telefonu yeniden baslatabilir ve kullanabiliriz.


LINKLER :

XDA Sayfasi : TIKLA /http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2702048
LIGHTNING ROM V1.0 : TIKLA /http://www.androidfilehost.com/?fid=23329332407583179
Baseband: TIKLA /http://www.androidfilehost.com/?fid=23329332407578483

_____________________________________________________________________

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


ISLEM SIRASI :

- 4.2 veya 4.4 Yüklü halde olan cihazimizin ROOT lu ve Philz Touch Recovery yüklü olmasi gerekmektedir.
- Daha sonra ROM dosyasini ve baseband dosyasini indirin indrn.
- Telefonu Recovery mod a alip Philz Touch Recovery üzerinden FULL WIPE ( Clean to Install a New ROM ) yapalim.
- Ilk olarak indirdigimiz ROM dosyasini install edelim daha sonra baseband dosyasini install edelim.
- Bu 2 islemden sonra telefonu yeniden baslatabilir ve kullanabiliriz.


LINKLER :

XDA Sayfasi : TIKLA /http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2703286
Spiderio Kat 380dpi V2.0 : TIKLA /https://mega.co.nz/#!OQlCBDbC!6i7If9KvhikMxZm9ZWfplmqh-KgIYnUScv4-KcNyehM.
Baseband: TIKLA /http://www.androidfilehost.com/?fid=23329332407578483

_____________________________________________________________________

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


CyanogenMod 11
Kurulum Zorluk Seviyesi : ★★★
Kisaca Teknik Özellikler :

Android Sürüm : 4.4
Cyanogen Sürüm : 11.0


ROM Hakkinda

Cyanogen MOD ROM kendi basina tamamen farklidir. Kendine has bir arayüz, launcher i vardir. Tamamen farkli bir deneyimdir. Ancak konunun basinda da dedigim gibi LG G2 nin içerisinde bulunan telefona has özellikleri kullanamaz. Bu açidan sikinti olabilir kullanici için.


NOT : ROM LG G2 nin bazi temel özelliklerini kullanamaz.

YÜKLEME

1. Öncelikle asagidaki linkten verilen Rom dosyasini ve Gappsleri indrelim.
2. Rom dosyasini ve Gappsleri yüklenecek konuma atalim. Dahili Hafiza veya OTG USB.
3. Recovery Mod a giris yapalim.
4. Full Wipe.
5. Install Rom.
6. Install Gapps.
7. Restart.

INDIRMEK IÇIN :


Cyanogen 11.0 - TIKLA Google Uygulamalari - TIKLA (Gapps)

Cyanogen | Internet Sayfasi TIKLA

_____________________________________________________________________
17.

Romlarin Ekran Görüntüleri

Not : Kullandiginiz Rom un ekran görüntüsünü yollayin, adiniz ile birlikte bu bölümde yayinlansin.


 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


RayGlobe
 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]
ScreenShot 1
 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]
ScreenShot 2
 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]
ScreenShot 3
 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]
ScreenShot 4
 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]
ScreenShot 4 @Legend.
 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]
ScreenShot 5 @charliee

_____________________________________________

Cyanogen 10 / 11
 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]
ScreenShot 1
 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]
ScreenShot 2
 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]
ScreenShot 3
 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]
ScreenShot 4 @Legend.
 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]
ScreenShot 5 @PwaGG
 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]
ScreenShot 6 @PwaGG
 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]
ScreenShot 7 @PwaGG

_____________________________________________
_____________________________________________

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]
 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]

★★★★★★★★★★★★★★


2013 - 2014 ©
Legend. / Bugra Dürüst

 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]


 Cevap: [LG G2 ROM/MOD PAGE|KITKAT-JB-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM]
 [LG G2&G3 CAMERA MOD PAGE|STOK-XDABBEB-G3-PRO-FLEX|PAYLAŞIM-KURULUM-GALERİ]


 [LG G2&G3 CAMERA MOD PAGE|STOK-XDABBEB-G3-PRO-FLEX|PAYLAŞIM-KURULUM-GALERİ]


ÖN SÖZ : Fotoğraf makineleri bir kenarda dursun, biz telefonlarımız ile en güzel kareleri yakalarız gibi bir cümle ile konuya giriş yapalım. Fotoğraf konuları ve tartışmaları deryasında herkesin fikrini ve görsellerini tek bir çatı altında buluşturmayı hedefleyen bir konu olması dileği ile.

NOT : Ekleyeceğiniz fotoğrafların hangi Rom, Telefon ve hangi Kamera Modu ile çekildiğini eklemeyi unutmuyoruz elbette.

 [LG G2&G3 CAMERA MOD PAGE|STOK-XDABBEB-G3-PRO-FLEX|PAYLAŞIM-KURULUM-GALERİ]


 [LG G2&G3 CAMERA MOD PAGE|STOK-XDABBEB-G3-PRO-FLEX|PAYLAŞIM-KURULUM-GALERİ]


1. OİS Nedir ?
2. LG G2 Kamera Özellikleri
3. LG G3 Kamera Özellikleri
4. LG G2 Kamera Çeşitleri
5. Nasıl Yüklenir ?
6. İndirilecek Dosyalar

 [LG G2&G3 CAMERA MOD PAGE|STOK-XDABBEB-G3-PRO-FLEX|PAYLAŞIM-KURULUM-GALERİ]


7. Karşılaştırma ve Tanıtım Videoları
8. LG G2 ile Çekilmiş Bazı Resimler
9. LG G3 ile Çekilmiş Bazı Resimler
 [LG G2&G3 CAMERA MOD PAGE|STOK-XDABBEB-G3-PRO-FLEX|PAYLAŞIM-KURULUM-GALERİ]


1. OİS Nedir ?


OIS = Optical Image Stabilization. Teknik detaysız yalın olarak açıklamak gerekir ise , dijital kayıt yapan bir cihazın kayıt esnasında gerçek zamanlı olarak sarsıntıya bağlı görüntü kayma ve bozulmasını engelleme teknolojisine verilen isimdir. Bu teknoloji genelde dijital fotoğraf ve video kaydı yapabilen cihazlarda kullanılır.

ALINTIDIR.

_____________________________________________________________________

2. LG G2 Kamera Özellikleri

 [LG G2&G3 CAMERA MOD PAGE|STOK-XDABBEB-G3-PRO-FLEX|PAYLAŞIM-KURULUM-GALERİ]


ÖN ( Stok )

2.1 Mega Pixel Ön Kamera
1080P 30FPS

ARKA ( Stok )

13 MegaPixel Arka Kamera
1080P 60FPS
Led Flaş
OİS

_____________________________________________________________________

3. LG G3 Kamera Özellikleri

 [LG G2&G3 CAMERA MOD PAGE|STOK-XDABBEB-G3-PRO-FLEX|PAYLAŞIM-KURULUM-GALERİ]


ÖN ( Stok )

2.1 Mega Pixel Ön Kamera
1080P 30FPS

ARKA ( Stok )

13 MegaPixel Arka Kamera
4K 30 FPS
1080P 60FPS
Çift Led Flaş
OİS
0.276sn. Hızlı Odak
Lazer AF

_____________________________________________________________________

4. LG G2 Kamera Çeşitleri

- Stok Kamera
- XDABBEB Kamera - XDABBEB Kamera için Tıklayınız -
- G3 Rom Port Kamera - G3 Rom için Tıklayınız -
- PRO Rom Port Kamera - PRO Rom için Tıklayınız -
- Flex Rom Port Kamera - Flex Rom için Tıklayınız -

_____________________________________________________________________


5. Nasıl Yüklenir ?

Yükleme işlemi geneşde Recovery üzerinden olmaktadır. Recovery üzerinden olan yüklemelerde öncelikle telefon root daha sonra recovery yüklenmiş olması gerekmektedir. İndirdiğimiz sıkıştırılmış zip li dosyayı recovery vasıtası ile yüklüyoruz ve kullanıma başlıyoruz. Gayet basit.

_______________________________

Stok Kamera = Üzerinde Gelen Kameradır. Sonrasında bir yükleme yapmaya gerek yoktur.
XDABBEB Kamera = XDA geliştiricisi '' XDABBEB '' in yaptığı kamera iyileştirmeleri içeren kamera Modu. Bu Mod kullandığınız roma göre farklı yükleme dosyalarına sahip.
G3 Rom Port Kamera = LG G3 cihazından G2 e portlanan romun içerisinde gelen Orjinal LG G3 kamerasıdır. Rom ile yüklenmesi gerekemktedir.
PRO Rom Port Kamera = LG G PRO cihazından G2 e portlanan romun içerisinde gelen Orjinal G PRO kamerasıdır. Rom ile yüklenmesi gerekmektedir.
Flex Rom Port Kamera = LG G Flex cihazından G2 e portlanan romun içerisinde gelen Orjinal G Flex kamerasıdır. Rom ile yüklenmesi gerekmektedir.

_____________________________________________________________________

6. İndirilecek Dosyalar

- 4.4 e Özel XDABBEB Kamera Modları -

4.4 Flex : http://d-h.st/E25
4.4 Pro : http://d-h.st/E25
4.4 Stok : http://www.androidfilehost.com/?fid=23329332407591784

_____________________________________________________________________


7. Karşılaştırma ve Tanıtım Videoları
____________________________________________________________________

8. LG G2 ile Çekilmiş Bazı Resimler

Resim 1 G2
Resim 2 G2
Resim 3 G2
Resim 4 G2
Resim 5 G2
Resim 6 G2
Resim 7 G2
Resim 8 G2
Resim 9 G2
Resim 10 G2

____________________________________________________________________


9. LG G3 ile Çekilmiş Bazı Resimler

Resim 1 G3
Resim 2 G3
Resim 3 G3
Resim 4 G3
Resim 5 G3
Resim 6 G3
Resim 7 G3
Resim 8 G3
Resim 9 G3
Resim 10 G3

 [LG G2&G3 CAMERA MOD PAGE|STOK-XDABBEB-G3-PRO-FLEX|PAYLAŞIM-KURULUM-GALERİ]

Türk kullanıcılar Google'ın uygulama sistemini çökertti


 Türkler 1 yıldız verdi Google çıldırdı!


Türk telefon kullanıcıları arasında hızla yayılan bir trend Google'ın Android mağazasında uygulama derecelendirme sistemini alt üst etti.

Android telefonlarda uygulama indiren kullanıcılar indirdikleri uygulama için yorum yapıp 5 üzerinden yıldız vererek uygulamanın iyi veya kötü olduğunu paylaşabiliyor ve oyların toplamında kullanıcılar bu puanlara dikkat ederek uygulamayı indiriyor.

Ancak Türk kullanıcıları arasında yayılan bir trend bu sistemi alt üst etmiş durumda; zira kullanıcılar beğendikleri uygulamalara dahi 1 yıldız veriyor. Peki kullanıcılar beğendiği bir uygulamaya neden 1 yıldız veriyor dersiniz? Sadece yorumlarının görünebilmesi için...

Popüler uygulamalardan Where is my water 2'ye gönderilen yorumlara bakalım. Tülay isimli bir kullanıcı uygulama için şu yorumu paylaşmış: "İyi, gerçekten çok iyi bir oyun! Ancak yorumum görülsün diye 1 yıldız vermek durumundayım." Bir başka kullanıcı... İsmi Canan... O da "Bir oyunun ne kadar iyi yapılabileceğinin ispatı. 1 yıldız verdiğime bakmayın, sırf yorumlarım görülsün diye..." şeklinde yorum yaparken İrem isimli kullanıcı ise "Süper... 1 yıldız veriyorum, oyunu gerçekten beğendim ama yorumum görülsün istiyorum." sözlerine yer vermiş.

Yani söz konusu uygulama için 5 üzerinden 1 yıldız verilen yorumların 5'i de oyunu beğendiğini; ancak 1 yıldız verdiğini kaydetmiş. Hal böyle olunca oyunu beğenen kullanıcılar aslında oyunun beğenilmeme oranını hızla artırmaya başlamış.

Google ise çaresiz... Zira kullanıcıların iyi yorumlarına 1 yıldız vermelerini engelleyecek bir sistemi yok. Ancak trend böyle devam ederse gerçekten başarılı olan oyunlar da tek yıldızda kalarak büyük bir gelir kaybı yaşayacak.

Alıntıdır : http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/25588849.asp
Benim çok rahatsız olduğum bir konu olduğu için paylaşmak istedim. Sizlerinde yorumlarını alalım.

Hakkında
Konum: İstanbul, Kadıköy
Meslek: forum.donanimhaber.com
Forum İmzası:
iPhone 11
BMW 1.16i
MacBook Air 2020
Airpods
Forum İkinci El İmzası:
20.000+ TL lik satis hacmim ile tüm müsterilerime tesekkürler :)
Referanslara, Satilan Ürünlere ve Satislarima Dükkanimdan bakabilirsiniz...
Iletisim : PM
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Asus
Otomobil
Honda
Mobil cihaz
Apple 6S
Operatör
Türk Telekom
ISS
TTNET
Oyun Platformu
Steam
Takım
Fenerbahçe
Steam
bugradurust
TV
Toshiba
Klima
Klima
Ses Sistemi
Creative
Tablet
iPad
Notebook
Asus
GPS, Navigasyon
Yandex Maps
Game Center
BugraDurust
Motosiklet
Kawasaki
Dünyadan Futbol
Real Madrid CF
Kulaklık - Amfi
Sennheiser
Clash of Clans
HonestTR
Basketbol
Fenerbahçe
İşlemci
AMD
Beyaz Eşya
Siemens
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Mesaj Sayısı: 4.553
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 7.064
İkinci El Bölümü Mesajları: 307
Konularının görüntülenme sayısı: 1.956.975 (Bu ay: 1.288)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 985 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.