Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.440
Cevap
68
Favori
865.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Businesss

quote:

Orjinalden alıntı: Cenoric

Bu yaz kıl dönmesi ameliyatı geçirdim, bir hafta kadar yatakta istirahat ettikten sonra ikinci hafta normalleşmeye başladım, üçüncü hafta birşeyim yoktu, tatile gittim..
    Eski yöntemle ameliyat olan arkadaşların nasıl olduğunu da biliyorum, yeni yöntem ( ne kadar yeni bilmiyorum ama ) biraz farklı,
    Eski yöntemde kılların bulunduğu bölgeyi oyup orayı dikerlerdi, orada büyük bir acı oluşurdu ve uzun bir süre yatalak kalırdın...
    Bu yöntemle ise orayı yine oyuyolar ama orayı sağ taraftan aynı boyutta bir et barçası alarak kapatıyolar, böylece orada oluşacak acıyı hafifletiyolar ve etin alındığı sağ tarafta da fazla birşey hissedilmediği için daha rahat bir istirahat dönemi geçiyo

bilgiler için saol arkadaşım.Yaklaşık 8 gün içerisinde işime tekrar dönebilirmiyim.İşim ağır değil masabaşı çalışıyorum

Sanırım o süre biraz da işte senin bahsetmiş olduğun gibi derecesine göre değişiyo, onu doktoruna sorarsan daha net bir cevap alabilirsin sanırım, o senin durumunu göreceği için daha iyi bilecektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cenoric -- 18 Şubat 2008; 16:41:01 >
  • Baya korkuttu =)

oLmaması için Neler yapmamız gerekiordu
  • Ya ben de oldum hiç öyle tırsılıcak bişey değil ya ama iyileşmesi biraz uzun sürebiliyo haftada bir yaranın temizliği için git hastahaneye bazılarında oturunca batma falan oluyo bende hiçbişey yoktu sadece akıntı oluyodu bak iyileşmesi uzun sürerse endişelenme bazen 1 yıl bile sürebiliyomuş 1 ay da ayrıca ameliyattan sonra ağrı acı olmuyo sana verdikleri ağrı kesiciler baya güçlü bana ağrı kesici bile vermemişlerdi çünkü hiç ağrım falan olmamıştı

Ben narkoz ile oldum ameliyat çok güzel herkese tavisiye ederim kafa yapıyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YusufTimur -- 18 Şubat 2008; 16:52:42 >
  • bende oldum ANKARA MESA HASTANESİNDE MUSTAFA HOCA VARDI o yaptı ameliyatı özel sağlık sigortam vardı yapı kredi o karşıladı ameliyat ücretini hemde baya bi külliyatlıydı fatura ozamnın parasıyla :) neyse sonuç olarak genel anestezi ile yaptı amliyatı flap yöntemiyle ( yan bölgeden aldığı parcayla oyduğu bölgeyi yamıyor ) ameliyattan sonra 3 defa pansuman yapıldı okadar ağrı olmadı çok şükür ama tuvalet problemi falan oluyor birsüre ve tam oalrak düzelmesi senin o yeni dokuya alışabilemn bile bayagı zaman alıyor ben yama yaptıkları yere dokundugumda kendi vücüduma dokunmuyormusum gibi geliyordu şimdiden geçmiş olsun hastalıgın ismide sinüs plonidalis tir ayrıca kıl dönmesi halk arasında kullanılır bir tür kisttir erkeklerde görüldüğü gibi bazı bayanlarda da oluşabiliyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: bruteforce

bende oldum ANKARA MESA HASTANESİNDE MUSTAFA HOCA VARDI o yaptı ameliyatı özel sağlık sigortam vardı yapı kredi o karşıladı ameliyat ücretini hemde baya bi külliyatlıydı fatura ozamnın parasıyla :) neyse sonuç olarak genel anestezi ile yaptı amliyatı flap yöntemiyle ( yan bölgeden aldığı parcayla oyduğu bölgeyi yamıyor ) ameliyattan sonra 3 defa pansuman yapıldı okadar ağrı olmadı çok şükür ama tuvalet problemi falan oluyor birsüre ve tam oalrak düzelmesi senin o yeni dokuya alışabilemn bile bayagı zaman alıyor ben yama yaptıkları yere dokundugumda kendi vücüduma dokunmuyormusum gibi geliyordu şimdiden geçmiş olsun hastalıgın ismide sinüs plonidalis tir ayrıca kıl dönmesi halk arasında kullanılır bir tür kisttir erkeklerde görüldüğü gibi bazı bayanlarda da oluşabiliyor

hocam aynen sana uyulanan flap yöntemiyle ameliyat edeceğini söyledi doktor.Bu flap yönteminde ise genel anestezi şartmış sanırım.

Arkadaşlar size tavsiyem eğer böyle bir hastalığınız varsa hiç beklemeyin geciktikçe sorun dahada çoğalıyor.
  • beyler dediklerinizden çok korktum kıl dönmesi olmaması için kendimce ne gibi önlemler almalıyım
  • BİZİM MUSTAFA ADLI BİR ARKADAS GECEN AY BU AMELYATI OLDU acıdım valla çok feci bir amelyatmış
    32 dikiş attılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: FearFroMe

beyler dediklerinizden çok korktum kıl dönmesi olmaması için kendimce ne gibi önlemler almalıyım

arkadaşlar nolursunuz söyleyin ameliyatından cok ameliyat sonrasından korktum
    benim geniz etim var onun bile ameliyatını olmadım bıçak altına atmaktan korkarım,büyüdükçede geçiyormuş diye doktora rest çekmiştim ameliyat konusunda
  • quote:

quote:

beyler dediklerinizden çok korktum kıl dönmesi olmaması için kendimce ne gibi önlemler almalıyım

arkadaşlar nolursunuz söyleyin ameliyatından cok ameliyat sonrasından korktum
    benim geniz etim var onun bile ameliyatını olmadım bıçak altına atmaktan korkarım,büyüdükçede geçiyormuş diye doktora rest çekmiştim ameliyat konusunda

Evt Bendede Vardı ZamanLa geçti ;)

Bu Arada bende Merak ediordum
  • geniz eti konusunda hiç endişe etmeyin. Ben oldum çok kolay bi ameliyat ağrı sızı falanda olmuyor. tampon biraz sıkıyor o kadar. ama tampon açılınca insan çok rahatlıyor. Hiç korkmayın. Çok şükür kıl dönmesi sorunum yok arkadaşım olmuştu. İnanın bana çoucğa sorsanız keşke kıl dönmesi olmasaydımda 2 kere geniz eti ameliyatı olsaydım der
  • Bende de var. Bir kaç hafta boyu sürekli iç çamaşırımda kan, iltihap falan oldu. Şimdi kanama olmuyor ama derinin altında uzunca bir kıl olduğu dokunulunca hissediliyor. Geçen gün elimi bir attım elime kıl topağı geldi. Hayret ettim. O güne kadar kıl dönmesi olduğunu tahmin edebiliyordum ancak şimdi eminim. Şimdi iltihap falan kalmadığına göre kendiliğinden geçme olasılığı nedir arkadaşlar?
  • valla benim bi arkadaşım olmuştu arka tarafında 5 tane kıl dönmesi vardı oldu ameliyat fazla bsy yok diodu ameliyatta ama sonrası cok kotuymus oturamıodu büyük abdestini bile yapamıodu acıdan ona derecymıs allah şifa wersin
  • quote:

Orjinalden alıntı: Coder85

geniz eti konusunda hiç endişe etmeyin. Ben oldum çok kolay bi ameliyat ağrı sızı falanda olmuyor. tampon biraz sıkıyor o kadar. ama tampon açılınca insan çok rahatlıyor. Hiç korkmayın. Çok şükür kıl dönmesi sorunum yok arkadaşım olmuştu. İnanın bana çoucğa sorsanız keşke kıl dönmesi olmasaydımda 2 kere geniz eti ameliyatı olsaydım der

dedim büyüdükce geçiyor boşuna bıçak altına girmeye değmez önerir misin sence gereklimi kontrollerimde geniz etim küçük çıktı.kardeşim oldu ondada düzelme göremedik.Allah'ın bugününe şükür bizimkide sorun muki kimler var kimler
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: AraneL_LinweLin

kıcını petrol arar gibi kazcaklar

çok komik değilmi

Ne diyim inşallah senin başına gelmez, gelirse anlarsın

geldi ki yorum yapıyorum dostum... Kasma o kadar..
  • quote:

Orjinalden alıntı: lvthsgm

Bende de var. Bir kaç hafta boyu sürekli iç çamaşırımda kan, iltihap falan oldu. Şimdi kanama olmuyor ama derinin altında uzunca bir kıl olduğu dokunulunca hissediliyor. Geçen gün elimi bir attım elime kıl topağı geldi. Hayret ettim. O güne kadar kıl dönmesi olduğunu tahmin edebiliyordum ancak şimdi eminim. Şimdi iltihap falan kalmadığına göre kendiliğinden geçme olasılığı nedir arkadaşlar?

aman kardeş bu sorun devamlı devam eder kesinlikle kendiliğinden geçmez.Sorun devam etmeden cerrahi müdahale lazımmış.Bence hiç geciktirmeden hemen bi doktora git
  • quote:

quote:

Bende de var. Bir kaç hafta boyu sürekli iç çamaşırımda kan, iltihap falan oldu. Şimdi kanama olmuyor ama derinin altında uzunca bir kıl olduğu dokunulunca hissediliyor. Geçen gün elimi bir attım elime kıl topağı geldi. Hayret ettim. O güne kadar kıl dönmesi olduğunu tahmin edebiliyordum ancak şimdi eminim. Şimdi iltihap falan kalmadığına göre kendiliğinden geçme olasılığı nedir arkadaşlar?

aman kardeş bu sorun devamlı devam eder kesinlikle kendiliğinden geçmez.Sorun devam etmeden cerrahi müdahale lazımmış.Bence hiç geciktirmeden hemen bi doktora git

abi neden oluyomuş olmaması için neler yapabilirmişiz kişisel önlemler olarak hiçbir bilgin yok mu?
  • Arkadaşlar hastaneye gitsek hangi bölüm bakıyor.

Birde direk aç kıçını bakayım mı diyolar nasıl oluyor
  • önlem vs yok şans meselesi çoğu kişinin başına gelen bişey

belki işte kuyruk sokumunu temiz tutmak önlem olarak sayılabilir :)
  • quote:

quote:

quote:

abi neden oluyomuş olmaması için neler yapabilirmişiz kişisel önlemler olarak hiçbir bilgin yok mu?

şimdi hocam bazı bilim adamları araştırma yapmış.Bu hastalığın ana sebebinin saçımızdan düşen kılların ve sırtımızan düşen kılların kuyruk sokumunun orada sıkışıp kalmasının ardından ve o bölgenin derisinin ince olması sebebiyle kıl ,sürtünme ve o bölgenin terlemesi nedeni ile deriden içeri girer.Orada kendine bir yol bulur ilerlemeye çalışır.Böylece iltihap olur daha sonra kıl orada byümeye ve iltihap yapmaya başlar.Valla araştırdığım kadarıyla bu bilgilere ulaşabildim.

Ayrıca ani oturmalar, çok oturmalar falanda etkiliymiş.

Ama çoğu insanda görünüyormuş
  • berberden sonra bol bol kollamamız gerekecek yani kuyruk sokumumuzu
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.