Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR**

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.316
Cevap
70
Favori
736.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 1005
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 19
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 1 saat 28 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 28093
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1005
  • Favoriye Eklediklerim 70
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • kullanici (1 mesaj) Xaero (1 mesaj) mefairo (1 mesaj) yigitboylu (1 mesaj) faruk (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1160 mesaj) Mobil (1400 mesaj) Tablet (43 mesaj) (2 mesaj) Mini (50 mesaj) Uygulama (40 mesaj)
  • @
Giriş
    122 Mesaj
    Kristalize fenol tedavisi ile ameliyat olan var mı? 1.5 yıllık kıl dönmesinde işe yarar mı acaba? Sadece ilk 2 ay kendini gösterdi ondan sonraki 1 yıldır bir şey olmadı hiç. Hatta doktor bile farkedemedi ilk.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Arkadaşlar bir soru daha sormak istiyorum. Bende kıl dönmesi 2018 kasım civarında başlamıştı. Devlet hastanesindeki doktora gittiğimde kıl dönmesi dediler. 2020 mart ayında araştırma hastanesine gittiğimde ise doktor bir şey göremedi ve iltihap olursa gel dedi. Bende de geçen haftalarda kıl dönmesi dediğim yerde mercimek ucu kadar bir şişlik vardı. Bugün yine araştıma hastanesine ve farklı bir doktora gittim. O da sende bir şey yok dedi. Kıl dönmesinin kendi kendine geçme olasılığı nedir? İlk kıl dönmesi olduğunda iltihabını bilerek patlatıyordum acaba onun bir etkisi olabilir mi? Veya bu hastalık ile karıştırılan bir hastalık var mı?

Orijinalden alıntı: AttOS

Arkadaşlar bir soru daha sormak istiyorum. Bende kıl dönmesi 2018 kasım civarında başlamıştı. Devlet hastanesindeki doktora gittiğimde kıl dönmesi dediler. 2020 mart ayında araştırma hastanesine gittiğimde ise doktor bir şey göremedi ve iltihap olursa gel dedi. Bende de geçen haftalarda kıl dönmesi dediğim yerde mercimek ucu kadar bir şişlik vardı. Bugün yine araştıma hastanesine ve farklı bir doktora gittim. O da sende bir şey yok dedi. Kıl dönmesinin kendi kendine geçme olasılığı nedir? İlk kıl dönmesi olduğunda iltihabını bilerek patlatıyordum acaba onun bir etkisi olabilir mi? Veya bu hastalık ile karıştırılan bir hastalık var mı?
    şaşırtıcı biçimde benden bahsediyorsunuz 2018 civarı bende de oldu 18 yıl sonra 2019 da mr dahi çekildim mr da plonidal kist ile uyumlu olabilir diyor du 2-3 farklı doktora gittim sonra hepside ameliyat olma bunda bişi yok dedi yaklaşık 1 senedir bişi yok şükür akıntı falan ama akıntı olduğu an fenole gidecem bende şimdilik uykuda kıl dönmesi öyle duruyor
    |
    |

• Saygılar

|
    |
  • Selamın aleyküm hocam ben 17 haziran günü kapalı kıl dönme amelyatı oldum kıl dönmesi büyük olduğu için 25 santim kesildi baya dikiş var ilk 12 gün bi sıkıntı yoktu sulandıgını hissettim doktor 2 enjektör bulanik kan cekti eve geldim simdi ise sırt üstü yatınca sıvı geliyor nedir ne yapmam gerekiyor normal mi

• Teğmen
    185 Mesaj

Kesi alanı büyük olduğu için ameliyat sonrası erken dönemde normal bir durum. Doktorun önerilerine harfiyen uyun, bir de sırt üstü çok yatmamaya çalış, yan veya yüz üstü yat, o bölgeye baskı olmasın yani.
    |
    |
    Antepli ahmet kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bünyenize bağlı o, yarayı temiz tutun ve o bölgenin terlememesine özen gösterin. Doktorunuzun tavsiyelerine uyun geçer inşallah.

|
    |
    Antepli ahmet kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Merhaba hocam 1 ay önce konuşmuşuz en son. Nasılsınız, durumunuz nedir kıl dönmesinde? Benim iyileşmedi aksine tekrarladığı kesinleşti. Ameliyat olmak için hastaneye gideceğim doktorlarla konuşmaya.
    |
    |
    9600_G_T kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

yarayı gören kıl dönmesi diyor 2 kez amelıyat oldum.

suan yulaf yogurt kecıboynuzu gevrek e bebek de satılıyor karıstırıp içiyorum.https://www.e-bebek.com/hammm-kahvaltilik-gevrek-250-gr-p-ham-5901/

ayrıyetten c vitamini alıyom
    https://danohealth.com/dano-products/calcium-d-sandoz-efervesan-tablet/

eczanede 19 tl veya 23 tl aldım 10 tane var içinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9600_G_T -- 5 Temmuz 2020; 0:34:25 >
    |
    |
    gaziisteyengenc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
    58 Mesaj

Teşekkürler hocam. Valla bıktım, benim ilk ameliyatımdı, 2.olacak galiba. 1 yıl olduydu ameliyat olalı. 1 yıldır bıktım yeminle. Kanama, akıntı vs sürekli oldu ara ara azaldı sadece. Bi kurtulsak iyiydi :)
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: darknes1905

Geçmiş olsun hocam,dikkatli bakarsanız yaza kadar sıkıntı yaşamazsınız,yazın da ameliyat ile kurtulursunuz.
    Yaz geldi ama korona yüzünden ameliyat olamadım hala. Kist aylar sonra ilk kez son birkaç günde büyümeye başladı. Tüy dökücü kremle kıl temizliği yaptım ancak bunun da ertelenmesinin bir sınırı var. Hala akıntım falan yok ama kistin hareketlenmesi iyiye işaret değil. 1 ay daha ameliyat vs olamam. Gelecek ay ancak. İnşallah o zamana kadar daha kötü olmaz.

Günlük olarak duşa girmeni öneririm, o bölgeyi sabunla yıka, bakteri üremesin ki apse oluşmasın. Her tuvalete girdiğinde peçete ile temizle kıl, tüy, pamuk gibi şeyler kalmasın hem nemini de almış olursun. Temiz tutarsan kötüleşeceğini sanmıyorum, bir de kaykılarak oturma sakın o bölgeye basınç oluşmasın.

|
    |
    Numenorian Man kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bende dun amaliyat oldum 15 gun once farkettim durumu doktor 4 5 aylik bir durum oldugunu soyledi ..belden asagi uyusturdu kuyruk sokumundan kemige kadar inmiş elinde et parcasi amaliyatta bana bile göster di parcayi...uyusukluk 7 saat sonra gecince agri baskadi 20 saat sonra agrilarim da bitti rahat oturup kalkiyorum yarin pis suyun bitiktigi direni sokup pansuman yapacaklar 15 gunde rapor vercek

|
    |

Yok hep dik oturuyorum. Çok dikkat ediyorum temizliğe. Geçen gün iyi kurulayamadım galiba hemen tepki verdi. Furacin denen antibiyotikli merhemi sürdüm yatmadan iltihaplı vakalara iyi geliyor diye şişini almış biraz.

|
    |
    darknes1905 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hocam o dedıgım kremı aldım 3 gun once yaraya ılk gunden cok ıyı geldı mutlaka al onu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9600_G_T -- 12 Temmuz 2020; 14:24:57 >
    |
    |
    gaziisteyengenc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ameliyat tarihi verdiler hocam. 11 Ağustos'ta ameliyata alacaklar. 1 gün öncesinden prosedür gereği korona testi yapacaklar. Genelde Karydakis Flep yöntemi yapıyoruz dediler. İnşallah kurtulurum son kez olur bu ameliyat. Ameliyat sonrası ihtiyaç duyarsam alırım kremi hocam. Sağ olasın.
    |
    |
    Eski Kullanıcı Adı:
    THEnemesis

Herkese geçmiş olsun arkadaşlar. Bende maalesef bu şikayet ile aranızdayım. Maalesef diyorum ki Allah düşmanıma yaşatmasın dediğim kadar kötü bir hastalıkmış bu. 1 ay oldu neredeyse kurtulamadım bundan. İlk başlarda otururken kuyruk sokumuma doğru bir yerde fıstık kabuğu büyüklüğünde bir sertlik ve hafif tatlı tatlı kaşınma oluyordu fakat hiç bir şekilde apse akıntı kanama vs olmadı. Bende doktora gideyim dedim neden olduğunu sormaya çünkü ailem ve yakın çevremde hiç bu ameliyatı olan görmedim. Ne olduğunu bilmiyordum, doktor direkt bakar bakmaz kıl dönmesi bu dedi. Ameliyat olacaksın dedi. Galiba çok ileri kötü bir durumu yoktu. Neyse 29 Haziran tarihine Devlet Hastanesi'ne ameliyat günü aldım. Ameliyat günü spinal anestezi (belden aşağı) yapıldı. Ve anestezi yapıldığını hiç anlamadım bile hiç acı vermedi bana. Ameliyat yaklaşık 1 saat kadar sürdü kapalı yöntemle yapıldı. Yara yaklaşık 12 cm uzunluğunda olup anüsün 2 cm üstünden kuyruk sokumunun takriben 5 cm üstüne kadar dik doğrusal bir kesiden ibaretti. Ameliyat sonrası drenaj takıldı 3 günde bir kontrol ve pansuman ile ertesi gün taburcu edildim. 10. günün sonunda belimdeki drenaj çıkartıldı. 15. ve 17. Günde de dikişler kademeli olarak alındı. Şuana kadar ameliyat günü dahil sıfır acı vardı. Hiç bir şekilde ağrım sızım olmadı. Fakat 20. günde kontrol muayenesi için gittiğim de doktor alttaki dikişin yani anüsün 2 cm üstünde yaklaşık 1 cm kadar açılma olduğunu söyledi. Bende şaşırdım tuvalet ihtiyacı dahil tüm hareketlerime çok dikkat etmiştim. Nasıl olduğunu anlamadım. Peki bu açılma nasıl geçer. Doktor 20 adet Rif ampul yazdı hergün gelip pansuman yapmamı ve bu ampulü yaranın içine döküleceğini söyledi. Şuan bile ağrı yok ama bu kadar dikkat ederken neden açıldı, bu yara ne zaman kapanıyor. Rif dediğim ilaç etkili oluyor mu kapanmasında. 20 günde bu ilaç için pansuman yapılacak desem 40 gün oldu kurtulamadım. Hem hareketsiz kalmak hemde aman dikişler açılmasın diye strese girmek çok yordu beni. Acaba açık yöntem yapsaydım daha mı iyi olurdu. Şimdide onun pişmanlığı da var açıkçası. Ama çok yoruldum çok...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Teğmen
    185 Mesaj

Dostum geçmiş olsun. Rif antibiyotiktir, pansumanlarda yaranın üzerine(içine) dökülür iltihap kapmasın yara kurusun diye. Yaranın kapanmasına bir etkisi yok, terlemesin o bölge temiz tut orayı, beslenmene de dikkat et kapanır Allah'ın iznliye. Oturmamaya özen göster, o bölge gerildikçe açma yapar. Büyük tuvaletini ameliyattan sonra klozete oturarak mı yaptın? Eğer öyleyse açılmanın sebebi yüksek ihtimal odur.
    |
    |
    THEnemesis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Eski Kullanıcı Adı:
    THEnemesis

Teşekkürler hocam. O bölge hem anüse yakın olduğundan hemde malum İzmir sıcağından dolayı terlememesi imkansız maalesef. Ameliyattan sonra doktor dikişleri alana kadar, oturmayı bırakın hiç dizimi dahi bükmedim adeta robot gibiydim 😊 Büyük tuvaletimi de klozette ayakta gibi dizlerimi hafifçe bükerek yaptım. Fakat kabızlıkta vardı biraz ama çok zorlanmıyordum yaparken. Hemen işi halledip çıkıyordum. Doktor dikişleri aldıktan sonra yavaş yavaş oturabilirsn fakat uzun süre oturma dedi. Buna rağmen ben ne olur ne olmaz diye 3 gün bekledikten sonra yavaşça 2 kez oturdum 30 saniye kadar. O kadar dikkat ettim ama sakınan göze çöp batarmış. Bu yara ne kadar zamanda kapanır acaba çok uzun sürer mi?🤔

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    darknes1905 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Cancer Clinical Trials
Radyo Dinle
Bitcoin
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.