Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR**

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
5 sn
4.316
Cevap
70
Favori
738.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 1005
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 19
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 1 saat 28 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 28093
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1005
  • Favoriye Eklediklerim 70
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • nk061 (192 mesaj) -Senyor- (100 mesaj) PoseDn (74 mesaj) scrfc (70 mesaj) Eyvallah (61 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1160 mesaj) Mobil (1400 mesaj) Tablet (43 mesaj) (2 mesaj) Mini (50 mesaj) Uygulama (40 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> **KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR**
Giriş
    185 Mesaj

Bünyenize bağlı yani o. Her tuvalete girişinizde peçete ile nemini alın oranın. Protein ağırlıklı beslenin daha çabuk kapanır.
    |
    |
    THEnemesis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Er
    2 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    THEnemesis

Anladım hocam. Fakat bu gün kontrolde doktor açıldığını görünce. Pansumanı bırakmıştı normalde, tekrardan pansuman yaptı yaraya ve 20 tane Rif yazdı, ve dedi ki her gün hastaneye gelip Rif ile pansuman yenileyeceksn. Yani anladığın kapalı yöntem ameliyat oldu açık yöntem. Şuan tekrardan pansumanlandı yara. Artık gerisi Allah'a kaldı. Pansuman bandı zaten ayrı terletiyor insanı, artık ne kadar kuru kalırsa gazlı bez içinde.

|
    |
    darknes1905 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    185 Mesaj

Gazlı bez iyidir, gözenekli olduğu için hava alır ve nemini çeker. Tam açık olmuyor aslında, günlük pansuman yaparak kapanacak orası. Açık yöntem çok daha farklı, 12 cm dediğiniz yere hiç dikiş atılmadığını düşünün, komple gazlı bez tıkıyorlar oraya, her gün pansuman ve her pansumanda o etli dokuyu gazlı bezle kanatarak daha hızlı iyileşmesi için resmen içindeki kirli kanı kazıyorlar. Düşünün verdiği acıyı ve bu işlem üç dört ay sürebiliyor.
    |
    |
    THEnemesis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İcerdeki kılı cizzz diye lazerle yakacaklar diye anladim ben, ağrım yok demeyin erken keşfetmişsiniz bir an önce halledin. Lazer olmadan eger açıklık varsa kil donmesinin bi gözeneği oluyor ordan girip alabiliyorlar da bir kac doktora daha gözükmenizi tavsiye ederim.

|
    |
    egefitnessbackinbusiness kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    71 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Stacked Deck

Bu saçma iletten dolayı 2014 ve 2017 yılında toplamda 2 kez ameliyat oldum. Kıçım 2.dünya savaşı haritasın döndü anlayacağınız ameliyat olmaktan. Şimdi dün de otururken kuyruk sokumuna bastırınca geçici acı oluyor. Şişlik, delik, sivilce bile yok. Ameliyatlar bir b**a yaramıyor cerrah kesip biçiyor gerisi ile ilgilenmiyor. Kaç tane ameliyat olduk lazer epilasyon da yaptırdım otururken de kuyruk sokumu üzerine oturmuyorum. Her gün veya günaşırı banyo yapıp zeytinyağlı sabun ile temizliyorum. Yok artadaş resmen doğarken hata olmuş kuyruk sokumu kötü yerde kapanmış. Gece kabuslarıma nüks ettiği girdi zaman zaman. Bakalım umarım nüks değildir hayatımı yedi bu hastalık...

Edit: Nüks olmamış herhalde o bastırınca olan acı gitti 1 gün sonra. Fazla oturmamak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Venture -- 5 Ağustos 2020; 23:31:18 >
    quote:

Orijinalden alıntı: The Venture

Bu saçma iletten dolayı 2014 ve 2017 yılında toplamda 2 kez ameliyat oldum. Kıçım 2.dünya savaşı haritasın döndü anlayacağınız ameliyat olmaktan. Şimdi dün de otururken kuyruk sokumuna bastırınca geçici acı oluyor. Şişlik, delik, sivilce bile yok. Ameliyatlar bir b**a yaramıyor cerrah kesip biçiyor gerisi ile ilgilenmiyor. Kaç tane ameliyat olduk lazer epilasyon da yaptırdım otururken de kuyruk sokumu üzerine oturmuyorum. Her gün veya günaşırı banyo yapıp zeytinyağlı sabun ile temizliyorum. Yok artadaş resmen doğarken hata olmuş kuyruk sokumu kötü yerde kapanmış. Gece kabuslarıma nüks ettiği girdi zaman zaman. Bakalım umarım nüks değildir hayatımı yedi bu hastalık...

Edit: Nüks olmamış herhalde o bastırınca olan acı gitti 1 gün sonra. Fazla oturmamak lazım.
    bende bir ara olur gibi oldu şimdi uykuda sanırım fazla oturmamak konusunda katılıyorum 30-40 dakika da bir mutlaka 5-10 dakika kalkmak lazım bizim gibi kıl dönmesi olanlar için sıkıntı çok oturmak

• Çavuş
    71 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Stacked Deck

Günlük banyo, her tuvalette sonra bölgenin nemini peçete ile alma ve dediğiniz gibi fazla oturmamak lazım. Hatta ben öyle bir noktaya taşıdım ki koltukta bacağımı kıvırıp üzerine oturuyorum makat/kuyruk sokumu komple boşlukta kalıyor riski minimize etmek adına. Doğal zeytinyağlı sabun ile de bölgeyi iyice liflemek lazım tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Venture -- 14 Ağustos 2020; 11:42:20 >
    |
    |
    crops77 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Kuyruk sokumunda ağrı ve şişliğe kıl dönmesi şüphesiyle yaklaşabilir miyiz? Corona muhabbetinden hastaneye gitmemeye çalısıyorum da. En korktuğum olaylardandı kendisi başımıza geldi sanırım

Bir de şey soracağım çok oturmayla ve oturma pozisyonuyla mı alakalı daha çok kıl dönmesi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    quote:

Orijinalden alıntı: Aswattha

Kuyruk sokumunda ağrı ve şişliğe kıl dönmesi şüphesiyle yaklaşabilir miyiz? Corona muhabbetinden hastaneye gitmemeye çalısıyorum da. En korktuğum olaylardandı kendisi başımıza geldi sanırım

Bir de şey soracağım çok oturmayla ve oturma pozisyonuyla mı alakalı daha çok kıl dönmesi?
    Doktorun görmesinde fayda var.

Çok oturmayla alakası var evet, çok oturunca o bölge nemli kalıyor ve kılların içe girmesini kolaylaştırıyor. Yan oturmak daha çok kolaylaştırıyor sanırım.

Çok teşekkürler hocam. 1 2 gün daha devam ederse doktora gideyim o halde. Bildiğimden daha ciddiymiş kıl dönmesi mevzusu. Tekrar teşekkürler hocam.

|
    |
    -SWARTHY kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Aswattha

Çok teşekkürler hocam. 1 2 gün daha devam ederse doktora gideyim o halde. Bildiğimden daha ciddiymiş kıl dönmesi mevzusu. Tekrar teşekkürler hocam.
    Ameliyatı çok basit ama ameliyat sonrası tam bir bela hocam. Şimdiden geçmiş olsun
    |
    |
    çok lanet bir ameliyat biri 2 haftada eski haline dönerken bazılarının 5-6 aya yakın yarası kapanmıyor (benim o şahıs ) ilk dikişim 1 hafta sonra patladı içinde iltihap akmıştı doktor beni tekrar yatırdı hergün oksijenli suyla temizlediler (asistanlar iyi sövmüştür bana başlarına angarya kesildim) 1 hafta kaldım hastanede tekrar dikiş atıldı bundada 2 hafta takıldım allahtan bu tutmuş dreni çıkarttılar git bakalım üni okuduğun şehire 2 hafta sonra orda dikişleri aldırırsın. Yurtta kalıyorum hergün istisnasız ameliyat olduğum yer akıyor 2 hafta sonra gittim doktora dikişimi aldı tam 4 ay akıntı oldu şimdi tekrar yaşarsam kendimi keserim daha az eziyet çekmiş olurum
    |
    |

• Er
    4 Mesaj
    Eylül ayına ameliyat günü almıştım ancak hastaneden arayıp Eylül ayındaki tüm ameliyatların iptal olduğunu istersem yarın gelip ameliyat olabikeceğim söylendi bende kabul etmedim, yaklaşık 4-5 aydır bu hastalık benle beraber ve 3-4 ay daha ameliyat olmayacak gibi duruyor sizce çok problem olur mu? Gerçi doktorum 6 ay daha ameliyat olmasan bile çok problem olmaz demişti ama 200 sayfa milletin ameliyat durumunu okuduğum için ertelemek istemiyorum :D

|
    |

|
    |
    Herkese selam bir kaç sorum olucaktı yaklaşık 2 hafta önce kapalı kıl dönmesi ameliyatı oldum 1 hafta sonra dikişleriö alındı şuan hala dikişleri kabukları var o bölgeyi nasıl temizlicem hiç bilmiyorum kabukları dökülmesini beklemem sanırım tüy dökücü için bilgi verirseniz sevinirim birde bu hafta sonu kpss sınavı var 130 dk oturmak sorun yaratırmı şimdiden çok teşekkür ederim

|
    |
Cancer Clinical Trials
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,395
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.