Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR**

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.316
Cevap
70
Favori
737.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 1005
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 19
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 1 saat 28 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 28093
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1005
  • Favoriye Eklediklerim 70
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • kullanici (1 mesaj) Xaero (1 mesaj) mefairo (1 mesaj) yigitboylu (1 mesaj) faruk (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1160 mesaj) Mobil (1400 mesaj) Tablet (43 mesaj) (2 mesaj) Mini (50 mesaj) Uygulama (40 mesaj)
  • @
Giriş
    10 Mesaj
    Ben de hanımefendilere ithafen yazayım madem. Kadınlarda da az rastlanan bir durum değil artık bu rahatsızlık. Ben de 2017nin sonlarına doğru ağrı ile fark ettim sivilce sandım, birkaç gün içinde iltihap patladı ve hastaneye zor yetiştim. Sınav yılım olduğu için erteledim. Daha sonra da bahanelerle ameliyat olmadım, hatta bir ara ameliyat olmadan yaşayabileceğime inancım tamdı. Fakat o bölgeyi aylarca gazlı bez ve batikonla temizledim. Her ağrı hissettiğimde birkaç hafta gazlı bezle gezdim :) Sonuç olarak iltihap tekrarlamadı ama tatile gireceğim sırada bir iki damla kan geldiğini gördüm. Tatile girer girmez de doktora gittim. Günlerce git gel yaparak aneliyat günü aldıktan sonra ameliyat gününden birkaç gün önce soğuk algınlığı geçirdim ve iptal oldu. Zaten doktorun kıl dönmesi için verdiği antibiyotiği bitirmiştim bir de hasta olduğum için antibiyotik kullandım. Bir de üstüne antibiyotik kullandığım için regl tarihim gecikti. Kızlara tavsiyem o tarihi özenle seçmeleri. Bir de onun stresini yaşadım. Neyse ki geciktirici kullanmaya gerek kalmadan atlattım. Bu hafta başında ameliyat oldum sonunda.

Ameliyata gelecek olursak, sabah erkenden cagirmislardi zaten. Bir gün once temizliğimi yaptım, duşumu aldım ve gittim. Doktor o bölgeyi çizdi dışarıdan. Sonra direkt önlüğü giydirip ameliyathaneye indirdiler. Spinal anestezi ile oldum. Belden yapılan iğne sanki iki kez girmiş gibi oldu ama gram acımadı. Cimcik atılmasından daha az bir acı. Ki benim canım tatlıdır. Sakinleştirici de verdikleri için kafam güzelleşti. Ameliyat cidden güle oynaya geçti diyebilirim :) doktorlar hemşireler müthiş sıcakkanlıydı. Ameliyat süresince aralıklarla güldüm desem yeridir:))

Ameliyat yarım saat civarı sürdü. Beni herkes çok korkuttu ama gereksizmiş. Kalçamın yarısını gözden çıkararak gitmiştim. 6 dikiş atmışlar ama bölge küçük. Her gelen de küçük dedi zaten. Yani kendinizi korkutmayin. Ameliyat dönüşü tuvalete sıkışmış gibi kasıklarım sancılandı fakat yapamadım. Birkaç saat sonra topuklarımı hissedince gidebildim ancak. Zaten o saatten sonra 7-8 kere tuvalete gitmişimdir. Yeme içme yasak olmasına rağmen mütemadiyen tuvaletiniz geliyor. Normalde çok çok az tuvalete giden birisi olarak söylüyorum. Ben ilk akşamdan büyük tuvaletimi yaptım. Çok da rahattı fakat ıkınma durumu olmadığı için genel konuşmayacağım. Ameliyattan önceki birkaç gün yemenize icmenize dikkat edin ki zorluk yaşamayın. Evet buraya kadar her şey güzel ama ilk gün hiç uyuyamadım ve dik yatmama rağmen baş ağrıları o gece başladı. Bugün 4. Güne gireceğim ama doğru düzgün uyuyamiyorum baş ağrısından kola, su, kahve, bitter çikolata, ağrı kesici kâr etmiyor. Yürüyemiyorum ağrıdan. Bilemiyorum ne zaman geçer bu baş ağrısı.
    Velhasılı siz uzatmayın, fark edince ilk fırsatta olun. Psikolojik zorluğu yeter. Surada sıkıntı çekeceğim birkaç gün. Geç kaldım diye streslenmeyin. Sadece gidin ve olun. Beklemek yalnızca sizin aleyhinize. Şimdiden ameliyat olacak arkadaşlara sabır diliyorum. Pansuman falan gayet kolay. Sadece anestezinin etkileri can sıkıcı. Bu da bünyeye bağlı bir mesele. Umarım en kısa sürede rahata kavusurum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yüzbaşı
    376 Mesaj
    Selam gencler, 34 Yasimda ve 17 yil sonra bu meret yine geldi beni buldu sanirim, kuyruk sokumunda kapali bir apse var bugun Izmir de Dr. Altan Karan`in ofisine gittim kendisi mikros. ile islem yapiyor bolgede apse olmasina ragmen `nuks etmis hemen alalim 3650Tl` dedi . hocam dedim dusuneyim bana bak daha erken donemdesin hemen alalim karta boleriz falan dedi acikcasi bu durum bana kuskulu geldi ve ofisten ayrildim. Yarin devlet hastanesine bir genel cerraha gidip antibiotik talep edicem ve sonrasinda mikrosinus ile Ekol veya Medicalpark hastanesinde operasyon olmayi planliyorum .Izmir icerisnde tavsiye edebileceginiz bir yer ve doktor var mi? Tesekkurler.
    |
    |

Hocam gecmis olsun ben de size benzer bir durum var acaba nasil bir yontem izlediniz sorunu cozmek icin ?
    |
    |
    crops77 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ben 2018 yılının agustos ameliyat oldum. Özel hastanede 1500 TL idi o zamanlar. Belden uyuşturup mikrosinusektomi yöntemiyle çok ufak bir kesiyle aldılar. Gram ağrı hissetmedim zaten kesi o kadar ufak ki 3. günden sonra banyo bile yapıyorsunuz. Kıl kapsülüyle birlikte alındığı için nüks etme oranıda çok düşük. Şu an sorunum yok. Doktorun önerdiği ameliyattan sonra lazer epilasyonla ordaki kılları tamamen aldırmanız henüz epilasyon yaptırmamama rağmen sıkıntı olmadı ama yaptirirsanız nük etme ihtimalini baya azaltırsınız

Orijinalden alıntı: AcetoBalsamico

Hocam gecmis olsun ben de size benzer bir durum var acaba nasil bir yontem izlediniz sorunu cozmek icin ?
    Henüz elletmedim fenol deniycem antibiyotik kullandım 1 2 ay akmaz sızmaz ama illa patlak verecek ozaman fenol yaptıracam sonra ameliyat geçmezsse

Dun devlette bir g. cerraha gittim Infex 200Mg antib. verdi dun iyiydim ama bugun belime baya bir agri yapti bilemiyorum antibiotik ile mi alakali pzts. ye kadar gecmezse Ekol Hastanesine gitmeyi dusunuyorum devlette adam yuzune bile bakmiyor resmen fenol flalan uygulayacaklarini hic sanmiyorum. Eger uygun gorurse fenol denerim ama bende acik bir yara-sinus yok , gecenlerde bel MR i cektirmistim olmasi o bolgede bir ultrason ile bakar durum nedir diye. Maalesef iyi Dr. bulmak zor duruyor bilemiyorum acaba Izmir de bu isin ustasi. 45 gune kadar is basi yapicam pek bir vaktim yok acikcasi..
    |
    |
    crops77 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Selam acaba hangi il ve hastanede operasyin gecirdiniz ? Mevcut durum degismezse bende o sekilde ufak capli bir operasyon olmayi dusunuyorum. Web de bir ton ingilizce makale okudum artik hepsi mikro-cerrahi gibi ufak capli mudehaleleri savunuyor. bizdeki kasapligi degil ancak bu isi bilen uygulayan Dr. ve hastane bulmak mesele. Tekrar gecmis olsun .. Evet epilasyon sart bu gibi durumlarda..
    |
    |
    Antlion kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Mersinde yaşıyorum bende bu konuları çok araştırdım ve şehrimde bu işi en iyi yapanın Opr. Dr. Engin Durmuş olduğunu gördüm. Kendisi şu an özel yenişehir hastanesinde çalışmakta. Hatta bu konuyla ilgili kendisininde ropörtajı var. Bayağı ilgili bir doktor ve gerçekten işini asla baştan savma yapmıyor.

Benimde sizin gibi bayağı apseleşmişti ameliyattan önce orayı kurutmak gerekiyor bu yüzden önce en az 10 günlük antibiyotik tedavisi alıyorsunuz birde rifocin diye bir ilaç yazılıyor ampül olarak o ilacıda kırıp günde bir kere o apseleşmiş kıl deliğinin içine dökerek ve birkaç dk sırtüstü yatarak uyguluyorsunuz turuncu renkli ve etkili bir ilaç. Birkaç güne ağrınız 0 a iniyor zaten o zaman kuruduğunu anlıyorsunuz ve ameliyata hazır hale geliyorsunuz.

Ameliyat anı belden uyuşturma yapılıyor , gram birşey hissetmiyorsunuz daha sonra ameliyat sonrası 1 hafta hergün pansuman değiştiriyorsunuz , 3 günden sonrada banyo yapabiliyorsunuz sorun olmuyor ama tamamen kuruması için genelde 1 haftadan sonra banyo yapılması öneriliyor. Daha sonra dikiş aldırmaya gitmeniz gerekiyor oda 5 dakikalık bir işlem ufak kesik olduğundan dolayı. En son işlem olarak da lazer epilasyon yaptırmanız nüks etmesini azaltır.
    |
    |
    AcetoBalsamico kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    376 Mesaj

Detayli cevabiniz icin tesekkur ederim. anladigim kadariyla sizin vakada sinus ucu acikmis bende tamamen deri altinda ve disaridan pek belli olmuyor bilemiyorum belki cok erken bir evrede oldugu icinmidir. Ben Dr. uygun gorurse rontgen vs. bir yontemle teshis koyulamasini isterim en azindan daha fazla bilgi saihibi olunmus olur. Evet lazer epilasyon olmazsa olmaz gibi duruyor en azindan isrt ve kuyruk sokumu bolgesinde bu konuyu kalici cozume kavusturur.
    Size omurgadan epudral anestezi yapilmis sanirim bunu lokal olarak yapanlarda cok var Dr. garanti yola gitmek istemis, vardir bir bildigi. Bu mikrosinusektomi yontemi toltalde 15gun gibi bir surede tamamen iyilesiyor sanirim ki bu gayet mantikli bir sure. Daha once 3 ay gecipte tam iyilesme olmadigini hatirliyorum artik insanda sabir kalmiyordu. Tekrar gecmis olsun bakalim nasil bir yol izlenecek.
    |
    |
    Antlion kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Burzum.

Merhaba, bende kuyruk sokumu ve kalçaya doğru bir kızarıklık oldu 1 ay önce sivilce gibi çok ufak bir şey vardı kanadı gitti hafif de bir akıntı vardı ama ter miydi artık yoksa akıntı mı bilmiyorum ter gibi kokuyordu.O sıra bacağımda çıban çıktığı için augmentin 1000mg kullandım bir de doktor fucidin yazmıştı o ara fucidin de sürdüm kaşınan yere.Şimdi hafif ağrı ve kaşıntı oldu terli gibiydi ama herhangi bir şişiklik apse falan yok ortalıkta banyo yapınca gitti o kaşıntı o küçük küçük kıllardan mı battı acaba anlamadım ya da sınava hazırlandığım için bir senedir çok oturuyorum acaba o deriyi tahriş edip yırttım mı.Gidip tedavi olmaya da çekiniyorum sınava giricem hem de 1 ay önce roaccutane tedavisine başladım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zombie_Benz -- 3 Mart 2020; 20:1:45 >
    |
    |
    Gesmis olsun , bir baktirmakta fayda var ancak Dr. lar durum cok belirgin olmadikca pek bir tani koyamiyorlar en azindan benim gorustugum Dr. lar boyle. Sana tavsiyem o bolgeyi temiz tut tuy dokucu krem kullan her gun dus al ve ic camasirini degistir. Tekrar olursa bir Genel Cerraha gorun derim ama erken karar verme tedavi asamasinda.
    |
    |

Selam Dostum , yaklasik 5 yil once Mikros. yontemi ile operasyon gecirmissiniz sonrasinda nasil seyretti olumlu bir sonuc aldiniz mi ? Ayni Dr. a bende gittim bu yil 3.650Tl gibi bir fiyat verdi ben daha bir operasyon gecirmedim halen arastima durumundayim . Tekrar gecmis olsun.
    |
    |
    caqri kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

''Where other men blindly follow the truth, remember Nothing is true Where other men are limited,by morality or law, remember everything is permitted We work in the dark,to serve the light We are assasins.''
  • Teğmen
    185 Mesaj

Bir ay içerisinde normal fakat daha uzun süreler için normal değil.

|
    |
    General00 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

3 ay oldu
    |
    |
    darknes1905 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

''Where other men blindly follow the truth, remember Nothing is true Where other men are limited,by morality or law, remember everything is permitted We work in the dark,to serve the light We are assasins.''
  • Teğmen
    185 Mesaj

Akıntılar yeni mi başladı yoksa dikişleri aldırdıktan hemen sonra da var mıydı ?
    |
    |
    General00 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: darknes1905

Akıntılar yeni mi başladı yoksa dikişleri aldırdıktan hemen sonra da var mıydı ?
    sürekli duş aldığım için bilmiyorum ama ara ara oluyordu galiba
    |
    |

• Teğmen
    108 Mesaj

Hocam ben ameliyat olalı 6 ay oluyor ama akıntı ve birazda kanama hala geçmedi , şuan ameliyattan önceki gibi o bölgede oluşan delik yok, yara henüz kapanmadı sanırım benim tekrardan ameliyat olmam gerekir mi?

|
    |

Altı ay uzun bir süre hocam. Muhtemelen tekrar etmiş gibi görünüyor. Hangi yöntemle oldunuz ameliyatı ? Bir de kanama ve akıntı ne zaman başladı?

|
    |
    Hecawin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sadece ameliyattan sonra ilk 1 ay yoktu ondan sonra sürekli oldu. Kapalı yöntem flap deniyordu sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hecawin -- 28 Mart 2020; 2:21:22 >
    |
    |
Reklamlar
Canlı Tv izle
Bitcoin
Sohbet
Radyo Dinle
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.