Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR**

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.328
Cevap
68
Favori
753.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 1009
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 19
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 1 saat 50 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Favoriye Eklediklerim 68
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • nk061 (192 mesaj) -Senyor- (100 mesaj) PoseDn (74 mesaj) scrfc (70 mesaj) Eyvallah (61 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1162 mesaj) Mobil (1407 mesaj) Tablet (43 mesaj) (2 mesaj) Mini (50 mesaj) Uygulama (43 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> **KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR**
Giriş
    0 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: calientee

Bugün ameliyatı oldum arkadaşlar. Sana sesleniyorum, buralarda çare arayan arkadaşım. Eğer doktorun ameliyat olacaksın dediyse kaçışın yok. Eğer ameliyat olmazsan kıl içeride daha fazla büyüyeceği için iyileşme süreci çok zor olacak. Öyleyse başlayalım.

Doktorum gece 12’den sonra hiçbirşey yeme içme, sabah 7:30 da hastanede ol dedi. Dediklerine uydum, sabah saat 8’de ameliyata girdim 8:45’te çıktım. Ben 3 yıldır ameliyattan kaçıyorum ama buraya kadarmış hiç oturamamaya başlayınca ameliyat olmaya karar verdim.

Ameliyatta hiç sorun yok. Ben lokal anestezi oldum ameliyatta en çok acıtan nokta bele yapılan iğne. Doktor oturmamı ve kambur şekilde durmamı söyledi. Belimde sinek ısırığı gibi birşey hissettim sonra ise belden aşağısı komple gitti. Doktorcum popomda serbest çalışırken ben uyukladım o derece hiçbirşey hissetmedim. Doktor geçmiş olsun dedi ben de ne ara yaptınız dedim. Az kıllı bir vücudum olmasına rağmen bu kıl dönmesi geldi beni buldu. Çok mu şanslıyım ne?

Toplamda 5 dikiş atıldı. Doktor, vücut yapım az kıllı olduğu için içeride kılın büyümesinin yavaş gerçekleştiğini söyledi. Kuyruk sokumu bölgemden yaklaşık olarak serçe parmağım kadar bir parça alındı. Yaklaşık 3 yıldır ameliyattan kaçıyorum ve sadece serçe parmağı kadar parça alındı. Bence çok iyi. Ardından odama çıkarıldım.

6 saat sonra lokal anestezinin etkisi tamamen geçti. İşte ameliyattan sonrası çok sıkıntı. Saat 14’te sıvı alımına başladım ama işeyemiyordum. Kasıklarım davul gibi oldu. Hemşireler ise “ işemeye çalış yoksa sonda yapmak zorunda kalırım ve bu canını çok yakar” dedi. ( sonda, penisin içinden taa idrar torbasına kadar hortum salınarak idrar torbasını boşaltma işlemi) ben bunu öğrenince korktum, kendimi zorladım ve tam 6 ördek işedim. ( ördek şeklinde işeme kutusu veriyorlar) Resmen 1 aylık çişimi yaptım. Böylece sondaya gerek kalmadı.

Toplamda 4 torba serum verdiler. Bu serumlar da çişimi getiriyordu ama artık işeyebildiğim için içim rahattı. Anestezinin etkisi geçmeye başlayınca beni de taburcu ederler artık diye düşünürken, ameliyat olan bölgem korkunç ağrımaya başladı. Ağrıyı geçirmek için belimden iki iğne ve damardan bir küçük serum gibi birşey verdiler ama bunlar ağrımı kesmedi. Akşam saat 8-9 gibi ağrım hafifledi ve yavaş yavaş yürümeye başladım. Hastanenin içinde dolaşabiliyorum.

Hemşire, çok başın ağrıyacak bunun için bol bol kafein al dedi ama benim hiç başım ağrımadı.

Şu anda hastane odasında yatıyorum, az ağrım var sabaha hiç ağrım kalmaz diye umuyorum ve sabah taburcu olacağım. Ameliyat olmanız gerekiyorsa hemen olun eğer daha fazla kaçarsanız iyileşme süreciniz çok daha sancılı olur. Herkese bol sağlıklı günler diliyorum

Ne kadar suredir bu problemi cekiyordunuz acaba.

Acayip derecede moralim bozuk. Her gun bunu dusunuyorum. Ciddi anlamda depresyona girdim diyebilirim. Ameliyatta nasil bir iz kaldi acaba? En buyuk korkularimdan biri bu ve ameliyata ragmen tekrar eder mi korkusu.

Benim 7 yil once ilk agir ile basladi. Herhangi bir akinti yoktu. Doktora gittim acelesi yok ama ameliyat olman lazim dedi. Kuyruk sokumunun hemen biraz yan kismindaydi. O bolgeye igneli epilasyon yaptirdim 6 yil sonra ilk kez ve sonrasinda bir kizariklik olustu anlamadim ben epilasyondan dolayi akinti oldu sandim. Bolge zaten kirmiziydi ve sonrasinda agri da basladi anladim ki tekrar etti. Doktora gittim ikinci bir kucuk keskli bu sefer kendiliginden sizinti yapan yerden iltihabi akitti fakat bu daha zor oldu buyuk bir sislik olmasa da bir iki santim asagisidaydi ilk apse yapan yerin. Ucuncu kez gecen hafta yani sonuncudan bir sene sonra tekrarladi. Bu sefer cerraha gittim benzer sekilde iltihabi akitacakti ama basladiktan sonra iltihabin daha yogun oldugunu soyledi ve yaklasik 10 kurus capinda bir delik acti. Su anda bunun iyilesmesini bekliyorum doktorlar tekrar konusamadim. Acaba kist ne kadar buyuk bana mikrosinusektomi olur mu vs hicbir fikrtim yok.

Bu arada ben Amerika'dayim su anda. Nedense Amerikali doktorlarla konusurken icim rahat etmiyor. Bu durumdan utandigim icin su anda actim hesabi sirf bu konuya yorum yapabilmek icin. Sansima bir cok kisi deneyimlerini paylasmis. Su an hepsini okumadim ama su an bile aglamakli oldum. Bir kac ameliyat izledim. Izler cok kotu. Psikologa gitsem yeridir o derece kaygi durumu basladi. Insallah icimi rahatlatcak bir kac yorum gelir. Ilk baslangicinda Turkiye'deydim.

Yabanci makaleleri okuyorum ve internet yorumlarini. Tekrar oranlari var ama kafam allak bullak oldu.

|
    |

• Er
    0 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: They Killed Kenny

Fenolle olmayın pişmanlık resmen. İnternette herkes çok basit 1 haftaya kalkarsın hiç olmamış gibi hayatına devam edersin vs diyor. Allah var hiç ağrı olmadı hafif sızı oluyordu sadece 2. Haftaya gelince akıntı başladı şakır şakır akıyor. İlk 1.5 hafta antibiyotik kullandım sonra başka ilaç verdiler kullandım 3 . Haftadayım akıntı hâlâ devam ediyor yara kapanmadı. Böyle durumlarda bildiğim kadarıyla tekrar ameliyat ediyorlar ve o bölgeyi kazıyorlar komple. E ben erken kalkayım diye bu yöntemle oldum bir sürü eziyet çektim şimdi üstüne birde ameliyat olacağım. Çok önemli işlerim vardı hiç birini yapamayacağım ömrümün 3 haftası boşa gitti daha da gidecek. Allah belanı versin kıl dönmesi ne pis hastalıksın.

Bu yontemde kisti aliyorlar mi?

|
    |

• Yüzbaşı
    527 Mesaj
    Ben ameliyat oldum 10 gün önce dikişlerim alındı ama eskiden şişlik sertlik olan yerde yine ufak bir şişik sertlik var. Hastalıklı doku tamamen kesip alındı dikildi orada hala sertlik olmasını hiç anlamlandıramadım. Dikişlerin etkisiyle olan bir şey mi bölge hala hafif yaralı mı yoksa geçer mi nüks durumu mu var böyle bir şey yaşayan oldu mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    527 Mesaj

Ameliyat olalı 25 gün oldu dikişleri 10 gün önce aldırdım sinüs kanalının olduğu bölge bu kesip alınan bölge sert ve yük binerse acıyor. Vücut oraya et doldurduğu için mi çalışma alanı olduğu için mi böyle serttir? Dururken bir acı vs yok yük binerse içerideki sert kısım ödem gibi sanki acı veriyor.

Nüksetse bile hemen 1 ayda nüksetmez herhalde daha dikişleri yeni aldırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Numenorian Man -- 7 Kasım 2020; 23:12:25 >
    |
    |

1 yıl önce ameliyat olmustum bugun farkettim sivilce cikti tekrar ilk oldugum yaraya benzemiyor ortasında siyahlık yok ve dokununca cok yumusak bir sivilce. Tekrarladıgını nasıl anlayabilirim otururken ağrı sızı yok kan görmedim hiç. Valideye baktırdım kuyruk sokumunda kıl giriş deliğide yok.

1 hafta sonrasına randevu aldım ama sizin fikirlerinizi almak istedim korkuyorum açıkcası ilk ameliyatımı bile 7 yil sonra cesareti toplayıp olmustum.

|
    |
    2 gün sonra ameliyatım var. Malum bölgeyi temizlemek lazım, doktor sadece tüy dökücü kullan deyip gönderdi. Ancak ostwint marka tüy dökücü inanılmaz derecede tahriş ediyor bölgeyi tavsiye markalara açığım

|
    |

|
    |
Ekonomi
Web Tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.