Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR**

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.328
Cevap
68
Favori
753.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 1009
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 19
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 1 saat 50 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Favoriye Eklediklerim 68
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • nk061 (192 mesaj) -Senyor- (100 mesaj) PoseDn (74 mesaj) scrfc (70 mesaj) Eyvallah (61 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1162 mesaj) Mobil (1407 mesaj) Tablet (43 mesaj) (2 mesaj) Mini (50 mesaj) Uygulama (43 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> **KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR**
Giriş
    12 Mesaj

Flepte duzlestiriliyor bir nebze o bolge. Kilin tutunmasi zorlasiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Cleric Preston kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: cdaking

Flepte duzlestiriliyor bir nebze o bolge. Kilin tutunmasi zorlasiyor

ilk ameliyati flap oldum ikincisinde primer benzeri bişey yapıldı eğer şimdi tekrar ettiyse kesinlikle flap olmalıyım
    |
    |
    Geçen cumartesi günü ameliyatını oldum bu başbelası şeyden, açık yara yöntemiyle yapmış doktor. Günlük pansuman yaptırıyorum, açık o kadar büyük değil doktorlar'da dedi daha büyükleri geliyor diye.

Şimdi bu popomdaki pansuman şeyleri olmadan ne zaman hayatıma dönebilirim, oturuyorum yürüyorum hiç ağrı sızı yok. Sadece popomda açık var ve sargılar var. Bu yara ne zaman kapanır ve sargısız hayatıma ne zaman dönebilirim ?

Düzenleme : Ameliyatı Mevlüt Topbaş yaptı ( Götçü mevlüt )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amon Amarth- -- 10 Mayıs 2017; 17:10:51 >
    3.ameliyatımı mikrosinusektomi ile Bursa esentepe hastanesinde oldum,Kerim şerbetçi ye. Çok ilgili bir cerrah. Tavsiye ederim. Mikrosinusektomi çok kolay,basit acısız ağrısız. İlk kez olacaklar kesinlikle denesin. Zarar gelmez

Obarey egsozcu mevlüttemi oldun hocam geçmiş olsun :d Ben mikrosinektomi ile olduğum için pek bilgim yok fakat arkadaş açık bırakma yöntemiyle olmuştu yarası 3 3.5 ayda kapandı. Şükür tekrarlamadı benim zeytin boyutunda bir doku çıkarmıştı doktor bir yıl oldu.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
    Amon Amarth- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    78 Mesaj
    Öncelikle şunu belirteyim mikrosinusektomi herkese uygun değil sadece başlangıç duzeyinde olanlara uygun bir kac klinik herkese bu operasyonu oneriyor fakat o kadar basit olsa idi devlet fakulteler vs 10 dk icinde halledecegi operasyon için 45 dk 1 saat ugrasmazdi biraz mantikli bakarsak oyle ben ozelde oldum doktor anlatti açık yontemle oldum biraz hasta için zahmetli bir ameliyat açık yontem ama tekrar olasılığı azmis birinci ayım bitti. suan hic bir ağrı sızı yok sorun da yok cok şükür yaranın tam olarak kapanmasini bekliyorum

meraba arkadaşlar bende malasef bu illetten muzdarip olanlardanım. :) yaza ameliyat olucam 2 sefer apse boşaltma olayıyla yüzyüze gelmek zorunda kaldım. Bi kaç doktora göründüm tabiki hepsi farklı yanıltlar verdi. En son göründüğüm doktor lokal anestezi ile halledebiliriz dedi. Lokal derken spinal değilmiş sanırım sadece o bölge uyuşturulucak galiba.. bu şekilde ameliyat olan arkadaş varmı önerir mi? cevaplara baktım ama göremedim. teşekkürler ve herkese geçmiş olsun.

Orijinalden alıntı: harunkmc

Öncelikle şunu belirteyim mikrosinusektomi herkese uygun değil sadece başlangıç duzeyinde olanlara uygun bir kac klinik herkese bu operasyonu oneriyor fakat o kadar basit olsa idi devlet fakulteler vs 10 dk icinde halledecegi operasyon için 45 dk 1 saat ugrasmazdi biraz mantikli bakarsak oyle ben ozelde oldum doktor anlatti açık yontemle oldum biraz hasta için zahmetli bir ameliyat açık yontem ama tekrar olasılığı azmis birinci ayım bitti. suan hic bir ağrı sızı yok sorun da yok cok şükür yaranın tam olarak kapanmasini bekliyorum

3.ameliyatımı mikro ile oldum şu an için iyi gidiyor ama bakıyorum o bölgeye ve de 10 günde 1 doktor ameliyat yerini temizliyor yara açık. 2 defa flep ile oldum
    |
    |
    Benim dikişler alınalı 3 hafta olmuştur, ama dikiş yerlerinde hafif kızarıklıklar var normal mi

|
    |

|
    |

Merhaba ben de Salı günü olacağım kısmetse. Heyecanlıyım haliyle. Dren takılacakmış bende. Lokal heralde daha iyi sonuçta spinal belden aşağıda olan heryeri uyuşturuyor. Lokal yeterliyse fazlasına gerek yok. Doktorum bana lokal le yaparız dedi ama lokalden kastı spinal mi orasını anlamadım. Soracağım lokal olursa lokal olurum daha da iyi olur.

|
    |
    kaneki26 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: QualityDommage

Merhaba ben de Salı günü olacağım kısmetse. Heyecanlıyım haliyle. Dren takılacakmış bende. Lokal heralde daha iyi sonuçta spinal belden aşağıda olan heryeri uyuşturuyor. Lokal yeterliyse fazlasına gerek yok. Doktorum bana lokal le yaparız dedi ama lokalden kastı spinal mi orasını anlamadım. Soracağım lokal olursa lokal olurum daha da iyi olur.

Spinal acıtmıyor. Rahat olun. Çok da okumayın yazılanları girip çıkacaksınız Rahat olun
    quote:

Orijinalden alıntı: BanaMıDediniz

quote:

Spinal acıtmıyor. Rahat olun. Çok da okumayın yazılanları girip çıkacaksınız Rahat olun

Hocam peki bu Mikro nasıl oluyor ? Ben özelde olacağım doktor hepsi var ama evladım gibi yapacağım flan dedi. Ama bendeki yara o kadar büyük değilmiş. Ufak diyolar😂 Mikro yapılabilir mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
    1118 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BanaMıDediniz

quote:

Hocam peki bu Mikro nasıl oluyor ? Ben özelde olacağım doktor hepsi var ama evladım gibi yapacağım flan dedi. Ama bendeki yara o kadar büyük değilmiş. Ufak diyolar😂 Mikro yapılabilir mi?

Hocam bakmadan bilemiycem(o kadar çok ameliyat oldum ki). Kısa sürüyor rahat olun ya.
    |
    |

• Yüzbaşı
    296 Mesaj
    Arkadaşlar dün oldum dikişli drenli yaptı. Hastanedeyim doktor dik otutabilirsin dedi estetik oldu. Plastik cerrah dikmiş. Şükürler olsun şuan çok iyiyim. Ameliyattan çekinen arkadaşlar,çekinecek hiçbir şey yok. Korkmayın. Genel anesteziyle olun bence çok rahat uyandığınızda iş bitmiş oluyor. Spinalde 6 saaat felç gibi devam ediyor. Geçmiş olsun.

Merhaba arkadaşlar bende bu illet 1 yıldır filan var bende akıntı sürekli oluyordu ama az az son 10 gündür apse yaptı efsane ağrıyor patlamak bilmedi akıntı normalde olduğu için yine oluyor bugün kanlı akıntı oldu bide ucunda sivilce gibi bir şey çıkmış artık patlasada kurtulsam ameliyat sonrası 4-6 ay iyileşme süreci oturamama filan sorunlarıyla karşılaşılmış hep seneye sınava gireceğim bundan dolayı 1 sene daha ertelemek istiyorum sınavlar biter bitmez gidip yatıcam doktorun önüne şimdi bu apse resmen acı seviyemi yükseltti mazoşist oldum sürekli yan oturuyorum arada dellenip üstüne kaykılarak bir oturuyorum baya acıyor yan oturunca günü çıkarıyor yürürken filanda acımaya başladı özellikle geceleri istemsizce düz yatıyorum bundan dolayı sabah ali rıza bey misali 15 dakika yan yatıp kalkmak için uğraş veriyorum. şuan elime çekici alıp küvetin içinde vura vura patlatasım var dayanabiliyorum acısına ama bu kadarda olmaz ya ramazan günü yan yatmaktan sağ ayağım uyuştu 5 gündür topal geziyorum bunu patlatması için ne yapabilirim 1 güne filan patlayacak gibi bir izlenim uyandırıyor birde patladıktan sonra ne yapmalıyım pansuman vs olarak
    |
    |

• Onbaşı
    23 Mesaj
    Merhaba bende bu rahatsızlıktan müzdarip olanlardanım.Şubat ayında başladı doktora gittim o bölgeyi kesip iltihabı temizledi.Sonraki süreçte çok rahatsız etmedi aslında beni ama zaman zaman kaşıntı ve iltihap akıntısıyla beraber geçen hafta kanayınca (muhtemelen yarayla oynayıp ben kanattım) ameliyat olmaya karar verdim.Yarın ameliyat olacağım.Ameliyat sonrası tecrübelerimi paylaşırım.Hoca ameliyat yapacağı teknikte kare biçiminde kesip dokuyu alacakmış ve hemen onun yanından aldığı başka dokuyla orayı kapatacakmış.Bu hangi teknik oluyor bilgisi olan varmıdır?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Evet 7 hazirandaki apse yazımdan bu yana 2 gün daha geçti ama bu apse geçmedi kıvranıyorum sıcak gözenekleri açar bakteri üretimini arttırır bundan dolayı apsenin patlamasını kolaylaştırır dedikleri için 2 gündür kaynar suyla kestaneyi 30 dakika aralıksız suya tuttuğum sıcak su torbasıyla saatlerce oturmama rağmen apsemiz 14.gününde de patlamamıştır elime çekiç alıp vura vura patlatmak isteğim giderek artıyor şuan dayanamıyorum artık yarın deneme sınavına giricem oturamıyorum oturabilirsemde kalkamıyorum kalkarken çekilen acıyla 2.5 saatin ardından sınıfın ortasında bağırarak ağlayabilirim galiba...
    Yasir Gözü tam 6 hafta önce ameliyatımı gerçekleştirdi. Ameliyathanede toplam 15-20 dakika kaldım operasyonun kendisi 5 dakika kadar sürdü. Taksiyle eve geldim. Ertesi gün tampon çıkarıldı. 2 günde bir pansuman yaptım. Haftada 1 kontrole gittim. Yara kabuk bağladığı için her hafta kabuğu soydular açıkcası o biraz acı verdi. Yara normalde 1 haftada kapanmıştı ama içerden iyileşmesi gerekiyormuş. 6 hafta sonunda yani bugün artık pansumanı bırakabilirsin dendi. Bende 6 yıldır vardı mikro sinüsektomi yöntemi ile ameliyat oldum. Tavsiyem tereddütte olan veya korkan varsa hiç düşünmeden gitsin ameliyat olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: MightySeja

Evet 7 hazirandaki apse yazımdan bu yana 2 gün daha geçti ama bu apse geçmedi kıvranıyorum sıcak gözenekleri açar bakteri üretimini arttırır bundan dolayı apsenin patlamasını kolaylaştırır dedikleri için 2 gündür kaynar suyla kestaneyi 30 dakika aralıksız suya tuttuğum sıcak su torbasıyla saatlerce oturmama rağmen apsemiz 14.gününde de patlamamıştır elime çekiç alıp vura vura patlatmak isteğim giderek artıyor şuan dayanamıyorum artık yarın deneme sınavına giricem oturamıyorum oturabilirsemde kalkamıyorum kalkarken çekilen acıyla 2.5 saatin ardından sınıfın ortasında bağırarak ağlayabilirim galiba...

Dgs mi hazırlanıyorsunuz

kripto para haberleri
Web Tasarım
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.