Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (191. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.440
Cevap
68
Favori
865.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: onore

Amelayatta genel aneztezi mi oluyor?

Mikro sinüsektomi yöntemi ile oldum, lokal anestezi yaptilar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2012 senesinde askerde ameliyat olmuştum. sanirsam 7 dikis vardi. Şimdi tekrarladı ve devlet hastanesine gittim. doktor açık ameliyat yapacağız. dedi. ilaç verdi. sizce başka doktora gideyim mi yoksa açık ameliyat kesin çözüm sağlar mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bende Mikrosinüsektomi yöntemi ile ameliyat oldum.Bugun 9. günüm ptesi dikişler alınacak ama hala akıntı ve kanama oluyor normalmidir bu ?
  • jetbilgi kullanıcısına yanıt
    Acik olma saķın yara cok gec kapanir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 9600_G_T kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim. açık ameliyatin tekrarlama olasılığı daha düşük diye okudum. daha önceden ameliyat oldum ama kapalıydı. bu yönetimi denemeye karar verdim

• jetbilgi kullanıcısına yanıt
    Hocam bence olma wc ciktiginda acik alan kanar hep birde kabiz oldummu combo yapmis gibi olursun bende boyleydi sonra 2.kez oldum dr dikerek orayi kapatti

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdii arkadaşlar en en en başta dikişli kıl dönmesi ameliyatını olduğumu belirteyim.

Ameliyattan yaklaşık 24 saat önce hiçbirşeyi yemedim içmedim ameliyatta lokal anestezi yapıldı ve sanırım yarı uyutuldum ama birazda uyanıktım hatırlıyorum hiçbir şey hissetmedim ameliyaattan çıktığımda o uyuşturucunun etkisiyle ağladım . 3 saat sonra bacaklarımın uyuşukluğu geçti sonda takılıydı kan içeri akmasın diye yüzüstü yatıyordum hemşire arada sırtüstüde yatabilirsin dedi yattım ara sıra. İdrarımı yaptıktan sonra su içebileceğimi ancak sabaha kadar yemek yememem gerektiğini söylediler öyle yaptım o gece 2-3 saat uyudum çünkü belim yatmaktan ağrıdı ameliyat bölgemde sadece sızlama vardı ertesi sabah doktor sondayı çıkardı pansuman yaptı acı hissetmedim taburcu oldum yatmaktan heryerim ağrıyodu ara sıra sırtüstü yatıyordum yan yatmak yasaktı dikişlerim açılmasın diye yürümüyorum tuvalete gidiyorum işimi ayakta hallediyorum KABIZLIK İÇİN acı çehre tohumu denen bişey var bi tane ağzıma attım çiğnedim erimesini bekledim ardından su içtim bi tanede çiğnemeden yuttum ishal yaptı yarın 1 hafta olucak dikişler çok hoş kaşınıyo iyileştiğinden perşembe dikişler alıncak inşallah kendimi zorlamıyorum eğilmiyorum fazla oturmuyorum dikişler açılmasın diye anşayacağınız çok fazla yatmaktan başla kötü bişeyi yok korkmayın benimde soracağım şeyler var

Dikişler alınırken acıtırmı ?

Alındıktan bir süre sonrada yatmam lazımmı?

Herkese geçmiş olsun umarım şu Kıl dönmesi sonrası kabızlık problemi işin acı çehre tohumu işe yarar yarayacağına inanıyorum mutlaka alın teşekkürler

• $php kullanıcısına yanıt
    Dikişlerden sonra oturmankalkman nasıldı

• Dün Yeşilköydeki Medical Art kliniğinde Micro sinüs yöntemi ile oldum.İyi mı ettim kötü mü bilmiyorum.Yaşlı bir cerrah vardı.O gerçekleştirdi operasyonu.Çok korktum.Aklım uçtu gitti resmen.Lokal anestezi yaparken bir sürü iğne vurdular.Uyuşmuyor arkadaş.En sonunda uyuştu galiba.Cerrah dediğine göre dev bir yaratık çıkartıyormuş benden.Doğruydu.Tam 6 yılı vardı kafadan.Elektronik cızzz zıtt diye ateşledi bölgeyim yaktı kavurdu.Ortalığı et kokusu sardı.9 tane dikiş atıldı.Pantolonları giydim reçeteyi verdi yallah.Yürüyerek çıktım gittim.Tekirdağa kadar da arabayla gittim.Tam evin altındaki pasajdan geçerken yoğun sorulara maruz kaldım O esnada gözlerim karardı.Baygınlık geçirdim.Ambulansı aradı esnaf abiler sağolsunlar.Tansiyonum düşmüş o da açlıktan olmuş.Hastanede pansuman yerine baktılar.Maalesef kanama olmuş.Bir de piş huyum var.Karnim açken vücudumdan çıkan çok az miktarda kan çıksa bile gözlerim kararır.Düşerim.Çok az bir kanama olmuş ondan kafa gitmiş benim.Ağrım sızım yok şuan rahat rahat oturabiliyirum.Tuvalet olayında da sıkıntı yok.İsterseniz çıkarılan parçayı resim olarak atabilirim.Fotoğrafını çektim

• Arkadaşlar ne kadar doğru olur bu fotoğrafı burda paylaşmak ama görün istedim.Benimi korkuttular yoksa normalde de böyle oluyor bilemiyorum.Hala ağrı sızı yapıyor meret.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi belki bir gün -- 11 Temmuz 2017; 21:13:43 >
  • Kristalize fenol ya da mikro sinüsektomi ameliyatı yapan devlet hastanesi hala yok mu? İl olarak İstanbul birinci öncelik.

Gördüğüm kadarıyla bu tedavi yöntemlerini yapan doktorları özel hastaneler kapmış veya kendileri klinik açmış.
  • Benim durumlar biraz karışık şu an. 2015 ağustosta klasik dikişli (primer) ameliyat olmuştum. 5 ay falan rahat ettim arada ağrı oluyordu. 2016 ocak gibi nüksetti. Ağrı falan olmadığı için doktora gitmedim rahattım çünkü. En sonunda akıntılardan gına geldi 3 gün önce özel hastanede fenol oldum. Delik makatın hemen üstünde olduğu için doktor fenolden pek umutlu değildi ama yine de şansımızı deneyelim dedi. İşin ilginci doktor içeride kıl bulamamış. Sadece delik var ve oradan akıntı geliyor. Orada ölü doku mu olmuş tam anlamadım kapanmıyormuş işte. Fenolü uyguladı deliğe de 1 tane dikiş attı yolladı. 2 hafta sonra gel iyileşmezse flap yapalım dedi. Şu an her gün pansuman vs. yapıyorum. Ağrı yok. Aklıma takılan şey ise benim bildiğim flap büyük vakalarda tercih ediliyor. Benim içeride kıl yok, ağrı yok. Flap olmak ne kadar mantıklı acaba ? Atıyorum flap oldum. Eylüle kadar iyileşebilir miyim ?

Valla artık o kadar çok sıkıldım ki. 2013ten beri var bu meret. Kurtulamadık gitti bir türlü. Tek avuntum ağrı olmaması işte.

• 2011 yılından beri var bu rahatsızlık.Yıl 2017 çıkan parçayı gördünüz.Mümkün mertebe çıkarsa hemen gidin olun.Yoksa çekersiniz.

• Bu salı kıl dönmesi ameliyatı oldum primer yöntemiyle doktor 20 gün sonra dikişler alınacak dedi dikişler alınınca en ince detayına kadar yazacağım

• quote:

Orijinalden alıntı: Mustafadh

Bu salı kıl dönmesi ameliyatı oldum primer yöntemiyle doktor 20 gün sonra dikişler alınacak dedi dikişler alınınca en ince detayına kadar yazacağım

Bana da 12 dediler ama iltihap yapıyor bu hep akıyor durmadan.Şu an gerçekten kötü bir durumdayım.Galiba bir ayı bulacak hatta geçecek bile.Rabbim acil şifalar versin muzdarip olanlara.

• Bı doktora gözük bence işler büyümeden belki birşey yaparlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustafadh -- 21 Temmuz 2017; 23:11:27 >
  • Bende yarın mikrosinüsektomi yöntemiyle ameliyat olacağım. Detayları burdan paylaşırım artık.

• jessusse kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de Microsinus yöntemi amacıyla gittim medical arta.Acayip bir yöntemle yaptılar.Çünkü 6 yıllık var hemen hemen.Memlekette bir cerraha gösterdim hikaye Micro falan dedi.Karidakis primer flap arasında bir şey bu dedi.Ama adam ustalıkla yapmış dikişler mükemmel olmuş dedi.Görmeyen kalmadı hocam.Aradan 15 gün geçti rahat rahat yürüyorum oturuyorum.Dün dikişleri aldılar.En acı verici kısım oydu.

• benim ameliyatin ustunden 1 yil gecicek yakinda. temizliğini yapiyorum bu ameliyat bolgesinin ancak kesigin en yukardaki bele dogru olan kisimda cokukluk var basindan beri. her banyo da korkutuyor beni yikarken. Kontrol ettim nuksetme yok sadece cokuk bir deri ama orasi biraz da kilo olunca oyuk gibi oluyor oturunca. Ameliyat yontemini hatirlamiyorum ama direk kesip alip dikis atilmisti. Simdi korkum su killi bir bedene sahipken o oyuk diye bahsettigim bolge olur da sac vs. duser de 1 hafta gibi bir surede tekrar nuksettirir mi . Yani aklim cikiyor zor bir surecti benim icin. Resmen paranoyak oldum. Ameliyat oncesi durum ilerlemisti fark ettigimde. Simdi tekrarlar mi olursa en erken nasil anlarim bilmiyorum. Kil cikisi gibi delik hissi oluşturuyor sonra oturup yarim saat emin olmaya calisiyorum normal deri mi diye çünkü orasi hissizleştigi icin acirsa da anlayamam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • belki bir gün kullanıcısına yanıt
    Hocam sizinki 9 yıllık mı ? Benim 2 yıl oldu, rahatsızlık yok diye yaptırmıyorum
  • 
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.