C

Teğmen
13 Ağustos 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 48 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Toyota corollanın 2020 yılında kasa değiştirdiği birçok internet sitesinde haber yapılmış. Yabancı otomobil satım sitelerinde yabancı 2.el sitelerinde yabancı tanıtım sitelerinde ve YouTube yabancı test sürüşü ve tanıtım sitelerinde 2020 kasa corolla yer alıyor. Fakat ülkemizde 2020 corolla olarak piyasada yer alan otomobiller görünüş itibariyle 2019 kasanın aynısı. Türkiyede 2020 adı altında 2019 kasa mı satılıyor yoksa 2020 kasa daha gelmedi mi. Yada ben mi yanlış biliyorum. Bilgisi olan var mı? Ona göre gelecekse Türkiye'ye de gelmesini bekleyeceğim.

İşte yeni 2020 corolla:
www.motor1.com/news/276849/toyota-corolla-see-the-changes/amp/

https://www.youtube.com/watch?v=4N4gDNqA6lA&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=MM_PLPHrmH0&feature=youtu.be

https://www.autoblog.com/amp/2019/03/26/toyota-corolla-review/
Merhaba aracım 1.5 dizel clio. Normalde düz yolda giderken araç 3 bin deviri bile kolay kolay görmüyor ama benim sorum çok dik yokuş aşağı giderken 1. viteste aracı salıyorum gaza yada frene basmıyorum. Araç 5 bin deviri bile geçiyor hatta 6 bine ulaşabiliyor bazen ve hızı 45-55 km ye ulaşıyor.. deli gibi bağırıyor...
Bunun arabaya herhangi bir zararı var mı. Yoksa vites yükseltmeli miyim. Bilen var mı
Yeni bir smart tv aldık. Vestel marka. Dahili wifi yokmuş ama DLNA özelliğinin olduğu yazılı. Nedir ne işe yarar diye bakınca pc ve akıllı telefondaki ekranı tv ye aktarabiliyormuşuz. Ama ben bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum.

Şimdi ben akıllı telefonumdaki bir filmi tv ekranından nasıl seyredebilirim. nasıl bi ayar yapacağız tv ile tel nasıl neyle bağlantı kurcak birbirini nasıl görcek bilen varsa yardımcı olabilir mi?
Sunny woon 32inc 82 ekran hd ready led tv ler 500-600tl aralığında? Almayı düşünüyorum.
Kullanan varsa bilgilendirebilir mi? Memnun musunuz?
Arka lastiğin birine uzun bir çivi saplandığını gördüm. Sanayide bir lastikçiye gittim. Lastiği söktü çiviyi çıkardı. Lastiğin deliğin iç kısmına yuvarlak yapışkan kağıt gibi birşey yapıştırdı. Tekrar lastiği taktı arabaya şişirdi.
Lastiğin dış kısmı delik. İç kısmında incecik bir yama var. Bu lastik tamir oldu mu sizce hiç içime sinmedi bu iş.:( ne yapmalıyım.

Nette araştırdım biraz mantar yama diye birşey varmış içerden deliğe birşey sokuyor ve deliği kapatıyor. İçerden yapıştırıyor. Benimkinde deliğe birşey sokmadı. İçerden birşey yapıştırıp geçti. Tekrar başka bi lastikçiye o şekilde yaptırmalı mıyım sizce?
Arkadaşlar benim arkadaki 2 yaz lastiği yeni. Ön lastikler kabak. Sadece önlere farklı marka yaz lastiği yada mevsimlik lastik alsam bir sıkıntı olur mu?
Önler mevsimlik arkalar yazlık olsa sıkıntı olur mu?

Değişik desen olunca muayenede kusurlu olunuyormuş galiba. Farklı marka olunca otomatik olarak farklı desen olmuyor mu zaten ?
Çoğumuzun bildiği gibi son 20 yıldır gözdeki kırma kusurları lazer ışınları ile düzeltilebiliyor. Temel prensibi korneyı lazerle eriterek inceltmek olan bu operasyonların başarı oranları çok yüksektir ancak riskleri konusunda yeterince aydınlatılıyor muyuz.

LASİK-İLASİK-İNTRALASİK YÖNTEMİNİN RİSKLERİ:
Lasik tedavisinde mikrokrotom bıçağı yada femtosekond cihazları (ilasik-intralasik) ile göz yüzeyinden (epitel değil epitelden daha derin olan korneadan) bir flap kesilerek kaldırılır. Bu yapılırken kendini yenileme özelliği olmayan kornea ön yüzünden kesik alınmış olur ve flap kaldırılan yer yıllar sonra bile asla eskisi gibi olmaz ve yapışmaz.. yıllar sonra hava yastığı açılması, derin suda dalış, kavga gibi herhangi bir darbe yada basınca maruz kalındığında veya sert bir şekilde ovaladığımızda flap yerinden kalkabilir. Ayrıca eskisi gibi kapanmadığı için enfeksiyon kapabilir, açıklık olduğundan göz içi göz yaşı iyi korunamaz ve göz kuruluğu ömür boyu sürebilir.. yıllar sonra tekrar göz bozulduğunda lasik uygulamak gerekirse eğer kornea hala incelik konusunda uygunsa tekrar flap için kesik atılmaz zaten kapanmamış olan flap kaldırılarak lazer ışınları uygulanır.. yıllar sonra bile blue x ışınları gözdeki flap kesisini çok net bir şekilde ortaya çıkarabilmektedir. Bir başka nokta ise tüm bu riskleri alıp ameliyat olsanız bile göz numaraları tam düzelmeyebilir.Düzelse bile regresyon oluşup tekrar bozulabilir..

Bunlar sadece en hafifleriydi.. lasik ameliyatının yıllar sonra da olsa ortaya çıkabilecek çok daha ağır sonuçları da olabilir. Korneal lasik-ektazi gibi. Kornea zaman içinde eriyerek incelir ve görme kaybı çok yüksek oranlara kadar çıkabilir. artık lens takamazsınız korneanız çok hassas olduğundan. Gözlük ve lens taksanız da zaten asla net görme yetisine sahip olamazsınız.. kornea nakli yapmak gerekebilir.. keratakonus diye adlandırılan göz ucu sivriliği de bir başka tehlike..
Bir başka risk flap kapatıldıktan sonra epitel, flap altından göz içine doğru büyüyebilir..
flap kaldırılırken ve lazer ışınları ile kornea ön yüzeyi eritilirken birçok görme sinir hücresi ve gözyaşı üreten sinirler ölür. Ameliyat sonrası bu ölen sinirlerin yerine çok az sayıda sinir üretilir. Bu da ömür boyu göz kuruluğu ve özellikle gece görüşünde önemli ölçüde görme kaybına sebep olabilir..

Lasik ameliyatları sonrası hastaların bazıları geçmeyen göz ağrısı, geçmeyen kuruluk, gece görüşünde zayıflama ve araç kullanamama, ışık saçılmaları, hale oluşumu, uçuşan sinekler ve haze oluşumu şikayetlerinde bulunmaktadır. Ektazi olan hasta sayısı da hiç de az değildir.

Bazı yabancı araştırmacı siteler ve Prof.dr. Mehmet Öz'ün ingilizce videosunu sizlerle paylaşmak istedim.

http://dhbr.co/bsAv

http://dhbr.co/bsAx/flapdislocation.htm

http://lasikscandal.com/What/LASIK-Flap-Never-Heals

____

Eski tarihli bir makale:http://dhbr.co/bsAw

_________
http://dhbr.co/bsAx

http://lasikscandal.com
Aracım Clio 2013 manuel vites dizel..
6 ayda dün 3. Kez başıma geldi. Arabayı kırmızı ışıkta durdurduktan sonra kalkarken her zamanki gibi debriyajı kaldırarak gaz veriyorum araç harekete geçip hemen stop etti çalıştırdım yine aynı şey oldu.. tekrar çalıştırdım yine oldu sonra düzeldi..
2 ay önce de aynı şey olmuştu. Yine harekete geçtiği an stop etmişti 3 kere.. 4 ay önce de öyle olmuştu kalkıp hızım 20km olana kdr debriyajı çekmemiştim 2. Vitese alıp çektim öyle düzelmişti.faydası oldu mu onu da bilmiyorum. 6 ayda 3. Kez olunca meraklandım. Her 2 ayda 1 oluyor bu:d
Sizce ne olabilir.
Tramer hasar kayıtları sadece iki aracın karıştığı kazaların mı kaydını gösteriyor. Yoksa örneğin aracı park ederken duvara sürtüp boyattığın zaman yada birgün sabah baktığında aracın çizilmiş yada vurulmuş olduğunu gördüğümüzde götürüp kaskodan onarım yaptırırsak yine tramer de kaza olmuş gibi hasar kaydı görünür mü? Bilgisi olan var mı?
geçen gün a5 2016 almıştım. Foruma da yazmıştım ilk izlenimlerimi. Ama sürekli soru soranlar oluyor ben de bu konu altında yazayım herkes okusun başka sorunuz olursa da müsait oldukça cevaplamaya çalışırım ve bu ilk mesajı her gelişmede güncellerim:

antutu da 42300 puan aldı.

ısınma donma vs olmadı şu ana kadar. (Çok ağır oyunlar denemedim)

parmak izi okuyucu gayet hızlı ve başarılı.

quick connect özelliği var.

Haparlör ve ses kalitesi çok güzel. Çok beğendim.

Ekran kalitesi, parlaklık, renkler çözünürlük iyi.

Çoklu pencere özelliği var.

batarya çok iyi gidiyor. hızlı şarj da güzel.

şebeke üzerinden görüntülü görüşme var.

radyo var ve kullanılabiliyor.

Kamerasını çok beğendim.
Note 3 n9005 ile karşılaştırdığımızda a5 ön kamerası daha iyi. Arka kamera pek farklı degil ama a5 arka kamera da biraz daha iyi gibi. 1 adım a5 önde diyelim.
Iphone 6 ile karşılaştırdık a5 ön ve arka kamera daha iyi.
Iphone 6s ile karşılaştırdık. A5'in ön kamera daha iyi, arka kamerada bi fark göremedik ama pc den bakınca belki farkedilir o zaman güncellerim mesajı.
S7 edge ile karşılaştırdık. S7 edgenin ekran ppi ve çözünürlüğü yüksek olduğundan çok farklı gibi görünüyor ama bluetoothla resimlere aynı tel yada pc den bakınca gerçek fark ortaya çıkıyor. Ön kamera çok çok az farkla s7 edge iyi gibi. Hatta aynı bile denebilir. Arka kamera gündüz çekimlerinde s7 edge biraz daha iyi, gece karanlıkta a5 ile hemen hemen aynı, az bir fark var.
Lg g4 32 gb ile karşılaştırdığımızda g4 ün ön kamerası da arka kamerası da biraz daha iyi.

Kamera gayet başarılı olmasına rağmen 4k video çekme modu yok. Sanırım hafızayı ram ve bataryayı çok zorladığından pek kullanılmadığı için gerek görmemişler. Full HD ile yetineceğiz: )

Arayüz akıcı.

3 ay digiturk play hediyesi yüklü geliyor. Lig tv vs.
6ay sfilm ve çizgifilm online hd full film izleme premium hediyesi yüklü geliyor.

bildirim ışığı a serisinde yok. Onun yerine 1-3-5-10-15 dk secenekli aralıklarla bildirim sesi ayarlanabiliyor yada kamera flash ını bildirim ışığı gibi kullanabiliyorsunuz. Yada noled gibi ekranda nokta şeklinde bildirim ışığı çıkmasını sağlayan programlar kullanabilirsiniz. Ama bildirim ışığının yerini tutmuyor tabi. Yada ben alışamadım daha.

Arka kapak açılmıyor..

cam olduğundan biraz ağır bir telefon (155gr). Bu yüzden yatarken mesaj yazarken falan tek elde kullanmak rahat gelmedi bana.

_______

Batarya durumu:

Fotoğrafın aşağı kısmı ekrana sığmıyor..

-------------

Şu ana kadar en beğendiğim yanları:

-şekil olarak çok güzel özellikle beyaz renk...
-ses kalitesi ve haparlörü çok hoşuma gitti...
-kavisli ekran video ve oyunları daha canlı, daha gerçekçi, daha güzel gösteriyor.
- ekran gerçekten sağlam.. o zamanlar kılıf ve koruyucu piyasada olmadığından 20gün kılıfsız ve ekran koruyucusuz kullandım bir kez alçaktan düşürdüm, yine ekran koruyucu kılıf birşey yokken bir kere de anahtarları fırlattım masada sert bir şekilde telefonun ekrana geldi hiçbir şey olmadı.. gorilla glass bu sefer başarmış gibi görünüyor.. ancak telefonun arka tarafının ekran kadar sağlam olmadığı söyleniyor düşürüp çatlatanlar olmuş galiba bazı forumlarda yazılanlara göre.
-bataryası ve gece zifiri karanlıkta flash lı fotoğraf çekimleri gayet başarılı.. Özellikle ev ortamında gündüz gibi aydınlatıp net fotoğraflar çekiyor. Batarya yoğun kullanımda günü çıkarıyor, normal kullanımda 2 günü çıkarıyor. Az kullanımda 3 günü görüyor.

En beğenmediğim yanları ise:

-alttaki geri tuşu ve çoklu pencere tuşunun ışığı her zaman değil sadece bu tuşlara basınca yanıyor.. çok önemli değil gerçi : )
-telefon biraz daha hafif olabilirdi..
-ekran kenarları kavisli olduğundan takınca koruyucu jelatin ve cam ekranın tamamını kapatamıyor.. tamamını kapatan koruyucular piyasada çıkmaya başladı ama pek beğenilmiyor sanırım.
-Böyle bir telefonun fiyatı da göz önüne alırsak dahili hafızası 32gb olmalıydı..
-bildirim ışığı olmalıydı..

Alanlara hayirli olsun.. Almayı düşünenlere tavsiye ederim..

Özellikler:

quote:

Samsung Galaxy A5 2016 Teknik Özellikleri

İşletim Sistemi:
Android 5.1.1 (Lollipop). (Android 6 gelecek)

TASARIM

Uzunluk: 144.8 mm (5.70 inç)
Genişlik: 71 mm (2.8 inç)
Kalınlık: 7.3 mm (0.29 inç)
Ağırlık: 155 gram
Kasa: Metal/Cam
Çerçeve: Metal
Tuşlar: Fiziksel
Renk Seçenekleri: siyah, beyaz, altın

EKRAN

Ekran ölçüleri: 5.2-inç
Çözünürlük: 1080 x 1920 piksel
Piksel yoğunluğu: 424 ppi
Ekran/Kasa oranı: 72.5%
Ekran tipi: Super AMOLED
Ekran Koruması: Corning Gorilla Glass 4

KAMERA

Çözünürlük (arka): 13 Megapiksel
Özellikleri: Otofokus, Yüz algılama, Coğrafi etiketleme
Video Özellikler: 1080p@30fps, 720p@30fps
Ön Kamera: 5 Megapiksel, geniş açılı

DONANIM

Yonga Seti: Samsung Exynos 7580 octa core
İşlemci (CPU): 8-çekirdekli, 1.6 GHz, ARM Cortex-A53, 64-bit
Grafik İşlemcisi (GPU): Mali T720
Sistem Belleği (RAM): 2 GB RAM
Dahili Hafıza: 16 GB
Arttırılabilir Hafıza: 128 GB kadar

BATARYA

Kapasite: 2900 mAh, Li-Ion
Değiştirilebilir: Hayır

BAĞLANTI

Bluetooth: 4.1, A2DP, EDR, LE
Wi-Fi: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, WiFi Direct, hotspot
Konumlandırma: GSM, A-GPS, GLONASS/ BDS
USB: microUSB 2.0
Diğer: FM radyo, NFC

ŞEBEKE

SIM: nano-SIM
Teknoloji: GSM / HSPA / LTE
2G Bantları: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G Bantları: HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
4G Bantları: LTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800)
Hız: HSPA 42.2/5.76 Mbps, 4G teknolojisi LTE Cat6 300/50 Mbps

birkaç fotoğraf çekip buraya koymaya çalistim "large file vs.413 Request Entity Too Large - nginx/1.8.0" vs yazıp hata verdi forum yüklenmedi.. sonra Pc den girdiğimde denerim bir de..

Arkadaşlar fotoğraf çekmiş, karşılaştırmış ve paylaşmış ilerdeki sayfalarda: 13., 14. Sayfalar v.d.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=114888778
https://mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=113702808&p=14

Edit: Android 6 13.07.2016 itibariyle geldi.

Edit: Android 7 25.05.2017 itibariyle geldi.

A5 2016 ORJİNAL YAZILIM YÜKLEME VE SIFIRLAMA HAKKINDA BİLGİ İÇİN:
https://teknobolge.com/android/samsung-galaxy-a5-2016-guncel-orijinal-yazilim-yukleme-ve-sifirlama

STOK ROMLAR İÇİN:
https://teknobolge.com/android/samsung-galaxy-tab-a-10-1-2016-stock-romlar
Hakkında
Forum İmzası:
imza yok
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 324
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 253.596 (Bu ay: 341)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 45 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.