Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR**

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.328
Cevap
68
Favori
752.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 7 gün
  • Cevaplayan Üyeler 1009
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 19
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 1 saat 50 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Favoriye Eklediklerim 68
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • nk061 (192 mesaj) -Senyor- (100 mesaj) PoseDn (74 mesaj) scrfc (70 mesaj) Eyvallah (61 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1162 mesaj) Mobil (1407 mesaj) Tablet (43 mesaj) (2 mesaj) Mini (50 mesaj) Uygulama (43 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> **KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR**
Giriş
    78 Mesaj
    Sabah aksam pansuman ve o verdiği stres ve uyku duzenide bitti ne kötü bir sey bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

|
    |

|
    |
    Dün öğlen ameliyati oldum . Hastaneye giris yaptim odama gectim ve hasta bakicilar ameliyat önlügümü getirip verdiler kiyafeti giyip sedyeye bindim . Ameliyathanede beni kambur pozisyona getirip igne yaptilar belden assagisi uyustu . Cok cabuk gecti buyuk ihtimal damardan baska bisey verdiler uyudum sanki hatirlamiyorum . Ameliyat sonrasi 4 serum bitirdim o geceyi hastahanede gecirdim sabah pansuman yapip taburcu ettiler .. 10 gun boyunca her gun pansuman yaptiricakmisim sonrasinda dikisler alinicak suan pek agrim yok ev icinde ufak adimlarla yuruyebiliyorum ama egilip kalkmak pek mumkun degil .. Buyuk abdest konusunu nasil halledicez bilmiyorum sivi besleniyorum suan icin bisey yemedim

Acik ameliyat olanlar 10. Gunden sonra nasıl duş aldiniz doktora kontrol e gittim 10 gun daha sabah aksam pansuman ol dedi duş alabilirsn dedi bandajla duşa mi girince sıkıntı olur mu yoksa komple cikarip mi girsem

|
    |

Büyük abdesti klozet de yap hocam fazla kastirma kayısı hosafi tavsiye ederim. ben açık oldum o konuda çok sıkıntı olmadı aman dikkat et dikisler açılmasın iltihap falan olursa büyük sıkıntı olur

|
    |
    ogiicann kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

12 yıl çektim 1 defa ameliyat oldum sonrasında 10 yıl daha çektim

Ankara kocatepenin arkasında mevlüt topbaş araştırın
    |
    |
    Ameliyattan sonraki 4. Günüm bugün .. Yuruyebiliyorum ustumu falan giyebiliyorum 6 gun daha pansumandan sonra dikisler alinicak insallah .. Buyuk abdest problemim oldu malesef korkuyordum acikcasi lavaboya girmekten ama hallettim sukur suan icin baska problem yok kapali ameliyat en iyisi arkadaslar

|
    |

|
    |
    Hafif ağrı ve şişlik neticesinde kıl dönmesi olduğumu öğrendim.Tüm tedavi yöntemlerini araştırdım.İyi bir doktor zaten sizin durumunuza göre en iyi tedaviyi uyguluyor.Yani bir micro herkese uygulanamıyor.Ameliyat öncesinde sadece damar yolu iğnesiyle belden uyuşturan iğne acıttı.Ama öldüm bittim bir ağrı değil.Ameliyat ve sonrası rahattı.Biraz idrar yapamıyorsunuz o sadece.Tavsiyem ameliyattan 2-3 gün önce katı gıdayı kesin.Çorbaya yüklenin.Benimki gibi dikişli olacaksanız 2 gün filan büyük tuvalete çıkmamak iyi olur.Tek sıkıntım hareket kısıtlılığı.Yüzüstü yatmaktan sıkıldım artık.1 ay iptalim,koşma yok,ağır kaldırma yok,oturma yok.
    Tavsiyem en ufak belirtide gidin,beklediğiniz her an oradan alınan parça büyüyor,dolayısıyla tedavi süreciniz de zahmetli ve uzun oluyor.Ben etlik lokman hekimde İbrahim hocada oldum,gayet memnun kaldım,yara tamamen iyileşince de sırt ve çatalı lazer epilasyon yaptırıcam.Kesin çözüm buymuş çünkü

• Er
    11 Mesaj

AYnen. Sirt popo lazerde 5. Seanstayim 👍

|
    |
    seyseyum kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

13. Gündü bugun gittim dikislerimi almadilar akinti varmis yarin doktotuna muayene ol dediled

|
    |
    Bahsedilenler: $php
    2 ay önce ameliyat oldumu siktiğimin yerinden kan geldi az önce. Bıktım artık bu üçüncü olacak ne melem hastalık bu siktir git diyorsun tekrar ediyor neresi mükemmel bu vücudun gelsin açıklasın biri.

Hocam sen de benim gibi olmuştun,öyle hatırlıyorum.6 dikiş vardı bende alınalı 1 hafta oldu.gazlı bezi halen tutuyorum ama pansuman şeklinde değil.çok az akıntı oluyor halen ve hafif bir açıklıkta var.halen oturmuyorum.sen ne zaman oturmaya başladın?akıntı vs ne kadar devam etti.

|
    |
    cdaking kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kan gelir havalarda ısındı o bölge terliyor bol bol duş alman lazım 2 ay daha yaklaşık böylesin o bölgeyi zorlamaman lazım sıkma canını

|
    |
    Cleric Preston kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: frydoom

Kan gelir havalarda ısındı o bölge terliyor bol bol duş alman lazım 2 ay daha yaklaşık böylesin o bölgeyi zorlamaman lazım sıkma canını

hocam bu tekrar mı değil mi ? onu nasıl anlayabilirim. Vallahi bıktım 2014 den beri bu hastalıkla uğraşıyorum 2 kez ameliyat oldum artık ailemle aram bozulur duruma geldi şaşırıyolar duruma yani ameliyatsız çaresi yokmu bunun bi ara krem mrem bişeyler yazıyolardı arkadaşlar burada kullanan var mı ?
    benım 3 hafta oldu ve artık oturabılıyorum hıc agrı sızı yok tek korkum tekrarlaması sureklı tuy dokucu kullanıyrm ve gunluk pansuman a gıdıyorum yara yerı bır kac aya kapanırmıs pansumanlarda da rahatım kotu gunler gerıde kaldı gıbı sıze tavsıye hıc korkmadan dırek gıdın suphe duydugunuz an doktora yoksa surec daha zorlu oluyor
    |
    |

Delik yoksa tekrar değildir varsa tekrarlamıştır benimde ara ara kanamalarim oluyordu sebebi ise şu oradaki deri daha taze ve sürtüşe sürtüşe pişik oluyor o yüzden her ay orayı tüy dokucuyle almanız gerekiyor doktora da git ne olur ne olmaz.Bize neden 5 6 ay bisiklet veya ağır sporla uğraşmayın diyorlar?Iste bundan dolayı daha 3 4 aylikken bisiklet sureyim dedim hafiften kanama yapti yapar yani.

|
    |
    Cleric Preston kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: frydoom

Delik yoksa tekrar değildir varsa tekrarlamıştır benimde ara ara kanamalarim oluyordu sebebi ise şu oradaki deri daha taze ve sürtüşe sürtüşe pişik oluyor o yüzden her ay orayı tüy dokucuyle almanız gerekiyor doktora da git ne olur ne olmaz.Bize neden 5 6 ay bisiklet veya ağır sporla uğraşmayın diyorlar?Iste bundan dolayı daha 3 4 aylikken bisiklet sureyim dedim hafiften kanama yapti yapar yani.

valla hiç umudum yok hocam baktım içeri açılan delik yok ama yine de çıkar bi bokluk inşallah bişey değildir

bu kuyruk sokumunu komple yok edecek bi ameliyat yok mu dümdüz edecek çukuru kaldıracak ?

Orijinalden alıntı: seyseyum

Hocam sen de benim gibi olmuştun,öyle hatırlıyorum.6 dikiş vardı bende alınalı 1 hafta oldu.gazlı bezi halen tutuyorum ama pansuman şeklinde değil.çok az akıntı oluyor halen ve hafif bir açıklıkta var.halen oturmuyorum.sen ne zaman oturmaya başladın?akıntı vs ne kadar devam etti.

17. Gun mu ne dikislerim alinmisti. Dikisler alindiktan sonra ustune tam agirlik vermeden yandan yandan kisa kisa oturmaya basladim. Ama uzun sure rahat edecegin sekilde oturabilmen icin 3 ay gecmesi lazim. Benim su an 8. Ay, cok nadir rahatsizlik verdigi olur oturdugum zaman. Akinti bende hemen hemen hic olmadi. Sadece 1 ay civari ufak bir kanama gordum ama tahris olmus yara yeri kremle hallettik

|
    |
Ekonomi
Web Tasarım
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,828
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.